Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#7101 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 12 czerwiec 2015 - 16:58

Co z tą Pol... Fabryką Zobaczcie sobie starsze i nowsze zdjecia na google eartch ursusa w Warszawie i FSO. Nie dawno patrzylem i sobie mysle nie jest tak zle wszystko stoi, ale przesonolem na nowsze zdj i tragedia... Ursus sie odbudowuje, widocznie musial zmienic miejsce ale najbardziej szkoda FSO. Dlaczego fso nie przyjelo do siebie vw? Teraz bysmy mieli np. Fso octavia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 05:55
  •  

#7102 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 19:26

Co z tą Pol... Fabryką

w czerwcu miał wejść do sprzedaży Ursus c 380 M a Ursus c 392 i 3102 koniec roku(jesien) a ursus c 360 i c 382 nie mam pojecia kiedy bo nie pytalem;/

#7103 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:22

Co z tą Pol... Fabryką C-360 koniec lata lub poczatek jesieni.

#7104 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 18:36

Co z tą Pol... Fabryką

A mowili cos o ciagnikach mniejszych bez kabiny pokroju 3512. Jak myslicie jakie to beda ciagniki, jak beda wygladaly z jakimi silnikami?
Taka dostalem odpowiedź na temat tego ursusa 1814a
Witam, Ciągnik będzie zarejestrowany w Polsce, przy sprzedaży normalna umowa kupna sprzedaży, oraz możliwość wystawienia faktury.
Jest to nowy ciągnik aczkolwiek był na testach u Premiera Pawlaka i tam zrobiono około 350 mth.
Obecnie ciągnik stoi w Lublinie. Pozdrawiam

Kolego spójrz na maskę 18014A na filmiku i na ogłoszeniu http://olx.pl/oferta...html#7ca08d0554 są to dwa inne ciagniki. Ten z ogłoszenia na oko wydaję się w 100% nie używany...

#7105 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 20:22

Co z tą Pol... Fabryką

Czyli te 2 ciagniki są różne.

A ten z olx ma 350h przerobione.

#7106 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 07:56

Co z tą Pol... Fabryką Najlepiej byłoby aby jakieś ekstra kredyty były do ursusa, ewentualnie gdyby puścili kilka ciągników na testy. To wg mnie powinno poprawić sprzedaż

Edytowany przez romano82, 15 czerwiec 2015 - 08:02.

#7107 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 15:33

Co z tą Pol... Fabryką

pokazy niedzielne w „ROLMECH” z Mstowa- widzial ktos jak radzil sb Ursus z tym plugiem? 

#7108 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 15:53

Co z tą Pol... Fabryką

Sam z siebie pewnie bym tego nie napisał, ale skoro pada pytanie to odpowiadam. Trochę zimnej wody się wyleje :(

Coby najdelikatniej to ująć i zacząć, pokazy w Jaskrowie do udanych nie należały. Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale pod Miastem Świętej Wieży było średniawo. Przy całym moim szacunku dla URSUSa tak to oni pozycji NIE ODBUDUJĄ...
Po pierwsze pole było bardzo rozległe i dziwnie podzielone. Ciągniki jeździły głównie na końcu tegoż pola albo za wysoką niekoszoną trawą, tak, że bez bliskiego podejścia (a były to spore odległości i nie każdemu przybyłemu chciało się je pokonywać) nie było nic widać.
Druga sprawa, ale chyba najważniejsza, diler, który żyje ze sprzedaży ciągników nie potrafi zapewnić porządnego traktorzysty. Efekt był taki, że 11054 z 4-ro skibowym pługiem był co chwilę "zaduszany", a sprzęgło przed spaleniem uratowała chyba tylko interwencja boska! Ponadto ściągało go permanentnie na boki. Rezultat końcowy - ciągnik nie mógł pokazać pełni swoich możliwości. Jeśli firma sprzedająca maszyny rolnicze nie jest  w stanie zapewnić ludzi, którzy potrafią poprawnie ustawić pług to ja nie mam więcej pytań :( Chłopi obserwujący te wyczyny co chwilę rzucali tekstami, że stara "osiemdziesiątka" ma więcej pary, że ten nowy nie ma w ogóle mocy. Zresztą prasa zwijająca zanim została ustawiona tez "pluła" produktami belo-podobnymi.
Po trzecie na samym początku pokazu popsuła się owijarka a Panowie z serwisu fabrycznego mieli tak poważny problem z jej naprawą, że w końcu z bezsilności zaczęli warczeć na oglądających, że tu nie ma teraz pokazu i proszę stąd iść!! Nasuwa się pytanie czy robimy łaskę tej i tak małej garstce przybyłych na pokazy? Czy ktoś nie pomylił ról?
Kosiarka, która została podczepiona później do 11054 dla "operatorów" też nie była łatwym orzechem do zgryzienia, zaczepiali ją w pięciu a i tak trwało to w nieskończoność. Odpowiednie obroty WOM zostały włączone dopiero za drugim razem, jeden z Panów z obsługi z rozbrajającą  szczerością przyznał w końcu, że kosiarka ma tępe noże bo sam stępił je w tygodniu... No comment...

I już tak na koniec, żeby się nie pastwić dalej nad pokazem mój apel do Pana Prezesa Zarajczyka! Panie Prezesie z takim wykonaniem kabiny jak w C-350 nie widzę żadnych szans na zawojowanie rynku. Bardzo kiepskie plastiki, byle jak powycinane i zmontowane, wszystko się rusza (nawiewy), na słupkach zwykły filc jak z gumofilca, niestarannie to przytwierdzone, gumowa wykładzina podłogowa źle docięta, pod kierownicą jakiś dziwny mieszek... Byłem półtora roku temu na AGROTECHu i w kwestii jakości nie zauważyłem żadnej poprawy!!! Panie Prezesie staranność i dobra jakość to są rzeczy, które w dzisiejszych czasach powinny być normą. Rolnicy też "kupują oczami" a te niedostatki materiałowe i montażowe mogą zostać wyeliminowane niewielkim nakładem sił i środków!!!
Powtórzę jeszcze raz, zależy mi na rozwoju URSUSa a opisane przeze mnie przypadki powinny być sukcesywnie eliminowane bo jeśli tak się nie stanie to ile by tych pokazów nie było, nie będą one przynosiły żadnych efektów a wręcz zaczną działać na niekorzyść...
To chyba na tyle...

Edytowany przez arturtl, 15 czerwiec 2015 - 20:08.

zZz

#7109 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 15 czerwiec 2015 - 21:35

Co z tą Pol... Fabryką

Oni dali się w ogóle przejechać ciągnikami zainteresowanym? Bo my się z kolegami wybieramy na pokaz, 80 km od nas, dużo osób ode mnie ze szkoły chce wziąć osiemdziesiątkę na MR, też o tym myślę z ojcem, ale ciągnika wartego grubą kasę (jaki by nie był) nie kupuje się w ciemno, jadąc nim raz po placu u dealera, żeby sprawdzić "jak się prowadzi" (Niestety większość sąsiadów, kupujących głownie zetora tak robi  :huh: ). Bardzo byłbym zainteresowany popracowaniem takim C-380, z prasą, żeby zobaczyć jak się zachowuje w warunkach naturalnych :) Bo jak tylko oni jeżdżą, to nie wiem czy się w ogóle wybierać...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7110 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 21:54

Co z tą Pol... Fabryką

Kolega Mattti ma całkowitą rację, pasowało by mieć możliwość jakiegoś sprawdzenia tych traktorów. Jeśli chodzi o mnie to interesują mnie akurat modele o większej mocy niż C-380, a mianowicie C-3102 (który nie wiadomo kiedy będzie) i 11054. Pasuje mi w końcu powoli się na jakiegoś zdecydować i nie wiem czy ten 11054 to dobra maszyna, bo jego poprzednicy 11024 i 11034 to raczej nie bardzo pod względem skrzyni z tego co słyszałem... 10014H też wchodzi w grę. Prosił bym o szczerą opinię na temat tego 11054, czy warto go kupić, czy jednak lepszym rozwiązaniem jest Hattat, który nie ma najgorszej opini?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7111 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:10

Co z tą Pol... Fabryką

Mattti nie ma tłumów więc spokojnie można zasiąść za kółkiem ;) Sam osobiście "prowadziłem" C-350 ze zgrabiarką.

SW400kruger 11054 nie jechałem, wydaje się jednak, że seria H na chwilę obecną jest bardziej dopracowana, wszak konstrukcja powstała wiele lat temu przy udziale m.in. Valtry.

zZz

#7112 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 22:16

Co z tą Pol... Fabryką

Tak dla wyjaśnienia, wadliwe skrzynie były w 11024, natomiast 11034 nie wszedł do produkcji, skończyło się na prototypie.

Hattata odradzam, nie wypowiem się co do wytrzymałości, bo chyba jeszcze żadnemu nawet gwarancja się nie skończyła, natomiast mój sąsiad ma 10014H i 914, w tym samym agregacie w którym stary 914 szedł bez problemu 10014H wypluwa flaki.

Co do 11054 to może być ciekawa propozycja, ale radziłbym się jeszcze wstrzymać, pierwsze sztuki które zostały wypuszczone nie miały prawa wyjechać w pole ( z powodów ogólnie znanych), wady już zostały poprawione co się chwali Ursusowi, ale tylko te które zostały zauważone przy samych oględzinach, nikt jeszcze nie wie ile rzeczy się w nich sypie w czasie pracy. Swoją drogą to kogoś powinni za przyrodzenie powiesić, że dopuścił taki ciągnik do produkcji i na targi.

Uważam, że należy czekać aż dopracują ten model (może dodadzą też rewers EHR, bardzo fajna sprawa), innymi słowy jak nauczą się projektować i budować ciągniki i wyeliminują choroby wieku dziecięcego to może być bardzo ciekawa propozycja.

Chyba, że masz niepotrzebne 150 tyś i wywalisz je na sam znaczek. 

#7113 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:50

Co z tą Pol... Fabryką

Czyli ogólnie rzecz biorąc nie ma co sie pchać w Ursusa...? Nim oni popoprawiają w nim wszystko żeby było takie jak trzeba to trzy lata zejdzie z ich zapędem i już będą pewnie musiały być filtry cząstek stałych, a po drugie ja muszę rozliczyć MR. A jakiś inny ciągnik w okolicach 150 netto i mocy 100, badź pare kucy poza 100 Km, to jaki byłby warty uwagi? Nie Zetor heh

#7114 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 21:07

Co z tą Pol... Fabryką

Poczekaj na te  "bardziej czerwone" wersje 11054, z rewersem przy kierownicy. To kiedy się pojawią jest raczej kwestią niedługiego czasu, a ci, którzy mieli z nim styczność na targach pisali, że jest lepiej wykonany :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7115 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 22:20

Co z tą Pol... Fabryką

Jeśli ta poprawiona wersja będzie późną jesienią, ewentualnie w niedługim czasie po Nowym Roku, to jeszcze bym go wziął, bo na wiosnę pasowało by już czymś odciążyć C-385A i w 60-tce w końcu wyremontować skrzynię bo praca nią jest niepewna, szczególnie gdy napędza jakąś maszynę WOM-em.

#7116 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 22:45

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.maszynydlafarmera.pl/informacje/rynek-maszyn/2616-na-rynku-nowych-ciagnikow-idzie-ku-lepszemu

zZz

#7117 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 14:48

Co z tą Pol... Fabryką

dzisiaj widzialem na lawecie jak przez Lublin  wiozł c 380 i 15014 i jak myslicie chyba ktos kupil od nich tego 15014 skoro gdzies wyjechal albo to sciema i polski prototyp pojechal na testy kto ich tam wie..

#7118 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 19:33

Co z tą Pol... Fabryką

może na testy może na jakąś wystawę

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#7119 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 22:08

Co z tą Pol... Fabryką

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7120 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 07:28

Co z tą Pol... Fabryką

Na tym filmie nie ma zgrabiarki Ursusa, a poza tym była ona źle ustawiona.

Dodaj odpowiedź