adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Cześć wszystkim. Ja to jestem ciekaw... Czemu na rynek zachodni te ciągniki mają "lepsze wyposażenie"? - chodzi mi o opony. Już dawno u nas to powinni dawać... 
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/traktor-ursus-c-395power-90ps-power-shift-powershuttle-inkl-fl/900687624-276-20199

... i jeszcze jedno. Czy ktoś widział wgl na naszym rynku taki ciągnik jak C-395 Power ? 

Pozdrawiam ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

"C-395 Power" - nie wiem, może naklejki im taki zostały? Czyszczą magazyny i wymyślają nazwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Hehe, niezła ściema z tym inwestorem z USA:

https://www.money.pl/gielda/ursus-bus-traci-inwestora-po-dwoch-tygodniach-inwestorzy-sa-wsciekli-6430018810001537a.html

"Amerykański fundusz inwestycyjny notowany na rynku pozagiełdowym OTC - Enerkon Solar International Inc. zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce Ursus Bus - poinformował Ursus w komunikacie.

Negocjacje zostały zerwane "bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny".

Miało być 30 mld dol. pożyczki zabezpieczonej na 49 proc. udziałów Ursus Bus i na 7 proc. samego Ursusa i miejsce w radzie nadzorczej produkującej elektryczne autobusy spółki. Akcje Ursusa rosły po tej wiadomości o 21 proc. 19 września i 26 proc. 20 września. Ci, którzy wtedy kupowali, mają teraz kwaśne miny."

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściciele (czyt. Wielkie szychy) Ursusa cały czas "grają na giełdzie akcjami" kupują tanio akcje bo Ursus "zdycha" później wielki sukces z Afryką i akcje idą do góry. Nazwa URSUS to maszynka do zarabiania kasy i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Mi to przypomina nasz supersamochód arrinere i skoki ich cen akcji po różnych informacjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Alchemik bo tak właśnie jest z Ursusem. Ursus+akcje=kasa. Powinni to zamknąć i tyle a nie na Polskiej Legendzie się dorabiac i ją ośmieszac. Ale kto bogatym zabroni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

zawsze mozemy popisac o d*pie maryny  😉 

ja swoja 60 niedlugo zrobie zabytkiem- zolte tablice i to bedzie niewielka czastka historii po ursusie, dopoki beda czesci i ja bede na chodzie to bedzie mial u mnie dozywocie-jako pomocniczy oczywiscie .. probowalem w tamtym roku orac w ogrodku kawalek - ten sprzet to juz naprawde przezytek..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Przynajmniej Muzeum Ursusa ocaleje. Jeszcze kilka lat i pewnie dzieci w szkołach będą się uczyć na historii o fabryce Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701
5 godzin temu, ciupek napisał:

Czyli co? Koniec? W sumie i tak długo to trwało.

Nie wiem czy od początku, ale szkoda iż od pewnego momentu chodziło tylko o wydojenie marki Ursus.

Jakie wydojenie marki Ursus??? O czym ty piszesz. Ursus umarł wraz z wykupieniem loga przez Polmot, potrzebowali polskiego producenta do programu GO Afryka więc go szybko zrobili. I tak turecko-polski Polmot stał się wyłącznie polska jedyną właściwą marką. Kasę wydoili ale z państwa i UE.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    28
Dnia 3.10.2019 o 18:24, akmaly napisał:

Jakie wydojenie marki Ursus??? O czym ty piszesz. Ursus umarł wraz z wykupieniem loga przez Polmot, potrzebowali polskiego producenta do programu GO Afryka więc go szybko zrobili. I tak turecko-polski Polmot stał się wyłącznie polska jedyną właściwą marką. Kasę wydoili ale z państwa i UE.

Piszę dokładnie o tym co i Ty właśnie napisałeś. Pozyskanie kasy, do zdobycia której posłużono się między innymi marką Ursus. Może zbyt skrótowo się wypowiedziałem, za co przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2
Dnia 3.10.2019 o 21:03, XMK13 napisał:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Ursus-zdradza-kulisy-amerykanskich-negocjacji-7749646.html

Ciężko stwierdzić kto tu jest "tym złym".

Jeśli Zarajczykowie chcieli tylko wyciągnąć kasę, to czemu tak mocno walczą?

Po to żeby starania wyglądały mocno wiarygodnie. Chodzą ploty, że interesują się nimi "służby".

Granie kursem na giełdzie to jedyne co im pozostało. Wszystkie szuflady w biurkach są już posprzątane. 

Najważniejsze osoby zostały zwolnione, same się zwolniły lub przeniosły się do innych spółek "córek". Został jedynie znak towarowy i masa długów. 

Nie produkuje się w zasadzie nic. Nawet firma audytorska nie chciała się podpisać pod raportem za pierwsze półrocze. Przeanalizujcie koszty zarządu to zobaczycie gdzie poszły pieniądze. 

Myślicie, że właściciele płaczą?  :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Ktoś tu już kiedyś napisał, że zarząd spółki nie odpowiada swoim prywatnym majątkiem za długi spółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Na tym polega sp. z o.o. oraz S.A.

Jednak Zarajczykowie już sporo lat ciągną tą firmę. Przecież obecny Ursus to rozwinięta spółka PolMot Warfama. Ta firma działała normalnie i się rozwijała. Po przejęciu Ursusa ich rozwój przyspieszył. Chcieli mieć montownię na bałkanach, podpisywali kontrakty z Afryką, wykorzystali licencję MF-a i tworzyli własne (nie warszawskie) ciągniki oraz rozwijali paletę innych maszyn. Do tego autobusy i inne pojazdy. No i transmisja.

Czy to wszystko by robili tylko żeby wycisnąć z marki Ursus jak najwięcej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Po przejęciu fabryki IMT w Serbii mieliby niższe koszty produkcji ciągników. Obecnie marka IMT należy do koncernu TAFE, a fabryka nie. Tak samo Polmot zrobił z Ursusem.

Polmot/Ursus nabrał dotacji na opracowanie autobusów elektrycznych, samochodów elektrycznych i "nowoczesnych" przekładni do ciągników rolniczych. Przy opracowaniu jakiejś konstrukcji, urządzenia bardzo łatwo można zawyżyć na papierze koszta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i brali kasę na projekty których nie planowali nawet zrealizować ale wątpię żeby od początku myśleli tylko o kasie. Moim zdaniem za bardzo się przeliczyli z inwestycjami i marzeniami. A że długo zaczęły rosnąć dużo szybciej niż zyski to postanowili próbować chociaż trochę $$$ wyciągnąć z publicznych pieniędzy żeby jakoś przetrwać no i żeby było w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Najnowsze wiadomości!!!

Alamo Group wycofało się z zakupu fabryki Ursusa w Dobrym Mieście.

Prezes Ursusa, Artur Miętkiewicz wczoraj odszedł ze stanowiska ze względów osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kolejny odcinek :D Co chwilę jakiś prezes odchodzi i ktoś rozmyśla się z zakupu jakiejś fabryki Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Niektóre banki żądają od Ursusa natychmiastowej spłaty kredytów.

Na moje Ursus stacza się na samo dno.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj