Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9271 odpowiedzi na ten temat

#8461 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 21:28

Co z tą Pol... Fabryką

Na wp.pl piszą że tylko ursus zanotował wzrost sprzedaży, a najbardziej w plecy dostał dżondyr. Brawo,...

Niezła propaganda.

Rejestracje styczeń-luty 2016

1 Zetor 170 szt.

2 NH 155 szt

3 JD 111szt

4 Kubota 103szt

5 DF 76szt

5 Ursus 76szt

7 Case 69szt

8 Farmrack 51szt

9 Valtra 44szt

10 Claas 35szt

Jak widać w sztukach szału nie ma, Ursusowi w porównaniu do okresu styczeń-luty 2015r sprzedaż wzrosła z 50 do 76szt a jak piszesz "dżondyrowi" spadła z 209 do 111 szt.

No ale jak się weźmie % pod uwagę to można napisać "Ursus nokautuje wszystkich" hehehhehe   http://biznes.interi...ch,2313890,1844

Edytowany przez lukejro, 07 kwiecień 2016 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 00:11
  •  

#8462 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 kwiecień 2016 - 21:45

Co z tą Pol... Fabryką

To i tak ładnie. Już więcej od Farmracka którego ofertą można było porównywać. W zeszłym roku ledwo po 30 sztuk było.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8463 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 22:19

Co z tą Pol... Fabryką

Lukeiro: jaka propaganda? 

Postaw się najpierw w sytuacji dilera JD, a potem w sytuacji dilera Ursusa. Ten pierwszy stracił połowę, a ten drugi zyskał połowę. I śpiewaj o propagandzie gdzie indziej. 

Ciężko, żeby Ursus był pierwszy skoro mają maszyny 50-110 KM. I Ursus tak samo "nokautuje" jak Kubota swego czasu, kiedy weszła na nasz rynek i zadomowiła sie na dobre w czołówce. 

#8464 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 06:48

Co z tą Pol... Fabryką

Stracił połowę ale i tak sprzedał tyle ciągników o ilu Polmot może tylko pomarzyć... Tak naprawdę Ursus poza kopią przeciętnego Farmtracka 675dt nie ma w ofercie żadnego modelu który mógłby "zwojować" polski rynek.  Jeśli dalej będą opierać swoją strategię rozwoju na tym, że rolnik oczekuje przede wszystkim  taniego produktu to daleko nie zajadą.... Podobnie jak chcą zawojować rynek sprzętu do utrzymania terenów zielonych opierając się na współpracy z firmą NAC....

#8465 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:35

Co z tą Pol... Fabryką

Tak. Już widzę jak wojują rynek drogimi ciągnikami "niedorastającymi do pięt zachodnim cackom". 

#8466 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:53

Co z tą Pol... Fabryką

To trzeba zrobić traktor który będzie im dorastał do pięt. To tak ciężko wziąć tego perkinsa, dołożyc skrzynie z 4 półbiegami na 4 biegach głównych i rew elektrohydraulicznym? od biedy nawet mechaniczny by starczył. Podnośnik z EHR ktory szarpnie 4t w takim 100KM traktorze i pasuje... ile to może wtedy kosztować?

Przecież takie wyposażenie to miały traktory w 95r i w dużej liczbie przypadków ludzie sobie chwala te stare JD, MF czy renówki... A nasi maski zmieniają zakładane na technologie z 80roku. świetnie

Po co nam kolejne farmtraki? jak ktoś takiego chce to wie jak wygląda

Edytowany przez lukbold, 08 kwiecień 2016 - 08:59.

#8467 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:34

Co z tą Pol... Fabryką

Perkins to badziew więc po kiego go pakować ? Skrzynia ok. ale podnośnik 4t w 100km ciągniku ? Porażka po całości... Lepszy pług 3 skibowy obrotowy i problemy z podnoszeniem... 5t. to minimum do tej mocy.

#8468 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:38

Co z tą Pol... Fabryką

obecne normy sprawiły ze wszystkie firmy produkujące silniki mają problemy z ich awaryjnością, głównie podzespołów ograniczających normy a koszty napraw są ogromne, niedawno robiłem przegląd w obu df i serwisanci sami powiedzieli ze te silniki póki ad blue nie dostały były zupełnie inne niż chociażby kilka lat temu jakość spada wraz z normami...;/ 

#8469 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:56

Co z tą Pol... Fabryką

A nie było mowy o skrzyni vigus do ciągników o mocy 70-110 koni mechanicznych w którejś gazecie?

#8470 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 14:07

Co z tą Pol... Fabryką

Ja myślę że niewielu z was miało okazję popracować nowym Ursusem.Przecież za te pieniądze to jest tragedia. Głośno , wykonanie średnie , komfort marny - niech to nawet ma najlepszy osprzęt na świecie ale jak mam się w sezonie męczyć często 10 godzin dziennie z suchym sprzęgłem , mechanicznym rewersem , głośną kabiną i niewygodną pozycją to ja dziękuję.

Jeszcze dużo pracy potrzeba żeby to miało "ręce i nogi" bo w podobnych pieniądzach można kupić DF,Kubotę Case czy NH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8471 Share TYLKA

TYLKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 15:50

Co z tą Pol... Fabryką jakiego tego df kupisz w tych peniadzach bo ja mam df Agroplus 315 ecoline i dałem 134 tyś i ma 3 cylidry 72 km i 3000 cm silnik i jes bez tura bez klimy a jak bym chcial 80 km z 4 tlokami seri 5 musze wyłożyć 170 tys bruto i tez bez tura a df jest swietnym ciagnikem ale wykończeniem mu daleko do fenda czy jd a ursus ma 4 cylidry i 4400litra pojemności i z turem mam go za 130 tyś także nie pierdzel głupot ze masz df za te pieniądze chyba używanego a co do nh też nie jest rewelka słaby skręt i chuczy w srodku i pusto jak nw co i tez jakos u nas w Małopolsce go nie chwalą że elektronika siada jedynie co to cena jest dobra :) a Ursus nw jaki jest widziałem go na placu i tyle z wyglądu bardzo fajny nawet sekretny w srodku tak sb z wyglądu, jako na pomocnika chętnie bym go kupil predzej niż zetora czy nh bo cena jest moim zadaniem sooko :)

#8472 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:03

Co z tą Pol... Fabryką

Ale jakoś polska technika nie przekonała cię do siebie skoro wybrałeś df. A swoją drogą w tamtym roku miałem ofertę na DF 315 z klimą , dodatkową hydrauliką i fotelem pneumatycznym za 109 netto. Wybrałem inną markę. Nawet nie wiem ile teraz kosztuje c380 ale pewnie około 95 netto trzeba dać. dokładając 10 tyś kupuje się Kubotę z bogatym wyposażeniem albo Case.

#8473 Share TYLKA

TYLKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:24

Co z tą Pol... Fabryką df kupiłem w 2014 sierpien ostatnia linia bo w 2015 byla juz nowsza wersja silnik i wygląd nie wiedziałem że Ursus wprowadził C 382 tak to bym inaczej myślał ale szczerze 1 ciągniki sa marne i lepiej poczekac 4,5 lat z nim je lepiej dopracuja jesli kiedyś będę kupowal i Ursus będzie zbierał dobre opinie chętnie kupię ten ciągnik bo posiadam jeszcze mf 255 i Ursusa 3512 i nie narzekam :) ale jak na ten czas Ursus się nie najgorzej spisuje z tego co piszą wiadomo parę tam nie dorobek ma ale to jak każdy ciągnik a czy będzie dobry to musi zrobić jeszcze dużo mtg bo 500 czy 1000 to jeszcze miało świadczy o tym czy jest wytrzymały oby Ursus służył jak najlepiej i jak nalepiej go ulepszali :)

#8474 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:42

Co z tą Pol... Fabryką

Ja bym też kupił Ursusa gdyby : miał lepsze wyposażenie w standardzie , mokre sprzęgło , rewers hydrauliczny/elektrohydrauliczny , lepsze wykończenie kabiny.

Generalnie prosty mechaniczny ciągnik jak większość w tym przedziale cenowym. Ja kupując kierowałem się komfortem, ceną, spalaniem i gwarancją. No i nie padło na Ursusa bo nic z mojej listy nie stawiało go na pierwszym miejscu a pozatym wizualnie mi się nie podoba.   Przyczepę od nich zamówiłem kilka dni temu.

#8475 Share TYLKA

TYLKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:18

Co z tą Pol... Fabryką No wiadomo to już każdy ma swój gust i wymagania ja właśnie stawiam na proste ciągniki ze wzgledu na koszty utrzymania i wytrzymałości bo znajomy ma df Agro tron z 2003 i 2004 115km 6 tłoki i jest elektryczny i gadał ze jak mu padnie elektryka cała to 40 tys koszt naprawy i temu wybrałem df w podstawowym wyposarzeniu a służy mi do prasy które rocznie robię 250 bel i wywozenia obornika i beczki także robię nim około 150 mtg rocznie nie duzo a wygoda dla mnie tak jes bo przesiadlem się z mf 255 i Ursusa 3512 . zaś inny znajomy ma df Agro farm 420 na szpikowany elektryka i bajerami 3 razy sprzęgło wymieniał ma 1600 mtg i smial sie jak pojechał kosic ze może się wrócę bo serwis przyjeżdżał na wymiany sprzęgła i elektryki chce sprzedać i kupić jd którego posiada jako pomocniczy z turem podstawowe wyposarzenie z 2007 r xd . zaś case hciałem kupić ale mi odrazu odradzili xd proponowali mi df jd i fenda z tych 3 wolałbym fenda ale za tą moc co ja mam 180 tys tak ze no odrazu się wycofalem i kupiłem df :) z którego jestem zadowolony :) a w przyszłości jak Ursus będzie doborze się sprawował to go kupię a jak nie to jd 5090m albo 5090 r :)

#8476 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:27

Co z tą Pol... Fabryką

http://allegro.pl/ci...6110590273.html

oto jaka przecena na ciagnik 11054 :)

#8477 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:07

Co z tą Pol... Fabryką

Czytaliście artykuł o ursusie w Tygodniku-Poradniku Rolniczym?

Vigus to jedna rzecz, a skrzynie 16x16 do mniejszych ciągników, to druga rzecz, które to z resztą też są opracowywane przy współpracy z WAT-em

Poza tym, przygotowują pomału linię technologiczną do produkcji Vigusa w lublinie a Państwowy Ośrodek Maszynowy w Poznaniu bada transmisje pod kątem wytrzymałościowym.

Jest napisane również o tym, że ten 3-cylindrowy silnik chcą przystosować do norm unijnych... Brzmi pięknie, aż niewiarygodnie, ale z drugiej strony, jak mówili o swoich skrzyniach to też wszyscy twierdzili, że to tylko "handlowy bełkot" a tu proszę, jednak można...  :)

Edytowany przez Mattti, 09 kwiecień 2016 - 21:08.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#8478 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:15

Co z tą Pol... Fabryką

Czytaliście artykuł o ursusie w Tygodniku-Poradniku Rolniczym?

Vigus to jedna rzecz, a skrzynie 16x16 do mniejszych ciągników, to druga rzecz, które to z resztą też są opracowywane przy współpracy z WAT-em

Poza tym, przygotowują pomału linię technologiczną do produkcji Vigusa w lublinie a Państwowy Ośrodek Maszynowy w Poznaniu bada transmisje pod kątem wytrzymałościowym.

Jest napisane również o tym, że ten 3-cylindrowy silnik chcą przystosować do norm unijnych... Brzmi pięknie, aż niewiarygodnie, ale z drugiej strony, jak mówili o swoich skrzyniach to też wszyscy twierdzili, że to tylko "handlowy bełkot" a tu proszę, jednak można...  :)

Wiem, że nie powinienem cytować poprzedniego posta. Mógłbyś wrzucić w tym temacie skany tego artykułu, bądź podesłać mi na priv??  :)  ;)

#8479 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:24

Co z tą Pol... Fabryką

7133432800_1460233314.jpg

5871540100_1460233389.jpg

2297206800_1460233437.jpg

Za jakość przepraszam, ale skanera nie posiadam.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8480 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:27

Co z tą Pol... Fabryką

jakiego tego df kupisz w tych peniadzach bo ja mam df Agroplus 315 ecoline i dałem 134 tyś i ma 3 cylidry 72 km i 3000 cm silnik i jes bez tura bez klimy a jak bym chcial 80 km z 4 tlokami seri 5 musze wyłożyć 170 tys bruto i tez bez tura a df jest swietnym ciagnikem ale wykończeniem mu daleko do fenda czy jd a ursus ma 4 cylidry i 4400litra pojemności i z turem mam go za 130 tyś także nie pierdzel głupot ze masz df za te pieniądze chyba używanego a co do nh też nie jest rewelka słaby skręt i chuczy w srodku i pusto jak nw co i tez jakos u nas w Małopolsce go nie chwalą że elektronika siada jedynie co to cena jest dobra :) a Ursus nw jaki jest widziałem go na placu i tyle z wyglądu bardzo fajny nawet sekretny w srodku tak sb z wyglądu, jako na pomocnika chętnie bym go kupil predzej niż zetora czy nh bo cena jest moim zadaniem sooko :)

Masz rację , dziś większość producentów ma w ofercie niskobudżetowe ciągniki z podzespołami made in india itp, cenowo konkurujące z FT, zetorem czy ursusem i łapią naiwnych na markę a nie oferują nic lepszego. 

Dodaj odpowiedź