adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

HIlary    4

W jakiej sytuaci jest teraz Ursus czy dalej produkuje ciagniki (jak tak to jakie)?no i jakie ma plany co do dalszej produkcj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

no właśnie,ale bądźmy dobrej myśli ,że nasz polski Ursus potrafi jeszcze robić dobre ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Z tego co znalazłem w internecie to Andrzej Słonowski był prezezem Odlewni Tarnów i został odwołany z tamtejszej funkcji w lutym 2009 (ciekawe dlaczego?) i startował z listy SLD do wyborów w parlamencie Europejskim z listy podkarpackiej w 2004r (jednym słowem stary ......... :mellow: ) Koledzy go poratowali i dali mu nową posadę. Ciekawe co zmieni? czy bedzie siedział na posadzie i czesał kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wydaje mi sie ze jednak to drugie - w Ursusie potrzebny jest ktos młody z pomysłem :mellow: A nie taki stary dziad :lol: Choc zobaczymy jak bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

na tvn był wywiad z prezesem polmot warfama ursus odrzucił ich propozycje kupna ale maja niby zrestrukturyzować zakład i wtedy czekaja na nową oferte kupna ursusa a narazie podejmuja współprace polmot bedzie dilerem ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj jeżeli to prawda co piszesz to nie życzę dobrego dla Pol-Motu. Przecież niedawno czytałem że Pol-Mot wykupił licencje na valtrę. A 2 srok za ogon nie utrzyma...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że URSUS wznowił produkcje ursusa 1014??? Po co wracają do tych starych konstrukcji nie mogą coś wymyślić nowego?? :D


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie wiem czy widzieliśce ale w nowym RPT jest reklama Ursusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Reklama jest zatytułowana "Tradycja i nowoczesność" i jest fota 1674 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19    0

ursus z tego co wiem od wujaszka z Wa-wy już nie planuje sprzedaży fabryki.Pod władzą nowego prezesa mają wprowadzić nowe modele.Na stronie www.ursus.com/pl wejdźcie w aktualności tam są opisanie tegoroczne modele które mają wejść do produkcji seryjnej.Jednym z ciągników jest właśnie 1674 który będzie wyposażony m.in. w klime radio cd antenę i inne bajery mają też zastosować nowy panel cyfrowy zamiast zegarów. Inne modele jakie wejdą do produkcji to m.in :3724 oraz 5524.Ponadto bedą wyposażone w silniki tier 3 perkinsy :D Narazie tyle wiem.Według mnie to ursus ma jakiegoś tajemniczego inwestora ,albo chłopaki się w fabryce wzięli solidnie do roboty.I niech mi ktoś napisze że firma słabnie :):) A propo reklam kris14 te nowe reklamy to już chyba nie są jaja ze strony ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mi się ta reklama podoba :D

Przejrzysta jest.

Ten jęzorek był z przyzwyczajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Moim zdaniem nie ma co się zachwycać bo U1674 już długo wprowadzają do produkcji... Choć może pod wodzami nowego prezesa uda im się to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19    0

info ursusa o tych nowych modelach ,jak dla mnie to zapowiada sie ciekawie.Tu macie linki:

http://www.ursus.com.pl/pl/aktualnosci/model_5524.pdf

http://www.ursus.com.pl/pl/aktualnosci/model_1674.pdf

http://www.ursus.com.pl/pl/aktualnosci/model_3724.pdf

 

 

Warszawa, 2 kwietnia 2009r.

NOWE ROZWIĄZANIA W CIĄGNIKACH URSUS

I. URSUS Sp. z O.o. dostosowuje swoje wyroby do wymogów dyrektyw UE. Od kilku lat są produkowane ciągniki z silnikami o 2 poziomie emisji spalin (EURO II) o mocach:

39,5 kW/54 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 4022

2 x 4 WD

39,5 kW/54 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 4024

4 x 4 WD

50 kW/68 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 5024

4 x 4 WD

60 kW/81,6 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 6024

4 x 4 WD (prod. do 2009)

74 kW/101 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 7524

4 x 4 WD (prod. do 2009)

118kW/160 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 1654

4 x 4 WD

Na przełomie lat 2008/2009 rozpoczęto stosowanie w ciągnikach silników o 3 poziomie emisji spalin (EURO III A) o mocach:

36,9 kW/50 KM

ciągnik sadowniczy

URSUS 3702

2 x 4 WD

(Ciągnik jest produkowany od początku 2009r.)

36,9 kW/50 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 3722

2 x 4 WD

36,9 kW/50 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 3724

4 x 4 WD

55,5 kW/83 KM

ciągnik rolniczy

URSUS 5524

4 x 4 WD

116,6 kW/158,5KM

ciągnik rolniczy

URSUS1674

4 x 4 WD

(Ciągniki: 3722,3724, 5524 i 1674 są w sprzedaży od III kw. 2009 r.)

II. URSUS Sp. z O.o. wzbogaca ofertę ciągników montowanych w wersji standard:

W ciągnikach z silnikami ekologicznymi EURO II i EURO IIIA są montowane wyłącznie kabiny komfortowe o znacznie obniżonym poziomie hałasu osiągniętym poprzez zastosowanie lepszych nowocześniejszych materiałów głuszących. W opcji na zamówienie może być zainstalowana klimatyzacja:

? kabina Koja (model 2009)* w ciągniku 3702

(z uchylną szybą przednią)

? kabina 07S w ciągnikach: 4022, 4024 i 5024

? kabina 07S (model 2008)* w ciągnikach: 3722, 3724 i 5524

? kabina SPS * w ciągnikach: 6024, 7524 (prod. do 2009r.)

? kabina szeroka * w ciągnikach: 1654, 1674

*/ - kabiny z podwieszonymi pedałami sterowania: sprzęgłem, hamulcami i dawką paliwa.

? kabina komfortowa 07S w ciągnikach: 5314 i 5714 (jako opcja na zamówienie)

III. W celu ułatwienia obsługi maszyn współpracujących z ciągnikiem:

? wprowadzono rozdzielacz typu KONTAK 2-sekcyjny (4 szybkozłącza), w którym jedna sekcja ma 3 położenia dźwigni, a druga sekcja ma 4 położenia dźwigni (z zatrzaskiem w położeniu roboczym oraz w położeniu pływającym)

Rozdzielacz ten, jest stosowany jako zespół standardowy, w ciągnikach o mocy od 36,9 kW do 75 kW z kabiną komfortową , a w ciągniku 3702 jest w opcji. Rozdzielacz typu KONTAK 2-sekcyjny 4-ro położeniowy może też być montowany na zamówienie w ciągnikach 4512,4514, 5312,5314 oraz w 5714.

? zwiększono wydatek oleju na szybkozłączach do 62 l/min (w ciągnikach z silnikiem 4-ro cylindrowym tj. URSUS 5024, 5524 ? wersja standard, w której są zamontowane dwie pompy:

- główna o wydatku 26 l/min (w tylnym moście)

- dodatkowa pompa TANDEM o wydatku 36 l/min (na silniku)

? w ciągnikach z silnikiem 3-cylindrowym można uzyskać wydatek oleju na szybkozłączach do 45 l/min poprzez zastosowanie dwóch pomp:

- głównej o wydatku 26 l/min

- oraz dodatkowej o wydatku 19 l/min,(na żądanie)

? na żądanie w ciągnikach URSUS 4514, 5024, 5315, 5524, 5714, 1654 oraz 1674 może być montowany przedni TUZ z końcówkami hakowymi o udźwigu maksymalnym 2800 kg oraz przedni WOM sterowany elektrohydraulicznie o prędkości 1000 obr/min.

? w ciągnikach 4512/14, 5312/14 oraz w 5714 może być montowany, na zamówienie , tylny TUZ z końcówkami hakowymi (w tym z wydłużonymi cięgłami do kół 34") ze sterowaniem linkowym z kabiny.

IV. W celu zwiększenia funkcjonalności ciągników 3502, 3702, 3512 4022, 4512, 5312, 5712 można je wyposażyć w reduktory biegów pełzających , zapewniających min. prędkość jazdy od 0,5 km/h.

Reduktory są stosowane w ciągnikach jako opcja (montaż na zamówienie). Reduktory biegów pełzających można również zamawiać, jak części zamienne do montażu w używanych ciągnikach URSUS MF255, 3512.

 

Jak widzicie w tekście te ursusy są dostępne od III kw. 2009 r.

wzbogaca ofertę ciągników montowanych w wersji standard,W opcji na zamówienie może być zainstalowana klimatyzacja:-Ważne:D

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

 

 

fota nowego ursusa w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Z tego wynika, że jeszcze tylko w tym roku będą składać 6024 i 7524 które niedawno wyszły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj