Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#6901 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 22 kwiecień 2015 - 17:45

Co z tą Pol... Fabryką

a z mfż co się stało i czemu w amerykanskie rece?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 20:48
  •  

#6902 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 17:55

Co z tą Pol... Fabryką

AGCO to amerykańska korporacja i w latach 90-tych chcieli kupić Ursusa. Ale związki się nie godziły. FMŻ (fabryka produkującą Bizony) została sprzedana firmie New Holland. Po tym zaprzestano produkcji Bizonów i wprowadzono produkcję firmowych New Hollandów. Więc w ostateczności straciliśmy własną markę.

#6903 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 22 kwiecień 2015 - 18:24

Co z tą Pol... Fabryką

Tyle że jak by AGCO przejęło Ursusa to możliwe że by zostali przy naszej marce, można podejrzewać po przypadkach Masseya, Fenda czy Valtry

#6904 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 18:56

Co z tą Pol... Fabryką Jeżeli AGCO by przejęło Ursusa to byłoby bardzo dobrze, ale znowu byśmy narzekali na cenę ciągników itd. Ja się cieszę że polmot zakupił markę Ursus. Może nie mają tylu funduszy co amerykański koncern, ale starają się jak mogą.

#6905 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:05

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.polskiera...usy-elektryczne

zZz

#6906 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką Ja ten link podawałem wcześniej :p

#6907 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:40

Co z tą Pol... Fabryką

Wiem, wiem :) Tyle się ostatnio tu dzieje, że przeoczyłem ;)

Mimo wszystko plany bardzo ciekawe, współpraca z FON (nowa odlewnia) zapowiada się obiecująco...

Oby tylko "rządzący" się nie podczepili... Ostatni przykład przetargu (kolejny przekręt) na helikoptery wojskowe pokazuje gdzie władza ma rozwój i odbudowę polskiego przemysłu...

zZz

#6908 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:15

Co z tą Pol... Fabryką

Tiaa, sprzedali fabrykę śmigłowców w Świdniku za 200 milionów, a wydali 13 milardów na francuskie śmigłowce, które de facto są w ustawionym przetargu "podzięką" za poparcie zdrajcy tuska, przez prezydenta francji...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#6909 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 07:19

Co z tą Pol... Fabryką kolecy drodzy to nietylko śmigłowce dla wojska czy ursus dla rolników ale w całej Polsce wszystko zostało zlikwidowane lub sprzedane za bezcen a wystarczyło tylko dać wolna rękę i ulepszać wptowadzac nowinki technologiczne przykładów jest wielw Star, FSO, Ursus( został zniszczony teraz zaczynają praktycznie od zera i chwała im za to), Świdnik, stocznia, kopalnie. wszystko co w rękach polski pezynosi straty rok po sprzedaży osiąga najwysze przychody w historij ale to wina wszystkich zadzacych i krawaciazy za biurkiem jedynym rozwiązaniem dla Polski i zarazem najgorszym jest wojna lub usunięcie od wladzy wszystkich w rzadzie od prostego uzednika po prezydents i zastompienie nowymi ludźmi z ograniczeniem pensij przyjmując wynagrodzenie pracownika na 2tys prezydent polski 10tys to najwyższy zarobek w kraju i uciąć im wszystkie dodatki a nie tak jak tersz niektórzy nie mają na hleb a drugi zarabia 200tys miesięcznie. wielu krzyczy że komuna ble że zydostwo najgorsza k**wa jaka może być to w warszawie na wiejskiej przy korycie

#6910 Share PaniRolnik

PaniRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:16

Co z tą Pol... Fabryką 5714mf255 nie wiem co ty łykasz ale solidnie kopie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6911 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 22:56

Co z tą Pol... Fabryką

dobrze gada, wszędzie gdzie tylko pojawia się polityk i jakieś dofinansowanie albo ustawianie się pod dofinansowanie i uzależniać swoje istnienie od niego zawsze źle się kończy, mało to firm w nowej polsce jest co ledwie żyły jak tylko polityk się do niej zbliża ?. Co do śmigłowców to niewiele możemy bo nawet jeśli wygrałaby firma tzw z polski to wcale nie znaczy że je produkujemy bo najważniejsze elementy takie jak awionika i silniki wcale nie będą u nas składane, druga sprawa to, że caracal to jest dobry śmigłowiec uważam że dobrze wybrali ale nie jako platformę to nie może się udać, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego tyle w temacie. Ja bardzo bym chciał rozwoju polskiej myśli technicznej i dobrego losu dla kraju to musi latami trwać, nie da się od razu wszystkiego zbudować a czasami trzeba za sobą palić mosty jak ursus w warszawie.

Dalej, byśmy w ogóle cos produkowali to muszą być inżynierowie, a nawet jeśli są to wszystkiego nie ogarną, to nie lata 50 gdzie właściwie mały zespół mógł zaprojektować nawet czołg i wszystko było dobrze. Niestety inżynierowie uciekają bo nie lubią polskich zarobków a zarobków nie ma bo nie ma zamówień na produkty wysokiej technologii a jak ich nie ma to albo inżynierowie są niepotrzebni albo ich liczba jest ograniczona a jak ograniczona to i pracownik mało zarabia i tak w koło

Edytowany przez kris14, 24 kwiecień 2015 - 20:26.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#6912 Share PaniRolnik

PaniRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:54

Co z tą Pol... Fabryką

mandragora310 zauważ że mój przedmówca uważa że najlepszym rozwiązaniem byłaby wojna i zmiana wszelkich struktur władzy.Dalej uważasz ze "dobrze gada"?Co do polskich przedsiębiorstw państwowych w tym także

dawnego Ursusa to owszem inżynierowie i całe zaplecze techniczne odgrywają istotną role ale również menedżerowie i strategia rozwoju ma ogromne znaczenie. A tego często brakuje z braku dobrych menedżerów . Powód w prywatnych firmach zarabiają więcej.

#6913 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:59

Co z tą Pol... Fabryką

Wojna to może nie, ale zamach stanu jak najbardziej tak. Inaczej tej postkomunistycznej władzy się od koryta nie odsunie...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#6914 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 12:54

Co z tą Pol... Fabryką

a ja mówię o gospodarce i przedsiębiorstwach i nie widzę tam tekstu o wojnie a może ślepy jestem, byłbym jak najbardziej za wywaleniem hołoty na zbity pysk, jak czasami obejrzę wiadomości jakiekolwiek a mało ich oglądam bo mnie głowa od poziomu głupoty boli ale cieszę się że np taki ursus sobie radzi, wszystko mnie cieszy jak nam się udaje czy też to że zamykają granice przed poszukiwaczami socjalu ale zaraz będę wyzwany od nacjonalisty bo wolę bym sami do czegoś doszli i się cieszyli z kraju

#6915 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:05

Co z tą Pol... Fabryką Tylko jak polskie firmy mają się rozwijać? Jak Polska Armia zaopatruje się w zagraniczny sprzęt zamiast wspierać własną gospodarkę. ... i wgl POLACY zaopatrują się w zagraniczne sprzęt itp ..ja rozumiem ten fakt ze nasze technologie i byle jeszcze nie dawno zakłady państwowe są w tyle i ludzie boją się zaufać ale inaczej się nie da... W Anglii to jak dom stawiają to nie ma tak ze to Sb sam zrobię tam to, tylko tam do każdej roboty jest człowiek - trzeba gniazdko wymienić to wzywa elektryka,trzeba ścianę pomalować to malarza itd bo tam ludzie nawzajem Sb dorabiają i maja kasę a u nas to tylko aby nie być gorszym od sąsiada :-) na szczęście mam jednego sąsiada i nie ma pomiędzy nami rywalizacji a kupując różne rzeczy/produkty itp to staram się wybierać made in Poland

#6916 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:36

Co z tą Pol... Fabryką

na to nie ma mądrej głowy choć od kilku lat widzę rozwój w każdej dziedzinie, po latach 90 mieliśmy wolną amerykankę i pełno upadków wielkich naszych firm, no nie powinno się to tak ostro potoczyć, takie nagłe wprowadzenie obcego kapitału i produktów musiało źle się skończyć. Tak po prawdzie to widać rozwój tylko my nadal chcemy go w sposób gwałtowny a to tak nie idzie. Sam chciałem tak zrobić i zrobiłem wpakowałem się w niezły bałagan, wszystko zaplanowane, zyski policzone i wszystko co mogło pójść źle poszło źle, ciągnie się to do dziś, stwierdziłem że nie ma co się tak rzucać tylko stopniowo ale pewnie postępować. Mówisz o sąsiadach, każdy  tylko zagraniczne chwali z tego co słyszę ale jak mówię o rozwoju ursusa to wielkie niedowierzanie że będzie skrzynia 32x32, a ja jestem usatysfakcjonowany już samą świadomością że do czegoś dążą, oczywiście ursus do wszystkiego się nie nada przynajmniej obecna oferta ursusa bo przecież na gospodarstwo bądź kombinat nie będziesz kupować ursusa 180 KM bo zwyczajnie będzie za słaby jak przyjdzie ci przeorać 300 ha w 24h.

Z zbrojeniówką nie jest tak źle jak na to wygląda to że jeszcze mamy beryle (modyfikacja kałacha)wcale nie znaczy że nie mamy własnej broni MSBS, Alex i jego różne wersje (Bor Tor), coś jeszcze się znajdzie, z cieżkim sprzętem też nie jest tak straszliwie ale to potrwa lata PL 01 Concept można powiedzieć że fajnie wygląda itd  jest oparty na szwedzkiej platformie itd ale nie chodzi tu o samo jego stworzenie tylko technologia która będzie wzięta do stworzenia i kamuflażu jak to i kilka innych systemów zostanie stworzonych to bez problemu idzie to zrobić, tylko nie pytajcie o armatohaubicie krab bo to co wyszło to podchodzi pod zdradę i stwarzanie zagrożenia, nie chodzi mi o to że kupimy z zagranicy tylko o to co my sami zrobiliśmy, co bumar łabędy zrobił, poczytajcie sobie ale dam wam  skrót, wszystko sprzedali a teraz chcą coś robić, i jeszcze te wąty że dlaczego nie oni, jak nie umią się niczym zająć tylko wyprzedawaniem to niech to do końca sprzedadzą, po pewnym czasie powstanie coś nowego.

Edytowany przez mandragora310, 24 kwiecień 2015 - 21:51.

#6917 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 22:25

Co z tą Pol... Fabryką

Co do przetargu, nie oszukujmy się ale wygrał lepszy. Armia chciała duzy śmigłowiec, większy od sokoła zdolnego zastąpić Mi8, a świdnicka fabryka chciała dać śmigłowiec minimalnie spełniający wymogi, chociaż maja w swoim asortymencie inny odpowiedni, tak samo jak sikorsky, produkuje w polsce uboga wersje black hawka ( ale on jest tylko z nazwy, bo sporo rzeczy ma o wiele gorsze.

Problem ich polegał na tym że i jeden i drugi sądzili że:  "polak kupi ten szajs, bo będzie się bał opinii publicznej, przecież mamy ich zakłady".

Mieszkam blisko świdnika, sranie w banie z tą polska fabryka, ona jest  teraz włoska. To montownia, od dawna. Starych pracowników jest mało( bardzo dużo os. odeszło dobrowolnie z wysokimi odprawami  lub  ich wywalono, bo popijali alko w pracy, fałszowali karty zmian i robili lewuchy.. , wcześniej to było tolerowane. Dużo to jest montażystów za 1400 na umowę zlecenie. W mielcu pewnie podobnie.

To lotnictwo wojskowe, wszytko ma być perfekcyjnie, nie chciałbym aby armia miała jakiś nieużytek jak iryda, szkoda na to pieniędzy, naszych pieniędzy.

Ursus to co innego, polska fabryka. Zysk wypracowany opodatkowany jest w kraju. Pewnie przez kilka lat płaci więcej niż cena za jaka zostały sprzedane te "nasze" zakłady lotnicze.

Ciągniki konkurencyjne na swoim segmencie klasowym. Ktoś kupi Dżona, ktoś Ursusa. Warto też podkreślić że patrzac na zachodnie firmy patrzymy na premium, wychodzony czyt. używany ale jednak w dobrej opcji( to tak jak porównywać w latach 90 audi b3 do poloneza, przepaść).

Odpowiednikiem cenowym mocnego Ursusa jest powiedzmy sobie szczerze budżetowy John i inne Mf które parametrami są nawet gorsze.

Ufff, ale wypociny:P

Edytowany przez Radoslav, 24 kwiecień 2015 - 22:32.

#6918 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 24 kwiecień 2015 - 22:42

Co z tą Pol... Fabryką

To lotnictwo wojskowe, wszytko ma być perfekcyjnie, nie chciałbym aby armia miała jakiś nieużytek jak iryda, szkoda na to pieniędzy, naszych pieniędzy.

Odbiegamy od tematu ale jednak nie mogłem się powstrzymać:

Bardziej perfekcyjne to jest lotnictwo cywilne. Wojsku póki co wiele do niego brakuje i będzie brakować puki nie zmieni się mentalność, osoby odpowiedzialne itd. Jednak jak obserwuje to wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Bardziej w temacie:

Dawny Ursus podobnie jak i Świdnik padła ofiarą systemu i mentalności ludzkiej jaka po nim pozostała.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6919 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:05

Co z tą Pol... Fabryką

Co do przetargu, nie oszukujmy się ale wygrał lepszy. Armia chciała duzy śmigłowiec, większy od sokoła zdolnego zastąpić Mi8, a świdnicka fabryka chciała dać śmigłowiec minimalnie spełniający wymogi, chociaż maja w swoim asortymencie inny odpowiedni, tak samo jak sikorsky, produkuje w polsce uboga wersje black hawka ( ale on jest tylko z nazwy, bo sporo rzeczy ma o wiele gorsze.

Problem ich polegał na tym że i jeden i drugi sądzili że:  "polak kupi ten szajs, bo będzie się bał opinii publicznej, przecież mamy ich zakłady".

Mieszkam blisko świdnika, sranie w banie z tą polska fabryka, ona jest  teraz włoska. To montownia, od dawna. Starych pracowników jest mało( bardzo dużo os. odeszło dobrowolnie z wysokimi odprawami  lub  ich wywalono, bo popijali alko w pracy, fałszowali karty zmian i robili lewuchy.. , wcześniej to było tolerowane. Dużo to jest montażystów za 1400 na umowę zlecenie. W mielcu pewnie podobnie.

Ursus to co innego, polska fabryka. Zysk wypracowany opodatkowany jest w kraju. Pewnie przez kilka lat płaci więcej niż cena za jaka zostały sprzedane te "nasze" zakłady lotnicze.

Ciągniki konkurencyjne na swoim segmencie klasowym. Ktoś kupi Dżona, ktoś Ursusa. Warto też podkreślić że patrzac na zachodnie firmy patrzymy na premium, wychodzony czyt. używany ale jednak w dobrej opcji( to tak jak porównywać w latach 90 audi b3 do poloneza, przepaść).

Odpowiednikiem cenowym mocnego Ursusa jest powiedzmy sobie szczerze budżetowy John i inne Mf które parametrami są nawet gorsze.

Ufff, ale wypociny:P

To dlaczego jakiś tam generał na tvp info mówi, że ten śmigłowiec nie ma systemu obrony i zwykły żołnierz go zestrzeli a te ze świdnika mają taki system? Poza tym to jest temat o Ursusie i fabryce i gdzie jest moderator ja za porównania fetora majora z c380 w temacie o majorzre dostałem punkty, pewnie fan zetora i z 15 lat na karku to co się dziwić. Af schodzi na psy.

co do helikopterów to szybko znalazłem http://www.tvp.info/...-bezwartosciowe

Edytowany przez swat24, 25 kwiecień 2015 - 07:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6920 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 25 kwiecień 2015 - 08:57

Co z tą Pol... Fabryką

Prawda jest taka że ten przetarg to zapłata Polski za poparcie Tuska przez niemców i francuzów na przewodniczącego rady europejskiej 

Dodaj odpowiedź