Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#9101 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 10 październik 2016 - 21:02

Co z tą Pol... Fabryką

Co Ci tak przeszkadzają te spawy i "nieuszykowanie tego pod skręcenie śrubami" ? I skąd niby wiesz że potem nie ma żadnego zabezpieczenia a ludzie tam mieszkający nie wiedzą co to pędzel. Byłeś tam, widziałeś jak to wygląda że już osądzasz ? Śmieszny jesteś z takimi swoimi stwierdzeniami. Jeżeli ot tak stwierdzasz że są to "gorsi ludzie" to raczej nie dziwne że później piszesz takie rzeczy. Nie uważasz że nie mogli być do tego przyuczeni i wykonywać różnych czynności w należyty sposób ? Widocznie cały czas masz obraz afryki z ludźmi biegającymi z dzidami za zwierzyną i twierdzisz że nie potrafią zrobić niczego innego. Sam nie mówię że jest to jakaś świetna jakość ani nie jestem fanem nowych Ursusów ale dajmy im chociaż trochę czasu a nie non stop nieustannie negować wszystko co tylko pojawi się z nowym logiem ursusa. Jeżeli się okaże za kilka lat że wszystko się rozpada i materiały użyte rzeczywiście były strasznie lipne to możecie sobie wieszać na nim psy jak tylko potraficie ale teraz jest to bezsensu tym bardziej po zobaczeniu krótkiego filmiku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 23:17
  •  

#9102 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 10 październik 2016 - 23:25

Co z tą Pol... Fabryką

Cała skręcana przyczepa? jeszcze takiej nie widziałem, nawet najwięksi producenci wszystko praktycznie spawają bo taka przyczepa jest stabilniejsza.

#9103 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 11 październik 2016 - 09:53

Co z tą Pol... Fabryką

metaltech ręcznie spasowuje elementy

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#9104 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 październik 2016 - 10:45

Co z tą Pol... Fabryką

Chcesz powiedzieć, że metaltech skręca np. ramę w przyczepie na śruby?

#9105 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 październik 2016 - 12:13

Co z tą Pol... Fabryką

Spawa i to w takich miejscach że aż strach:) Kiedyś rama podłużnice miała wyprofilowane a teraz spawają do siebie na środku. 

#9106 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 październik 2016 - 13:33

Co z tą Pol... Fabryką

Najwyraźniej analiza wytrzymałościowa w Ansysie albo innym Nastranie pokazała, że tak można.

#9107 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 październik 2016 - 13:40

Co z tą Pol... Fabryką

Programy które wymieniasz są to programy wspierające inżyniera w pracy ale nie zastępują mu mózgu. Swoją drogą jakbyś dobrze je znał ( jest cała masa innych ) to widziałbyś że analiza wytrzymałościowa połączeń spawanych nie jest łatwa lub inaczej jej wyniki mają dużą tolerancję błędu. 

To że robią takie ramy wynika z ekonomi a nie aspektów wytrzymałościowych.

#9108 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 11 październik 2016 - 13:56

Co z tą Pol... Fabryką

Chcesz powiedzieć, że metaltech skręca np. ramę w przyczepie na śruby?

nie, chodzi mi o górę przyczepy

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#9109 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 październik 2016 - 15:11

Co z tą Pol... Fabryką

Programy które wymieniasz są to programy wspierające inżyniera w pracy ale nie zastępują mu mózgu. Swoją drogą jakbyś dobrze je znał ( jest cała masa innych ) to widziałbyś że analiza wytrzymałościowa połączeń spawanych nie jest łatwa lub inaczej jej wyniki mają dużą tolerancję błędu. 

To że robią takie ramy wynika z ekonomi a nie aspektów wytrzymałościowych.

Nie wiem czy wiesz, ale właśnie po to są te programy. Ekonomia. Czyli na ile można sobie pozwolić zejść z kosztami. Wiem, że jest cała masa innych. Wykonywałem pewne symulacje w środowisku Inventor i Solid Edge. W Solidzie jest na przykład cała nakładka do optymalizacji projektu. To znaczy masz jakiś element, który ma określony współczynnik bezpieczeństwa i możesz ordynarnie wpisać o ile chcesz go zmniejszyć i program sam przerobi model geometryczny elementu. Tak samo optymalizujesz masę, materiał itp.

Edytowany przez lukig, 11 październik 2016 - 15:15.

#9110 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:32

Co z tą Pol... Fabryką

Nie zgodzę się, ze stwierdzeniem, że polska jakość jest niska. Jest cały szereg polskich firm produkujących w kraju z jakością na poziomie minimum krajów zachodnich a może i lepszą. Mam tu na myśli np: Solaris, Pesa, Newag, Drutex, Wielton, Zasław, Unia Grudziądz, Sipma, Akpil, Krukowiak, Rosomak S.A., Łucznik i wiele innych które akurat mi nie przychodzą do głowy lub o których zwyczajnie nie mam pojęcia.

Idąc waszym tokiem rozumowania także u nas transport od producenta do diera powinien odbywać się w półfabrykatach (bo ich więcej na tira wejdzie) i już sam diler powinien sobie zespawać całą maszynę do kupy a potem zamalować pędzelkiem spaw żeby przed miesiąc zanim nikt nie kupi ładnie wyglądało.

Ciekawe czy tak chętnie byście je brali.

Nie wiem czy ktoś ma prasę Ursusa, niedawno oglądałem z ciekawości na placu, stały 3 sztuki i we wszystkich na spawach odeszła farba i raziło rdzą (nie na wszystkich spawach ale na tylu że jako pierwsze rzuciło mi się to w oczy). U producenta który właściwie wchodzi na rynek takie wpadki są niedopuszczalne. To w mojej Sipmie która niedługo będzie miała 10 lat nie widać śladu rdzy poza miejscami gdzie farba zwyczajnie się wydarła.

Może ktoś kto ma starczy sprzęt z logiem Warfamy wypowie się czy kiedyś też tak było czy może było lepiej z jakością a  teraz nastąpił spadek.

Poza tym trzeba rozważyć sprawę certyfikacji, jak przyczepa jest w całości pospawana w PL to jest jakaś gwarancja jakości spawów (spawacze mają książeczki, szkolenia i praktykę, jest kontrola). A tam? Wątpię.... Jak zaczną spawy pękać i całość rdzewieć to oczywistym będzie wniosek, że to w PL wyprodukowali dziadostwo bo przecież sprzęt jest z PL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9111 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:09

Co z tą Pol... Fabryką

Nie zgodzę się, ze stwierdzeniem, że polska jakość jest niska.

A kto tak twierdzi? Folksdojcz albo handlarz zachodnim szmelcem. Jest cały szereg firm produkujących innowacyjne i trwałe produkty, które w niczym nie ustępują tym z zachodu, żeby wspomnieć chociażby Rafamet, który sprzedał parę lat temu obrabiarkę firmie, której popsuła się w miarę nowa obrabiarka zdaje się francuska, a właśnie stara obrabiarka Rafametu jeszcze w tej firmie działała.

Problemem jest murzyńska mentalność Polaka, który woli przepłacić i wywalić pieniądze za granicę ( i jeszcze się z tego cieszy), który daje się poganiać batem przez Holendra albo Niemca na ogórkach i jeszcze się z tego cieszy. I niestety nawet jak Ursus wprowadzi swoje przekładnie w ciężkich ciągnikach to nie wróżę im dominacji na rynku. Właśnie z powodu mentalności murzyna.

Mamy światowej klasy producenta naczep drogowych - firma Wielton, która kupiła największego francuskiego producenta, która ma jedno z najbardziej nowoczesnych laboratoriów do badań (filmik na youtubie), który wdraża najnowsze technologie jak zrobotyzowane spawanie, lakierowanie itp. I co? 15 % polskiego rynku. Dlaczego? Bo mentalność murzyna.

Edytowany przez lukig, 11 październik 2016 - 18:14.

#9112 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 11 październik 2016 - 20:28

Co z tą Pol... Fabryką

Generalnie zgadzam się z przedmówcą ale proponowałbym odrobinę spokojniej o rodakach, to właśnie nasz największy problem, że za bardzo się gryziemy. O ostatnim sukcesie Wielton-a nie chciałem już pisać. Dodam tylko, że Wielton pod względem sprzedaży naczep w Europie jest obecnie w ścisłej czołówce.

Co do opinii o jakości polskiej produkcji... jest ona wysoka tylko w dużych rozwiniętych firmach. Mali prywaciarze, tak zwani Janusze Biznesu robią byle jak. Sam ostatnio zauważyłem, że jest koszmarny problem z kupnem części do starszych Ursusów. Nigdy nic nie pasuje. A tego już nie produkują duże renomowane firmy tylko jacyś prywaciarzę... I może stąd, przez takich Januszów taka opinia.

Edytowany przez kedziorek, 11 październik 2016 - 20:31.

#9113 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 październik 2016 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką

lukig - proszę nie pisz o symulacja w Inventor czy SolidEdge bo to taka symulacja jak Twoja wiedza:) Program CAE służą inżynierowi, same nic nie znaczą, podaje dane wejściowe, optymalizujesz siatkę elementów skończonych ( Inżynier musi przewidzieć gdzie spodziewa się największych problemów i co może się wydarzyć ) po czy narzuca obciążenia i utwierdzenia. Wynik takich obliczeń to jakieś dane i wcale nie muszą być wiarygodne. Po takim doborze optymalnego rozwiązania wykonuje się próby laboratoryjne i tak robi się na całym świecie. 

W tych programach średniego segmentu są tylko uproszczone moduły takich kombajnów jak Nastran, Ansys czy Abaqus ( proste moduliki do policzenia ugięcia sprężyny ).

#9114 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:00

Co z tą Pol... Fabryką

Może jeszcze napiszesz, że po a i b w alfabecie jest c? Walisz jakimiś truizmami i myślisz, że imponujesz. Do niezaawansowanych urządzeń czy części symulacja w prostszych programach spokojnie wystarczy (tudzież do wstępnej weryfikacji założeń). Jak napisałem o Ansysie to się sprułeś, jak o czym innym też się sprułeś. Pisałem o Ansysie w w analizie przyczep, coś ci nie pasowało, teraz piszesz, że do skomplikowanych zadań tylko Ansys. Głowy człowieka nic nigdy nie zastąpi, jak dasz debilowi mercedesa to też rozbije na prostej, suchej drodze.

Prototypów jeszcze długo nie zastąpisz. I pomimo zaawansowanych symulacji i tak często na jednym prototypie się nie kończy - bo badania choćby tensometrami sporo weryfikują.

Edytowany przez lukig, 11 październik 2016 - 22:02.

#9115 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką

Nie błaźnij się. Nie znasz tych programów a wypisujesz bzdury. Usłyszałeś gdzieś że jest taki program a jak zobaczyłeś w Invetorze czy SE to już myślisz że go znasz. Ten moduł w SE i jego działanie jest na podobnym poziomie jak Twoje wypowiedzi. Policz w nim tą ramę spawaną i zrób sobie przyczepę.

Przepraszam czytających ten temat bo to mocno nie w temacie ale kolega mnie wywołał więc odpisuję.

Edytowany przez akmaly, 11 październik 2016 - 22:07.

#9116 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:11

Co z tą Pol... Fabryką

W d byłeś i g widziałeś, co w czym i dla kogo robiłem. Jak masz za zadanie zaprojektować prosty uchwyt, albo zawias do czegoś tam i nie chcesz się bawić w ręczne liczenie, to bierzesz solida, zagęszczasz siatkę i będziesz miał dobre wyniki albo spokojnie zadowalające, gdzie różnica we współczynnikach obliczonym, a rzeczywistym będzie 0,5 %. Skończ się mądrzyć albo pokaż twoje projekty i analizy.

Gdzie ja facet napisałem, że SE nadaje się do liczenia ramy 20 tonowej przyczepy?

Edytowany przez lukig, 11 październik 2016 - 22:15.

#9117 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:23

Co z tą Pol... Fabryką

Niech dla Ciebie będzie tak jak napisałeś. 

#9118 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 październik 2016 - 14:23

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus we wrześniu 50 sztuk.

#9119 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 październik 2016 - 21:03

Co z tą Pol... Fabryką

Natomiast, co i ile tak naprawdę rzeczywiście zarejestrowali rolnicy to nie wiadomo. Kolega pracuje u jednego dealera pewnej marki i powiedział, że dealerzy rejestrują teraz ciągniki ze starszą normą emisji, żeby potem sprzedawać jako "używki". Co może tłumaczyć ponad dwukrotny skok rejestracji DF czy Zetora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9120 Share Kozok

Kozok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 październik 2016 - 15:49

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.interwenc...ex.html#1526528

Już widzę te rozmowy"Kupuj pan Zetora bo ci polscy producenci to sami oszuści są.Oglądałeś pan Interwęcje jak chłopa oszukali na 150 tysięcy?"

Dodaj odpowiedź