Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9302 odpowiedzi na ten temat

#9261 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 14:27

Co z tą Pol... Fabryką

@Matti dzięki za sprostowanie, o te modele mi właśnie chodziło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 18:24
  •  

#9262 Share VitoldSzarek

VitoldSzarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 21:54

Co z tą Pol... Fabryką

Dla mnie jest Piekny

Załączone miniaturki

• 060620_940.jpg

#9263 Share cropec

cropec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką

Silniki Deutz wielu producentów stosuje w swoich maszynach - oprócz Zetora stosuje jeszcze Landini, Deutz Fahr. Z tego wynika , że części zamienne będą15219487_1540484729298689_60979157688643 dostępne i ceny niewygórowane.

Brakowało wersji z rama ROPS , może inne modele wejda do produkcji np. C-380 z ramą ochronną.15232298_1540486075965221_26897552051861

#9264 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 20:40

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie, czy ktoś z Was słyszał o pękających linkach sprzęgła w C-380?

#9265 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 20:56

Co z tą Pol... Fabryką

No już paru userów pisało na forum. Jednym po 200 innym po 300 mth.

#9266 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 14:59

Co z tą Pol... Fabryką

Też o tym słyszałem. Ale podobno serwis wymienia te linki na jakieś inne mocniejsze i wtedy wszystko śmiga jak należy.

#9267 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 16:24

Co z tą Pol... Fabryką

Jak to będą jedyne awarie w tych ciągnikach to będzie bardzo dobrze.

#9268 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 17:13

Co z tą Pol... Fabryką

Chciałem sprawdzić/zweryfikować informację.

Mogą je sobie nawet na tytanowe wymieniać, to i tak nie zmienia faktu że ktoś tam popełnił koszmarny błąd.

Według mnie taka wada wychodząca po 200-300 mtg jest niezbitym dowodem na to, że ten model nie przeszedł absolutnie żadnych testów polowych.
Został "zaprojektowany" z gotowych podzespołów, całość została jakoś złożona, potem przeszedł badania homologacyjne, wszystkie procedury prawne i został wprowadzony do sprzedaży, Niestety w między czasie nie miał testów polowych, bo gdyby miał taka usterka musiałaby wyjść i zostałoby to naprawione przed produkcją seryjną. Poza tym zauważcie, że prawie wszystko w tym ciągniku jest kupowane gotowe (przedni most, silnik, skrzynia, tylny most, podnośnik). Nie ma w nim prawie w cale myśli technicznej Ursusa. Panowie konstruktorzy dodali tylko między innymi linkę sprzęgła która nawala.

Dlaczego mówię, że jest to koszmarny błąd?

Nie wiem jak u Was ale w moich okolicach ludzie robią duże oczy jak widzą nowego Ursusa, wszyscy byli do tej pory świecie przekonani, że marka już dawno nie istnieje. Czyli marka wraca na rynek, bazując na zaufaniu klientów, przywiązaniu itd. Jeśli teraz wyjdzie afera z pękającymi linkami, padającymi silnikami lub czymś innym to ludzie stracą już zupełnie zaufanie do Ursusa.

Uważam, że lepiej jest poczekać pół roku dłużej i wprowadzić na rynek pewny, sprawdzony produkt niż wprowadzić byle co.

Bierze się 9 ludzi, 3 traktory i pracują nimi przez pół roku 24 godziny na dobę w tym czasie wypracują odpowiednią ilość mth, wszystkie wady wychodzą. W skali firmy to nie są żadne koszty....

Zaufanie buduje się latami, traci w kilka dni i już chyba nie da się go odzyskać.

Edytowany przez kedziorek, 02 grudzień 2016 - 17:17.

#9269 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 17:33

Co z tą Pol... Fabryką

Dobrze piszesz , ja mając ursusa 11024 już dawno straciłem do nich zaufanie naprawiali to z wielką łaską książka napraw w połowie zapisana. Serwis totalna porażka dzwoniąć do Lublina odsyłali od dealera do dealera (ciągnik kupiony w drugim końcu Polski ).A w gwarancji jasno  napisane "naprawy wykonuje każdy autoryzowany dealer Ursusa" i co? -lipa . Ajj i wiele wiele innych kadra pracownicza też słaba, nie wiem jak teraz (było to 2 lata temu ) mechanicy zakładając nową zwolnice nawet po złozeniu nie sprawdzili czy wszystko ok(w poprzedniej wysuneła się oś i wypadło koło ,(zle zaprasowane łożysko ). Nawet podnosik żle złozyli tłoczysko po podniesieniu ramion do góry powinno miec luz żeby nie uszkodzić tuleji (a poprawili to mechanicy jeszcze z Ursusa Warszawskiego z resztą sami twierdzili że oprocz nich jest jeszcze dwóch co kumają reszta to ciemnota ).I tak to Pany pozostaje tylko patrzec jak nasz nowy "Ursus" sobie jezdzi. :)

Edytowany przez mateusz44, 02 grudzień 2016 - 17:36.

#9270 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 19:55

Co z tą Pol... Fabryką

Z jednej strony macie, rację, z drugiej nie ma co przesadzać. Awaria linki to jak żarówka przepalona. Błahostka. Dla mnie w ogóle dziwne jest to, że jeszcze linki tam dają. 

Pamiętaj Mateusz jedną rzecz. Ta firma zaczynała od zera. Mieli znaczek i wynajętą halę w Lublinie. Oni 4-5 lat temu przyklejali znaczki na Hattatach. Uczyli się wszystkiego od nowa. Ten 11024 to był chyba pierwszy ciągnik, który jakoś tam obmyślili, złożyli. Przecież Zarajczyk mówił, że tak naprawdę muszą uczyć ludzi, którzy tam zaczynają robotę. Ale czy to wina Ursusa? Ludzi z Warszawy próbowali ściągać, tylko że większość z nich zaraz będzie na emeryturze. Zgodziło się kilku.

Z drugiej strony widać, że idą cały czas do przodu. Starają się, co i raz wprowadzają modyfikacje, chociażby te felgi skręcane albo na prawdę ładne płaskie dachy. Zaraz zaczną robić własne układy przeniesienia napędu co, biorąc pod uwagę fakt, że 4 lata temu przyklejali naklejki na Hattaty, jest dla mnie czymś niebywałym. Zachodnie firmy miały dekady spokoju, prosperity, czasu na rozwój. A mam wrażenie, że niektórzy to by kupili Ursusa jakby był 2 razy tańszy, ładniejszy i lepszy od zachodniego, bo jak nie to kupuję DF.

Z drugiej strony, 3 szansy marka Ursus nie dostanie. I jeśli rodzinka Zarajczyków schrzani sprawę to będzie klops. Na razie mają ode mnie 4 z minusem. Ale perspektywy są na plus.

Edytowany przez lukig, 02 grudzień 2016 - 19:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9271 Share stempos1980

stempos1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 20:12

Co z tą Pol... Fabryką

kolego linki sprzęgłowe w wielu zachodnich ciągnikach są montoane i niestety też się urywają.każda marka ma swoje wady i zalety.poprostu jest taniej zrobić pedal sprzęgła na linkę niż hydraulicznie.wszystko się opiera o kase.a jaki jest koszt nowej linki

#9272 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 20:59

Co z tą Pol... Fabryką

2 lata temu przy pedale sprzęgła padła mi sprężyna w agroplusie 310 a wiecie jak to w zachodnich cennikach za części zamienne zawołali 150 zeta ;) i osobiście jak najbardziej kibicuje temu by w naszym kraju powstał wreszcie traktor który w całości będzie złożony w Polsce łącznie z silnikiem bo ceny za części do zachodnich to jakaś pomyłka.... sama podkładka łącząca napęd pompy od wspomagania i sprężarki powietrza (agrotron 155) kosztuje 300 złotych.... a jest to podkładka średnicy jakiś 5 cm i grubości 3 mm.... 

Edytowany przez Agrotron155, 02 grudzień 2016 - 21:06.

#9273 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany Wczoraj, 00:56

Co z tą Pol... Fabryką

Może i zaczynali od zera ale po wielu telefonach  w sprawie napraw w końcu sam prezes powiedział "sam sobie pan ten problem kupiłeś" -jakaś kpina chyba .A Linka do ursusa cos powyzej 200 była jak ja brałem . Teraz sprzegło przerobione na pompki zetoroskie i wsio zero problemu a to co dwa miesiące pękała ,Mi sie wydaje że to na dzwigienkach złe przełożenie jest bo nawet jak mam pompke to podstawa jej podczas wciskania pedała sie wygina straszny opor stawia.

Edytowany przez mateusz44, Wczoraj, 00:58.

#9274 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany Wczoraj, 09:07

Co z tą Pol... Fabryką

coś mi tu śmierdzi wyolbrzymianiem bo od kiedy to prezes ma kontakt z klientami w dodatku z tymi co mają problem z produktem? w takich firmach to prezes siedzi u siebie za biurkiem albo u innych obgadując nowe plany ale od załatwiania spraw gwarancyjnych, naprawczych itd w każdej takiej firmie są od tego ludzie:)

#9275 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany Wczoraj, 09:16

Co z tą Pol... Fabryką

gościu gadał ze sprzątaczką przez telefon a myślał, że to prezes :D

#9276 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany Wczoraj, 09:52

Co z tą Pol... Fabryką

Haha :)

#9277 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany Wczoraj, 10:59

Co z tą Pol... Fabryką

W wielu przypadkach rozmowa z "górą" daje motywację ludziom odpowiedzialnym za daną działkę do konstruktywnego działania. 

Jeżeli serwis nie interesuje prezesa to znaczy że ma w poważaniu klienta. Wie jaki chłam sprzedaje i że rozwiązaniem jest zniechęcenie do szukania pomocy w serwisie.

#9278 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany Wczoraj, 13:22

Co z tą Pol... Fabryką

Bez wątpienia Zarajczyk dzwoni po serwisach i każe im olewać i chamsko traktować klientów. Jego celem jest doprowadzenie firmy do bankructwa. 

#9279 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany Wczoraj, 16:37

Co z tą Pol... Fabryką

Jeżeli po takim telefonie nie kazał sprawdzić komuś jak sprawy się mają, to z pewnością to właśnie jest jego celem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9280 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany Wczoraj, 18:18

Co z tą Pol... Fabryką

No pewnie. I dlatego kilka miesięcy temu pogonili jednego dealera ze Świętokrzyskiego za niespełnianie standardów. 

Dodaj odpowiedź