Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9310 odpowiedzi na ten temat

#8781 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:42

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus coś tam kombinuje z silnikiem 3P. Dobrze, że nie jadą od razu z trzema kompletnie innymi typami. Już z nazewnictwem przekombinowali, teraz z mocą nie mogą się zgrać, ciągle kombinują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 16:38
  •  

#8782 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 03:52

Co z tą Pol... Fabryką Mnie osobiście ursus zawiódł c 380 to bubel lepszym wyborem by był case farmal 75 ale mondry polak po szkodzie

#8783 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 15 lipiec 2016 - 05:35

Co z tą Pol... Fabryką Jeśli masz takowy ciągnik ursus, to rozwin swoja wypowiedź na jego temat, dlaczego jest to bubel.

#8784 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 11:40

Co z tą Pol... Fabryką

Kajtek - a stało się coś jeszcze oprócz awarii skrzyni (tamta odkręcona nakrętka i że nie można było wbić biegu) czy coś o której wspominałeś wcześniej ? Możesz napisać jak oceniasz serwis i jak to czasowo wyszło ? Oczywiście jeśli to zrobili i teraz działa dobrze.

#8785 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 17:04

Co z tą Pol... Fabryką

Dobra Panowie.

Z tą informacją o silnikach to jest tak, że na poczekaniu wyssałem ją z małego palca.

Chciałem Wam tylko pokazać, że nie wolno wierzyć we wszystko co piszą w necie. Ktoś (przede mną) rzuca jakieś łakome kąski o silnikach a Wy zaraz to podłapujecie. 

Może ktoś słyszał np o takiej firmie jak CLAAS (produkują głownie kombajny zbożowe i sieczkarnie ale też ciągniki i kupę innego sprzętu), za swój miesięczny zysk mogliby z nudów kupić takiego Ursusa, a mimo to tam nikt nawet nie myśli o konstruowaniu własnych silników.

Ponieważ jest to bardzo bardzo droga przyjemność i bardziej opłaca się kupić gotowe.

Poza tym jeśli dobrze pamiętam to nawet prawdziwy Ursus w Warszawie nie projektował i nie budował własnych silników tylko kupowali z Andorii (ale tego pewien nie jestem, mogę się mylić). Pamiętajcie też, że w tamtych czasach same biuro konstrukcyjne miało więcej pracowników niż teraz cały Ursus.

Poza tym Ursus, tak właściwie nie zaczął jeszcze nic sam produkować z poważniejszych konstrukcji (wszystkie ciągniki to składaki a Vigus jest jeszcze w powijakach) a Wy się silników spodziewanie. Z projektowaniem u nich też średnio, jakiś czas temu Warfama przejęła Ursusa, od tamtej pory pokazali kilka ciekawych a nawet bardzo ciekawych projektów, ale czy coś z tego weszło do produkcji i oferty? Zaprojektować, przeprowadzić homologację, przygotować produkcję i wdrożyć do produkcji to są spore pieniądze i dużo czasu.

Uważam, że Ursus chce złapać za dużo srok za ogon, tu autobusy, tam przyczepy i ciągniki, a ilu oni mogą mieć inżynierów, max 40, takim składem nie da się szybko zrealizować kilku tak dużych projektów.

Równie dobrze mógłbym napisać, że Ursus będzie budował promy kosmiczne i zaczęłaby się dyskusja czy pierwszy lot będzie na Księżyc, Marca czy na Słońce.

Andoria produkowała silniki dla Bizona nie dla Ursusa, a jak mówisz, że nie robili w warszawie silników to mało wiesz o historii Ursusa bo od tego między innymi zaczynali tzn od produkcji silników przemysłowych, które najczęściej kupowali ruscy. Produkowali do 330 i 360 silniki oraz do licencyjnych do serii ciężkiej przychodziły gotowe martiny ze słowacji

#8786 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką A mosty do ciezkiej seri robili nasi i one szly do pepikow też.

#8787 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:34

Co z tą Pol... Fabryką O panowie, ale was na wspomnienia wzięło.

#8788 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 10:14

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 11:26.

#8789 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 13:54

Co z tą Pol... Fabryką

awaria skrzyni biegów to był początek. miesiąc temu posypał się układ planetarny w prawym kole dodam że ciągnik pracuje bez tura. a teraz po pracy z mikserem do gnojowicy dostał dziwnych luzów na końcówce WOM. a i blokada mechanizmu różnicowego nie działa. albo mój c 380 jest wadliwy albo cała ta seria to bubel. Z serwisu jestem zadowolony pan z Białegostoku jest bardzo miły i dotrzymuje słowa szybko działają. Teraz pluje sobie że nie kupiłem farmala 75A troszkę droższy ale nie było by tych cyrków i był by rewers hydrauliczny i jeszcze za te gówno mam 3 lata kredyt spłacać normalnie szlak mnie trafia. 

#8790 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 14:08

Co z tą Pol... Fabryką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8791 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 14:13

Co z tą Pol... Fabryką

No to współczuję, rzeczywiście nieciekawie. Jakie to są czasy że człowiek wydaje ponad 100 tyś zł i dostaje maszynę z którą od początku są problemy. Na ( marne ) pocieszenie mogę dodać że w innych, "lepszych" markach również zdarzają się wadliwe egzemplarze, mam nadzieję że takie awarie to nie jest norma w nowych ursusach bo to by była kompletna klapa. Tak czy inaczej mam nadzieję że to wszystko i oby nic nowego nie wyszło a z obecnymi sprawami serwis sobie poradził póki jeszcze na gwarancji ale samo to daje sporo do myślenia.

#8792 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 lipiec 2016 - 14:33

Co z tą Pol... Fabryką To wina carraro, i w każdym innej marki który korzysta z carraro może to być. Ursus musi wziąć ich za tyłek bo psują dobro marki.

#8793 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 14:40

Co z tą Pol... Fabryką

Ale często bywa tak że jak już skończą się awarie ,,młodego wieku" to wtedy już dana maszyna śmiga. Miałem tak np. z nową prasą sipma.. dwa pierwsze lata były jakieś awarie a teraz od 4 lat tylko ją smaruje i uzupełniam sznurek.

#8794 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 14:42

Co z tą Pol... Fabryką

Niestety Kajtek musisz mieć pecha. Carraro musiało wysłać trefną skrzynię, akurat do Ursusa.

Jakie fajne opony.

Edytowany przez lukig, 16 lipiec 2016 - 14:44.

#8795 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 15:59

Co z tą Pol... Fabryką

Wygląda na to, że Vigus jest już przygotowywany do produkcji seryjnej:

http://ursus.com.pl/Przetargi

Odnośnie liczby konstruktorów to teraz nie jest tak jak kiedyś, że całość prac badawczo-rozwojowych jest wykonywana w jednym zakładzie, obecnie firmy wykorzystują outsourcing, dzięki temu nad jednym projektem może pracować jednocześnie kilka wyspecjalizowanych ośrodków, dana firma może zatrudniać na stałe 40 konstruktorów, ale nad ważnym projektem może ich pracować nawet ponad 100 dodając do tego zewnętrzne jednostki, jak np. instytut Ricardo, PIMR w przypadku Ursusa. Dodatkowym atutem tego jest fakt, że takie ośrodki są bardzo wyspecjalizowane w swoich wąskich dziedzinach, np. Volkswagen w większości korzysta z takich metod projektowania nowych rozwiązań.

Odnośnie silników to oczywista kontynuacja produkcji od podstaw na licencji MF, skoro są duże zamówienia w Afryce to opłacało się uruchomić produkcję skrzyń, mostów, silników, wiele podzespołów na pewno kooperanci mieli ciągle na magazynach dla produkcji warszawskiej. Trzeba również pamiętać, że Ursus produkuje w fabryce FSC, gdzie nawet śrubki i podkładki były wykonywane na miejscu i jest spore zaplecze techniczne.

No więc z tego co przeczytałem w tych informacjach odnośnie przetargów na transmisję Vigus doszedłem do wniosku, że ta transmisja będzie montowana do modelu C-3110 HL i POWER, który został zaprezentowany na AgroTech Kielce 2016 i Agritechnice. C-3110 HL

Co prawda model został zaprezentowany na transmisji Carraro T10, ale będzie on oparty w przyszłosci na polskim Vigusie. Producent oferuje trzy opcje przekładni (skrzyni biegów) 16x16 [24x24] i 32x32 z czego 16x16 i 32x32 jest wyposażona w biegi zmieniane pod obciążeniem i rewersor EHR, a 24x24 jest to mechaniczna skrzynia biegów, prawdopodobnie będzie ona pochodzić od transmisji T10 włoskiego producenta Carraro. Oczywiście tylko mi się tak wydaję że będzie ona od T-10 :D

A jednak sprawdziłem i skrzynia biegów od T10 nie pasuje do Vigusa na szczęście ;)

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 16 lipiec 2016 - 16:09.

#8796 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:10

Co z tą Pol... Fabryką

Kajtek_1 to sztandarowy typ Polaka... Współczuję mu z racji wadliwego egzemplarza..., ale czy trzeba od razu pisać, że to g.wno? Przecież sam Kajtek_1 napisał, że serwis działa bez zastrzeżeń... Kajtek_1 zakłada, że mógł kupić Caesa IH... Czy może dać głowę pod topór, że nie trafi na wadliwy egzemplarz? A jeśli już jego pech się ziści to czy napisze gdziekolwiek, albo powie komukolwiek, że Case IH to g.wno? Kajtku_1 zastanów się... zanim coś nabazgrolisz...

zZz

#8797 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:18

Co z tą Pol... Fabryką

haha gościu dobry jesteś... jeśli kupił nowego wraka i na każdym kroku się sypie to ma siedzieć cicho? puknij się w głowę.... to ciężarówka rozjeżdżała żabojadów.... typowa lewacka logika.

Gwarancja za chwile się skończy i sam będzie płacił za serwis a w tym czasie robił 60tka... fajnie i absolutnie nie narzekać z tego powodu

Edytowany przez lukaslukas, 16 lipiec 2016 - 16:20.

#8798 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:28

Co z tą Pol... Fabryką

hehe... lukaslukas kultury nawet jak byś chciał to nie kupisz... gwarancja zaraz się skończy... po dwóch tygodniach...

zZz

#8799 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:40

Co z tą Pol... Fabryką

musiałem zniżyć się do lewackiego poziomu żebyś cokolwiek zrozumiał. Jeśli ciągłe wzywanie serwisu jest wg ciebie ok to też więcej nie mam pytań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8800 Share VitoldSzarek

VitoldSzarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:43