Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#7481 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 październik 2015 - 11:46

Co z tą Pol... Fabryką

PO zapytaniu o oryginalne części w sklepie firmowym dostałem odp. że kto to wie skąd te części:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:19
  •  

#7482 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 18 październik 2015 - 12:54

Co z tą Pol... Fabryką

Podwykonawcy robią te części- Waryński, Rol-Mar i nie wiem czy jeszcze ktoś.

#7483 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 październik 2015 - 13:02

Co z tą Pol... Fabryką

Może jeszcze chełmno.

#7484 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 18 październik 2015 - 14:06

Co z tą Pol... Fabryką

Przecież kabiny robią sami. Czyli projekt, wykonanie szkieletu, spawanie, malowanie i skręcanie wszystkiego w całość odbywa się w Ursusie. Do tego właśnie jeszcze te plastiki dochodzą. Transmisje do 11014A sam nie wiem gdzie składają - może w Ursusie, może nie.

Prawa do używania znaku Ursus w produkcji części zamiennych ma Rol-Mar: http://www.ursus.com/Czesci-Ursus .

Do tego Ursus Chełmno ma dokumentację tech. do produkcji części zamiennych do Ursusów, ale może je sprzedawać tylko pod swoją marką.

#7485 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 18 październik 2015 - 14:51

Co z tą Pol... Fabryką

moment a który z obecnych  wielkich producentów od poczatku sam robi traktory? DF to połączenie silnika deutz i skrzyni zf tak samo same, lambo i hurliman jedyne modele które sami produkują to te do 120 km chociaż nie wszystkie bo niektóre mają silniki deutz tylko skrzynia jest z grupy sdf i przedni most ale większe serie to głównie ZF skrzynie i mosty dostarcza. Więc deutz fahr też jest tylko montownią? Pomyślcie troche...

#7486 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 październik 2015 - 15:03

Co z tą Pol... Fabryką

valtra jest  w ponad 90% swojej produkcji.....zdaje sie ze fotel jest gramera no i jeszcze jakies pierdoly....

#7487 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 październik 2015 - 15:48

Co z tą Pol... Fabryką

Witam wszystkich :) 

Co do tej Valtry... Nie jestem pewien ile komponentów w tych ciągnikach pochodzi od producenta z Finlandii, wiem na pewno, że Silniki w które wyposażane są Valtry pracują również w MF. 

Silniki do Ciągników VALTRA serii N oraz MF 5600 i 6600

Silniki do Ciągników VALTRA serii T oraz MF 7600 

... Tak sobie ostatnio myślałem jak przeglądałem i czytałem na temat tych silników, że mogłyby idealne się sprawdzić w połączeniu z transmisją VIGUS POWER od URSUSA. Bardziej podobają mi się od silników Deutz AG...

... Co panowie sądzicie na ten temat???

#7488 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 18 październik 2015 - 16:17

Co z tą Pol... Fabryką

Te silniki miały być w Ursusach serii U, ale ponoć AGCO się wycofało.

#7489 Share Ursus2501411014

Ursus2501411014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:16

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus2501411014, 03 sierpień 2016 - 10:46.

#7490 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:22

Co z tą Pol... Fabryką Nie wiem jak teraz a valtra z serii tzw. kanciak przednie mosty miała Daną Spicer włoskie tak jak pierwsza seria T a nowsze to już nie wiem bo nie widziałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7491 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:31

Co z tą Pol... Fabryką

valtra jest  w ponad 90% swojej produkcji.....zdaje sie ze fotel jest gramera no i jeszcze jakies pierdoly....

zależy wszystko jaki model przecież valtra serii a to jest przecież hattat, tak jak w SDF  większe modele mają tylko kabiny i plastiki no i ten silnik Deutz to też prawie ich własność bo mają tam sporo udziałów a z kolei modele mniejsze to w pełni od podstaw ich konstrukcje

#7492 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:00

Co z tą Pol... Fabryką

"DF to połączenie silnika deutz i skrzyni zf tak samo same, lambo i hurliman" - tak samo bo to jedna firma (włoska) tylko malowana na różne kolory :)

"Silniki w które wyposażane są Valtry pracują również w MF" - pracują ponieważ silniki te przed zakupem przez AGCO (razem z Valtrą, która wcześniej egzystowała jako Valmet) były produkowane przez fińską firmę Sisu :) AGCO jest właścicielem marek: Challenger, Fella, Fendt, Gleaner, Massey Ferguson, Sunflower, Valtra, White i jeszcze coś tam.

Dana Holding Corporation jest firmą amerykańską, założyciel to Clarence W. Spicer.

Aktualny lubelski URSUS jest montownią, ale z coraz większym naciskiem na własną produkcję. Kabiny, plastiki i jeszcze ta prosta skrzynia. Lepiej więc niż u firm typu Crystal, Farmer (ale oni przeszli już chyba do krainy wiecznych łowów...) czy Pronar. Ta ostatnia tylko jeśli chodzi o ciągniki, bo w pozostałym asortymencie jako jedno z niewielu przedsiębiorstw w Polsce bazuje na własnych rozwiązaniach: burty, koła, osie, siłowniki.

URSUS lubelski na obecnym etapie razi nierzetelnym marketingiem... Prezes Karol mówi, że coś jest a ze świeczką tego szukać...  Prezes Karol mówi, że będzie traktor bez traktorzysty a żaden ze światowych potentatów nawet o tym nie wspomina... Prezes Karol dba o to, żeby o firmie cały czas się mówiło... Nieważne czy dobrze, czy źle... "Ściemnia" w imię wyższej sprawy czy może "podbitki" giełdowej? Osądzi rynek...

Edytowany przez arturtl, 18 październik 2015 - 19:16.

zZz

#7493 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 18 październik 2015 - 19:06

Co z tą Pol... Fabryką

a farmtrac robi cos swojego?

#7494 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:10

Co z tą Pol... Fabryką

A i jeszcze Hattat. Seria H URSUSa ma się nijak do serii A firmy Valtra... Zwykła ignorancja? Niewiedza? A może siła marki Valtra?

Odpowiedź jest trywialna - zwykły efekt placebo ;)

zZz

#7495 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:15

Co z tą Pol... Fabryką

są jeszcze różnice w tym koncernie, DF ma więcej modeli ciągników niż reszta firm należących do SDF, większą możliwość doboru przekładni i silników zauważmy że seria 5 występuje w 4 odmianach tj. seria 5, 5c, 5g i 5ttv a Same posiada jedną mniej (bez PRZEKŁADNI TTV)

Edytowany przez Agrotron155, 18 październik 2015 - 19:18.

#7496 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką Bądźmy szczerzy... NIE, a teraz wracam do tematu Ursusa. Ja bardzo lubię markę z Lublina, ale coraz bardziej zaczyna mnie ona w kur...zać. Nie podoba mi się w jaki sposób oni chcą zaistnieć na rynku. A teraz krótko. Jeżeli za miesięc na Agritechnice w Hanowerze mnie nie zaskoczą i nie pokażą czegoś czego jeszcze do tej pory nie pokazali czyli np kilka przepięknych nowoczesnych ciągników Serii U która ma być na najnowocześniejszej transmisji Vigus power, to po prostu są do du*y i nie warto sobie nimi głowy zawracać. Zetor potrafi w szybki sposób rozwijać się na rynku, wprowadzać bez problemu co roku nowe produktu i teraz tez również planują postawić na nowoczesny design. Nie wierzę aby Ursus nie miał środków na wprowadzenie nowych produktów. Moim zdaniem problem nie jest również w tym ile lat ursus jest w rękach Zarajczyka. Tam musi o coś kompletnie innego chodzić. a ogólnie najlepiej by było jakby niedźwiedź należał do koncernu AGCO.

#7497 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 18 październik 2015 - 19:23

Co z tą Pol... Fabryką

ta, sprzedajmy wszystko amerykanom

#7498 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:33

Co z tą Pol... Fabryką

Bądźmy szczerzy... NIE, a teraz wracam do tematu Ursusa. Ja bardzo lubię markę z Lublina, ale coraz bardziej zaczyna mnie ona w kur...zać. Nie podoba mi się w jaki sposób oni chcą zaistnieć na rynku. A teraz krótko. Jeżeli za miesięc na Agritechnice w Hanowerze mnie nie zaskoczą i nie pokażą czegoś czego jeszcze do tej pory nie pokazali czyli np kilka przepięknych nowoczesnych ciągników Serii U która ma być na najnowocześniejszej transmisji Vigus power, to po prostu są do du*y i nie warto sobie nimi głowy zawracać. Zetor potrafi w szybki sposób rozwijać się na rynku, wprowadzać bez problemu co roku nowe produktu i teraz tez również planują postawić na nowoczesny design. Nie wierzę aby Ursus nie miał środków na wprowadzenie nowych produktów. Moim zdaniem problem nie jest również w tym ile lat ursus jest w rękach Zarajczyka. Tam musi o coś kompletnie innego chodzić. a ogólnie najlepiej by było jakby niedźwiedź należał do koncernu AGCO.

dziecko z Ciebie wychodzi które sie nie może doczekać nowej zabawki..... to co inne firmy robiły przez kilkadziesiąt lat chcesz żeby już było u nas.... chłopcze tu jest Polska i inne realia niż na zachodzie to po pierwsze a po drugie nawet największe firmy nie strzelają modelami nie wiadomo skąd. Jeśli juz przy AGCO jesteśmy to zobacz ile lat produkowali serię T i jak ją zmieniali przez ostatnie 10 lat aż dopiero teaz przyszła rewolucja poprzednie wersje niewiele się zmieniały. Seria T była po prostu ulepszana. To samo było z Fendtem i serią 700 też bardzo długo w prawie nie zmienionej formie była produkowana (poza nowymi silnikami wymuszanymi przez normy i drobnych zmian kosmetycznych to nie było widać żadnych zmian) aż do najnowszej wersji. A chcesz żeby firma która wraca na rynek po totalnym zniknięciu i z opinią złomu wróciła nagle i konkurowała właśnie z największymi. 

#7499 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:49

Co z tą Pol... Fabryką Ok ale nie o to mi chodziło, że teraz Ursus do Agco miałby dojść tylko wtedy jak Agco chciało go zakupić czyli jakieś około 20 lat temu. No ale czasu niestety nie cofniemy. Musimy czekać. Mam nadzieje ze ciągniki które powstaną na tej nowej transmisji naprawdę będą nowoczesnymi traktorami, które zbiegiem czasu do gonią konkurencję...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7500 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:54

Co z tą Pol... Fabryką

Lepiej niech co Polskie zostanie w Polsce bo nie będzie z czego emerytury odebrać jeśli w państwie zostaną sami podatnicy, im więcej firm z Polskim kapitałem tym więcej zysku dla państwa... 

Dodaj odpowiedź