Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#8181 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 15 marzec 2016 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką

Trudno się nie zgodzić z dwoma poprzednimi postami. Wiele ludzi przy zakupie maszyn kieruje się marką, a nie zdrowym rozsądkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:04
  •  

#8182 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 marzec 2016 - 19:00

Co z tą Pol... Fabryką Bo we wsi panuje szpan, ma być germańskie nie ważny jest stan. I potem tematy na forum czemu pstrykam a on stoi.

#8183 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:12

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe co będzie jak silniki spalinowe za parę lat przestaną spełniać normy emisji spalin? Silniki elektryczne czy co?

#8184 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:15

Co z tą Pol... Fabryką

a czy jeden z drugim wie przynajmniej jak zbudowany jest ten EHR że tak na niego psioczy.. jakie to zbędne? roździelacz EHR jest mniejszy od tego w c330... tłoczek i 2 cewki.... szczyt techniki, do tego czujnik wysokości.  Do zestawu czujniki ciągu ale te pomijam bo każdy normalny traktor je posiada. Sterownik w kabinie odpowiednio zabezpieczony także jakoś w 30 letnim MF to działa... nie pamietam żeby ktoś tu na forum zgłaszał problem z tym związany. 30 lat i jakimś dziwnym trafem nawet nie opada po zgaszeniu traktora.... daj mi  MF255 czy coś podobnego w którym podnośnik trzyma?? płaczecie a problemów z tym nie ma. Trzeba tylko porżadnie te pare kabli zabezpieczyć  i spokoj

Edytowany przez lukbold, 15 marzec 2016 - 19:18.

#8185 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 marzec 2016 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką

Bo we wsi panuje szpan, ma być germańskie nie ważny jest stan. I potem tematy na forum czemu pstrykam a on stoi.

Nie tylko na wsi, takim jesteśmy narodem, czy na wsi, czy w mieście.To samo dotyczy zakupu samochodów, elektroniki, czy ciuchów.Byle sąsiadowi/koledze gul skoczył.Polskie to do d*py, choć nasi ojcowie i dziadkowie starym polskim sprzętem tyle lat pracowali i wypracowali dorobek życia.Ja nie wiem, jak jest z tymi nowymi ursusami, ale jeśli nie psują się bardziej, niż inne ciagniki z tego przedziału mocy i ceny, to uznaję to za decydujące, bo przy składaniu (celowo nie piszę "produkcji", żeby zaraz mnie koś nie poprawiał) tych ciągników pracują nasi rodacy i jakieś tam pieniądze zarabiają na swoje rodziny, a nie pepiki, czy niemce.A może chodzi tu o to, że nikt nie chce "cwaniaczkowi-prezesikowi" Zarajczykowi kasy nabijać?Przecież mniej d*pa boli, jak zarobi jakiś pepik, albo germaniec, nie? Typowo polskiego ciągnika na razie nie mamy,ale może chociaż mogli by kupić licencję na podzespoły i tworzyć to od podstaw u nas, jak dawny ursus, który przecież produkował wszystko od podstaw u nas.Nie było to stricte polskie, ale kupiono licencję i już później nasze zakłady miały co robić, a ludzie pracę.Ja wiem, ze to nie to samo, bo to prywaciarz, ale pokażcie mi lepszego producenta "polskich" ciągników.

#8186 Share Bajek

Bajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką

Sorry Panowie ale mówicie trochę od rzeczy. Po co rewers eh? Żeby było wygodniej i wolniej zużywało się sprzęgło. Po co EHR? Żeby było wygodniej, żeby ustawić sobie głębokość pracy i żeby komputer tego pilnował, a w trakcie transportu żeby była amortyzacja na podnośniku. Jak chcecie mieć prosty ciągnik gdzie wszystko jest załączane mechanicznie to sobie taki kupcie i nim pracujcie, ale nie wypominajcie innym że wolą mieć wygodę i wszystko w guziku/joysticku/pokrętle - ich sprawa.

#8187 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:37

Co z tą Pol... Fabryką

Przepraszam że pytam a le czy ma ktoś ursusa tak ze 180 koni z przebiegiem 17000 godzin? Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat awaryjności i komfortu pracy. 

#8188 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 marzec 2016 - 19:37

Co z tą Pol... Fabryką

Nikt tu nikomu nie broni kupowania tego, co uważa za fajne i lepsze.Jego kasa, jego sprawa.Dyskusja jest o wyższości elektroniki nad mechaniką (lub odwrotnie). Elektronika fajna, wygodna, można się znajomym pochwalić, jaki to ja mam sprzęt, ale jak się zepsuje, to na forum i tematy zakładają, że "podnośnik nie opuszcza" itd. Szczególnie na forum zetora tego dużo.Znam paru takich, których stać na lepszy sprzęt, z bajerami, pstryczkami elektryczkami, ale bronią się od tego rękami i nogami.Co za dużo, to niezdrowo.To wszystko jest dobre, dopóki działa.W sześćdziesiątce (czy innym starym sprzęcie) jak podnośnik siądzie, to rozbierasz i naprawiasz, jeśli się znasz, a jak nie, to robi to ktoś inny, a w takich, to już trzeba albo kogoś ogarniętego, albo serwis.Ludzie dzisiaj się niesamowicie wygodni zrobili i chyba zbytnio wierzą w niezawodność tego typu wynalazków.Zobaczymy, ile taki ursus pójdzie do góry po wprowadzeniu takich wspomagaczy i ciekawe też, czy ci, którzy najgłośniej krzyczeli o EHR i rewers EH kupią ten ciągnik.Znowu będzie gadka, że "lepiej dołożyć i kupić coś lepszego" Błędne koło.

#8189 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 19:54

Co z tą Pol... Fabryką

Już tylko 3 dni dzielą Nas od kieleckich targów AGROTECH.
Przygotowania idą pełną parą, a my mamy dla Was kilka niespodzianek! Już w najbliższy piątek zaprezentujemy zupełnie nowe ciągniki w wysokim zakresie mocy i designie jakiego dotąd nie widzieliście. 
Warto zaznaczyć że nasze stoisko targowe jest wynikiem współpracy URSUS SA z polską firmą Platige Image, która pomimo że na rynku działa od 15 lat to już zdążyła zdobyć międzynarodowe uznanie. PLATIGE to artystyczny konglomerat który tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem tym związany jest m.in. Tomasz Bagiński twórca Oskarowej „Katedry”. Ich ostatnie produkcje to cykl Legendy Allegro „Twardowsky” i „Smok”.

Na naszym stoisku będzie można również zapoznać się z całkiem nową serię maszyn ogrodniczych stworzonych przez krajową firmę NAC a sygnowanych logo Ursusa. Z ich sprzedażą będziemy startować zaraz po targach. Zapraszamy również do zapoznania się z produktami innej znaczącej i znanej polskiej spółki Ciech Sarzyna wchodzącej w skład grupy Ciech, a zajmującej się produkcją nawozów i środków ochrony roślin.
W trakcie Agrotech 2016 odbędzie się debiut nowego spotu reklamowego URSUSA promującego spółkę i jej wyroby. Ciekawostką jest to że został on zrealizowany we współpracy z polskim domem produkcyjnym Watchout Productions, producentem takich filmów fabularnych jak „Bogowie”, „Big Love” czy „Mazurek”.
A to tylko część czekających tam atrakcji.

post Ursusa na fb

#8190 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:08

Co z tą Pol... Fabryką

Nie tylko na wsi, takim jesteśmy narodem, czy na wsi, czy w mieście.To samo dotyczy zakupu samochodów, elektroniki, czy ciuchów.Byle sąsiadowi/koledze gul skoczył.Polskie to do d*py, choć nasi ojcowie i dziadkowie starym polskim sprzętem tyle lat pracowali i wypracowali dorobek życia.Ja nie wiem, jak jest z tymi nowymi ursusami, ale jeśli nie psują się bardziej, niż inne ciagniki z tego przedziału mocy i ceny, to uznaję to za decydujące, bo przy składaniu (celowo nie piszę "produkcji", żeby zaraz mnie koś nie poprawiał) tych ciągników pracują nasi rodacy i jakieś tam pieniądze zarabiają na swoje rodziny, a nie pepiki, czy niemce.A może chodzi tu o to, że nikt nie chce "cwaniaczkowi-prezesikowi" Zarajczykowi kasy nabijać?Przecież mniej d*pa boli, jak zarobi jakiś pepik, albo germaniec, nie? Typowo polskiego ciągnika na razie nie mamy,ale może chociaż mogli by kupić licencję na podzespoły i tworzyć to od podstaw u nas, jak dawny ursus, który przecież produkował wszystko od podstaw u nas.Nie było to stricte polskie, ale kupiono licencję i już później nasze zakłady miały co robić, a ludzie pracę.Ja wiem, ze to nie to samo, bo to prywaciarz, ale pokażcie mi lepszego producenta "polskich" ciągników.

Ursus pracuje nad swoim silnikiem i podzespołami .... Więc jestem o to spokojny :)

Sorry Panowie ale mówicie trochę od rzeczy. Po co rewers eh? Żeby było wygodniej i wolniej zużywało się sprzęgło. Po co EHR? Żeby było wygodniej, żeby ustawić sobie głębokość pracy i żeby komputer tego pilnował, a w trakcie transportu żeby była amortyzacja na podnośniku. Jak chcecie mieć prosty ciągnik gdzie wszystko jest załączane mechanicznie to sobie taki kupcie i nim pracujcie, ale nie wypominajcie innym że wolą mieć wygodę i wszystko w guziku/joysticku/pokrętle - ich sprawa.

Są różni klienci... ALe i tak zawsze przekonuje do mechanicznej rzeczy która jest niezawodna ....

Przepraszam że pytam a le czy ma ktoś ursusa tak ze 180 koni z przebiegiem 17000 godzin? Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat awaryjności i komfortu pracy.... Nie ma w nowej odsłonie takiego Ursusa ....

Nie a obecnie w nowej odsłonie takiego Ursusa .......

Już tylko 3 dni dzielą Nas od kieleckich targów AGROTECH.
Przygotowania idą pełną parą, a my mamy dla Was kilka niespodzianek! Już w najbliższy piątek zaprezentujemy zupełnie nowe ciągniki w wysokim zakresie mocy i designie jakiego dotąd nie widzieliście. 
Warto zaznaczyć że nasze stoisko targowe jest wynikiem współpracy URSUS SA z polską firmą Platige Image, która pomimo że na rynku działa od 15 lat to już zdążyła zdobyć międzynarodowe uznanie. PLATIGE to artystyczny konglomerat który tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem tym związany jest m.in. Tomasz Bagiński twórca Oskarowej „Katedry”. Ich ostatnie produkcje to cykl Legendy Allegro „Twardowsky” i „Smok”.

Na naszym stoisku będzie można również zapoznać się z całkiem nową serię maszyn ogrodniczych stworzonych przez krajową firmę NAC a sygnowanych logo Ursusa. Z ich sprzedażą będziemy startować zaraz po targach. Zapraszamy również do zapoznania się z produktami innej znaczącej i znanej polskiej spółki Ciech Sarzyna wchodzącej w skład grupy Ciech, a zajmującej się produkcją nawozów i środków ochrony roślin.
W trakcie Agrotech 2016 odbędzie się debiut nowego spotu reklamowego URSUSA promującego spółkę i jej wyroby. Ciekawostką jest to że został on zrealizowany we współpracy z polskim domem produkcyjnym Watchout Productions, producentem takich filmów fabularnych jak „Bogowie”, „Big Love” czy „Mazurek”.
A to tylko część czekających tam atrakcji.

post Ursusa na fb

Heh chłopaki nie chc emówić co będzie dokładnie to tajemnica..........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8191 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:10

Co z tą Pol... Fabryką

Są różni klienci... ALe i tak zawsze przekonuje do mechanicznej rzeczy która jest niezawodna ....

Bardzo niezawodna :lol:

No i jest pierwsza awaria w moim c 380 i to od razu z grubej rury nie mogę wrzucić 3i4 tylko słychać zgrzyt i czuć opór a bieg nie wchodzi w poniedziałek dzwonię na serwis. Ktoś wie co to może być?

http://www.agrofoto....us-c-380/page-8

#8192 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:14

Co z tą Pol... Fabryką

Bardzo niezawodna :lol:

http://www.agrofoto....us-c-380/page-8

nie ma to jak Pan który znów reprezentuje 1 markę.... w dodatku chińskiego NH :D Zapytajcie Panowie jak sprawują się skrzynie w nowych 2015-2016 r skrzynie mosty i czujniki :)

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 15 marzec 2016 - 20:16.

#8193 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:17

Co z tą Pol... Fabryką

Tak handlarzyku, mam logo nh na miniaturce to go reklamuje, gratuluje glupoty. Wciskaj dalej ludziom kit :)

Chiński NH vs Chinski Ursus - to ja wybieram nh ;)

Edytowany przez Ursusc385, 15 marzec 2016 - 20:18.

#8194 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:22

Co z tą Pol... Fabryką

Tak handlarzyku, mam logo nh na miniaturce to go reklamuje, gratuluje glupoty. Wciskaj dalej ludziom kit :)

Chiński NH vs Chinski Ursus - to ja wybieram nh ;)

HAHAHAHAHHA Sam to głowno sprzedaję..... Ale tylko tym którzy bardzo chcą...... Nie zamierzam się kłócić bo każdy ma swój rozum... Dlaczego nie odpowiesz nikomu na moje pytanie ? Unikasz go ? Nh nieźle stracilo i dobrze o tym wiesz jeśli handlujesz już sporo lat . Jeśli nie nie wiem po co doradzasz ?! Ursus nie jest chinski w porównaniu do NH . Samemu fajnie mi sie go sprzedawało ale 2 lata temu . dalej fajnie wygląda ... ale już tylko wygląda...

A jak wybierasz między najlepszą awaryjnością to faktycznie wybieram również NH :D

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 15 marzec 2016 - 20:25.

#8195 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:26

Co z tą Pol... Fabryką

Sprzedaje NH, JD, Kubote Fendta, Zetora  - i co jeszcze ? ;)

Wciskach kit jak każdy dealer, ostatnio miałem okazję pojeździć po kilku dealerach i z doświadczenia wiem, że każdy chwali swoje a reszta to gówno i tak jest właśnie z Tobą :) Sprzedajesz łursusa to reszta to badziew - to jest normalne u dealerów, tylko jedni sa mniej natrętni drudzy wiecej ;)

Nie chce mi się szukać już, ale było dokładnie napisane na forum skąd ursus sprowadza silniki i podparte dowodami ;)

#8196 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:27

Co z tą Pol... Fabryką

Co jest chińskiego w C380? 

#8197 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:29

Co z tą Pol... Fabryką

Co jest chińskiego w C380? 

No własnie nic.... Ale jeśłi ktos sie wypowiada co sprzedaje 1 markę będzie zawsze kit wciskał....

#8198 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką

ursus sprowadzil tyko chyba 2 silniki do prototypowego ursus c-360 co jeszcze byl na silniku solisa czyli z indii, i tyle

#8199 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką

No i widzisz sam sie przyznałeś ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8200 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 20:33

Co z tą Pol... Fabryką

Sprzedaje NH, JD, Kubote Fendta, Zetora  - i co jeszcze ? ;)

Wciskach kit jak każdy dealer, ostatnio miałem okazję pojeździć po kilku dealerach i z doświadczenia wiem, że każdy chwali swoje a reszta to gówno i tak jest właśnie z Tobą :) Sprzedajesz łursusa to reszta to badziew - to jest normalne u dealerów, tylko jedni sa mniej natrętni drudzy wiecej ;)

Nie chce mi się szukać już, ale było dokładnie napisane na forum skąd ursus sprowadza silniki i podparte dowodami ;)

HAHAHA Nie ośmieszaj sie.... Mam w sprzedaży NH Case Zetor Ursus Deutch i Farm track .... Nie rób chłopie jaj... Widac ze nie polecasz to co dobr etylko przekonujesz na Nh bo sprzedaż poszła jak i ceny bo wszyscy wiedzą co to jest NH :D Nie zamierzam się z tobą kłócić bo to nie na to forum .. To jest forum do doradzania . Nie reklamowania . A ty to robisz sorry.... Więc jakiś Ban by się przydał....

Spadam spać....

Dodaj odpowiedź