Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#6641 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:01

Co z tą Pol... Fabryką

Skąd ten pomysł, że to ZF? C-392 i C-102 są na tych samych podzespołach, co 9014 H i 10014 H. Kabina jest nowa i faktycznie muszą jeszcze popracować nad wykończeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 20:51
  •  

#6642 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:25

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie. Po pierwsze to skrzynia 32x32 nie jest produkcji Ursusa tylko niemiecka ZF! Modele C-360, 80 są na podzespołach cararro a seria C-390... na podwoziu hemy nie myląc z tym samym co było w ursusach h! Po drugie podzespoły te sa stosowane min. w ciągnikach class jak i innych zachodnich producentach. Tyle, że są ladniej upakowane i więcej kosztują. Wykonanie w środku w kabinie i wykończenie jest takie jak zetora 10 lat temu niestety... To fakt i przykro to stwierdzić. Niemniej jednak ciągniki wyglądają dużo lepiej jak z lat ubiegłych, jednakże do zetora proximy jeszcze brakuje. Byłem na targach i widziałem oraz rozmawiałem z przedstawicielami. Tyle faktów :-)

VIGUS POWER 160 to w 100% skrzynia zaprojektowana i zbudowana przez URSUSA!

#6643 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:02

Co z tą Pol... Fabryką

Nie C-3** są na Carraro ale mają jednakowe moce co h. 

#6644 Share zic

zic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:49

Co z tą Pol... Fabryką

nie wiem czy ludzie z Ursusa czytają to forum mam kilka pomysłów:

1 sprzedaż fabryczna. Inne firmy które sprowadzają traktory tak nie mogą bo tłumaczenia daleka odległość. Co z serwisem?

Klient ma opcje albo kupuje u dealera drożej i ma serwis na miejscu. Lub w fabryce taniej i na przeglądy dojeżdżają a poważniejszy naprawy klient  musi dowieźć we własnym zakresie, Odbiór ciągnika i transport do domu we własnym zakresie.

2 leasing fabryczny klient płaci raty netto bo ciągnik zarejestrowany jest na firmę ursusa i nie ma problemu z VAT.

3 większy udział w rynku obniża koszty i łatwiej o dobry marketing i stanowisko lidera sprzedaży.

Jeśli opłaci się do krajów afrykańskich wysyłać ciągniki o 20% taniej niż na polski rynek. Przecież dochodzi transport, logistyka, tłumaczenia, szkolenia. To myślę że i to co napisałem powinno być dobre dla Ursusa.

#6645 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:52

Co z tą Pol... Fabryką

Od C-350 do C-382 i 11054 mają napędy Carraro. C-392 i C-3102 zaprezentowane na targach miały napędy Hema. Nie wiadomo jednak jak to będzie w ostateczności.

Ciągniki na Afrykę są tańsze od tych na EU z racji tańszych silników i napędów.

#6646 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:58

Co z tą Pol... Fabryką Pan Zarajczyk w rozmowie z JKM wspominał o cenach modelu 18014A w Polsce jeżeli by go miał sprzedać z silnikiem tym co ma czyli tak zwanym "brudnym" to rolnik by zapłacił za niego 120 tys a jeżeli, by w stawili silnik spełniający normy cena rośnie do 250 tysięcy.

#6647 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:59

Co z tą Pol... Fabryką

Witam,

kto będzie się zajmował produkcją podzespołów do skrzyń Ursusa typu wały, koła zębate, odlewy itp. 

#6648 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:16

Co z tą Pol... Fabryką

Jeśli nie oni sami, to chyba FON SKB z Radomska.

#6649 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:19

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-c-360-w-trzech-wersjach-silnikowych,56592.html i już wszystko jasne odnośnie silnika w C-360 ;)

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#6650 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:24

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie. Po pierwsze to skrzynia 32x32 nie jest produkcji Ursusa tylko niemiecka ZF! Modele C-360, 80 są na podzespołach cararro a seria C-390... na podwoziu hemy nie myląc z tym samym co było w ursusach h! Po drugie podzespoły te sa stosowane min. w ciągnikach class jak i innych zachodnich producentach. Tyle, że są ladniej upakowane i więcej kosztują. Wykonanie w środku w kabinie i wykończenie jest takie jak zetora 10 lat temu niestety... To fakt i przykro to stwierdzić. Niemniej jednak ciągniki wyglądają dużo lepiej jak z lat ubiegłych, jednakże do zetora proximy jeszcze brakuje. Byłem na targach i widziałem oraz rozmawiałem z przedstawicielami. Tyle faktów :-)

Zf w 15014 miał mieć skrzynię 40x40, skąd masz informacje, że ta nowa skrzynia 32x32 to produkt ZF ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6651 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:27

Co z tą Pol... Fabryką

Najlepsze rozwiązanie z tymi silnikami. Już były teksty, że tylko 3 cylindry, albo że jakiś silnik nie wiadomo skąd. A teraz kto chce tani ciągnik, to kupi z silnikiem Sonalika, a jak kogoś stać to wybierze Perkinsa 4 cyl.

#6652 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:44

Co z tą Pol... Fabryką Proponuje wypowiadac się na temat nowości zaprezentowanych na targach osobom którym uczestniczyli w nich i tam byli oraz mają rozeznanie w tym temacie. A nie powtarzanie uslyszanych informacji nie wiadomo skąd. To że na broszurce pisze Ursus to nie znaczy że to jest Jego skrzynia. Jesteście bardzo naiwni wierząc w każdą historię. Pisałem dobra chwile na stoisku ursusa i się osluchalem takich bajek z ust przedstawicieli że głowa mała np. że wszystkie podzespoły są produkowane w Pl, że to 100% polski produkt. No dajcie żyć ;-) jeden gość był w miarę ogarnięty i powiedział jak sprawa wygląda, że ta skrzynia jest od ZF itp. Także jak ktoś ma gadać głupoty w tym temacie niech lepiej zajmie czymś innym ;-) Pozdro!

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

#6653 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:47

Co z tą Pol... Fabryką

Fakt, że często Ci goście mało co wiedzą i w ogóle się nie znają, ale skąd wiesz, że ten co mówił, że to ZF wiedział więcej od innych. Obecnie ZF nie ma w ofercie skrzyni biegów odpowiadającej wyglądowi tej Vigus Power.

#6654 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:52

Co z tą Pol... Fabryką

no właśnie wystarczy porównać wygląd i gotowe, to że ktoś gadał to nie znaczy że gada prawdę a łykasz to jak pelikan, co do spraw biznesowych absolutnie nikomu się nie ufa, mogą sobie gadać, że nawet mają ją z tytanu i co z tego

#6655 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:57

Co z tą Pol... Fabryką Chciałabym się mylić i wierzyć, że jest to skrzynia Ursusa ale wszystko wskazuje na to, że jest to produkt za zachodniej granicy. Mało który przedstawiciel mógł wykazać się rzetelną wiedzą o prezentowanym sprzęcie. To jest żałosne, takie kity jakie opowiadali to mogą wciskać starszym ludziom co nie mają dostępu do internetu. Jeżeli by się okazało, że jest to jednak skrzynia Ursusa byłaby to duża nadzieja na odbudowanie polskiego przemysłu :-)

#6656 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:03

Co z tą Pol... Fabryką

Jest na pewno! Co mieliby kłamać? To by ich bardzo ośmieszyło i zniechęciło ludzi do ich produktów!

#6657 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką

wiesz co, do czasu jak nie będzie tego w sprzedaży nie ma co gdybać /// obecnie ale nie w tej branży ściemę zrobili z gtx 670 i jego 4 GB pamięci, technik mówił że jest 3.5 + 0.5 GB a marketing 4GB a ludzie to łykali i nawet jak się okazało co było to nadal się upierali że jest ok. Tak więc lepiej dowiedzieć się od ludzi co się tym naprawdę zajmują a nie marketingowców co by ludziom gówno sprzedali za cenę złota, taki świat nic nie poradzisz. Jeśli masz wydać kase to jednak trzeba mieć głowę na karku i nie dawać się ładnym plakatom, urozmaicają i promują produkt ale ja zawsze obojętnie co to jest sprawdzam ile się da bo mnie nie stać na wydawanie kasy w błoto. Jeśli to byłoby ZF albo cokolwiek innego a promowane jako że projektował to WAT to nie widzę ich na rynku, za bardzo by mi podpadli

Edytowany przez mandragora310, 01 kwiecień 2015 - 22:08.

#6658 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:13

Co z tą Pol... Fabryką Czemu mieli by kłamać?? No daj spokój kolego :-D wystarczy posłuchać wywiadów i filmu z prezentacji Ursusa C-360 jak prezes Zarajczyk kit wciska na antenie!! Ogarnij się i zobacz w jakim świecie żyjesz, wszędzie kłamią i w Ursusie równie dobrze im to wychodzi. Wszystko po to aby znaleźć klienta i kasy nabrać.

#6659 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:23

Co z tą Pol... Fabryką

Tutaj mamy ofertę ZF'a do ciągników rolniczych

http://www.zf.com/co...552_27616_27547

Dajcie okularów bo nie widzę podobieństwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6660 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:28

Co z tą Pol... Fabryką No to prawda. Jak usłyszałem o tym że nowa 60tka to w 100% polski produkt to o mało nie spałem z krzesła. Wolę szczerą prawdę niż kłamstwo. Dla mnie i tak nie ważne jest z czego ten Ursus robi te ciągniki. Ważne jest to żeby długo pracowały, mało się psuły, i cieszyły mnie swą niezawodnością.

Dodaj odpowiedź