Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#7341 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 09:40

Co z tą Pol... Fabryką

Agrotron155 myślisz że konstruktorzy z Ursusa i Zts-a byli na tyle głupi ze do ciągnika o mocy 190KM włożyli skrzynię od ciągnika który ma 120KM. Nie zdziwił bym się że skrzynia posypała się tylko z winy użytkowników tego ursusa, biegi wbijane na siłę, no co , przecież w ursusie tak trzeba. Nie ma się co oszukiwać, ale większość awarii w ursusach, spowodowana jest przez nie właściwe użytkowanie, chodź fabryka tez się do tego przyczyniła po przez słabą kontrolę jakości. Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze nie widziałem nikogo w mojej okolicy żeby potrafił wbić  5 bieg w ursusie c360  bez  szlifowania zębów, a da się to zrobić bez większego problemu.

No nie wmówisz mi ze tan model był dobry skoro widzę jak pracuje. Właściciel chciał już dawno go sprzedać był kilka razy na allego i olx (wtedy jeszcze tablicy) i nikt go nie chciał i się nie dziwie bo to nic innego jak puszka Pandory. I nie opowiadaj że ktoś nie umie jeździć skoro ursusem 1014 więcej robił niż tym badziewiem i ciągnik się nie psuł a ten raz na rok ma poważniejszą awarię... teraz po prostu mniej gazu w orce daje żeby skrzyni nie zerwać. Ten model był złożony na prędce i z maszynami do ciągnika około 160 km sobie normalnie radzi ale jak przypiąć mu coś od 180 konnego traktora to od razu pada. Zts miał inne skrzynie więc jakoś to chodziło a tu mi nikt nie musi mówić i wmawiać że to bubel bo sam to widze jak widzę jak to chodzi, sam właściciel nie wypowiada się o nim pochlebnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 06:58
  •  

#7342 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:22

Co z tą Pol... Fabryką

Ostatnio na wikipedii znalazłem Ursusa NUR 1.4 co to jest za ciągnik?

#7343 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:50

Co z tą Pol... Fabryką

Za mało się wczytałeś ;)

O ile wierzyć wiki to kopiuje:

"W I połowie lat 60. dzięki porozumieniu rządów Polski i Czechosłowacji powstał w Brnie Polsko-Czechosłowacki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ciągników (PCOBRC). Zostało oddlegowanych tam kilkunastu inżynierów polskich pod kierunkiem inż. Czesława Sławskiego i ich zadaniem było wspólne opracowanie ciężkiego ciągnika rolniczego klasy 1.4 t, który otrzymał roboczą nazwę NUR 1.4. Stał się on protoplastą całej rodziny ciągników ciężkich."

Edytowany przez romek6340, 30 sierpień 2015 - 18:51.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7344 Share krzychu12

krzychu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Kombajny Bizon. Literatura rolnicza.

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:51

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus NUR 1.4 podczas badań.

Załączone miniaturki

• bez tytułu.JPG

#7345 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 07:22

Co z tą Pol... Fabryką

Oby tak dalej.

http://www.money.pl/...,0,1891515.html

Bardzo ciekawy artykuł o losach ciągników serii u oraz ich konstruktora Henryka Szczygła.

http://reportaze-sad...edzwiedzia.html

Edytowany przez Salisbur, 01 wrzesień 2015 - 16:32.

#7346 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:38

Co z tą Pol... Fabryką

Jeśli by tego było mało, rozdział "Między rodziną U a licencją" z książki J. Domżalskiego "Niezwykły Ursus"
http://imgur.com/a/DW6rM

#7347 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 09:21

Co z tą Pol... Fabryką

przeczytałem całe, warto było

#7348 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 12:12

Co z tą Pol... Fabryką

Czy ja wiem, czy warto? Człowiek tylko sobie nerwy psuje. <_<

#7349 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 13:12

Co z tą Pol... Fabryką

Ruski kopiowali co najlepsze, nie bawili się w prototypy, badania, licencje i dobrze na tym wychodzili

#7350 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 16:11

Co z tą Pol... Fabryką

Ręce opadają jak się to czyta, tak ogromna szansa zmarnowana przez jakiegoś tępego ministra. Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak bardzo konstruktorzy walczyli o Ursusa. Jednego jestem ciekaw, co się stało z tymi 100 prototypami, oraz czy Renault wykorzystał cokolwiek z tych ciągników.

Czy naszym krajem zawsze muszą rządzić takie matoły. 

Edytowany przez Salisbur, 02 wrzesień 2015 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7351 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 16:07

Co z tą Pol... Fabryką

A co z tymi 100 ciągnikami? Bo tu ani Reno nie kupiło tych ciągników ani ferguson ich nie kupił.

#7352 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 10:08

Co z tą Pol... Fabryką

http://ursus.com.pl/...I-POLROCZE-2015

Zwróćcie uwagę na ten tekst:

"DALSZY ROZWÓJ I DYWERSYFIKACJA OFERTY PRODUKTOWEJ, URSUS GOES GLOBAL 

Spółka konsekwentnie realizuje strategię budowania pozycji kluczowego producenta i dystrybutora ciągników oraz maszyn rolniczych na terenie Polski oraz na wybranych rynkach zagranicznych. Po udanych debiutach ciągników o mocy poniżej

74 KM i powyżej 110 KM w ub. roku, w I półroczu 2015 roku URSUS z sukcesem wprowadził do oferty 10 nowych produktów, w tym 6 modeli przyczep i 4 modele ciągników (C-360, C-380, C-380M, C-382) o mocy 75 KM. W II półroczu 2015 roku spółka planuje wprowadzić na rynek kolejny model ciągnika URSUS o mocy 150 KM oraz wzbogacić swoją ofertę produktową o ciągniki z zakresu mocy 50-60 KM o wersję bez kabiny – typu „ROPS”."

Ktoś z was posiada nowego Ursusa C-360/80M/82? Bo wiem ze są posiadacze Ursusa C-380 ale przecież tamtych trzech wersji tego modelu nie wprowadzono do sprzedaży, a piszę, że wprowadzono w pierwszym półroczu. Sam ktoś z ursusa odpowiadając na moje zapytanie o pozostałe trzy modele odpisał mi "Modele C-380M oraz C-382 będą dostępne w sprzedaży we wrześniu br., natomiast model C-360 troszkę później - obecnie trwają ostatnie prace konstruktorskie i dobór opcji, które miały by najlepiej spełniać oczekiwania i możliwości finansowe rolników

Pozdrawiam!

Więc to co jest napisane na stronie Ursusa to nieprawda. Jeżeli wprowadzą te modele tak jak napisał to będzie dla mnie cud. 

Pozdro :)

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 05 wrzesień 2015 - 10:11.

#7353 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:02

Co z tą Pol... Fabryką

No, ociągają się mocno :/ C-360 miał być na wiosnę i do tej pory nie ma. To na EH rewers w osiemdziesiątce nawet nie liczę...  :(

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7354 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:44

Co z tą Pol... Fabryką Ursus c 382 jest juz na olx za 144 tys brutto wiec nie wiele taniej od Hattata a dużo gorszy moim zdaniem bo lżejszy i słabsze parametry ma :)

#7355 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:58

Co z tą Pol... Fabryką Już patrze a są jakieś zdjęcia?

#7356 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 21:44

Co z tą Pol... Fabryką

On jest taki drogi bo już ma opcje dodane.

#7357 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 09:02

Co z tą Pol... Fabryką

Ten diler co ogłasza tego C-382 jest nie daleko mnie ale wątpię aby miał go na placu. Ostatnio tylko widziałem tam Ursusa C-380 który stoi na placu 2-3 miesiące. 

#7358 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 10:02

Co z tą Pol... Fabryką Haki są standardowo montowane a nie ma nic mowy o obciążeniach na tył i na przód i klimatyzacji wiec to nie jest cena finalna:/ a ciągnik może stać i cały rok bo ma golasa na placu i ktoś zamówi full opcje to ciągnik jedzie prosto z fabryki do klienta zachaczajac tylko o dealera albo po prostu on jeszcze nie sprzedał tego modelu bo dealerów Ursusa jest sporo a sprzedaż jeśCze nie jest powalająca:)

#7359 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 18:44

Co z tą Pol... Fabryką

Dziś widziałem Ursusa c-380 , na dożynkach w Moragu, 95 tyś netto z obciążnikami z przodu i klimatyzacją, więc cena nie jest wysoka. O ile nic się nie zmieni to na wiosnę przywitam go u siebie, bo ciągnik prezentował się lepiej od kuboty 6060 która stała obok, tylko Ursus miał mniejszą kabinę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7360 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 22:15

Co z tą Pol... Fabryką

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

Dodaj odpowiedź