Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#8681 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 czerwiec 2016 - 22:01

Co z tą Pol... Fabryką

Starsze czy nowsze modele podnośnik ten sam, siłownik wspomagający sztuk jeden również był. Największa różnica to silnik, 912 oryginalnie miała mieć te same bebechy co 1012, czyli przygotowane pod turbo. W 902 zmiany raczej kosmetyczne, choć miały już np. wyjście pod centralne smarowanie pompy w przeciwieństwie do 385. Na dzień dzisiejszy najważniejsza różnica to rocznik, ew jak ktoś ma 'wyostrzone' gusta to wygląd zewnętrzny (paskudne lampy na bokach, czy wysoka maska). Poza tym to jeden ciort, a rozróżnić najłatwiej jak powszechnie wiadomo po tabliczce znamionowej jaki model jest wbity.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 06:13
  •  

#8682 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką

Wielkie dzięki koledzy  :)

#8683 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką

Kolego lukasz może dla Ciebie paskudne są lampy po bokach i wysoka maska ale dla mnie akurat są piękne, oczywiście jeśli są w co najmniej dobrym stanie lakierniczym. Ale to rzecz gustu i nie ma co dyskutować o tym.

A wracając do tematu wiadomo coś o obecności Ursusa na Opolagrze? Bo się wybieram i bardzo chciałbym na żywo w końcu zobaczyć jak to wygląda.

#8684 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:39

Co z tą Pol... Fabryką

Co jak co ale w wysokiej masce nie ma nic do podobania się lub nie bo to kwestia ergonomii, po prostu ogranicza widoczność, tak jak i komin w masce (ile flaszek musieli wypić przy projektowaniu, żeby takie coś wymyślić i wprowadzić do produkcji? :blink:

#8685 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:44

Co z tą Pol... Fabryką

a jeździłeś kiedyś traktorem z kominem w masce?? czy przy flaszce szukasz problemów? w starych MFach to standard i jakoś nikomu nie przeszkadza

#8686 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:50

Co z tą Pol... Fabryką

Wyobraź sobie że prawie codziennie jeżdżę i żyję. Tylko po co było go stawiać przed oczami kierowcy jest dla mnie niepojęte

#8687 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:55

Co z tą Pol... Fabryką

ehh daj spokoj z takimi problemami... jakimś cudem swojego nosa też nie widzisz... chyba że masz zeza... ja tłumika też nie zauważam bo patrze roboty a nie szukam dziury w całym

#8688 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:05

Co z tą Pol... Fabryką

Gdzie tu widzisz tworzenie problemów? Chyba w Twoim bulwersowaniu się bez potrzeby. Wszystkim da się jechać i patrzeć roboty, co nie zmienia faktu, że w niektórych przypadkach można było sie bardziej postarać

#8689 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 06 czerwiec 2016 - 01:24

Co z tą Pol... Fabryką

Dla niektórych komin skierowany do ziemi jest super bo przecież ziemia uprawna (zboże.warzywa,buraki) potrzebuje do prawidłowego wzrostu spalin i chemii z AdBlue :D  Ukryty komin to sprawdza się tylko w sadzie i lesie ze względu na gałęzie .Potem dziwić się że takie gówno a nie żywność sprzedajecie skażone spalinami i chemią .Za komuny badylarze nieuczciwi jak c chcieli mieć w jedną noc dojrzałe pomidory to podłączali na noc Żuka i faszerowali szklarnie spalinami 

#8690 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 03:49

Co z tą Pol... Fabryką Akko ale po co komin ma nyć do ziemy wystarczy jak jest na słupku kabiny i już go nie widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8691 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 czerwiec 2016 - 08:18

Co z tą Pol... Fabryką

Ale znowu macie tematy bardzo związane z fabryką w Lublinie.Dobrze, że teraz praktycznie każdy nowy ciągnik ma tłumiki tak samo zamontowane i jest spokój.Co nie zmienia faktu, że tłumik na środku maski, to poroniony pomysł i to nie ze względu na wygląd, ale (w niektórych ciągnikach) brak możliwości zwykłego dostania się do silnika.Widziałem raz w jednym zetorze z silnikiem turbo tak ładnie zrobione.Tłumik przynajmniej był ściśnięty obejmą, jak w 3P i żeby zajrzeć do silnika, to trzeba było go zdejmować i dopiero otwierać pokrywę maski.Według was, to dobre?

O, tu jest nawet w galerii taki fajny patent.Ktoś miał pomysły u tych pepików.

Zetor Turbo 7745

Mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi za fotkę.Chciałem wkleić sam link, ale mi całe zdjęcie wkleiło.

Edytowany przez Marioboss, 06 czerwiec 2016 - 08:22.

#8692 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 15:07

Co z tą Pol... Fabryką

Akko jak zwykle ma jakieś dziwne przebłyski, już widzę jak w rolnictwie, a zwłaszcza w pracach na ściernisku czy przy zbiorze siana/słomy sprawdza się plujący iskrami tłumik skierowany w ziemię :lol: widywałem już rozwiązania (również fabryczne) z tłumkiem wyprowadzanym za tylne koło, ale żeby mieć aż takie pomysły... To chyba przez te górskie powietrze z zagranicy ;) 

#8693 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:06

Co z tą Pol... Fabryką

Już wiszę jak te skrzypiące szajsy zwane kabiną z plastiku . Topią się od tłumika zwłaszcza w orce gdzie tłumik potrafi osiągnąć czerwony kolor od temperatury w dużych traktorach .Lukasz222 wjedź do sadu czy lasu z tłumikiem do góry to zobaczysz jak szybko gałęzie ci go skrócą :D Widać że mało w życiu widziałeś ale to nie dziwne bo przypuszczam że jak ja jeździłem traktorem to ty dopiero na gówno mówiłeś papu :D

#8694 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:30

Co z tą Pol... Fabryką

Za to z tego co widzę kulturą Ty jesteś dużo za nim. Też jestem młody i co z tego? Założę się że połową sprzętów którymi jeździłem nawet na oczy nie widziałeś.

#8695 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 20:55

Co z tą Pol... Fabryką

Oj akko, tak źle cie za młodu karmili? To by wyjaśniało to nieodparte wrażenie, że wyżej s*asz niż tyłek masz :rolleyes:  Tyle starych władków, 60tek, 30tek jeździ po lasach i sadach i wszystkie z normalnym tłumikiem, ale fakt, Ty wiesz lepiej siedząc za granicą i udając wielkiego bambra. Śmiech bierze czytając te wypociny, plastikową kabinę to może mają twoje tubery czy inne lombardini, bo normalne ciągniki to szyba + metal, a w tych nowszych, tak jak ja mam w MFie 64**, mogę się przy orce opierać o wydech i nawet mnie nie poparzy, dla Ciebie to pewnie czarna magia, no ale skoro widujesz czerwone od gorąca tłumiki w ciągnikach na otwartym terenie, to widać wiele ci trzeba wybaczać i przyjmować z przymrużeniem oka 

#8696 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką

Mam dla ciebie akko informację. Ta chemia z AdBlue to mocznik 30%. Znafco. 

#8697 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 09:17

Co z tą Pol... Fabryką

co do tłumików do lasu to mam znajomego prowadzi firmę usługi leśne, ma kilka zestawów ciągnik+wózek z hds, no może z 5 takich zestawów, wszystkie mają kominy w górę, jedynie co ma to linki ślizgowe od rogów maski do rogów kabiny i rama wokół kabiny ale to wymóg w takiej działalności:)

#8698 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 10 czerwiec 2016 - 21:39

Co z tą Pol... Fabryką

w miesiącu maju ursus sprzedał [zarejestrował] 51 ciągników :D

#8699 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 06:42

Co z tą Pol... Fabryką

sad ogłosił upadłość Honkera i syndyk go przejmuje więc Ursus ma okazje wykupić dwie hale obok siebie po Honkerze, a Honker chyba ma linie kataforetyczną i maszyny do obróbki metali i oby nie zmarnowali takiej okazji choć wiadomo że chętnych pewnie będzie sporo a i nie wiadomo czy Ursus ma kasę na takie inwestycje, 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8700 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 08:33

Co z tą Pol... Fabryką

w miesiącu maju ursus sprzedał [zarejestrował] 51 ciągników :D

I już prawie 8 % udziału w rynku w maju, gdzie w tamtym roku nie było nawet 2,5. 

Edytowany przez lukig, 11 czerwiec 2016 - 08:36.

Dodaj odpowiedź