Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#7441 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 03 październik 2015 - 18:19

Co z tą Pol... Fabryką

Już wcześniej pisałem, że modele C-392 i C-3102 mają mieć transmisję Hema. Carraro ma być od C-350 do C-382. Opisywałem jakie są różnice w tych transmisjach i jak można je odróżnić.

Jednak przyznaję, że ludzie związani z Ursusem (np. dealerzy) są mało kompetentni. Sam miałem przygodę z jednym, który nie wiedział nawet, że mają w ofercie 110 KM ciągnik. Jestem pewien, że osoby udzielające się na tym forum więcej wiedzą o produktach Ursusa niż dealerzy. Wyjątkiem jest oczywiście wiedza o cenie <_<

A jeśli o JD i Ursusa chodzi, to w modelach na podobnym poziomie cenowym nie ma takich różnic, jakich można by się spodziewać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:54
  •  

#7442 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 październik 2015 - 10:44

Co z tą Pol... Fabryką

W Irlandii 11054 z ładowaczem kosztuje 50 tys. Euro:

http://www.profi.com...on-2504772.html

zZz

#7443 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 06 październik 2015 - 12:52

Co z tą Pol... Fabryką

W końcu zrobili porządny filmik :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7444 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 październik 2015 - 09:55

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe :)

http://www.money.pl/...,0,1921907.html

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7445 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 07 październik 2015 - 15:33

Co z tą Pol... Fabryką

wychodzi na to że nad skrzynią Vigus pracowali jeszcze za polmota ale 6 lat i zeby jeszcze nie byla w produkcji to wydaje mi się że słabo;/  dzwonilem do Ursus zachod i Ursus c 382 brutto ok 130-5 tys i okres oczekiwania 3-4tygodnie maks. na placu maja sporo c 380 i 11054 wyprodukwane wiec chyba ktos to kupuje ostatnio ale widzialem cene H10014 to 168 tys brutto... to jest smiech co oni robią! nie tak dawno maksymalnie 10014H kosztowal 150 tys maks (a z rok temu to juz wgl mnie) i logicznie mysląc ciagnik 10014H 12x12 102km a ciagnik 11054 24x24 110km kosztują praktycznie tyle samo! wnioskuje że podwyzszyli cene po to aby C 392 C3102 kosztowal tyle co nie dawno seria H... a Moim zdaniem C 392 i C3102 powinni byc duzo tansze poniewaz: kabina produkcji wlasnej, montaż własny ciągnika, a z turcji bedzie przyjezdzac tylko skrzynia i mosty wiec kosztów dużo mniej niz cały ciagnik sprowadzic.. ale jak ktoś głodny to głodny. Jestem za Ursusem ale to co oni robią to aż sie coś robi..

#7446 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 07 październik 2015 - 15:48

Co z tą Pol... Fabryką

za c-382 130tyś zł brutto?

#7447 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 październik 2015 - 16:53

Co z tą Pol... Fabryką

Pan prezes Karol jawi się jako wizjoner, brawo, takich ludzi w tym kraju nigdy za wielu. Zapragnął i buduje traktor autonomiczny, a z drugiej strony nie potrafi wymóc na fabryce porządnego wykonania kabiny... Wyrachowanie to czy megalomania podszyta jednak dobrą intencją? Coś tu nie gra...

Edytowany przez arturtl, 08 październik 2015 - 17:20.

zZz

#7448 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 08 październik 2015 - 19:24

Co z tą Pol... Fabryką

Prezes Ursusa dużo mówi "wyolbrzymia" co w rzeczywistości róznie wyglada wiec do tego ciagnika bym bardzo ostrroznie podchodzil bo nie stac ich wprowdzic calej serii C ciagnikow na rynek a taki ciagnik by robili ... smiech.. Kazda inna marka ciagnikow jak prezentuje jakas nowość -serie ciagnikow, czy maszyn i powie ze za miesiac w sprzedazy TO TAK JEST  a w Ursusie z miesiaca na miesiac gadaja inaczej i od prezentacj na agrotech z serii C do sprzedazy wszedl tylko jeden ciagnik c 382... bo ciagnik c 380 mial swoja premiere w Lublinie w pazdzierniku a Ursus c 350 to 5044 wiec Jak Ursus chce byc konkretna marka to niech zrobia u sb porzadek w firmie i zaczna uczyc sie od innych marek

#7449 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 październik 2015 - 22:20

Co z tą Pol... Fabryką

Nie wiem czego wy się po handlowcach spodziewacie. Jak wcześniej pisałem że to partacka firma i tylko dużo mówi to jakieś ataki na mnie. Niestety ale jedna się nie myliłem. Mają Afrykę to mają kasę a reszta niech kupuje to co jest bo to w końcu Ursus a nie jakiś tam Turecki Polmot rodem z Lublina. Oczywiście wolny kraj i niech każdy kupuje co chce i za ile chce.

#7450 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 10 październik 2015 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką

Ja tam jestem spokojny, jak już mają cos gotowe to wejdą ale znając polskie realia to powoli będą problemy biurokratyczne i to spore, poza tym jeśli są zajęci tyloma sprawami to się nie dziwię że tak to długo trwa.Lepiej uzbroić się w cierpliwość Polska to taki kraj że komus kto się rozwija zawsze rzuca się kłody pod nogi w końcu UE czuwa żeby za szybko się u  nas firmy nie rozwijały a okres przygotowawczy pokazał z jakimi zamiarami nas przyjęto ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7451 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 październik 2015 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką

A kto im te kłody rzuca? 

#7452 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 12 październik 2015 - 12:41

Co z tą Pol... Fabryką

Nie wiem czego wy się po handlowcach spodziewacie. Jak wcześniej pisałem że to partacka firma i tylko dużo mówi to jakieś ataki na mnie. Niestety ale jedna się nie myliłem. Mają Afrykę to mają kasę a reszta niech kupuje to co jest bo to w końcu Ursus a nie jakiś tam Turecki Polmot rodem z Lublina. Oczywiście wolny kraj i niech każdy kupuje co chce i za ile chce.

Ma modele tureckie ale JD tanie modele robi na podzespołach z chin to zaraz całą firmę JD nazwiesz, że jest rodem z chin albo, że Valtra jest turecka ?

#7453 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 październik 2015 - 13:25

Co z tą Pol... Fabryką

Należy doprecyzować, że JD ma swoją montownie w Chinach, nie kupują podzespołów w Chinach tylko je tam produkują, zachowując swoje normy jakości.

#7454 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 13 październik 2015 - 16:18

Co z tą Pol... Fabryką

To był tylko taki przykład jak bym się chciał czepiać to bym powiedział, że JD jest chiński bo go tam składają podobnie jak ludzie mówią, że Ursus jest turecki bo ma serie H.

#7455 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 13 październik 2015 - 16:25

Co z tą Pol... Fabryką Seria H od Ursusa to seria A od Valtry obczaj zdjęcia na necie

#7456 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 13 październik 2015 - 17:53

Co z tą Pol... Fabryką A seria A valtra robiona jest w Turcji

#7457 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:12

Co z tą Pol... Fabryką

I JD może sobie te normy wsadzić głęboko w d**ę.

Produkt wyprodukowany w Europie zawzsze będzie o wiele lepszy od produktu chińskiego.

Wiadomo, przestrzegajac pewnych norm utrzymuje sie jakość na dość wysokim poziomie ale i tak jest gorsza.

Wynika to chociażby z tego, że chińczyk nie ma nawet podstawowego przeszkolenia technicznego, jak mu każą toczyć z zadaną prędkością to on ją zwiększy żeby mieć większa wydajność, a to będzie błąd bo prędkość może być maksymalnie taka żeby utzymć pewne parametry.

Zobacznie sobie na stare produkty niemieckie, były produkowane przez niemców, mają 15-20 lat i jeszcze nie widać kiedy sie zużyją, a jak teraz niemcy biiorą części z Chin, to też są niby normy i wymagania, a myślicie, że ich współczesne produkty będa takie trwałe?

#7458 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 październik 2015 - 20:28

Co z tą Pol... Fabryką

Dobrze mówisz, produkty wykonane w chinach to będzie zawsze badziewie.

Mniejsze koszta produkcji= tańszy traktor, a tańszy traktor to droższy serwis :P

#7459 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 październik 2015 - 07:36

Co z tą Pol... Fabryką

Nie macie zielonego pojęcia o rynku Chińskim. Wszystkie koncerny światowe mają tam swoje fabryki. Tylko nieznajomość możliwości tamtego rynku pozwala na pisanie chińskie = słabe. Chiny to potentat światowy, oczywiście jest cała masa fabryk robiący podróbki za grosze, co równa się słabej jakości ale są też firmy które robią zaawansowane wysokojakościowe produkty. Chińczyk jak przyjeżdża do Europy to od razu idzie do marketu kupić coś z elektroniki - na pytanie: dlaczego, przecież to u Was wyprodukowane - odpowiadają że są 3 klasy produktów - najlepsze na Europę, słabsze ale równie dobre na Amerykę i najgorsze u nich:) Przypomina to wam coś ( komuna:))

JD będzie miał gorszej jakości ciągniki z Chin tylko dlatego że mają być to tańsze ciągniki, jakby chcieli lepsze serie i dużo droższe to nawet niby nie zauważył różnicy w jakości. 

A Ursus to handlowy twór i tyle. Oni się szczycą biurem konstrukcyjnym, nowościami itd. Wszystko ładnie pięknie tylko najpierw gotowy produkt a później promocja. Komuna się dawno skończyła i promocja produktu którego nie można dostać już nie jest na czasie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7460 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 październik 2015 - 11:51