adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1994kuba1994    63

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/nowosci-ursusa-w-kielcach,70386.html    

 

zdjecia nowości w targach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Jest już dostępne wirtualne stoisko Ursusa. Ciekawie rozwiązali umieszczenie joysticka od sterowania turem:

 

a4ae3444f71322f6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

No mówiłem, że wszystkie poza 150 konnym wyglądają naprawdę OK. A że Vigusa ściągnęli pewnie z prób to tyle co go zdążyli umyć i tyle. Nic w kabinie nie robili od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Jaka przekładnia siedzi w c-3115? Jest jakaś 32/32 ale nie ma wzmianki czy to vigus. Pytał ktoś o niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

w końcu namiastka MFa lat 90tych pod polską naklejką  :D

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ma 2 biegi zmieniane pod obciążeniem 4 przełożenia i 4 zakresy, skrzynia z MF też to nie jest bo tam są tak jak w vigusie 4 biegi pod obciązeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Ale wiecie co jakoś nie jestem przekonany aby to miało nabywców. Wolałbym kupić używanego zachodniego. oczywiście cena części licznik kręcony ale są to ciągniki konstrukcyjnie przemyślane. Skoro miałbym wspierać polskiego producenta to niech on zrobi coś jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Szczerze? Lepiej coś nawet zbyt dużego ale na tanich częściach niż zachodnii trup, części do zachodnich używek są droższe niż do nowych, ja mam swój traktor od nowości od 12 lat i za 3 punkt zawieszenia wołali 5,5 tysięcy złotych. za tą cenę jest kapitalka silnika w 1634...;/ Wiem komfort nie do porównania. A winą była zła śruba która odbijała się od uchwytu na nią teraz jest inna końcówka tzn wahadło jest poza uchwytem i się nie odbija. Oczywiście uchwyt na śrubę został pospawany przez dobrego spawacza i obyło się bez kupowania nowego, ale kolejna rzecz- bolec sensoryczny (mierzy on obciążenie ciągnika) są dwa w każdym cięgnie dolnym ciągnika cena jednego cos około 1100 złotych. Też było do wymiany ale na szczęście polutowałem jakoś i działa dalej.... Dlatego czekam ażursus wypuści coś konstrukcyjnie chociaż opierającego się na skrzyni i osiach oraz hydraulice z Polski bo wiem że będzie przynajmniej taniej...

 

Co prawda nie kupiłbym zamiast tego ciągnika 1634 teraz bo DF z tamtego roku (2005) to solidna maszyna i  jest do tej pory w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym ale gdybym miał do wyboru ursusa na vigusie a agrotrona to wybrałbym ursusa jeżeli chodziłaby ta skrzynia oczywiście podobnie do tego zf co mam w agrotronie bo nie oszukujmy się najważniejsze żeby skrzynia była wygodna w obsłudze (rewers, półbiegi dobra synchronizacja biegów i odpowiednie ich dobranie do prac polowych)

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Ale wiecie co jakoś nie jestem przekonany aby to miało nabywców. Wolałbym kupić używanego zachodniego. oczywiście cena części licznik kręcony ale są to ciągniki konstrukcyjnie przemyślane. Skoro miałbym wspierać polskiego producenta to niech on zrobi coś jak należy.

 

A skąd wiesz, że to nie jest konstrukcyjnie przemyślane i nie zrobili tego ciągnika jak należy?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu12    41

Co ciekawe, maski nowego typu weszły już do seryjnej produkcji (Ursus C-392):

 

f83f6cca48ec20c93439752fc7246617_big.jpg

 

Ciekawe laczki ma ten C-380:

 

30e6e66da36c848529ceb07f11ad3d07_big.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Ten też ma w maju wejść. Tak mówili na targach. A co będzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż ciągników w marcu 2017:

1.NH - 162 szt

2.Kubota - 108 szt

3. Zetor- 99 szt

4.Deutz Fahr - 93 szt

5.John Deere - 92 szt

6.Case IH - 78 szt

7. Ursus - 52 szt

8. Farmtrac - 43 szt

9. Class - 29 szt

10.Valtra - 24 szt

 

zrodło pzpm CEP


Croopec :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj