Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#941 Share ursus1223

ursus1223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 18:49

Co z tą Pol... Fabryką http://www.tvp.info/teleexpress/wideo

Kto nie ogłądał może nadrobic .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 01:37
  •  

#942 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:26

Co z tą Pol... Fabryką Dzięki, przyda się dla spóźnialskich [w tym mnie :D ]

#943 Share massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 19:59

Co z tą Pol... Fabryką Skoro produkują 1 ciągnik na godzinę to licząc że pracują 16 godz na dobę ( nie wiem czy zakład pracuje 16 czy może 24 godz , jeśli się mylę to poprawcie ) przez około 300 dni w roku ( odejmuje niedziele i święta ) to rocznie wyprodukuje jakieś 4800 ciągników. Nie jest tak źle :D.

#944 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 20:19

Co z tą Pol... Fabryką Też ogłądałem ten Teleexpres i prawda, co godzinę a nie jeden na dzień. Szkoda że nie powiedzieli jakie modele tak schodzą z tej taśmy.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#945 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2009 - 21:50

Co z tą Pol... Fabryką Jak coś to mnie poprawcie ale na moje oko to większość ciągników pokazanych w tym filmie to zetory. Aha i jeszcze jedno. Jaki na początku filmu pokazali ciągnik schodzący z taśmy? ja takie :D oczy wywaliłem bo patrze kabina naglaka, co oni pogłupieli c-360 produkują :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#946 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 22:33

Co z tą Pol... Fabryką To był 3512.

#947 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 09:20

Co z tą Pol... Fabryką o ursusie jak mówili to kamera była na hali produkcyjnej a wtedy kiedy jezdzili zetorami to było powiedziane ze inne marki tez odnotowały wzrost sprzedaży(czy jakoś tak)

#948 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 13:13

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus ceni sie jak Claas czy JD a robi jak jakiś chinol( chodzi o dzisiaj)

No tutaj to się akurat z tobą nie zgodzę bo jak można sprawdzić na allegro Ursus 7524 o mocy 100 KM kosztuje ok. 130 000 zł a dokładnie 2 dni temu widziałem wystawione do sprzedaży przez znaną chyba wszystkim firmę Korbanek 2 Claasy - pierwszy o mocy 74 KM w cenie 36 000 euro netto i drugi o mocy 120 KM za 55 000 euro oczywiście też netto, więc łatwo sobie przeliczyć czy Ursus rzeczywiście ceni się tak samo jak Claas czy John Deere.
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#949 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 lipiec 2009 - 16:47

Co z tą Pol... Fabryką Tylko trzeba wziac pod uwage co ma ursus za te 130 tys, a co jest w claasie czy johnym oczywiscie w standardzie. To ursus jest prawie w cenie landiniego i mc cormicka.

#950 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 19:14

Co z tą Pol... Fabryką hła hła hła,daj jakis przyklad?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 20:05

Co z tą Pol... Fabryką Ja w tamtym roku kupiłem landiniego powerfarm 95 za 123tys. brutto. Klima w standardzie i komplet obciazników itp. Można?
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#952 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 21:56

Co z tą Pol... Fabryką no tak ale ty brałeś go z wyprzedaży rocznika 2007.

#953 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 08:40

Co z tą Pol... Fabryką A później z utrzymaniem takich zagranicznych maszyn jest że tak się wyrażę nieciekawie. Dla przykładu głupia linka do chyba wycinaka do kiszonki Pottingera kosztuje 5 tys. zł, gdzie całą maszynę można kupić za 4 tys. Następny przykład: tryb do prasy Claas to koszt 1200 zł a takich trybów idzie do niej 25!
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#954 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 09:25

Co z tą Pol... Fabryką No i co z tego? Lepiej wymienic jedna droga czesc i miec awarie raz na kilka lat czy co chwila w czasie sezonu grzebac przy duperelach i tracic czas? No chyba ze to lubisz.

Z samochodami tez tak kiedys było zagraniczny to zły bo drogie czesci a teraz jakos nikt sie tego nie boi i o Polonezie nawet nie pomysli <_< Bo zagraniczne nie psuja sie tak czesto tylko jezdza nie to co Polonez czy Maluch :P

#955 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:23

Co z tą Pol... Fabryką Witam uważam iż Ursus aby przetrwać powinien jak najszybciej wziąść się za skrzynie biegów powinien wprowadzić conajmiej 1 bieg przełanczany pod obciążeniem w postlicencyjnych i tak ze 4 w ciążkich - więcej to hydraulika obsługująca skrzynię zaczyna zbytnio obciążać silnik a 4 biegi to taki złoty środek. W ciążkich nawet jest miejsce na skrzynie przełanczaną pod obciążeniem- można, trzeba wyrzucić wzmacniacz momentu, a reduktor i skrzynie planetarną narazie mogli by zostawić dzięki czemu było by 32/16 lub 24/12 co by w zupełności starczyło a skrzynia by nie była aż tak skomplikowana.

#956 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:49

Co z tą Pol... Fabryką pablo21 porównanie ciągnika rolniczego do samochodu osobowego jest co najmniej nie dorzeczne za 40 tyś kupisz zachodni używany ciągnik w średnim stanie a samochód za 40 tys dosłownie ful wypas

#957 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:55

Co z tą Pol... Fabryką Mi nie chodzi o ceny zakupu tylko o koszty zwiazane z czesciami i naprawami <_< Z roku na rok czesci do zachodnich ciagników beda coraz tansze i bedzie duzo wiecej zamienników na rynku.

Zalezy co uwazasz za full wypas bo jednak 40 tys na fajna fure to mało troche :P Ale to nie miejsce do takich rozmów. Do tego mam wrazenie ze sie troche mnie zaczołes czepiac po jednym moim poscie nie po twojej mysli. Daj spokój z tym ja nie mam urazy i Ty tez nie miej i nie czepiaj sie sczegółów w moich wypowiedziach.

#958 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 09:26

Co z tą Pol... Fabryką Na stronie ursusa pojawiło się potwierdzenie wybrania Andrzeja Słonowskiego na prezesa. Nadchodzą nowe rządy. <_< Ciekawe co wymysli nowy prezes. Ktoś gdzieś pisał że odlewy Ursusa są z Brazylii. Jesli nowy prezes był prezesem w Odlewni Tarnów to może stamtąd będą teraz brali odlewy? A może stamtąd brali już do tej pory? Niedługo coś powinno się wyjaśnić w kwestii nowych produktów jak i jakości owych. ja jestem ciekaw co z ego wyjdzie.

#959 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 16:48

Co z tą Pol... Fabryką pablo21 nie czepiam się ciebie;p w inym temacie się z tobą zgodziłem a w tym mamy po prostu odmiene zdania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 08:00

Co z tą Pol... Fabryką

Mi nie chodzi o ceny zakupu tylko o koszty zwiazane z czesciami i naprawami <_< Z roku na rok czesci do zachodnich ciagników beda coraz tansze i bedzie duzo wiecej zamienników na rynku.

Zalezy co uwazasz za full wypas bo jednak 40 tys na fajna fure to mało troche <_< Ale to nie miejsce do takich rozmów. Do tego mam wrazenie ze sie troche mnie zaczołes czepiac po jednym moim poscie nie po twojej mysli. Daj spokój z tym ja nie mam urazy i Ty tez nie miej i nie czepiaj sie sczegółów w moich wypowiedziach.

Damian18 ma racje bo nie ma co porównywać samochodów z ciągnikami, np 20 lub 25 letnie samochody się złomuje to co mam teraz myśleć że niedługo to czeka mojego MF-a którego niedawno kupiłem a ma 16 lat a zapłaciłem za niego prawie jak za vectre c z 2000 lat?

Dodaj odpowiedź