Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#7701 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 16:36

Co z tą Pol... Fabryką

w TPR pisza ze Ursus pracuje nad udoskonaleniem starych skrzyn 8 i 12 biegowych i ze pracuja nad wznowieniem produkcji silnikow na poczatek na afryke beda montowane 3 cylindrowe wiec chyba na licencji perkinsa, ciekawe czy dotrzymaja slowa i do konca 2015 roku Ursus 150 km wejdzie do sprzedazy:)

Edytowany przez 1994kuba1994, 29 listopad 2015 - 16:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 21:34
  •  

#7702 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:18

Co z tą Pol... Fabryką

Orientuje się ktoś jak jest w tym momencie z produkcją modelu 11054? Wiem, że w Ursusie są zajęci Afryką, a na nasz rynek to nie wiem, czy obecnie coś robią? Wypuścili kilka modeli serii C i 11054 wcześniej, ale teraz nie wiem, czy produkcja trwa nadal, czy jest przestój?

Jest naprodukowane 11054, jak chcesz kupić to zamawiasz i za dwa tygodnie dostarczają ciągnik. Zostało jeszcze około 170 silników 1104D EURO IIIA do wyczerpania zapasów i podobno nie będzie dało się po tym zakupić ciagnika mającego homologację U2012-4CC, a później model będzie poddany downsizing'owi w wyniku którego otrzyma jednostkę Perkins 854E - E34TA IIIB i stanie się ala New Hollandem heh. Cena raczej ma tendencje wzrostową jak narazie bo jednak te 4400 cm3 jest lepsze jak traktorek ma być głównym. Ale każdy ma swoje zdanie i może co niektórzy czekają na te 3400...

#7703 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:35

Co z tą Pol... Fabryką

To jeszcze wytłumacz mi, dlaczego dealer nie jest w stanie sprowadzić tego modelu w ciągu miesiąca?

#7704 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 29 listopad 2015 - 19:36

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe, czy silnik E34TA to już ostatecznie wiadomo że będzie montowany, czy może pójdą w inną stronę. Do transmisji Vigus najprawdopodobniej będą silniki deutz, więc może pójdą w ten trend wcześniej i 11054 IIIB będzie miał silnik dojcza...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7705 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 20:41

Co z tą Pol... Fabryką

XMK13 bo dealer z którym prowadzisz pertraktacje ma małą sprzedaż. Mi też niektórzy mówili o nawet trzech miesiącach a nie tylko miesiącu, ale to firmy które sprzedażą Ursusa zajmują sie tylko między innymi. Sprzedawcy typowo skojarzeni na markę Ursus podobno są w stanie mieć ciągnik w dwa tygodnie. A czy będzie za dwa tygodnie to się okaże...
Matti z tego co powiedziano mi w Ursusie będzie to jednak ten Perkins przypominajacy do złudzenia FPT. Byłem osobiście w firmie przy okazji jak wypadły mi zajęcia w dzień powszedni, po to aby dowiedzieć się to i owo i porównać wersje ,,opowiadań" dealerską z tą firmową, a jaka jest prawda to kto tam ich wie...

#7706 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 22:38

Co z tą Pol... Fabryką

Z tego co wiem to w Rpt pisało że modyfikują swoje skrzynie mniejsze i zaczną produkować i konstruować silniki do afryki. Będą konstruować w tym czasie również nowoczesne skrzynie ale jak na razie chcą zastosować zmodyfikowane a później z czasem będą je wycofywać i wstawiać nowo wymyślone

#7707 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 01 grudzień 2015 - 11:47

Co z tą Pol... Fabryką Już jest :)http://olx.pl/oferta...57-IDcQr3W.html

#7708 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:40

Co z tą Pol... Fabryką No i fajnie, niech się sprzedaje. I teraz mam dylemat na co zbierać czy na 60 czy 80

#7709 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:49

Co z tą Pol... Fabryką Chyba lepiej na c-380 bo dokładasz 5-6tys zł i masz lepszy ciągnik i mocniejszy.

#7710 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 13:41

Co z tą Pol... Fabryką

No i fajnie, niech się sprzedaje. I teraz mam dylemat na co zbierać czy na 60 czy 80

Kiedy jakiś nowy model wyjdzie to ty już go kupujesz a potem wiadomo...

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7711 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 grudzień 2015 - 13:47

Co z tą Pol... Fabryką No nie każdy, ok 60KM, więcej nie potrzebne. A że tak wychodzi to wina tanich świń że niewiele zostaje, i co trochę się nazbiera to znowu w dół i tak w koło. Ale jak się wnerwię to wytnę 10% lasu i kupię za gotówkę.

#7712 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:03

Co z tą Pol... Fabryką

Ceny maszyn są chore. Te plastiki czy to JD, NH, Ursus czy inne nie są wiecej warte niż połowa wartości deklarowanej przez dilera. Kto bez dofinansowań jest w stanie kupić takiego c-380 lub 382 uprawiając zboża na 20-30 ha, bo na taki areał jest on dedykowany niby....

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7713 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:29

Co z tą Pol... Fabryką

cena brutto???

#7714 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 grudzień 2015 - 14:57

Co z tą Pol... Fabryką

Brutto. Mało kto z tzw średnich gospodarstw jest watowcem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7715 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:01

Co z tą Pol... Fabryką

czyli po negocjacjach da się zjechać do 85-87tys.zł, dla mnie spoko

#7716 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:08

Co z tą Pol... Fabryką

Zaraz zaraz bo chyba mówimy o różnych rzeczach... Cena z ogłoszenia jest netto, a ja miałem na myśli, że te ceny są zbyt wygórowane i dlatego napisałem o tych watowcach :wacko:

#7717 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:15

Co z tą Pol... Fabryką

jak cena jest netto to do zapłaty wychodzi 114tys.zł, lipa

#7718 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:15

Co z tą Pol... Fabryką Znaczy się jak to jest z tym netto i brutto? Jak c-360 kosztuje 93tys to muszę do tego doliczyć 23% vat. I jak place to z watem. Oczywiście gospodarstwo nigdzie nie zarejestrowane nie watowiec.

#7719 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:22

Co z tą Pol... Fabryką

Jesteś rolnikiem i nie wiesz co oznacza termin netto i brutto? Netto to bez podatku a brutto cena z naliczonym podatkiem. Zawsze płaci sie cene brutto czy jesteś rolnikiem ryczałtowym czy na tzw. "Vacie" dobiero po zakupie (jeśli jestes "Vatowcem")możesz ubiegać sie o zwrot podatku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7720 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:26

Co z tą Pol... Fabryką

Dokładnie tak. Dlatego uważam, że ceny są z kosmosu i nikt z gospodarujących starymi c360 czy tak jak ja MF nie jest w stanie przy obecnych cenach naszych towarów i cenach maszyn samemu kupić bez dofinansowania. A tak być nie powinno. Kedyś czytałem, że koszt produkcji nowego auta, chyba za przykład było podane audi to koszt 15-20 tyś zł w zależności od wyposażenia. A po ile stoi w salonie? 10 x tyle albo więcej. Sam kupiłbym nowy ciągnik, bo stary ma juz swoje lata, ale boję się kredytów.

Dodaj odpowiedź