adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28702
2 godziny temu, fenix30 napisał:

Ja też nie. Ale Polak to i na zagranicznym forum napisze że Ursus to złom.

Podasz jakiś link do postu gdzie Polak napisał na zagranicznym forum że ursus to złom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Ok. Przepraszam powinienem napisać to w ". Chodzi mi o to że jak Polski produkt"Ci" się nie podoba to go nie... "mam dosyć banów" więc napiszę inaczej, widziałeś tą reklamę jak Niemiec samochód sprzedawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

To nie działa tak że Polak powinien chwalić czy też kupować sprzęt wyłącznie z swojego kraju, może tak powinno być ale nie jest. A nie jest tak ponieważ dany sprzęt niespełnia naszych wymagań, więc wybieramy inny. A że mamy ograniczony wybór, to wybieramy ofertę zagranicznych producentów. Tam gdzie mogę kupuje polskie produkty, ale nie robię tego na siłę, za ciężko pracuje żeby zarobić pieniądze żeby je potem widać na coś co mi nie podpasuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

Tak i tu masz rację. Tylko że ten Niemiec i tak ten samochód zachwala a nawet płaczę ale dalej go chwali pomimo że to złom a polak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  w ursusie nie ma nic polskiego tak naprawdę no chyba że maska ;)...wiec co tu chwalić i za co ? 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
10 minut temu, fenix30 napisał:

Tak i tu masz rację. Tylko że ten Niemiec i tak ten samochód zachwala a nawet płaczę ale dalej go chwali pomimo że to złom a polak?

Ciężko mi powiedzieć co zachwala Niemiec, ostatni raz z prawdziwym Niemcem z Niemiec gadałem w 2010r gdzieś na gospodarstwie pod Hamburgiem, i to w dodatku przy wódce, a gadaliśmy łamaną angielszczyzną, z jego i z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

marko-kolo napisał:   w ursusie nie ma nic polskiego tak naprawdę no chyba że maska ...wiec co tu chwalić i za co ?    A znaczek Niedźwiadka to co? Chociaż pewnie to chiny @bratrolnika Chodzi mi o to że jeden Niemiec woli merca a drugi Volkswagena ale ani jeden ani drugi na żadna markę złego słowa nie powie. Dbają o swoje produkty nie to co w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

To do Niemiec po "kiełbase" . Mają podobno lepszą bo z Polski. Pisałem ogółem o produktach. Ta kiełbasa to powinna być w " przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Więc i ja ogólnie odpiszę. Przywołane przez ciebie Niemcy mają wiele firm które robią dane produkty, w związku z czym mogą sobie pozwolić na przebieranie wśród rodzimych producentów, pieniądze wydane przez Niemca zostaną w niemieckiej firmie. U nas ten rynek jest znacznie mniejszy, a to co oferują polscy producenci nie zawsze odpowiada polskim odbiorcom. Spowodowane jest to biedniejszym społeczeństwem, różnymi wymaganiami, itp. I o ile ciągników o mocach najpopularniejszych w rankingach sprzedaży nawet wśród Polskich producentów można wybrać kilka sztuk i wśród nich dokonać wyboru, to co ma powiedzieć ten który szuka ciągnika 160KM i więcej, lub rolnik który szuka ciągnika typowo sadowniczego. Żaden z polskich producentów nie robi ciągników typowo sadowniczych, a to akurat błąd, bo to chyba najprężniej rozwijająca się branża w teraźniejszym rolnictwie, więc nawet choćby chciał musi kasę pchać za granicę

Edytowano przez bratrolnika
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

Nie będziemy schodzić na temat polityki bo... Bo od tego jest inny temat. Odp. Ci tylko tyle "dlaczegos głupi? Boś biedny. Dlaczegos biedny? Boś głupi" . Wracajmy do tematu. Z Polityką chodzi mi o to że i tak kasa musi iść za granicę. Edit. O co chodziło z tymi akcjami Ursusa że tak poszły jakiś czas temu w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Nie uważam się ani za biednego, ani tym bardziej za głupiego. Napisz proszę co ci się w moim myśleniu nie podoba, a ja ci napisze czemu myślę tak a nie inaczej, bo akurat takie zakończenie dyskusji z twojej strony mi się nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To ja zaznaczę jeszcze jedną rzecz. Ostatnio spojrzałem na listę dealerów Ursusa. Jest ona skromna. A to właśnie sprzedawcy generują sprzedaż. W jednej miejscowości jest dealer DF-a. Jakie ciągniki (nowe) w tej okolicy się pojawiają? Gdzie indziej sprzedają NH. Jaka marka najbardziej rzuca się w oczy tam? Dawniej sprzedawano tak Ursusy. Teraz najbliższy sprzedawca tej marki jest jakieś 100 km ode mnie.

Tak więc URSUS powinien wejść we współpracę z jakąś marką, która ma dobrze rozbudowaną sieć dealerską. Wtedy nawet b*rdel z oznakowaniem modeli nie miałby znaczenia.

Rolnik nie kupi Ursusa, pomimo że by mu odpowiadał i był tańszy od NH, bo sąsiad, kuzyn i szwagier mają NH, a dealer jest 12 km od domu.

PS. W Polsce firma Crystal robi ciągniki o mocy 160 KM. Tylko że chyba cała produkcja idzie na wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A z tym się nie zgodzę, mieszkam w zagłębiu dilerów. W 5min jestem u dilera JD i Kuboty i nikt w najbliższej okolicy u nich nic nie kupił


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@bratrolnika Teraz to napisałem w cudzyslowiu odrazu. :) nie chodziło mi o Ciebie. Ogólnie że polski naród nie potrafi zadbać o swoje dobra narodowe. Źle mnie zrozumiałeś. Ale to norma jak się pisze a nie rozmawia normalnie.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
6 minut temu, XMK13 napisał:

 

PS. W Polsce firma Crystal robi ciągniki o mocy 160 KM. Tylko że chyba cała produkcja idzie na wschód.

Pisząc tamte słowa właśnie myślałem że pewnie tylko Crystal może takie coś robić, ale pewien nie byłem. Tyle że ich to można raczej manufakturą nazwać, a nie pełnoprawną firmą, pewnie duża część rolników słysząc o marce Crystal myśli o jakiejś egzotyce z odległych krajów

@fenix30 może i polski naród nie umie zadbać i swoje dobra narodowe, ale można też powiedzieć że te dobra narodowe w d*pie mają swoich konsumentów, a miłość tylko jednostronna nie ma prawa być szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@bratrolnika wracamy do tematu. Zarajczyk czy jak mu tam chyba sam nie wiedział na co się porywa. Ursus chyba go przerosł i tyle. Ciekawe czy wiedział co dla polskiego rolnika znaczy ta Nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Oj wiedział i to doskonale! Tylko nie brał pod uwagę że ludzie kupują to co im potrzebne a nie to co jest.😭

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
6 minut temu, fenix30 napisał:

@bratrolnika wracamy do tematu. Zarajczyk czy jak mu tam chyba sam nie wiedział na co się porywa. Ursus chyba go przerosł i tyle. Ciekawe czy wiedział co dla polskiego rolnika znaczy ta Nazwa?

Ja cały czas na temat pisze. Według twojego mniemania ursus jest dobrem narodowym, piszesz że Polacy nie potrafią o te dobro zadbać. A ja piszę że te " dobro narodowe" nie potrafi zadbać o swoich klientów, bo jak inaczej nazwać fakt że sprzedają ciągniki małymi seriami, ludzie to kupują wspierając polska markę, a dwa czy trzy lata później okazuje się że nie ma części do tych praktycznie nowych ciągników, i nie masz czym robić. Co z tego że klienci kochaliby ursusa, skoro on ma klientów gdzieś-to jest ta miłość jednostronna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

co do Ursusa i innych gówien narodowych to, że jest jak jest to wina PRL, który nie pozwolił im się rozwijać kiedy trzeba było. Konkurencja na zachodzie miała EHR, hydraulikę, wspomaganie, skrzynie z półbiegami pod obciążeniem itd. 

III RP otrzymała w spadku trupa, którego wolny rynek zweryfikował i wysłał gdzie jego miejsce. 

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj