Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#8661 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 29 maj 2016 - 16:51

Co z tą Pol... Fabryką

w tym ogłoszeniu

URSUS C-392 - 119 065 zł 

URSUS C-3102 - 124 289 zł

ja widziałem w ogłoszeniach na olxie c-392 za ok. 127 000-plnów, a c-3102 za 133 000-plnów, tak że cena niezła, no i  nie wiadomo co sprzedający na allegro ... wyciągnął:DDDD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 11:31
  •  

#8662 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 29 maj 2016 - 17:33

Co z tą Pol... Fabryką

ale brutto czy netto chyba netto

#8663 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 maj 2016 - 18:54

Co z tą Pol... Fabryką

po prostu jesli ktos umie się targować to u każdego tyle zejdzie na ursusie, a ten po prostu woli już po mniejszej cenie niż inni sprzedawać i lepiej wyjdzie na tym bo sprzeda więcej sztuk

#8664 Share marcus72

marcus72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2016 - 12:23

Co z tą Pol... Fabryką

Czy wiadomo kiedy będzie dostępny w sprzedaży c-385 POWER i jaka może być orientacyjna cena? Zainteresował mnie ten ciągniczek :) Jak myślicie, będzie dobrym wyborem na główny ciągnik z turem, na 20ha? Wstępnie przymierzałem się do Zetora Proxima 90 Plus, ale coraz poważniej myślę o Ursusie, chociaż akurat ten model to zupełna nowość i pewne ryzyko. No i niestety już ma nowy silnik o mniejszej pojemności i DPF...

#8665 Share Packo1

Packo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,technika,militaria,patryjotyzm

Napisany 30 maj 2016 - 13:29

Co z tą Pol... Fabryką

Popieram. Należałoby kilku za jajca powiesić to by się inni nauczyli.

To tak samo jakby podawać długość przyrodzenia razem z kręgosłupem.

uhhuhuhuhu :lol: :lol: :lol:świetnie to określiłeś.Podpisuje się pod tym :D 

#8666 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:17

Co z tą Pol... Fabryką

Czy wiadomo kiedy będzie dostępny w sprzedaży c-385 POWER i jaka może być orientacyjna cena? Zainteresował mnie ten ciągniczek :) Jak myślicie, będzie dobrym wyborem na główny ciągnik z turem, na 20ha? Wstępnie przymierzałem się do Zetora Proxima 90 Plus, ale coraz poważniej myślę o Ursusie, chociaż akurat ten model to zupełna nowość i pewne ryzyko. No i niestety już ma nowy silnik o mniejszej pojemności i DPF...

Marcus w tej sprawie najlepiej by było jakbyś napisał tutaj:

HANDEL KRAJOWY / DOMESTIC MARKET

Ciągniki  

Piotr Kruk
tel. +48 508 571 107
email: piotr.kruk@ursus.com

Jarosław Gołąbek
tel. +48 669 998 089
email: jaroslaw.golabek@ursus.com

Wg mnie model C-385 POWER najprawdopodobniej pojawi się najprędzej w sprzedaży od stycznia do marca 2017 roku bądź pod koniec bieżącego roku :)

#8667 Share marcus72

marcus72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 maj 2016 - 07:28

Co z tą Pol... Fabryką

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam, gdyż mam jeszcze kilka pytań odnośnie maszyn Ursusa :)

A w najbliższym czasie wybieram się na Demo Tour, więc może tam się czegoś ciekawego dowiem.

#8668 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:10

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/niemieccy-urzednicy-blokuja-sprzedaz-ursusa,64738.html

zZz

#8669 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:14

Co z tą Pol... Fabryką Tu germanizatory polskiego rolnictwa nie zaglądają. To trzeba pod germańskimi tematami i obrazkami dać by przejrzeli na oczy jaki to germaniec dobry.

#8670 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:19

Co z tą Pol... Fabryką Dobrze nie robią, nie pochwalam tego ale z drugiej strony poprostu dbają o swoje, czego Polakom jeszcze brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8671 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:26

Co z tą Pol... Fabryką To nie rząd kupuje fenty i dżondyry tylko polski chłop, i to jest problem.

#8672 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:37

Co z tą Pol... Fabryką

a co ten łursus zrobi w 250h czy większym gospodarstwie?? zaorze to? pewno tłoki wypluje po roku więc z czym do ludzi... a jak mam na te 250ha kupować 5 łursusów, 5 pługów żeby zdążyć z siewem, do tego nająć ludzi którzy by tym jeździli to... prosta ekonomia... a ty małorolny jeszcze nie kupiłeś?? wspieraj gospodarke jak masz problem z tym że szwaby dbają o swoje

#8673 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:39

Co z tą Pol... Fabryką Ale ile % gospodarstw w Polsce ma około 250ha a ile 10-30ha

#8674 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:49

Co z tą Pol... Fabryką

trza było te nowosci wprowadzać 10 lat temu jak nam szwaby mydlili oczy PROWami bo teraz to po ptokach. Kto potrzebował to dawno kupił jak nie nowego to używanego germańca. Mając dziś 20 ha i krowy bladego pojęcia nie masz czy za rok bedzie Cie stać na te raty więc znów nie kupisz

#8675 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 czerwiec 2016 - 18:38

Co z tą Pol... Fabryką

@Rolnik pierwszy pluje na tych co kupują zagraniczne, a na jego podwórku polskiego ciągnika nie uświadczysz, chyba, że sąsiad przyjedzie :lol:

#8676 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:48

Co z tą Pol... Fabryką

a co Ci napisze człowiek, który do tej pory sieje konnym siewnikiem... zatrzymał się w 80r to teraz pozostaje mu pluć..... sie w brode że jest zacofany i nie stanowi żadnej konkurencji w obecnych czasach

#8677 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 22:18

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie, czy ktoś wie czym różnią się od siebie C-385, 902 i 912? Jak rozróżnić te modele?

Czy pod względem użytkowym są to jakieś znaczące różnice?

#8678 Share stefan8244c2

stefan8244c2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 22:35

Co z tą Pol... Fabryką

@Rolnik1973 kupuje bo są mniej awaryjne może i są drogie części. A chce też mieć lepszy komfort pracy a nie tylko wycie zwolnicy jak to jest w C 360 rozwój Ursusa serii ciężkiej stanął w 1969r gdy to zaczęto klepać C 385 nic od tej pory poza maską i zegarami nie zmieniono prze 40 lat wciąż to samo. Twój 3512 to nic innego jak Ferguson 255 który jest  produkcji angielskiej kombajn też podobno masz germański to co się innego człowieka czepisz jak będzie miał lepszy zachodni sprzęt. Na ten przykład kuzyn mój ma 60 ha i główne ciągniki to Fendt 515 favorit i 512 może części nie są tanie wiem że robił raz przy półbiegach przy 515 w 512 czujnik EHR padł kupił wymienił chodzi sprzęt ciekawy ile <<nasz1614<< wytrzyma w porównaniu jeśli chodzi o remont sam jeździłem parę razy tym Fendem i powiem ,że naprawdę można się czuć zadowolonym z zakupu gdzie w kabinie raz że cicho i wszystko pod rękom. W Polsce kupowali licencjie na sprzęty z zachodu a czemu nie wymyślili własnych konstrukcji? dobra kupili ale już wykonanie materiałowo było inne. 

@lukbold znam te przypadki u mnie we wsi znajomy mając 20 ha tak samo robi tylko ma C-330 x2 i twierdzi że on większego nie kupi bo mu nie potrzebny. Ja nie wiem jak można się tak grzebać 

Edytowany przez stefan8244c2, 01 czerwiec 2016 - 22:38.

#8679 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 10:09

Co z tą Pol... Fabryką

Nie powiedziałbym, żeby na 250 ha kupować kilka Ursusów, bo to nie ma sensu. Jednak kiedy ktoś kupuje Majora, zwykłą Proximę, NH TD, Case A itp., czyli ciągnik z niskiej półki, to jednak powinien kupić Ursusa, ewentualnie Farmera. Przyczyną tego jest ekonomia, bo Ursusa kupi się taniej, a jakością nie odstaje od ww. ciągników. Co do większych areałów, to są w Polsce robione ciągniki Crystal. Nie mają świetnego designu, ale są budowanie na podzespołach DF-a i oferują ciągniki do 320 KM. Do tego są tańsze od konkurencji. Pronar też produkował podobne ciągniki. Ale jednak ludzie wolą ładniejszego DF-a lub Zetora Crystala dlatego, że wygląda tak drogo, ile kosztuje i ma markę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8680 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 03 czerwiec 2016 - 21:12

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie, czy ktoś wie czym różnią się od siebie C-385, 902 i 912? Jak rozróżnić te modele?

Czy pod względem użytkowym są to jakieś znaczące różnice?

C385 to najstarsza maszyna, z wyglądu to wiadomo lampy po bokach, prosta maska, tłumik w masce. Z mechaniki to stary typ silnika i w ogóle wszystkiego. 902 to taka przejściówka, lampy ma już w masce ale maskę jeszcze prostą i różnie to bywało z mechaniką niektóre są już w nowym typie silnika i podzespołów. 912 to już niemal "szczyt rozwoju" nie licząc 932. To już maska ścięta, lampy w masce, tłumik z boku silnik i podzespoły nowego typu. A czym się znacząco różnią to te nowsze miały mocniejszy podnośnik z siłownikiem wspomagającym i nie wiem co jeszcze to zależy od indywidualnego wyposażenia.

Dodaj odpowiedź