Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#6721 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:01

Co z tą Pol... Fabryką

To prawda są krótkie, nie można się z tym nie zgodzić. Sądzę jednak, że to jest zaleta tych traktorów. Może nie nadają się do ciężkich prac, ale do lekkich jak najbardziej. Idealny do pracy z rozsiewaczem takim 1000 - 1500 kg, opryskiwaczem, kosiarką, prasą zwijającą, ładowaczem. W 100% zastąpiłby starą 60tkę. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 19:10
  •  

#6722 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:04

Co z tą Pol... Fabryką

W sumie małe wymiary przekładają się na  zwinność i zwrotność. Na mniejsze gospodarstwa w sam raz.

#6723 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:38

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie a ja mam takie pytanie odnośnie C-380 bo nie miałem jeszcze okazji go na żywo obejrzeć: Czy posiada on jakąkolwiek amortyzację kabiny? Mam na myśli na przykład takie gumowe poduszki jak w starych osiemdziesiątkach.

#6724 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:49

Co z tą Pol... Fabryką

Posiada małe gumowe poduszki. Widać w 2:24 na tym filmie : 

Edytowany przez BestZetor, 05 kwiecień 2015 - 19:50.

#6725 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 19:55

Co z tą Pol... Fabryką

Ja z wielką chęcią bym Ci pomógł piotreq8111, ale niestety też styczności na żywo nie miałem z tym modelem. Może za niedługi czas będę mógł obejrzeć ten model dokładnie nie tyle co na zdjęciach. Jeżeli to coś pomoże to sobie luknij na to http://allegro.pl/ci...5215613626.html , albo na zdjęcie naszego kolegi z AgroFoto  http://www.agrofoto....350_1001555.jpg

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 05 kwiecień 2015 - 19:57.

#6726 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 05 kwiecień 2015 - 20:52

Co z tą Pol... Fabryką

Dzięki za materiały :) Coś tam widać, tylko ciekawe jak one się zachowują. Najlepiej to wejść na schodki i trochę podskakiwać :D wtedy można jako tako ocenić te gumy. Może ktoś próbował? :D A w standardzie jaki jest fotel?

#6727 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 21:22

Co z tą Pol... Fabryką

Apropo tego że każdy chwali to co ma, to nie żebym od nowa rozpoczynał dyskusje ale ja mam Zetora 5011 i nie pochwalę tego rzęcha za nic bo go nie ma za co chwalić.  Mam też Ursusa C-330 i bardzo dobry ciągnik, tylko trochę w kabinie za głośno :)

#6728 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 06:52

Co z tą Pol... Fabryką

Większość awarii w polskich ursusach typu c330 czy c360 jest z winy użytkującego. Połowa z posiadaczy tych ciągników w ogóle na oczy nie widziała instrukcji obsługi nie mówiąc już o jej dokładnym przeczytaniu. Kolejna sprawa do domorośli mechanicy co się mają za fachowców, dają podkładki do pompy olejowej nie wiedząc nawet jakie ciśnienie oleju jest w silniku a potem właściciel dziwi się czemu silnik jest cały w oleju, to dla przykładu. Czesi zawsze w dziedzinie motoryzacji byli lepsi od nas i trzeba się z tym pogodzić, my możemy się tylko od nich uczyć. A i tak wszystko sprowadza się do tego  jak kto dba tak ma.

#6729 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 06 kwiecień 2015 - 08:24

Co z tą Pol... Fabryką Adrian_URSUS_1999 Widzisz, jak sam powiedziałes nie widziales tego nowego Ursusa na oczy a masz najwięcej do powiedzenia na jego temat. Oceniając innych zacznij od siebie najpierw. Ta sugestia tyczy się innych forumowiczów, ktorzy widzieli te ciagniki tylko na zdjeciu. Taka moja rada :-)
Dobrze, że się wyjaśniło z tą skrzynią. A fakt mówiący o tym, że ludzie pracujący na wystawach i mówiących, iż jest to ZF świadczy o ich niekompetencji. Nie mają wiedzy i przekazują fałszywe informacje, które idą w obrót. Cieszę się, że Ursus się rozwija i stawia na polski przemysł i wiedzę techniczną.
Forum jest do wymieniania poglądów i dyskutowania na określony temat a nie do obrażenia innych i ublizania im jakim kto sprzętem pracuje i jakie ma umiejętności. Każdy ma to na co go stać i każdy ma swoje poglądy i racje.
Także zakończmy temat sporów i kłótni :-)
Ursus niech się rozwija i pnie do gory aby był dumą polskiego odradzającego się przemysłu, który daje miejsce pracy polakom.

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

#6730 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 06 kwiecień 2015 - 09:16

Co z tą Pol... Fabryką

Większość awarii w polskich ursusach typu c330 czy c360 jest z winy użytkującego. Połowa z posiadaczy tych ciągników w ogóle na oczy nie widziała instrukcji obsługi nie mówiąc już o jej dokładnym przeczytaniu. Kolejna sprawa do domorośli mechanicy co się mają za fachowców, dają podkładki do pompy olejowej nie wiedząc nawet jakie ciśnienie oleju jest w silniku a potem właściciel dziwi się czemu silnik jest cały w oleju, to dla przykładu. Czesi zawsze w dziedzinie motoryzacji byli lepsi od nas i trzeba się z tym pogodzić, my możemy się tylko od nich uczyć. A i tak wszystko sprowadza się do tego  jak kto dba tak ma.

W czym lepsi? Tak samo jak oni mieliśmy swoje marki w dziedzinie motoryzacji. Zetor przynajmniej proxima to ta sama konstrukcja co c-360 o trochę większych gabarytach, Ursus miał swoją serię U która mogła zwojować trochę więcej. Ciężka seria to nie tylko Zetor ją tworzył lecz też Ursus. W Czechach jest i był lepszy rząd i zarządy firm, które jadą m.in po polskich produktach, aby tylko zadbać o przysłowiowe "swoje cztery litery", Może gdyby nie to, że Gierek doszedł do władzy to większość polskich firm poszła w swoje technologie, a nie w zachodnie kredyty i licencje, ale to tylko gdybanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6731 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 09:39

Co z tą Pol... Fabryką

Adrian_URSUS_1999 Widzisz, jak sam powiedziałes nie widziales tego nowego Ursusa na oczy a masz najwięcej do powiedzenia na jego temat. Oceniając innych zacznij od siebie najpierw. Ta sugestia tyczy się innych forumowiczów, ktorzy widzieli te ciagniki tylko na zdjeciu. Taka moja rada :-)
Dobrze, że się wyjaśniło z tą skrzynią. A fakt mówiący o tym, że ludzie pracujący na wystawach i mówiących, iż jest to ZF świadczy o ich niekompetencji. Nie mają wiedzy i przekazują fałszywe informacje, które idą w obrót. Cieszę się, że Ursus się rozwija i stawia na polski przemysł i wiedzę techniczną.
Forum jest do wymieniania poglądów i dyskutowania na określony temat a nie do obrażenia innych i ublizania im jakim kto sprzętem pracuje i jakie ma umiejętności. Każdy ma to na co go stać i każdy ma swoje poglądy i racje.
Także zakończmy temat sporów i kłótni :-)
Ursus niech się rozwija i pnie do gory aby był dumą polskiego odradzającego się przemysłu, który daje miejsce pracy polakom.

Masz rację. Przesadziłem i przepraszam. Wracając do tej nowej 80tki nie widziałem jej to prawda, ale bardzo chcę ją zobaczyć, przetestować, a może nawet kiedyś taką kupić. Bardziej podoba mi się on od majorów i nic na to nie poradzę. Prawdą też jest to że nie lubię marki zetor, ale nie będę wam się tłumaczył dlaczego bo każdy lubi co innego.

#6732 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 10:26

Co z tą Pol... Fabryką

Ja miałem okazję dokładnie obejrzeć nowe Ursusy na targach Agro Park w Lublinie. Nową serię C mogę ocenić w dwóch słowach : prostota i zwinność. Ciekawi mnie kiedy Ursus zaprezentuje nową odsłonę C-330. 

Co do kabiny w C-360 i w C-380 to amortyzacja jest trochę słaba, ale rekompensuje to w miarę wygodne siedzenie.

#6733 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 10:42

Co z tą Pol... Fabryką Tak dla poprawki ciężką seria to współpraca ursusa i Zts'a który za czasów Czechosłowacji byl w korporacji z zetorem. Sam zetor czeski to tylko mała seria.

#6734 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 10:51

Co z tą Pol... Fabryką

Uważam, że nowa seria C to AS w rękawie producenta z Lublina. Ma duże szanse, aby zwojować polski rynek.

Jeżeli ktoś z URSUSA czyta te nasze wypociny i kłótnie to mam dla Was pewną propozycje co do serii C.

Seria C i C PLUS lub C PREMIUM coś takiego.

Seria C najzwyklejsza taka jaka jest teraz, a seria C PLUS / PREMIUM miała by lepsze wyposażenie czyli wspomniany przez URSUSA elektrohydrauliczny rewers oraz podnośnik sterowany EHR i standardowo montowane 3 sekcje hydrauliki.

Komu podoba się tan pomysł?

A może macie inne?

Ja wiem, że Ursus tylko wspominał o rewersie EH, ale chodzi mi oto aby ciągniki tej marki miały jak najwięcej opcji do wyboru. Moim zdaniem im więcej opcji tym lepiej, każdy klient może wybrać sobie to co mu się najbardziej podoba :)

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 06 kwiecień 2015 - 11:04.

#6735 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 13:05

Co z tą Pol... Fabryką

Po co tworzyć nowy model czyli np. C-380 premium skoro można dać np. EHR w opcji, i kto bd chciał ten sobie go dokupi do zwykłej  C-380

#6736 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 14:42

Co z tą Pol... Fabryką

No może i racja. A tak w ogóle to jak uważacie. Czy w serii C przydałby się elektrohydrauliczny rewers i panel EHR taki jak w modelu 11054???

#6737 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 kwiecień 2015 - 14:45

Co z tą Pol... Fabryką Ja bym nie chciał. Wolę wajchy.

#6738 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 15:07

Co z tą Pol... Fabryką

EHR bardzo dobra i wygodna sprawa a do płaczków, że to elektonika i się będzie psuła to mam EHR w MF-ie z 94r. i nie mam z nim żadnych kłopotów, jestem jego drugim właścicielem i nie wiem jak się sprawował ten ehr wcześniej ale nie przypuszczam, że jako nowy się cały czas psuł jak teraz ma przeszło 20 lat i nie sprawia mi kłopotów, więc w opcji był by jak najbardziej ok chcesz zamawiasz nie chcesz to bierz manuala. 

#6739 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 06 kwiecień 2015 - 16:04

Co z tą Pol... Fabryką

Nie tylko EHR ale też rewers E-H jest nie do zastąpienia. Opory może mieć tylko ten, co nigdy tym nie pracował. Przy rewersie E-H mamy płynne przejście, zsynchronizowane, bez zgrzytów, szarpania zakleszczoną dźwignią, etc. A co za tym idzie mniejsze zużycie elementów w skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6740 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:13

Co z tą Pol... Fabryką

Rewersu EH nie posiadam tylko mechaniczny ale miałem przyjemność jezdzić ciągnikami z EH i to naprawdę wygoda szczególnie do tura jak trzeba często zmieniać kierunek jazdy natomiast do transportu czy samych prac polowych ja bym się bez niego obył no chyba, że dopłata była by mała to bym brał i nawet się nie zastanawiał.  

Dodaj odpowiedź