Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#801 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:00

Co z tą Pol... Fabryką O to właśnie mi chodziło. Doskonale o tym wiem ze od ciągnika 4011 ursus rozpoczął współprace z Zetorem. Później jak sam napisales seria ciężkich ursusów. I pod koniec lat 80 produkcja na licencji MF zaczynając od ursusa C-360-3p.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 01:08
  •  

#802 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:36

Co z tą Pol... Fabryką no akurat ja po Twojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałem że po za trzydziestkami Ursus nic nie nie zaprojektował tylko ciągnął na licencjach :E pozdrawiam

#803 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:07

Co z tą Pol... Fabryką No wiesz bo że tak powiem nie wiedziałem jak się wyrazić. W każdym razie dobrze że już lepiej to ująłem.
Zapraszam na swój profil

#804 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:47

Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj byłem w odlewni Ursusa a właściwie w tym co po niej zostało. Nie moge zrozumieć tego jak można było taką fabrykę jak Z.M. Ursus doprowadzić do takiej ruiny ;) :)
!!! URSUS TEAM !!!

#805 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 07:05

Co z tą Pol... Fabryką ale ursus nie kupuje silników czy bloków z innych zakładów lecz sam je wytwarza tak było przynajmniej kiedys nie wnikajac w to kto zaprojektował tą konstrukcje inny jest koszt kupienia gotowego silnika ( bo przecież tez ktoś musi zarobić ) a złozenia go samemu dlatego w zetorze chyba to zrozumieli w ursusie nie bardzo

#806 Share MiXx

MiXx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 08:50

Co z tą Pol... Fabryką Ale nie ma co gadać stare ursusy były bardzo dobrymi ciągnikami B) .Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.I teraz zetor ma w swojej ofercie ciągniki spełniające normy spalin ,z klimatyzacjami ,ze skrzynią max 40km/h. A ursus 25km/h i to przy pomyślnych wiatrach B) ... !!!B)

#807 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 10:01

Co z tą Pol... Fabryką

no nie bardzo samodzielną skoro do c330 pasuja tuleje od zetora np 7011 ale te silniki ursus sam produkuje a nie kupuje gotowe o to mi chodziło jesli mialby składać ciagniki z podzespołów innych producentów to zrównałbysie z pronarem farmtrakiem farmerem czy jeszcze innym

i to jest właśnie jego wada że produkuje sam te silniki, bo jakby montował ciągniki z podzespołami innych producentów to mógłby zrównać się z innymi firmami które tak robią i nie chodzi mi tu o pronara, farmera czy farmtracka tylko o takie marki jak fend, claas czy choćby mf

#808 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 19:38

Co z tą Pol... Fabryką

Ale nie ma co gadać stare ursusy były bardzo dobrymi ciągnikami B) .Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.I teraz zetor ma w swojej ofercie ciągniki spełniające normy spalin ,z klimatyzacjami ,ze skrzynią max 40km/h. A ursus 25km/h i to przy pomyślnych wiatrach B) ... !!!B)

Swoim perkinsem wyciągam 36km/h
Ursus & JD Rulezzzz

#809 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 20:22

Co z tą Pol... Fabryką moze tym tajemniczym kupcem jest New Holland z zachodu????
Wielki fan case jx/new holland td

#810 Share MiXx

MiXx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 20:24

Co z tą Pol... Fabryką Ale ja nie rozumiem jak można zniszczyć taką fabryke i takie ciągniki :) Przecież tyle lat trzeba było się męczyć aby stworzyć te ciągniki ,tą marke, te zakłady ,a teraz tak poprostu je rozpiepszyć B) B) B) !!!!!!!!!!! B) :) !!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką rząd tak robi zeby wysprzedac wszystko a jak niby jest ze stocznia tysiące ludzi nie ma pracy a te sie cieszą na stolkach

musimy wziąśc sprawe w swoje rece zalozyc partie rolniczą niby dlaczego PIS wykuzylo samoobrone???? i przejąc dobytek ten co nie zostal jeszcze sprzedany!!!
Wielki fan case jx/new holland td

#812 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:02

Co z tą Pol... Fabryką a kto z was ostatnio kupił ursusa?? i dlaczego nie wiecej??

#813 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką Moim zdaniem Ursus upadnie B) Taka jest niestety smutna prawda. Został daleko daleko w tyle a prawa rynku są brutalne. Mam trzy Ursusy które sprawują się bardzo dobrze ale gdybym miał kupić nowy ciągnik to nie zdecydowałbym się na Ursusa bo jest zbyt drogi jak na taką przestarzałą konstrukje. Mam nadzieje że moje przypuszczenia się nie spełnią i powróci Ursus jak za dawnych lat...
!!! URSUS TEAM !!!

#814 Share MiXx

MiXx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką Nikt nie będzie kupował ciągnika jak wie że nie jest on dobry i za tą samą i nawed niższą cene może kupić lepszy ciągnik np zetora .Ludzie by kupowali ursusy 1gdyby one były dobre i 2gdyby zwykłych nie jakiś zamożnych rolnikółw było na nie stać .To jedno (1) da sie zmienić. Bo jak kiedyś produkowano dobre ciągniki to nawed rolnikowi nie wgłowie było ccoś zachodniego kupować bo ursus był najlepszy.I kupowano je nie dlatego że innych nie było w sprzedaży tylko dla tego że te ciągniki były naprawde dobre sam wiem to po swioim gospodarstie posiadam dwa ciągniki i na ich maskach jestnapiś "URSUS". B) B)

#815 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:50

Co z tą Pol... Fabryką a jakie inne były w sprzedaży poza zetorami???

#816 Share MiXx

MiXx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:01

Co z tą Pol... Fabryką Nie wiem dokładnie bo tamte czasy znam tylko z opowieś ci ale wydaje mi sie że choć by mtz, (kirowce ale to inna bajka ) B) no i zetory .I napewno był jakiś dostep do zachodnich bo mi nie chodzi tylko o lata 70 ale także 80 i 90 !!! B)

#817 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką Dostęp to był , ale panował taki mit że zachodnie to palą dużo, że części drogie itp

#818 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:12

Co z tą Pol... Fabryką I co nie sprawdza się?? To że dużo pala to zależy głównie od marki ale że części drogie to nie mit tylko fakt.
Zapraszam na swój profil

#819 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:23

Co z tą Pol... Fabryką brak słów..................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:26

Co z tą Pol... Fabryką

.Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.:

Tak bylo i tak bedzie nadal. wszedzie sie rozwijaja tylko nie u nas. Wziasc przyklad autostrad w innych panstwach autostrad jest multum a u nas to licza ile brac oplat za przejazd przez cos co jeszcze nie ma, a nie mysla jak budowac.

U nas to tylko umieja sprzedac, zniszczyc, zabic i zepsuc, w tym jestesmy najlepsi.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Dodaj odpowiedź