adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

DTaras    1929

Stoję sobie przy skrzyżowaniu i raz po raz przejedzie elektryczny Ursus. Oprócz tego, że wygląda jakby miał się na tym rondzie położyć to szału w tym nie widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Siedząc sobie i przeglądając internety, trafiłem na zoomlion pl2304. Jak to ładnie w środku jest zaprojektowane to nie mam pytań. Przynajmniej czołówka w Europie. A nasz ursus wygląda jak wygląda. Zdjęcie znalazłem w Google grafice na portalu alibaba. Nie mogę wstawić bo korzystam z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ciągnik może być i przyzwoity, ale chińska marka będzie chińska. Jakiś czas próbują się przebić na euro rynek ale bez efektu. Ursus ma odwrotnie, ma markę, ale brak funduszy i chyba trochę inżynierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Hej, jestem tu nowy. Może się  mylę ale problemem Ursusa jest propaganda konkurencji i mentalność polaka, cudze lepsze niż swoje. U mnie w okolicy jest kilku gospodarzy co mają te nowe ursusy już 2 lata i są zadowoleni. Nie ma poważnych awarii. Jak się poczyta fora internetowe to złe opinie wystawiają w 90% ci co nawet go nie widzieli. Przypieli łatki "składak, chiński badziew itp." A przecież inne marki to też składaki. A w Ursusie nie ma nic chińskiego. Jest składakiem ale na dobrych podzespołach. Ursus jeśli chce nadal istnieć powinien zrobić reklamę edukacyjną czyli opisać zastosowane części z dopiskiem " made in....". Może wtedy polak zacznie szanować swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Ursusy. A na prow jak składałem to też na Ursusa. A co myślałeś że inne?

Edytowano przez krystian000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Dobra dobra tylko niech to będzie to co powinno być. Firma niechby skupiła się na jednym konkretnym modelu i go dopracowała. Po co było tyle modeli na stroni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671
3 godziny temu, krystian000 napisał:

Ursusy. A na prow jak składałem to też na Ursusa. A co myślałeś że inne?

Jakie modele posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

330 i 360. I teraz nowego potrzebuję bo te za małe. 

Edytowano przez krystian000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

To się dobrze rozejrzyj również po innych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolStach88    19

Czyli Ursus już tak słabo przędzie? Nie wiem nie wnikam nie kupuję ursua nie zawsze mam czas na przeglądy internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
3 godziny temu, krystian000 napisał:

330 i 360. I teraz nowego potrzebuję bo te za małe. 

Takie z PRL? Twierdzisz, że lubelski Ursus trzyma te same jakość? 

Dobry żartowniś jesteś :D

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Żadna firma nie trzyma już takich standardów. Bez dobrego mechanika ani rusz. A tych jak na lekarstwo. A ty sam nie masz nowego Ursusa a już jesteś ekspert. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

I posiadać nie będę. Żaden z modeli nie spełnia moich minimalnych wymagań ale o tym juz pisałem wczesniej i sie nie bede powtarzal ;)

Dnia 15.11.2018 o 13:32, sumek666 napisał:

Widzę w ramach patriotyzmu gospodarczego zmieniłeś awatar :D

więc drogi kolego fenixie... 

znajdź mi polski ciągnik posiadający:

- moc ok 115-130 KM

- elektrozawory

- miękka oś 

- EHR

- mokre sprzęgło 

- rewers elektrohydrauliczny 

- masa traktora ok 6 ton i DMC 10 ton

- udźwig podnośnika na poziomie 7-8 ton 

powodzenia :)

Ułatwie Ci życie

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671
7 godzin temu, krystian000 napisał:

Żadna firma nie trzyma już takich standardów. Bez dobrego mechanika ani rusz. A tych jak na lekarstwo. A ty sam nie masz nowego Ursusa a już jesteś ekspert. 

 

 

ty też nie masz a go wychwalasz

skąd wiesz że ten sąsiad co go niby ma w dzień chwali, a w nocy naprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Odpuść, bo to kolejny psychofan łursusa :) łursus to dno zarówno c-380 jak i jeszcze gorszy 11054, o serwisie nie wspominam bo to w ogóle dnoooo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jeszcze niech powie co sąsiedzi tym robią i na ilu ha bo w tym doborobycie to mnie nic nie zdziwi jak z bronkami 5m popyla 100KM i robi 200h rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolStach88    19
14 godzin temu, Ursusc385 napisał:

Odpuść, bo to kolejny psychofan łursusa :) łursus to dno zarówno c-380 jak i jeszcze gorszy 11054, o serwisie nie wspominam bo to w ogóle dnoooo :)

Tego 380 to nawet planowałem zamienić za Farmera. Miało być odmłodzenie parku maszynowego. Jednakże tak się nie stało lecz nie ubolewam nad tym faktem. Nie przekonał mnie do siebie ten ciągnik. Prosty bo prosty jak Farmer ale wiem co mam. Ciekawi mnie jaka będzie sytuacja za rok firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Kogo stać na elektrohydraulikę i amortyzacje niech kupi sobie taki ciągnik. Jak ktoś szuka prostego i taniego ciągnika, to może kupić Ursusa lub choć wziąć go pod uwagę. 

Sumek666 - Chciałem sobie kupić Ferreri, ale żadne nie spełnia moich wymagań (np. pojemny bagażnik na większe zakupy). Czy to znaczy, że Ferrari to słabe samochody?

Ursusc385- Nie znasz nowych Ursusów zbyt dobrze, a mieszasz je z błotem. Dno jest znacznie niżej.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Panie Fanboj spójrz kilka postów wyżej jakie są te moje skomplikowane wymagania. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431
Dnia 15.11.2018 o 13:32, sumek666 napisał:

Widzę w ramach patriotyzmu gospodarczego zmieniłeś awatar :D

więc drogi kolego fenixie... 

znajdź mi polski ciągnik posiadający:

- moc ok 115-130 KM

- elektrozawory

- miękka oś 

- EHR

- mokre sprzęgło 

- rewers elektrohydrauliczny 

- masa traktora ok 6 ton i DMC 10 ton

- udźwig podnośnika na poziomie 7-8 ton 

powodzenia :)

DMC 10 ton, masa ciagnika 6 ton i udzwig podnosnika 7-8 ton? Da sie spełnić najwyżej 2 wymagania, chyba, że producent zastrzeże, że z pełnego udźwigu podnosnika można korzystac poza drogami publicznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj