Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#8221 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:41

Co z tą Pol... Fabryką

Dzięki. Czyli Ursus pod tym względem bezkonkurencyjny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 05:41
  •  

#8222 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:45

Co z tą Pol... Fabryką

Nie wiem jak wygląda Kubota... ?! I inni producenci więc nie odpowiem

#8223 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:13

Co z tą Pol... Fabryką

- I przegląd po 100 mth
- II przegląd po 350 mth
- III przegląd po 600 mth
- IV przegląd po 850 mth
- V przegląd po 1100 mth Największy i najważniejszy serwis . Koszt najdroższy 1800 zł
Podobnie wygląda to przy NH tyle że najdroższy serwis to 2600 zł .
Trzeba wziąć pod uwagę to iż każda firma która serwisuje ma swój cennik . Niekiedy 1 serwis jest za darmo . Przy Nh czy Case serwis jest droższy ze względu na droższe filtry , Komputer itd

2 lata na silnik :D reszta 4

A co Ci komputer ma wspólnego z przeglądem? Jedynie co to przeba przestawić datę następnego przeglądu i to wszystko ;-)

Widzę że w Ursusie pod wzgledem przeglądów nic się nie zmieniło kiedyś i teraz jest co 250mtg a w new hollandzie podają że okres miedzy przeglądami może wynosić 600mtg lecz dealer zaleca aby robić co 300-350mtg wiec zapłace trochę więcej ale mam też dłuższy czas miedzy przegladami
Więc jedno w drugie wchodzi

Edytowany przez mariusz123456789a, 16 marzec 2016 - 20:17.

#8224 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:19

Co z tą Pol... Fabryką

A co Ci komputer ma wspólnego z przeglądem? Jedynie co to przeba przestawić datę następnego przeglądu i to wszystko ;-)

Widzę że w Ursusie pod wzgledem przeglądów nic się nie zmieniło kiedyś i teraz jest co 250mtg a w new hollandzie podają że okres miedzy przeglądami może wynosić 600mtg lecz dealer zaleca aby robić co 300-350mtg wiec zapłace trochę więcej ale mam też dłuższy czas miedzy przegladami

No nie do końca się zgodzę. Samo podłączenie komputera to już koszt +/-200-400 zł w zależności od serwisu . Każdy serwis plus komputer. I z tego co wiem serwis jest podobnie czyli co 300 więc co zaoszczędzisz ?

No nie do końca się zgodzę. Samo podłączenie komputera to już koszt +/-200-400 zł w zależności od serwisu . Każdy serwis plus komputer. I z tego co wiem serwis jest podobnie czyli co 300 więc co zaoszczędzisz ?

Po za tym w Nh serwis jest przez rok . Bo tyle masz gwarancję ... Przy Ursusie masz 4 lata i po roku są coraz żadziej serwisy . jakby dokładnie policzyć to serwis w NH 1 rok gwarancji kosztuje tyle co przy Ursusie na 3 lata gwarancji + 1 rok trzeba dopłacić ale ma się gwarancję

#8225 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:24

Co z tą Pol... Fabryką Tylko że podczas przeglądów nie trzeba żadnego komputera podłączać (przynajmniej w NH) nawet jeśli jakoś awarię masz to bez problemu można odczytać jaka to awaria i skasować ewentualny błąd bez żadnego zewnętrznego kompa

#8226 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:25

Co z tą Pol... Fabryką

Tylko że podczas przeglądów nie trzeba żadnego komputera podłączać (przynajmniej w NH) nawet jeśli jakoś awarię masz to bez problemu można odczytać jaka to awaria i skasować ewentualny błąd bez żadnego zewnętrznego kompa

Tak było 2 lata temu i rok temu nie teraz :D

#8227 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:26

Co z tą Pol... Fabryką A te przeglądy chętnie bym policzył ale niestety nie mam cenników przeglądów Ursusa bo to bardzo ciekawy temat jest ;-)

#8228 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:42

Co z tą Pol... Fabryką

O gwarancja ?? A ile dają ? Zwrotność?  Lepsza niż Ursus i Zetor ? Oszczędność na CR czyli pompo wtryskach? jaka masz pojemność ? Ile mocy ? To samo stwierdzi jak długo będzie żył....

Gwarancja 3 lata nakompletnie wszystko. I przegląd po 50 godzinach następne co 500 godzin. 2 pierwsze za darmo.

Zwrotność - ani zetor (znam majora) ani ursus nie są nigdzie blisko.

Silnik 3,3 , 66KM.

Oczywiście CR . No i dodam że mam mokre sprzęgło a tego Usus o ile dobrze pamiętam nie oferuje.

Z niektórych wpisów widać że niektórzy z was nie przywiązują żadnej wagi do komfortu operatora - panowie ,szanujmy się. Klimatyzacja , fotel pneumatyczny , skrzynia pod ręką to w tej chwili podstawa.

#8229 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:44

Co z tą Pol... Fabryką

Mariusz dlatego go poruszyłem  :)  Do ceny kupna ciągnika zawsze trzeba doliczyć koszt i ilość serwisów, wtedy ma się pełen obraz ile dany ciągnik wyniesie $$. Ursus mnie zaskoczył że na większość podzespołów daje 4 lata, to kupa czasu jest...

Edytowany przez MF675ursus, 16 marzec 2016 - 20:45.

#8230 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:09

Co z tą Pol... Fabryką Tylko ja patrzę na to też z drugiej strony bo przez cały okres gwarancji musisz go serwisować przez co ponosisz dodatkowe koszty a wiadomo że jak jakaś wada fabryczną ma wyjść to potrzeba góra rok i wyjdzie. A jak Ci się np coś zepsuje gdy ciągnik ma 3.5 roku to nie uznają gwarancji bo będą uważać że przy takim wieku to zaczynają się części zużywać na co oni wpływu nie mają

Edytowany przez mariusz123456789a, 16 marzec 2016 - 21:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8231 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 marzec 2016 - 22:44

Co z tą Pol... Fabryką

W czwartek Ursus zapowiedział prezentacje nowego ciągnika -  C-3150V POWER, który został zabudowany na pierwszej polskiej transmisji VIGUS POWER stworzonej w zakładach URSUSA. Premiera będzie miała miejsce w sobotę, 19 marca o godzinie 12  na stoisku numer 8 w Hali B.

http://www.strefaagr...a-beda-atrakcje

#8232 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 23:07

Co z tą Pol... Fabryką

Tylko ja patrzę na to też z drugiej strony bo przez cały okres gwarancji musisz go serwisować przez co ponosisz dodatkowe koszty a wiadomo że jak jakaś wada fabryczną ma wyjść to potrzeba góra rok i wyjdzie. A jak Ci się np coś zepsuje gdy ciągnik ma 3.5 roku to nie uznają gwarancji bo będą uważać że przy takim wieku to zaczynają się części zużywać na co oni wpływu nie mają

Nie ma konieczności serwisowania ciągnika przez cały okres gwarancji. Mamy po prostu gwarancję przez tyle, ile tego chcemy.

Jeśli ktoś robi 100 mth rocznie, to w ciągu 1 roku wada fabryczna może nie wyjść.

#8233 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 07:06

Co z tą Pol... Fabryką

Gwarancja 3 lata nakompletnie wszystko. I przegląd po 50 godzinach następne co 500 godzin. 2 pierwsze za darmo.

Zwrotność - ani zetor (znam majora) ani ursus nie są nigdzie blisko.

Silnik 3,3 , 66KM.

Oczywiście CR . No i dodam że mam mokre sprzęgło a tego Usus o ile dobrze pamiętam nie oferuje.

Z niektórych wpisów widać że niektórzy z was nie przywiązują żadnej wagi do komfortu operatora - panowie ,szanujmy się. Klimatyzacja , fotel pneumatyczny , skrzynia pod ręką to w tej chwili podstawa.

To już wiesz że masz wyżyłowany silnik :D Na maxa masz wyciągniętą moc co do pojemności przez CR . 2 wadą kuboty jest właśnie CR który nie trawi polskiego paliwa. (pisze nawet o tym na forum) Komfort jazdy przy Ursusie jest dobry nie jest to JD ale jest wygodny w obsłudze co pewnie ci którzy zakupili potwierdzą :D

#8234 Share Marcinu83

Marcinu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 07:59

Co z tą Pol... Fabryką

Po wczorajszym testowym dniu podaję spalanie w ursusie 380 + ładowacz.

Spalanie przy lekkich pracach z ładowaczem w okół gospodarstwa około 6l/mth.

Natomiast wczorajsze spalanie pracy w polu z włóką 4m to 11,5 l/mth dodam jeszcze że 1mth robił w czasie 1h37minut, praca na 4 biegu L obroty 1600-1700.

Wydaje mi się że troszkę duże to spalanie w pracach polowych, może na dotarciu więcej pali. Dodam jeszcze że temperatura silnika lekko przekraczała 80 stopni dopiero pod sam koniec pracy wskoczyła tak na 90 stopni.

Reasumując to na 45 litrach zrobiłem 10ha włókowałem w skos więc troszkę dłużej schodziło.

Jeśli ktoś ma jakieś pomiary spalania to niech napisze.

Zamieściłem tą informacje także w dziale ursus c380, ale ze względu na to że ten temat jest bardziej popularny pozwoliłem sobie zamieścić tutaj też informację żeby więcej osób przeczytało.

Edytowany przez Marcinu83, 17 marzec 2016 - 09:21.

#8235 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 12:33

Co z tą Pol... Fabryką

To już wiesz że masz wyżyłowany silnik :D Na maxa masz wyciągniętą moc co do pojemności przez CR . 2 wadą kuboty jest właśnie CR który nie trawi polskiego paliwa. (pisze nawet o tym na forum) Komfort jazdy przy Ursusie jest dobry nie jest to JD ale jest wygodny w obsłudze co pewnie ci którzy zakupili potwierdzą :D

66KM z pojemności 3.3 ty nazywasz wyżyłowaniem - może gimbaza ci uwierzy ale to tyle. co do paliwa - w moim przypadku ciężko powiedzieć , leję paliwa z orlenu podobnie jak kilka mi znanych osób które użytkują kubotę i mają ponad 1000 godzina z tym samym silnikiem to nikt nie miał problemów.

A i jeszcze komfort w porównaniu z JD - myślę że kolega nawet w JD o mocy do 70KM nawet nie siedział skoro pisze że jest wyższy komfort ;).

#8236 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 17 marzec 2016 - 12:41

Co z tą Pol... Fabryką Hahahhah 3.3 66km i wyżyłowany. To 60-tka ma 3.2l i 52km. Jak na tak nowoczesny silnik to jest bardzo dobry stosunek pojemności do mocy. Długo pochodzi.

Edytowany przez dawidursus323, 17 marzec 2016 - 12:41.

#8237 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 13:43

Co z tą Pol... Fabryką

W NH 3.4 jet chyba do 115 km

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#8238 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 16:51

Co z tą Pol... Fabryką

4400poj 75 KM ........... który dłużej pochodzi ???  co do JD zależy od wersji

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 17 marzec 2016 - 16:52.

#8239 Share Remo99

Remo99

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 16:58

Co z tą Pol... Fabryką

Połowa tych ludzi w tym temacie nie ma nic związanego z rolnictwem i co najważniejsze z tematem URSUSA a nie innych marek ktoś niech z tym porządek zrobi bo takiej ciemnoty bez dowodów możecie dzieciakom z przedszkola wcisnąć a nie tym którzy co nie co obracają sie w tematach pzodrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8240 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 18:16

Co z tą Pol... Fabryką

Połowa tych ludzi w tym temacie nie ma nic związanego z rolnictwem i co najważniejsze z tematem URSUSA a nie innych marek ktoś niech z tym porządek zrobi bo takiej ciemnoty bez dowodów możecie dzieciakom z przedszkola wcisnąć a nie tym którzy co nie co obracają sie w tematach pzodrawiam

Masz rację dlatego już nie pisze . Bo to w konkurencję sie zmienia a nie o to tutaj chodzi...

Dodaj odpowiedź