adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

krzychu12    41

Cały artykuł z filmikiem na stronie podanej pod filmikiem.

Edytowano przez krzychu12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

Agrotron155 napisał:

Im więcej tym lepiej.

może być 32/32 a po co Ci wiecej? jeszcze trochę to ciagniki będą latać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

W swoim mam 40/40 a w drugim 45/45 ale to nie ważne, najważniejsze żeby jak najwięcej było biegów zmienianych pod obciążeniem. Poza tym są jeszcze skrzynie bezstopniowe. A tak szczerze to często wykorzystywałem zarówno najwolniejsze biegi jak i te najszybsze. Najwolniejsze się przydają do spinania przyczep gdy nie ma nikogo w pobliżu kto ciągadło przytrzyma, parę razy naciągałem parę rzeczy. Po prostu się przydają. Nie trzeba sprzęgła palić. A reszta biegów to wiadomo, w pracy i w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@Agrotron155 zgodzę się z tym co piszesz bo lepiej mieć zapas biegów niż...40/40. i każdego biegu używasz? chodzi mi o to że to już przesada trochę z tymi biegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Mam 6 przełożeń głównych na zakresie szosowym. Biegu 1 i 2 wraz ze wszystkimi półbiegami używam do jazdy obok zbierającego bolka 3 używana jest do pługa, 4 do agregatu i również oba biegi wraz ze wszystkimi półbiegami, 5 i 6 do transportu. Biegi pełzające są tylko 4 wraz z 4 półbiegami jak na każdym innym biegu 4 i 3 są potrzebne gdy w cebuli lub ziemniakach jest dużo pecyn podczas zbiorów, 2 gdy cofam na "milimetry" a 1 gdy sam sobie przyczepę zapinam. Także szosowe biegi czyli 24 są w pełni wykorzystane a polowe najmniej to tylko 2 i 3. Ale też się przydają.

EDIT: Gdybym nie miał tych biegów po prostu nadrabiał bym obrotami. Tyle biegów pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa bo trzymam ciągnik zawsze na optymalnych obrotach lub gdy ma lżej to możliwie najniższych.

Edytowano przez Agrotron155
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Agrotron155 Tylko nie przesadzaj z tymi obrotami, bo jak będziesz potem jechał gdzieś w transporcie, to turbina się włącza i wyłącza, bo raz wyższe, a raz niższe (oczywiście zakładając, że masz turbine).  A co za tym idzie, po pewnym czasie może ją szlag trafić.

To tylko ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Turbosprężarka pracuje cały czas, ona się sama z siebie nie wyłącza, co najwyżej może wytwarzać ciśnienie. Dla turbosprężarek ze zmienną geometrią praca na zmiennych obrotach jest lepsza niż praca cały czas na za niskich obrotach-po pewnym czasie zapiekaja się łopatki od zmiennej geometrii

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

W obu ciągnikach mam turbiny ze stałą geometrią. Poza tym pisałem że albo optymalne albo minimalne obroty. Optymalne to np w gruberze 1800 lub w pługu 1600, nie będę go kręcił do 2200 czy 2400 bo wtedy pali jak smok. Takie obroty to tylko w transporcie żeby 50 osiągnąć. Poza tym wiem jak użytkować ciągnik i samochód z turbiną. Najważniejsze jest studzenie turbiny po ciężkiej pracy ;)

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2018 o 14:10, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Najlepiej zrobił zetor w ostatnim czasie. Jakiś czas wstecz (bodajże 3 lata temu) opublikował jakiej mocy ciągniki planuję wdrożyć do swojej oferty w ciągu najbliższych lat. 
I tak oto mamy już część uzupełnioną. Pozostał nowy Crystal, który zostanie zaprezentowany 23 sierpnia 2018 roku i ciągnik +200 KM o którym nic nie wiadomo (jest w planach, ale nie chwalą się na prawo i lewo jak im to idzie) jak coś to zawsze wstawiam zdjęcia by nie być gołosłownym ;) 
Nowy Crystal tak prawdę mówiąc za bardzo mnie nie zaskoczy, bo panel który się w nim zmieni to będzie z Forterry HD. Czyli wydaje mi się, że nazwą ten ciągnik po prostu Crystal HD 

zet.jpg

Przenieś do galerii

 

I zgadłem ;) 

hd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mati571401 Dziwne ogłoszenie. 

Po 1 cena tam podana jest nierealna, pewnie był stuknięty, i to jest ,,okazjonalny egzemplarz''.

Po 2 Ursus 11054 nie ma takiej paskudnej maski, nie wiem kto taką założył, bo na pewno nie inżynierowie z Ursusa.

Po 3 ten model nie jest produkowany od 2017 roku, bo zastąpił go c3110, a gość pisze rok prod. 2018

 

Podsumowując. Dealerowi, który chce sprzedać ten ciagnik, pewnie mu się to nie uda. Nie ma aż takich naiwniaków i debili, którzy by się na to skusili. No chyba że ktoś nie ma pojęcia o ofercie Ursusa i pomyśli, że to faktycznie nówka nieśmigana z 2018 roku.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

@mati571401 Dziwne ogłoszenie. 

Po 1 cena tam podana jest nierealna, pewnie był stuknięty, i to jest ,,okazjonalny egzemplarz''.

Po 2 Ursus 11054 nie ma takiej paskudnej maski, nie wiem kto taką założył, bo na pewno nie inżynierowie z Ursusa.

Po 3 ten model nie jest produkowany od 2017 roku, bo zastąpił go c3110, a gość pisze rok prod. 2018

 

Podsumowując. Dealerowi, który chce sprzedać ten ciagnik, pewnie mu się to nie uda. Nie ma aż takich naiwniaków i debili, którzy by się na to skusili. No chyba że ktoś nie ma pojęcia o ofercie Ursusa i pomyśli, że to faktycznie nówka nieśmigana z 2018 roku.

Jest to fabrycznie nowy ciągnik ;) zmontowany w "fabryce" w Lublinie. Zgadza się że nie jest to 11054 nie wiem co to za model ale oglądałem go na Agro Show Bednary 2016. Nie mam dokładnego zdjęcia, ale pokaże gdzie stał. (czerwona strzałka)

u.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati571401    32
29 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

@mati571401 Dziwne ogłoszenie. 

Po 1 cena tam podana jest nierealna, pewnie był stuknięty, i to jest ,,okazjonalny egzemplarz''.

Po 2 Ursus 11054 nie ma takiej paskudnej maski, nie wiem kto taką założył, bo na pewno nie inżynierowie z Ursusa.

Po 3 ten model nie jest produkowany od 2017 roku, bo zastąpił go c3110, a gość pisze rok prod. 2018

 

Podsumowując. Dealerowi, który chce sprzedać ten ciagnik, pewnie mu się to nie uda. Nie ma aż takich naiwniaków i debili, którzy by się na to skusili. No chyba że ktoś nie ma pojęcia o ofercie Ursusa i pomyśli, że to faktycznie nówka nieśmigana z 2018 roku.

na pierwszy rzut oka jest to porostu uboga wersja krajowego 11054

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

przecież to pakistaniec, tyle że ma kabinę od naszego założoną

Aha. No faktycznie, może tak być i chyba tak jest, bo na Afrykę jest model 11014a. 

@Adrian_URSUS_1999 Faktycznie strzałka wskazuje na niego. Ale jesteś pewien, że to ten z tą brzydką maską, bo może to być też normalny 11054, bo wtedy one jeszcze w seryjnej produkcji były.

Co do zakładów w Lublinie, to nie mów, że to montownia, bo owszem, dawniej tam składali ciągniki, ale teraz jeszcze robią kabiny, drobne elementy metalowe (mają przecinarki plazmowe i inne) a za jakiś czas Vigusa też będą robić. 

Wiem, czepiam się szczegółów, ale lubię sprostowania. Denerwują mnie po prostu nieścisłości. :)

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki również, Krzychu. No właśnie, to jest 5314, ten pakistaniec, o którym mówił @bratrolnika. Gdzieś też gadali o tych ciagnikach. Teraz nie wiem, czy to był ten temat na AF, czy inny, ale coś takiego było. No bo niemożliwe, że to 11054. Po prostu błąd dealera :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, w Ursusie nie brakuje niedoróbek. To akurat odziedziczyli po Farmtracu. Małe i upierdliwe rzeczy. Tak jak ten panel klimy w Vigusie. Na pewno w Crystalu tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj