Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#7861 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 11:18

Co z tą Pol... Fabryką

Naucz się pisać człowieku, sprzęgło siada tylko i wylącznie od wspaniałej jazdy utalentowanego kierowcy. Skoro leci woda z klimy do kabiny, to jest pewnie jakiś przewód pęknięty..

taka jest prawda z zetorkim nie pacz  na moje byki szybko piszę i tak to wychodzi dilery zetora mówią ze ursus to chinczyk a nie

widzą jaki jest zetor 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 04:51
  •  

#7862 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 11:37

Co z tą Pol... Fabryką

Ktoś Cię pogania, że na szybkiego piszesz ?

Znam kilku użytkowników nowych zetorów i nikt zbytnio nie narzeka. Jedna forterra jest z przebiegiem 8500 mth i robione było tylko sprzęgło bo cały czas z ladowaczem.

#7863 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 12:16

Co z tą Pol... Fabryką

A gdzie ten sterownik może się znajdować? W samochodzie nie miałeś klomatronica? Bo tu jest zwykle pokrętło które nie ma możliwości zmniejszenia luz zwiększenia temperatury, tylko są trzy poziomy szybkości nawiewu. I obok jest włącznik to załączania sprężarki. W tym tureckich Ursusie widziałem jest możliwość zmiany temp. Jest możliwość poprawienia tego?

Rozbierz nawiewy tam będzie taka klapka która reguluje siłę nawiewu ona może się nie otwiera na pewno przyczyna jest w kabinie w zabudowie . Tak w samochodzie miałem klimatronic no i w c380 też jest klimatronic

zetory to złomy mój znajomy ma fortere ile razy sprzęgło robione i pompę hydrauliczną zmieniał tylko ma siewnik nadbudowany z broną wirową czeka jak minie 5 lat bo brał na dofinansowanie i kogoś ożeni w lecie orał ja poszedł do niego a w traktorze powuć z klimy lała sie woda z sklaplacza a w grudniu zetor na 1 miejscu w sprzedaży traktorów skoda ze nie zamienił sie z ursusem miejscami

. Kolega ma 4 zetory od nowości proksa ma już 9000mtg i nie narzeka. A woda ze skraplacza w upał błędzie się lała chyba z klimą nigdy do czynienia nie miałeś. W tym roku jak było po 30 stopni to w c380 też woda ze skraplacza się lała w Nh u kumpla to samo

#7864 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 13:16

Co z tą Pol... Fabryką Sprawa wygląda tak, że przewody od sprężarki idą do takiej skrzynki z prawej strony pod kabiną przy której jest wkręcony zawór od bocznej jej strony nałożona jest rura która idzie w słupek kabiny i tym słupkiem tak mi się wydaje zasysa powietrze z filtra bo widziałem że jest w tylnej części dachu, w środku tej skrzynki są dwa wentylatory które tłoczą schłodzone powietrze dwoma rurami do kratek w kabinie. Kiedy przyłożylem rękę to tych wiatraków to dość silny strumień wiatru z nich leciał ale temp za rewelacyjna nie była. Nie wiem co to za zawór jest przy tej skrzynce może to jego wina pomożecie?.

Edytowany przez mateusz44, 14 styczeń 2016 - 13:27.

#7865 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 styczeń 2016 - 14:36

Co z tą Pol... Fabryką

Masz zasyfiony albo niedziałający zawór rozprężny, to pewnie ten o którym mówisz. Jeśli rurki od sprężarki są oszronione a parownik (wymiennik, przy wentylatorach) ma temperaturę otoczenia to tylko zawór. Sam i tak tego nie zrobisz, poszukaj w okolicy mechanika co się klimą zajmuje.

#7866 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 15:11

Co z tą Pol... Fabryką Był jeden magik coś popatrzył czynnik dobiliśmy i tzw d*pa, być może tak jak mówisz coś z tym zaworem nie tak . Trochę dziwi mnie to że nie ma żadnego pokrętła do regulacji zimna tylko jest na ciepło jakby miał jeździć na Syberii,czy jest taka opcja (według mnie mało prawdopodobna) że kiedy uznam temp za zbyt niską to może zostać zmieniona na dodatnią poprzez dodanie ciepła z nagrzewnicy?. Bo chyba z tego co pamiętam to temp przy kratkach powinna wynosić 5-8 stopni przy układzie otwartym.

#7867 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 16:21

Co z tą Pol... Fabryką W aucie jak masz zwykła Klima to też nie ma regulacji klimy

#7868 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:09

Co z tą Pol... Fabryką

Znajdź kogoś kto faktycznie serwisuje klimatyzację, ja już też przerabiałem "agentów", co przed warsztatem mieli wielki baner "SERWIS KLIMATYZACJI" a jak przyszło co do czego, to "Panie, my tylko nabijamy, my nie wiemy". W końcu się trafił jeden ogarnięty (o dziwo wielkiego baneru nie było), miał odpowiedni sprzęt więc praktycznie podłączył i wiedział co z czym. Jeśli to zawór to bez sprzętu przynajmniej do ściągnięcia czynnika się nie obejdzie, a i tak robisz w ciemno. Także moja rada - szukaj ogarniętego speca, półśrodki dla oszczędności mogą Ci narobić więcej kosztów niż konkretny serwis

#7869 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:18

Co z tą Pol... Fabryką Gdzieś rozejrze się może ktoś pojętny akurat coś doradzi i usunie usterkę ;-).

#7870 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:03

Co z tą Pol... Fabryką

Jeździłem 11054 z nowej serii i c380 to z tymi plastikami jest OK, nie skrzypiały na nierównościach, ogólnie zrobili trochę lifting kabiny, jest np. wykładzina korytkowa i podsufitka z materiału jak w samochodach.

Podsufitka z materiału? chyba w wersjach Power, których jeszcze nie widziałem na żywo. Ale np. w 11054 jest ona plastikowa, w C-380 też właśnie z tworzywa sztucznego, przynajmniej tak zauważyłem, chyba, że się mylę, aż pójdę sprawdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7871 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:19

Co z tą Pol... Fabryką

Witam wiadomo coś kiedy będzie dostępny  ursus 392 i jaka będzie jego cena ?

#7872 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:21

Co z tą Pol... Fabryką

Obecnie w 11054 podsufitka jest materiałowa - taki meszek. Możliwe, że to nie jest najlepszy pomysł, bo plastik można szmatą umyć, a materiał to tylko proszkiem.

#7873 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:56

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 10:56.

#7874 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 22:34

Co z tą Pol... Fabryką

Obecnie w 11054 podsufitka jest materiałowa - taki meszek. Możliwe, że to nie jest najlepszy pomysł, bo plastik można szmatą umyć, a materiał to tylko proszkiem.

Na pewno nie w roczniku 2015, bo mam takowy i to z końca roku, bo zakupiłem 10 grudnia i nie stał on na placu tylko był zamawiany u producenta przez salon fabryczny. Wykładziny korytkowej też tam nie widzę, normalna prosta gumowa wykładzina jest, chyba, że ona tak się nazywa korytkową.

#7875 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 23:13

Co z tą Pol... Fabryką

I ja mam takowy. Pewnie jeden za drugim z fabryki wyjechał. Na podłodze jest zwykła guma w krążki, a podsufitkę mogę sfotografować dla potwierdzenia.

#7876 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 23:41

Co z tą Pol... Fabryką

Krążki ta guma na podłodze też i u mnie ma. A jaki masz numer homologacji i datę? bo ja mam e20*2003/37*0035*01 18.04.2014 wystawiona na ten egzemplarz 2015-08-10. Czyli pewnie ten mój zszedł z taśmy montażowej(żeby nie mylić z produkcyjną heh) dziesiątego sierpnia, a Twój może później...

#7877 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 10:38

Co z tą Pol... Fabryką

Lepsza wykładzina była jak narazie pokazana tylko w Hanowerze, zobaczymy co pokażą w Poznaniu.

#7878 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:00

Co z tą Pol... Fabryką

co za różnica jaka wykładzina to nie samochud klasy premium tylko ciągnik ma być wygodny, funkcjonalny i mało awaryjny

#7879 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:59

Co z tą Pol... Fabryką

@Kris14 Nie wiadomo, czy Ursus będzie w Poznaniu :(

@XMK13 Kupiłeś 11054? :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7880 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:22

Co z tą Pol... Fabryką

Krążki ta guma na podłodze też i u mnie ma. A jaki masz numer homologacji i datę? bo ja mam e20*2003/37*0035*01 18.04.2014 wystawiona na ten egzemplarz 2015-08-10. Czyli pewnie ten mój zszedł z taśmy montażowej(żeby nie mylić z produkcyjną heh) dziesiątego sierpnia, a Twój może później...

U mnie data wystawienia homologacji na mój ciągnik to 09.11.2015 r. Nr homologacji i data są te same. Więc mój jest młodszy i stąd różnica.

@Mattti - Tak.

Dodaj odpowiedź