Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#8441 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 08:19

Co z tą Pol... Fabryką

A jak myślisz skąd taka mentalność ludzi?

Nie zastanawiałeś się nigdy że może to przez to że od lat niemieckie kojarzy się z jakością a polskie z nieudolną podróbką? Rolnik jak ma wydać kasę to będzie sie zastanawiał komu daje pracę jak to samo państwo ma go daleko - sprawdź cenę produktów rolnych. 

Tu potrzeba czasu aby te stereotypy się pozmieniały ale przy takiej polityce w rolnictwie ten czas się tylko wydłuża. Ja nie mam problemów że ktoś kupił sobie Zetora czy inny, nie ruszają mnie słowa prezesa Zarajczyka z Ursusa który w sposób emocjonalny szczyci się polskością ( to zwykły marketingowy bełkot, nasze jest super po polskie - dla mnie jak coś super to super a że polskie to tylko dodatkowy plus ). Miejsca pracy zapewnia właściciel, zarząd i rynek, jak mają z tym problem to niech sprostają wolnemu rynkowi i będą po prostu na tyle konkurencyjni że sam to rolnik będzie chciał ich ciągnik bo jest ok a nie że polski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 20:57
  •  

#8442 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 kwiecień 2016 - 08:58

Co z tą Pol... Fabryką Na wp.pl piszą że tylko ursus zanotował wzrost sprzedaży, a najbardziej w plecy dostał dżondyr. Brawo,...

#8443 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 16:15

Co z tą Pol... Fabryką

Deutz też ostro w dół. Wszyscy ostro w dół. Poza U. 

#8444 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 17:59

Co z tą Pol... Fabryką

Takie pytanie ten album jak bierze się udział w ankiecie jest za darmola a z przesyłką jak jest trzeba zapłacić czy przesyłka też za darmo

#8445 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2234 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 18:00

Co z tą Pol... Fabryką

i oby to nie był chwilowy zachwyt tymi ursusami bo niedajboże coś im się zacznie sypac na potegę w tych maszynach i mają pozamaiatane

#8446 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:07

Co z tą Pol... Fabryką

Takie pytanie ten album jak bierze się udział w ankiecie jest za darmola a z przesyłką jak jest trzeba zapłacić czy przesyłka też za darmo

Całkiem za darmo.

#8447 Share Matinho

Matinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Grafika komputerowa, Piłka nożna i siatkowa, Rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:03

Co z tą Pol... Fabryką

http://telewizjarepu...ml#.VwS8afmLTIU

#8448 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:50

Co z tą Pol... Fabryką

Kurcze co oni palą w tym Lublinie? " przeskoczyliśmy konkurencję '' - MF miał taką skrzynię w latach 80-tych ubiegłego wieku ale może to nie konkurencja dla nich. Jaka telewizja taki wywiad - dla dziennikarza: serce ciągnika to silnik a nie skrzynia. 

#8449 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 kwiecień 2016 - 21:06

Co z tą Pol... Fabryką

Bo dla nich konkurencją jest Farmtrack czy Pronar czy inne firmy składające z gotowych podzespołów i pewnie uznali, że robiąc więcej swojego niż oni mogą tak mówić 

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8450 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:06

Co z tą Pol... Fabryką

Co do ciągników to wybór jest malutki, ale jeśli chodzi o maszyny to wybór jest bardzo duży, a i tak części wybieracie zagraniczne. Ja wiem że są lepsze jakościowo niż nasze ale najpierw spójrzcie na cene Polskiej i zagranicznej maszyny a później pieprzcie o jakości bo byście chcieli za cenę Polskiej kupić maszynę z jakością zagranicznej więc cos to nie gra.

Zagonowy Kverneland kosztuje około 5 tyś więcej niz nasz polski Tur ale on orze a nie formuje redliny i częsci są akurat tańsze nie wspomne że traktor ma lżej i mniej pali. Więc gdzie tu logika skoro nasze imbecyle załe zycie lepiesz pod kątem 80 stopni ustawiaja do gleby. Nara wysiadam z tego autobusu cudownych maszyn Made in Poland. 

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8451 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:10

Co z tą Pol... Fabryką

kverneland to że lekko idzie to znowu w suche nie wchodzi.... miałem porównanie z moim overumem coś za coś a znajomy ma polski pług 6 korpusów obracalny fakt że na kółku ale orze przyzwoicie wiem że to Unii grudziądz poza tym każdy pług trzeba umieć ustawić (starą zagonówką którą  ojciec w garażu pospawał jestem w stanie równo zaorać), u mnie w okolicy dość popularne są polskie pługi i nikt nie marudzi a części zamienne na dobrym poziomie tylko lepiej kupować oryginały a nie zamienniki

Edytowany przez Agrotron155, 06 kwiecień 2016 - 22:13.

#8452 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 06:27

Co z tą Pol... Fabryką

Proszę przestań już z tym ustawianiem. Widzę że na forum to modne - polski orze tak samo pod warunkiem że użytkownik zrobił specjalizację z ustawienia pługu. Stare UG to szajs, nowe robione są na wzór zagranicznych to i coś orzą.

#8453 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 06:45

Co z tą Pol... Fabryką

sam pierdoły pociskasz ja mam stare UG 3 skibowe z 79 roku i do dzisiaj ogród nimi orze i dobrze by było żeby te nowe były tak solidnie zrobione jak te stare z lat 70. a ustawienie ich jest proste więc nie wiem gdzie ty problemy widzisz 

#8454 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 08:44

Co z tą Pol... Fabryką

wszędzie... te pługi nie nadają się do orki z resztkami, mocne ? w tym roku rozerwałem ug 4 traktorem 80km, jak się umie ustawić to jakoś tam ziemię przerzucą i tyle

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#8455 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 09:14

Co z tą Pol... Fabryką

Mocne ? :lol: To skąd jest tyle pogiętych i połamanych UG4 ? :lol: Co z tego, że masz ten pług z lat 70 jak on przez cale życie mniej zaorał, niż zagraniczny pług u większego gospodarza przez jeden sezon...

Edytowany przez Ursusc385, 07 kwiecień 2016 - 09:14.

#8456 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:12

Co z tą Pol... Fabryką

Pierdołą to jest ten pług. Jest to wyrób pługopodobny, bez masy, wytrzymałości, jakości i pomysłu na jego wykonanie. Zresztą nie dowiesz się tego dopóki nie kupisz nawet z tych samych lat dobrego pługu.

#8457 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 11:50

Co z tą Pol... Fabryką

ja nie mówię że te pługi stare to rewelka, tylko jak nie miałem większego ciągnika to musiał być sprawny i dobrze ustawiony żeby orać jako tako. Poza tym ja nie miałem starej UG tylko korpusy były od niej a reszta spawana w garażu bo wtedy ważniejsze było żeby w miare zaorać i hajsu nie wydać. Plony były na podobnym poziomie co teraz więc nie uważam że stare pługi były takie złe. Ponadto d pełniły 2 funkcje orka głęboka i podorywka zachodnie do podorywki się nie nadają. Jak ktoś nie ma pojęciu o orce to i kvernelandem i overumem będzie rydlił a widziałem i takich. A nowe pługi UG są spoko bo u nas na ciężkich ziemiach i suchych warunkach orzą  i w miare to wygląda. Sztuką nie jest wydać kilkadziesiąt tysięcy na pług a zaorać tym co się ma tak by wyglądało to dobrze. Stare pługi się gięły a dlaczego? bo żal było hajsu wydać na jakiekolwiek zabezpieczenia i to była główna przyczyna.... Piperzyć głupoty że coś się gnie to łatwo a jak się kupowało to byle jak najtańsze... 

Edytowany przez Agrotron155, 07 kwiecień 2016 - 11:56.

#8458 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:03

Co z tą Pol... Fabryką

W zasadzie cały czas piszemy nie na temat ale pozwolę sobie dokończyć swoją myśl - nie szkoda było kasy na zabezpieczenia a zła konstrukcja, przecież kołek ścinany więcej nie kosztuje niż 3 duże śruby, druga sprawa to wysokość i odległość korpusów. Zawsze się zapychały nawet w podorywce ( np. wylęgniętą słomą - tragedia ). Bo już katy robocze, kształt odkładni i cała reszta to inna bajka. Oczywiście że kverneland czy overum sam nie zaorze ale orka takim pługiem to przyjemność.

#8459 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 12:07

Co z tą Pol... Fabryką

no tez nie można porównywać starych UG do tych sprzętów które mamy dziś ale obecne myślę że są spoko nie ma szału ale nie jest źle i mimo wszystko ten przemysł idzie w dobrą stronę i mam nadzieje że URSUS też się rozwinie chociaż tak jak UG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8460 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:02

Co z tą Pol... Fabryką

Sam miałem starego UG 3 skiby i podziękuje ; ) Obecnie ma Polskiego Wiraxa 4kę, szału nie ma ale i tak jestem zadowolony.

Co do filmiku Ursusa.. może i wali propagandą ale też trzeba się cieszyć że ta nasza firma cały czas idzie do przodu.

Dodaj odpowiedź