adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bergman31    626

Jeszcze nie sprzedają praw do nazwy i znaku handlowego. Ale kto wie, może jeszcze w tym roku?

Ryszard Matkowski został nowym wiceprezesem i pełniącym obowiązki prezesa, do czasu wyboru nowego prezesa.

 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Korektor dawki paliwa pompa delphi. Na dniach zmienię sprężynę na bardziej miękką na ciągniku i dam znać jaki efekt, czy z dolnych obrotów lepiej się zbiera.

 

78138819_977588949275590_8287255984519249920_n.jpg

76907864_530869927779396_1082831654130548736_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ursus upadł bo ich ciągniki były ulepami. Czasem mi się wydaje ze piszą tu sami fanatycy „legendy” która nie wiem skąd się wzięła. Ursus nigdy nie był jakimś super ciągnikiem, jakościowo jak belarus czyli co roku jakiś mały remoncik i zawsze przestarzały jak na rok wydania....

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431
12 godzin temu, Ursusc385 napisał:

Korektor dawki paliwa pompa delphi. Na dniach zmienię sprężynę na bardziej miękką na ciągniku i dam znać jaki efekt, czy z dolnych obrotów lepiej się zbiera.

 

 

78138819_977588949275590_8287255984519249920_n.jpg

76907864_530869927779396_1082831654130548736_n.jpg

Chyba nie ten temat?

Nie wiem jak dziala w tej pompie, ale w osobówkach z mechaniczną pompą boscha jak podkręcałem turbodiesla, podnosiłem zwykłą dawkę paliwa, a w korektoże lądowała silniejsza sprężyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Ten temat, bo już to kiedyś było poruszane, i z tego co pisali trzeba wstawić słabsza sprezyne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel napisał:

Ursus upadł bo ich ciągniki były ulepami. Czasem mi się wydaje ze piszą tu sami fanatycy

Masz prawo krytykować tak samo jak ktoś chwalić, więc w czym widzisz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedali wreszcie zakład w Opalenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na farmer i topagrar masz artykuły. Nie chcę mi się teraz linku szukać. Ale temu Troilet czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Przecież to jest Ursus w nowej skórze. Nawet oznaczenia podobne  Basak 5120 =Ursus 3120 , te same silniki itd .Podobnie inne modele. Pytanie do posiadaczy Lubelskich Ursusów ,  krajem ich   produkcji jest Polska czy Turcja , początek VIN - odpowiednio S...., czy N...( Turcja ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ursusy są polskie z wyjątkiem tych ewidentnie żywcem wziętych od innych producentów.

Podobieństwa są normalne, bo i Ursus, i Basak swoje ciągniki robią w ten sam sposób, czyli kupują gotowe podzespoły. Ten 5120 jest oparty na skrzyni ZFa, a Ursusy ostatecznie zostały przy Carraro. A silnik Deutza jest standardem dla tańszych ciągników tej i niższej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jak to jest mieszanka silnika DF i Skrzyni ZF to mamy prawie oryginalnego Deutz Fahra serii 6.4


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Do DF 6.4, które mają 6-biegowego PS to mu daleko. Ten Basak, jeżeli ma skrzynię 32x32 z 4-biegowym PS to jest to ZF TPT11 czyli taka jak w Case Luxxum/Steyr Multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cra    4

Chyba źle się dzieje  - chciałem wejść na www.ursus.com.pl  a tu nie ma takiej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj