Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9320 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mateusz256

mateusz256

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:11

Co z tą Pol... Fabryką Juz przestają pewnie produkować 2812, 3512, 4514, 5314, 5714. Teraz nowe modele wchodzą, nawet w ciężkich mają być silniki Perkinsa, ale oprócz tego to co newgo w nich wymyślą to nie wiem..... Pewnie nic, a moze.......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 12:57
  •  

#62 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:16

Co z tą Pol... Fabryką nowe skrzynie biegów z tego co wiem,bo te mają za mało biegów,i zle zestopniowane.

#63 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:23

Co z tą Pol... Fabryką Jeśli chcą dalej produkować duże ciągniki(nie wiem jak jest z małymi) to muszą wymienić silniki, ponieważ te obecnie montowane ZTSa nie spełniają norm emisji spalin.

Moim skromnym zdaniem ta fabryka jest skazana na zamknięcie. Powiedzcie jaki Polski investor jest w stanie zapłacić za tą fabrykę i włożyć ogromne(!) pieniądze w rozwój i badania, tak, żeby dorównać konkurencji? Nie ma takiego samobójcy(w Polsce)
95 % osób jak dostanie dofinansowanie z Unii to kupi inny ciągnik, lepszy, bo odrobina luksusu i wygody się należy.
W biznesie nie ma miejsca na sentymenty, może dojść do tego(bo to jest szeroko stosowana praktyka),że inna firma, która produkuje ciągniki może wykupić Ursusa i celowo doprowadzić do upadłości i wypełnić niszę po Ursusie, bo zachodnie firmy na takie posunięcia stać!
Zapytajcie jakiegoś ekonomisty, powie wam, że mam racje.

I proszę nie odbierać mojego postu jako ataku na firmę URSUS

Pozdrawiam

#64 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:33

Co z tą Pol... Fabryką te co mają końcówkę 54 to są ekologiczne ate mniejsze 24!

#65 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:50

Co z tą Pol... Fabryką Niby jest ursus 1654 ale ja go nigdzie jeszcze nie widziałem :D. W mojej okolicy nie ma nowych ursusów. Jest troche Pronarów :)

#66 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 23:19

Co z tą Pol... Fabryką Tylko weźmy pod uwagę że na lekkie ciągniki też w kraju jest zapotrzebowanie, dlatego dziwi mnie troche że chcą zatracić ciągniki typu 2812 3512 etc. z drugiej strony są to już dosyć stare ale dobre i sprawdzone konstrukcje... Jak by na to nie patrzeć w ursusie potrzebne są zmiany, jednak wątpie aby znalazł się ktoś odważny, żeby zainwestować pieniądze w tą firme:/ tak jak zauważył sirmnemonic musiał by to być jakiś samobójca ponieważ firma wyraźnie chyli się ku upadkowi
Niestety taka jest smutna prawda :D

#67 Share mateusz256

mateusz256

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 09:04

Co z tą Pol... Fabryką Czytałem że Bumar już dał pieniądze na badania.

#68 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 09:19

Co z tą Pol... Fabryką To gdzie to przeczytałeś?

#69 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 12:51

Co z tą Pol... Fabryką 1654 ma Lepper nowego, tego 1,5 mln, co oskarżali go,że za darmo dostał :D

#70 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 14:39

Co z tą Pol... Fabryką Kupił go nawet na kredyt. :D
Lepper w 1,5 mln Ursusie
Kolejne ujęcie
Olejniczak i 1934

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 19:50

Co z tą Pol... Fabryką

Juz przestają pewnie produkować 2812, 3512, 4514, 5314, 5714. Teraz nowe modele wchodzą, nawet w ciężkich mają być silniki Perkinsa, ale oprócz tego to co newgo w nich wymyślą to nie wiem..... Pewnie nic, a moze.......

Ja o czymś takim nie słyszałem.

#72 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 20:46

Co z tą Pol... Fabryką Nawet jeśli Bumar dał kase na badania, to i tak Ursus długo nie pociągnie, bo Bumar nie ma tyle pieniędzy, a nie wiem czy ktoś z chęcią kupi ursusa..

KS Falubaz

#73 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 20:55

Co z tą Pol... Fabryką Niby wprowadzają nowe modele ale ich nigdzie nie ma. Myślałem że na Opolagrze bedzie nowy ursus chociaż ten 5024. Ale jakoś go nie było był 5314, 5714, 1234 i 1634. To co się stało z ursusem to przechodzi ludzkie pojęcie. Tylko samobójca sprubuje uratować ursusa. Reszta się odsunie i powie sami sobie winni upadku...

#74 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 21:04

Co z tą Pol... Fabryką Bumar musiałby zainwestować miliardy złotych, żeby ursus dorównał marką zachodnim. Wtedy nabywców by znalazł.. Ale narazie to nie sądze, że ktoś kupi taki ciągnik, jak w podobnej cenie może mieć zachodni.

KS Falubaz

#75 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 15:11

Co z tą Pol... Fabryką

Bumar musiałby zainwestować miliardy złotych, żeby ursus dorównał marką zachodnim. Wtedy nabywców by znalazł.. Ale narazie to nie sądze, że ktoś kupi taki ciągnik, jak w podobnej cenie może mieć zachodni.

Jeżeli opuściłby ceny chociaż o 5000 zł miałby więcej nabywców. A dlaczego skazujecie go od razu na upadek?? Słyszeliście,żeby ogłoszona była upadłosc??
A co do tych odlewni to jest to po prostu wynikiem mniejszego zapotrzebowania na ciągniki ( upadek PGR-ów ) i po części złego zarządzania ( czasem też zabrakło pieniędzy ).

#76 Share mateusz256

mateusz256

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 15:51

Co z tą Pol... Fabryką "Jan Olszewski, prezes Ursusa, zapewnia, że w najbliższym czasie spółka zastosuje w swoich traktorach skrzynie biegów i hydraulikę odpowiadające aktualnym światowym standardom. W sprzedaży ma niedługo pojawić się 100-konny Ursus 7524 z silnikiem ekologicznym. Warszawska fabryka planuje również wprowadzenie ciągnika o mocy 160 KM z silnikiem Perkinsa, synchronizowaną 12-biegową skrzynią biegów oraz nowoczesną kabiną."

To jest cytaty z jednego z artykułów znalezionych w internecie. Ciekawe jaka to będzie skrzynia dokładnie....

#77 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 18:17

Co z tą Pol... Fabryką @abuk 14
Nie skazuje go na porażkę, ale patrzę na realia..

@mateusz256
Ciekawe jak to wyglądać będzie w pracy :D

KS Falubaz

#78 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 19:52

Co z tą Pol... Fabryką jak patrze na zdjecia tej fabryki to nie miesci mi sie w glowie jak mozna doprowadzic takiego kolosa do upadku. no ale to w koncu Polska...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#79 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 20:02

Co z tą Pol... Fabryką

no ale to w koncu Polska...

Polska w której rządzą złodzieje i hamy- gdyby zależało by im na polskim przemyśle to by się trochę lepiej postarali, aby fabryka Ursus'a była w pełni wykorzystana. :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 20:35

Co z tą Pol... Fabryką

Polska w której rządzą złodzieje i hamy- gdyby zależało by im na polskim przemyśle to by się trochę lepiej postarali, aby fabryka Ursus'a była w pełni wykorzystana. :angry:

Ursusa pogrzebały 2 wydarzenia:
1. kupno licencji MF w latach '70
2. sprzedaż własnej licencji na lekkie ciągniki Hindusom(kiedy nie wiem to nie piszę, ale chyba to był sam początek lat '90)

No i do tego doliczyć jeszcze złe(dziwię się sobie że takiego lekkiego określenia użyłem, ale forum i mocniejszych trochę wstyd)zarządzanie, głównie brak poważnych inwestycji w rozwój ciągników ciężkich.

Dodaj odpowiedź