Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#7361 Share 80rolnik80

80rolnik80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 07:02

Co z tą Pol... Fabryką

Na twoim miejscu dałbym sobie spokój z tym ursusem 11054.

Wykonanie i przede wszystkim ergonomia w tym ciągniku pozostawia bardzo ale to bardzo dużo do życzenia.

Za te pieniądze z takim wyposażeniem możesz mieć spokojnie NH TD5 105. Znajomy w podstawie kupił tylko z klima i z rewersem EH i z kilkoma pierdołami i wyszło mu 160 brutto.

Więc nie wiem czy jest sens się pchać w tego Ursusa tylko z nazwy.

Za te pieniądze można mieć również  jakiegoś deutz fahra , claasa czy coś zachodniego w przedziale mocy 80-90 koni. A po roku czasu czasu diler zmieni tobie oprogramowanie komputera i z 80-90 będziesz mieć 110-120 koni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 21:59
  •  

#7362 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 10 wrzesień 2015 - 13:43

Co z tą Pol... Fabryką

Narzekajmy że nie ma polskich produktów i ursus robi złe ciągniki a kupujmy nh i jd lub claasa. Raczej w Polsce wtedy nie będzie lepiej.

#7363 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 13:49

Co z tą Pol... Fabryką

To prawda dawidursus323, ale trudno się nie zgodzić z tym co napisał 80rolnik80.

#7364 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 14:18

Co z tą Pol... Fabryką

Może poczekaj jeszcze troche jak ci się nie śpieszy to będzie coś lepszego od ursusa.

#7365 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 14:18

Co z tą Pol... Fabryką

Na pewno lepiej pchać się w NH który NH jest tylko z nazwy, do którego główne podzespoły: skrzynia, przedni i tylny most, podnośnik produkowane są w Turcji. Układ napędowy, który Turcy zakupili jako licencję na Fiata serii 66 wywodzi się z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - patrz Fiat 640. A zwolnice tylne jak w sześćdziesiątce.

#7366 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 14:34

Co z tą Pol... Fabryką

Najlepiej dowiedz się opinii od właścicieli tych ursusów, na agrofoto jest ich co najmniej dwóch. Widziałem na agro show w Ostródzie tego ursusa, ale nie przyglądałem się mu za bardzo bo dla mnie za duży. Z tego co wiem to są duuużo lepsze niż poprzednik czyli 11024, i ludzie jak na razie na nie nie narzekają.

P.S. Można mieć NH za podobną cenę ale kupić ciągnik jest łatwo, często gorzej jest go później utrzymać, serwis w NH na pewno droższy a już nie wspomnę o częściach, a NH wcale bez awaryjne nie są. Sąsiadowi padła pompa w 3 albo 4 letnim ciągniku to kilkanaście tyś poszło...

Edytowany przez PolonezAtu, 10 wrzesień 2015 - 14:40.

#7367 Share 80rolnik80

80rolnik80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 17:02

Co z tą Pol... Fabryką

Narzekajmy że nie ma polskich produktów i ursus robi złe ciągniki a kupujmy nh i jd lub claasa. Raczej w Polsce wtedy nie będzie lepiej.

Ja nie narzekam że nie ma polskich produktów.

Na pewno nie kupie ciągnika za 180,000 pln tylko  ze względów patriotycznych jak w tym ciągniku nie ma za grosz komfortu i ergonomii.

W sąsiedniej wiosce znajomy kupił ursusa 11054 jeszcze z mechanicznym rewersem z lewej strony obok siedzenia.

Ciągnik ma zaledwie 600 mth a już był 3 razy już w serwisie u dilera i w tym raz w lublinie na wymianie skrzyni biegów i sprzęgła.

Najśmieszniejsze jest to że ciągnik jak wrócił z serwisu z Lublina i poszedł do prasy walcowej ( metal fach) bez noży i rotora po zrobieniu około 70 bel padło znów sprzęgło. Jak się później okazało serwis na miejscu (czytaj na polu) jak szukał usterki okazało się że w lublinie nie nie przykręcili jakiejś śruby i założyli coś odwrotnie.

I dalej sądzisz że warto się zadłużyć np na 15-20 lat i kupić ciągnik za 180,000 i mieć w zamian za przeproszeniem kupe gów***

Polski produkt to ja mogę kupić np maszyny

samasz

unia brzeg

alima 

sipma itd

Ale na pewno nie ursusa

#7368 Share Bajek

Bajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 17:40

Co z tą Pol... Fabryką

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

Za 170 tys to Pan będziesz miał Deutz-Fahr 5105 G mechaniczną wersję... a są przecież jeszcze SDF 100km w starszych budach jeszcze tańsze.

#7369 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 10 wrzesień 2015 - 20:08

Co z tą Pol... Fabryką

Do mnie dzisiaj dzwoniła pani z ursusa, z tej strony http://c-380.ursus.com.pl/ Pytała o moją miejscowość, powiat, w celu ustalenia mojego najbliższego dilera ursusa, ja na to, że wiem gdzie jest mój najbliższy diler, ona na to, że skontaktujemy się z panem i omówimy szczegóły specyfikacji tego ciągnika, a ja na to, że już wszystko o nim wiem i się zapytałem czy będzie na Bednarach, ale nie wiedziała. Z głosu miła ta pani, ale chyba troszkę niedoinformowana :D

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7370 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 20:14

Co z tą Pol... Fabryką stoiska marki Ursus S.A nie będzie za tydzień na Bednarach sprawdzałem plan i rozpiska wystawców nie ma go :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7371 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 21:36

Co z tą Pol... Fabryką

Ja nie narzekam że nie ma polskich produktów.

Na pewno nie kupie ciągnika za 180,000 pln tylko  ze względów patriotycznych jak w tym ciągniku nie ma za grosz komfortu i ergonomii.

W sąsiedniej wiosce znajomy kupił ursusa 11054 jeszcze z mechanicznym rewersem z lewej strony obok siedzenia.

Ciągnik ma zaledwie 600 mth a już był 3 razy już w serwisie u dilera i w tym raz w lublinie na wymianie skrzyni biegów i sprzęgła.

Najśmieszniejsze jest to że ciągnik jak wrócił z serwisu z Lublina i poszedł do prasy walcowej ( metal fach) bez noży i rotora po zrobieniu około 70 bel padło znów sprzęgło. Jak się później okazało serwis na miejscu (czytaj na polu) jak szukał usterki okazało się że w lublinie nie nie przykręcili jakiejś śruby i założyli coś odwrotnie.

I dalej sądzisz że warto się zadłużyć np na 15-20 lat i kupić ciągnik za 180,000 i mieć w zamian za przeproszeniem kupe gów***

Polski produkt to ja mogę kupić np maszyny

samasz

unia brzeg

alima 

sipma itd

Ale na pewno nie ursusa

W pracy w transporcie pracuje NH i po 3 tyś motogodzin siadły łożyska jakieś w skrzyni i kupę kasy naprawa więc zależy jak trafisz, myślisz, że NH kupisz to się nie zepsuje, lepiej już dopłacić i JD kupić.

#7372 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 22:06

Co z tą Pol... Fabryką

W niższym przedziale cenowym i mocach do 110 KM producenci oferują praktycznie to samo. JD, Claas, Farmtrac czy Ursus, wszyscy korzystają z "markowych podzespołów" z tych samych fabryk. Koncern Fiata i SDF mają swoje transmisje, ale w praktyce dużej różnicy w jakości nie ma.

#7373 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 05:42

Co z tą Pol... Fabryką

lista wystawców na bednarach ''D droga zwiedz. 3 292 URSUS ZACHÓD Sp. z o.o.'' czyli bedzie

#7374 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 11:29

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.agroshow....a-wystawcow.pdf Faktycznie. Ciekawe co oznacza Ursus "Zachód", pewnie mają podzielone jakieś rejony.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7375 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką

URSUS Zachód sp. z o.o. (spółka zależna) z siedzibą w Koszalinie została zawiązana w dniu 16.03.2015 r. Spółka URSUS S.A. objęła 51% udziałów spółki URSUS Zachód sp. z o.o., natomiast pozostałe 49% udziałów objęli łącznie Marzena Nowe i Karol Nowe.

Czas trwania spółki jest nieoznaczony, a głównym przedmiotem działalności spółki będzie sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych. Kapitał zakładowy spółki wynosi 5.000,00 zł.

#7376 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 12:28

Co z tą Pol... Fabryką

A ja już myślałem że ten Ursus zachód to nie przedstawiciel URSUSA z Lublina. Sorki pomyłka :) 

#7377 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:20

Co z tą Pol... Fabryką

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

Ursus 11054 z szerokimi oponami kosztuje 150 000 brutto. Cena po długich negocjacjach. :)

#7378 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 17:08

Co z tą Pol... Fabryką

Dziękuję wszystkim za sugestie i wyrażenie swojej opinii, ale 3400 cm3 i CR w nh jakoś za mną nie przemawia. Bawiłem się co nieco z silnikami na studiach(testy hamowniane, modyfikacje itp.) i w skrócie powiem, że przy małej pojemności ,,konie są dmuchane"- czego każdy się domyśla, a o CR juz nie wspomne, bo zdziwili byście się jak przykładowy SW400 zachowywał się z zaadaptowanym CR II generacji, a jak na pompie roto w porównaniu z orginalnym układem zasilania (roto wypadła najlepiej,  z resztą w S4003 były identyczne zależności). Nie mówię, że te 110 w owym ursusie jest napewno, bo perkins to jednak nie jest silnik, który nadaje się do ciężkich warunków pracy. Ale jak bym potrzebował ciągnika tylko do orki i samych ciężkich prac to celował bym w Forterre, bo Zetor akurat czy ciąga 4 obracalną, czy wozi pióra to praktycznie ma jedną normę, a perkins był by już bardziej kompaktowy. No i jestem człowiekiem pokroju ,,Nikoś Dyzma-to co nie Polskie mi szkodzi" he he
Jeśli chodzi o tą transmisje Ursusa to jest niby Carraro i oni to w Lublinie składają z części a nie zakręcają skrzynię do silnika który został przywieziony niby z Anglii, a później tylko sami montują pozostałe układy, podzespoły oraz elementy?

#7379 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 19:56

Co z tą Pol... Fabryką

Dlatego właśnie te 4.4 litra w nowej osiemdziesiątce, to podstawowy argument, przy wyborze między nią, a trzygarowym majorem, czy nowym farmtrackiem 675 z normą euro 3b :) Czy ten silnik będzie w nich przez cały czas? Bo jak by wstawili w niego tego 3.4 litrowego perkinsa, zanim załapałbym się na młodego rolnika, to się chyba załamię...  :unsure:

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7380 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 20:12

Co z tą Pol... Fabryką

Raczej będą musieli zmienić ten silnik. Wszystko się okaże po nowym roku.

Ursus zaprasza na AgroShow: https://www.facebook...08773089263909/

Do tego przymierzają się do wprowadzenia nowych modeli serii C: https://www.facebook...?type=1 , https://www.facebook...?type=1

Edytowany przez XMK13, 15 wrzesień 2015 - 16:25.

Dodaj odpowiedź