adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

@janekjan01 No, czyli jednak zetor jest dalej w d*pie. W sumie to już im wystarczy. Teraz Ursus wszedł i go wyparł, przynajmniej w Czechach, bo odkąd tam jest Ursus, to Zetorowi się urwało klientów.

Co do produktów nowych Ursusa które wymieniles, to spoko. Bardzo funkcjonalne maszyny zielonkarskie i przyczepy. Niby nic specjalnego, ale zawsze to większy wybór. Zdjęcia to ze strony Ursusa wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
Dnia 13.07.2018 o 16:07, MARTINEZUrsus napisał:

@janekjan01 No, czyli jednak zetor jest dalej w d*pie. W sumie to już im wystarczy. Teraz Ursus wszedł i go wyparł, przynajmniej w Czechach, bo odkąd tam jest Ursus, to Zetorowi się urwało klientów.

Co do produktów nowych Ursusa które wymieniles, to spoko. Bardzo funkcjonalne maszyny zielonkarskie i przyczepy. Niby nic specjalnego, ale zawsze to większy wybór. Zdjęcia to ze strony Ursusa wziąłeś?

Kawałek tortu po Zetorze to chyba każdy z konkurentów po trochę przejął. Ursus ma też pewną sprzedaż w Czechach, choć bardziej przyczepy niż ciągniki, a sprzedaż w ciągu roku waha się w okolicach 30 ciągników - czyli niewiele (ale parę milionów złotych i tak na konto wpadnie). 

Zdjęcia są z facecbooka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dawidursus323 napisał:

ursus czerwiec 85 szt. chyba już dawno tyle nie sprzedali

O, to sporo! Z reguły było jakieś 40 - 50 albo czasami nawet mniej. Jeżeli źle podałem, to proszę mnie poprawić. To tak w zaokragleniu.

@janekjan01 Ale 30 sztuk w Czechach? To super! O ile to nie liczba rejestracji, bo z tym różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
Dnia 13.07.2018 o 16:07, MARTINEZUrsus napisał:

@janekjan01 No, czyli jednak zetor jest dalej w d*pie. W sumie to już im wystarczy. Teraz Ursus wszedł i go wyparł, przynajmniej w Czechach, bo odkąd tam jest Ursus, to Zetorowi się urwało klientów.

Co do produktów nowych Ursusa które wymieniles, to spoko. Bardzo funkcjonalne maszyny zielonkarskie i przyczepy. Niby nic specjalnego, ale zawsze to większy wybór. Zdjęcia to ze strony Ursusa wziąłeś?

Do czasu bym powiedział tak może być ,że Czesi będą zachwyceni Ursusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na razie są zainteresowani, ale nawet, jeśli to przeminie, to i tak Ursus ma klientów w Rumunii, Holandii, Niemczech (tam już trochę gorzej, ale i tak), i jeszcze wiadomo w Afryce bardzo dużo, o Polsce nie wspominając, bo też sprzedaż, czy może rejestracja nie jest mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
Dnia 15.07.2018 o 11:16, MARTINEZUrsus napisał:

No na razie są zainteresowani, ale nawet, jeśli to przeminie, to i tak Ursus ma klientów w Rumunii, Holandii, Niemczech (tam już trochę gorzej, ale i tak), i jeszcze wiadomo w Afryce bardzo dużo, o Polsce nie wspominając, bo też sprzedaż, czy może rejestracja nie jest mała.

Żarty sobie robisz?

Przedstaw ile tych ciągników sprzedano w UE w stosunku do innych marek.

Afryka to projekt rządowy, na zasadzie masz kasę i coś tam wyślij, jak się skończy to zobaczymy wielki upadek odrodzonej legendy ( w zasadzie przepiętego loga ):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmaly Afryka to fakt. Tam prezydent był na otwarcie montowni w Etiopii, która ma ułatwiać dystrybucję ciągników w Afryce. Ale skończ w końcu pieprzyć o upadku Ursusa. Wieczny malkotent z Ciebie. Znajdę tabele sprzedaży z państw, które wymieniłem. Nie napisałem, że jest tam ogromną sprzedaż, ale ze w ogóle jest. W Rumunii to nawet mają tego wielkiego dilera Macos and Hall.

A w Afryce są zadowoleni z wyrobów Ursusa, bo wypowiadali się Etiopczycy w filmie Powrót Legendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

kolega mały może i jest malkontentem, ale za to ty widzisz tylko superlatywy, nie widzisz złego, chwalisz nawet to co nie jest powodem do pochwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co chwale, co nie jest do tego powodem?

@janekjan01 Przyczepa jak każda inna, ale może się okazać dobra.

@bratrolnika Oprócz pozytywów mogę wymienić rzeczy negatywne dla mnie. A mianowicie zapowiedzi Ursus SA, które są żenujące oraz zmiany oznaczeń modelów ciągników, gdzie faktycznie można się zgubić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Szanowny kolego @MARTINEZUrsus, uwierz lub nie ale nie należę do grupy ludzi wiecznie narzekających. Jestem człowiekiem który umie pochwalić ale musi mieć co. Wracając do tego Ursusa to co mam niby tak wychwalać, to o że jest polski, że w ogóle coś robi, czy może te szumne medialne zapowiedzi? Nie wiem jak twoi koledzy z Etiopii ale pisząc takie teksty: "A w Afryce są zadowoleni z wyrobów Ursusa, bo wypowiadali się Etiopczycy w filmie Powrót Legendy." to nie wiem, czy się śmiać, czy Ci współczuć. 

Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć to poczytaj sobie o rządowym programie Afryka GO i później powiąż to z Ursusem ( Pol-Mot jako spółka i jacy ludzie się tam przewijali i co się zmieniło gdy wprowadzono ten program ).

A co do sprzedaży to czekam na te dane. Pisanie, że w ogóle jest to zostaw dla siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Akmaly, 

Przesyłam w załączeniu dane dotyczące sprzedaży eksportowej. Tylko takie mi się udało znaleźć, gdyż internet jest zapchany sprzedażą w Polsce, i nie znalazłem dokładnych tabel że sprzedaży. Ale to powinno wystarczyć, a jak nie, to jeszcze poszukam tabele niemiecką albo rumuńską.

Screenshot_2018-07-18-13-29-32.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem co chciałeś osiągnąć przedstawiając to sprawozdanie, nic z niego nie wynika w kwestii sprzedaży ciągników Ursus w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to poszukam czegoś lepszego. Na pewno gdzieś są tabele sprzedaży ciągników w państwach UE lub ogólnie Europy.

Jak znajdę, to ponownie się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie udostępniam Polskę. Bo żeby znaleźć wyniki międzynarodowe, to nie tak łatwo i potrzeba czasu.

Z Polski wyniki na czerwiec. Jest nieźle w przypadku Ursusa.

 

Screenshot_2018-07-18-17-11-26.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmalyA jeżeli chcesz Czechy, to kolega Janek we wcześniejszym komentarzu napisał, że na rok ok. 30 sztuk. Czyli w top 10 Ursusa na 100% nie będzie w sprzedaży w UE, ktorej znalezienie graniczy z cudem. Czyli jak mamy tabele z top 10 i na końcu inne, to w tych innych jest Ursus. No bo skoro sam Zarajczyk mówił, że eksportują ciągniki do krajów, które wcześniej wymieniłem, no to w tabelach ta sprzedaż znajdzie się w jakimś top 20. Nigdzie nie ma tych danych, kombinowałem z tymi frazami w wyszukiwarce i nic mi nie wychodzi. A to, że napisałem, że w Niemczech gorzej, to dlatego, że było głośno o tym, że Niemcy nie chcą wpuścić Ursusa na tamten rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Jak gorzej jak w 2017 sprzedali tam ponad 300 ciągników.

Już dawno mogą tam sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VitoldSzarek    10

Nie rozumiem tego byl Ursus c 3110 hl na stronie ursusa i juz zniknol  wczesniej byl c 3120 hl ktorym bylem zainteresowany  nie ma 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plewi    0
43 minuty temu, lukig napisał:

Jak gorzej jak w 2017 sprzedali tam ponad 300 ciągników.

Już dawno mogą tam sprzedawać.

300? skąd ty bierzesz takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
17 minut temu, VitoldSzarek napisał:

Nie rozumiem tego byl Ursus c 3110 hl na stronie ursusa i juz zniknol  wczesniej byl c 3120 hl ktorym bylem zainteresowany  nie ma 

 

Być może bł to tylko projekt ,który nie wypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plewi    0
2 minuty temu, farmtrac8244 napisał:

Być może bł to tylko projekt ,który nie wypalił.

Jakiś problem był z tą transmisją, dlatego projekt chyba upadł, chociaż jakaś seria poszła w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
1 minutę temu, plewi napisał:

Jakiś problem był z tą transmisją, dlatego projekt chyba upadł, chociaż jakaś seria poszła w świat.

Czyli ursus wciąż robi jak dawniej prototypy zrobione poszły w świat i radź sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@VitoldSzarek Ale faktycznie bardzo dziwne. Nie ma na stronie c3120 hl. To teraz to pojechali po całości. 

8 godzin temu, plewi napisał:

Jakiś problem był z tą transmisją, dlatego projekt chyba upadł, chociaż jakaś seria poszła w świat.

Ale transmisją Vigus?

10 godzin temu, lukig napisał:

Jak gorzej jak w 2017 sprzedali tam ponad 300 ciągników.

Już dawno mogą tam sprzedawać.

Po prostu nie śledziłem sprzedaży w Niemczech, bo mało mnie ona interesuje. Ale masz rację, bo Morawiecki interweniował jakoś w 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj