Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#6541 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 16:40

Co z tą Pol... Fabryką

Skąd ta informacja, że Zarajczyk jakoś zarządzał warszawskim Ursusem? Pamiętam, że Pol-Mot kilka lata temu próbował zakupić Ursusa, ale coś tam nie wyszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:26
  •  

#6542 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 17:37

Co z tą Pol... Fabryką

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

Pragnę przypomnieć, że te same przekładnie i mosty napędowe jakie używa Ursus w nowych C-380 i C-360 są montowane przez takie marki jak: JD w serii G, Massey Ferguson w serii 3600, Claas w serii Elios. I masz rację i jednocześnie mylisz się bo Ursus nie jest na miarę tych marek ale ceną.  :) 

#6543 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 18:25

Co z tą Pol... Fabryką

WOW :blink: Faktycznie JD, MF i Claas używają tych przekładni. Do tego Ci producenci nie chwalą się, że to "markowe" podzespoły Carraro, tylko wmawiają, że to ich produkt. I nie ma co się dziwić, że potem każdy mówi, iż Ursus nie jest na miarę "zachodnich" ciągników.

#6544 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:30

Co z tą Pol... Fabryką

Nowe Ursusy mają nazwy legendarnych modeli. To jest wsytd, one nie są tego godne ! Nie wiem czego użytkownicy tego forum podniecają się tym Ursusem !

#6545 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:11

Co z tą Pol... Fabryką

A czy nowy Major jest godny nosić tą nazwę?

Gadanie. Producent robi jak mu pasuje. Mogli je tak nazwać i tak zrobili.

#6546 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:40

Co z tą Pol... Fabryką

Major ma własny silnik i pomimo tego, że będzie model z jednostką napędową Deutza, to nadal będzie miał swój.

#6547 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:49

Co z tą Pol... Fabryką

Ale ja się pytam, czy jest godny? Nigdzie nie pisze, że pozostanie silnik Zetora. Na stronie producenta są jedynie sprzeczne informacje sugerujące, że silnik jest Zetora, choć jest to Deutz.

#6548 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:51

Co z tą Pol... Fabryką

Nowy Ursus nie wygląda na wytrzymałego, dobrego i mocnego i polski może być w nim tylko i wyłącznie kierowca oraz nazwa. Nowe odsłony legendarnych modeli są wręcz tandetne i sądzę, że nowy Ursus nie jest  na miarę zachodnich ciągników i raczej mało prawdopodobne jest, że będzie. Wszystko powinno być na własnych podzespołach, a nie na jakiś Hattatach i jeszcze na silnikach Perkinsa. Cena też taka, że szkoda gadać. Jestem patriotą i kocham stare Ursusy, ale te nowe to po prostu beznadzieja najgorsze składaki !

Co złego jest według ciebie w silnikach Perkinsa?

Wiele ciągników z różnych lat śmiga z silnikami Perkinsa i nie psują się i są oszczędne.

W kombajnach i ładowarkach też nikt nie narzeka na silniki Perkinsa.

#6549 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:57

Co z tą Pol... Fabryką

C-360 3P taki oszczędny i wytrzymały, a jak przyjdą prace polowe to od razu mechanicy zjeżdżają.

#6550 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:57

Co z tą Pol... Fabryką

Z tym, że chciał montować badziewie na początku i je wciskać rolnikom to się zgodzę np. foton przebrany za Ursusa, ale, że on rozmontował fabrykę która już dawno była w stanie agonalnym to mnie nie przekonasz, bo nie był decydentem w bumarze i mało miał do gadanie. Lepiej zobacz jak działały związki i jakie plany miał bumar, zarajczyk do nich to była płotk tam chodziło o tereny warte miliony pod deweloperke a kto jest teraz ich właścicielem?

wyraziłem się nieprecyzyjnie. oczywiście głównie chodziło o grunty, a temu panu o markę i swój udział w rozmontowaniu miał, nie najważniejszy ale miał i tylko przyklaskiwał, żeby swoją działke dostac.

możnabyło przeniesc fabrykę  na dużo mniej atrakcyjne tereny a te sprzedać za krocie, ale co tam, wszystkim zależało tylko na tmy, coby sie dorwac do tego co lepsze a hooj z tworzeniem własnej marki, produkcją. 

Edytowany przez geo2, 28 marzec 2015 - 21:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6551 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:00

Co z tą Pol... Fabryką

Ja mam C-360 3p i nie powiem o nim złego słowa.

#6552 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:02

Co z tą Pol... Fabryką

Powiedzcie mi, co wy widzicie w tym nowym Ursusie ?!

#6553 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2015 - 21:04

Co z tą Pol... Fabryką

ale ty głupoty piszesz

zacytuje post który przed chwilą napisałeś w temacie "od 2015 Zetor będzie składakiem"

"W dzisiejszych czasach każdy traktor to składak. Dobrze, że Zetor chce zadbać o silniki w swoich produktach. Poza tym zetorowskie silniki będą produklowane i montowane w ciągnikach tej marki, tylko że 16V. Zetor był, jest i będzie świetny ! Jest niezawodny, tani, wytrzymały, silny, komfortowy, łatwy w obsłudze, ekonomiczny, dobry dostęp do części i mógłbym wymieniać jego dobre cechy w nieskończoność."

myśl co piszesz i do książek się uczyć, bo czytając twoje posty można wywnioskować że jesteś gimbaza.

Jesteś PRO Zetor, a inne marki to zło dla ciebie.

Wiem, że nic nie wiem.

#6554 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:07

Co z tą Pol... Fabryką

Denerwują mnie Ci fani Ursusa, co nie mają z nim doczynienia,a przed czasem wychwalają go pod niebiosy.

#6555 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2015 - 21:12

Co z tą Pol... Fabryką

zapomniałem zapytać, czy mówiłeś chrzestnemu co chcesz dostać na I Komunie świętą? Może model Zetora "16v" taki w skali 1:50. Bajera no nie?

Wiem, że nic nie wiem.

#6556 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:15

Co z tą Pol... Fabryką

Ty jesteś nienormalny. Jak masz pisać takie rzeczy, to wyloguj się z froum.

#6557 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:18

Co z tą Pol... Fabryką

BestZetor

W mojej okolicy są C-360 3p,MF 255 i Ursusy 3512 i jakoś nikt nie narzeka w nich na silniki 3p Perkinsa.

Mi w nowych Ursusach z seri C podoba się głównie to że silnik jest z Perkinsa a reszta układu napędowego Carraro.

Kabina też jest na przyzwiotym poziomie.

Nie jest to ciągnik na miarę JD czy Fendta ale w swojej klasie prezentuje się dobrze.

Te ciągniki dopiero co weszły do sprzedaży i ciężko oceniać jak się będą sprawowały na dłuższą metę.

Cały czas wypisujesz jakieś schizy bez żadnego uzasadnienia,że silniki Perkinsa 3p w C-360 się psują to od razu najnowsza generacja Perkinsa też taka będzie,że to wstyd i hańba i zło że nowe Ursusy mają w nazwie nawiązanie do starych modeli.

Jak można oceniać najnowsze silniki Perkinsa na podstawie doświadczeń z silnikiem 3p który powstał w latach 60 czy 70?

Jakie znaczenie ma to jak nazwano ciągnik? To jest szczegół,to że nazwa jest zła nie znaczy że od razu ciągnik jest słaby.

Teksty na poziomie nastolatka który nie miał doczynienia z czymś innym niż Zetor.

Moim zdaniem jest stanowczo za wcześnie żeby mówić że ta seria Ursusów jest zła albo dobra.

#6558 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 marzec 2015 - 21:20

Co z tą Pol... Fabryką

A co znaczy "godny" do noszenia symboli po starych Ursusach? Od 40tki począwszy wszystko było klepane na uboższą wersję Zetora, z choinki się urwałeś? Gdyby koń miał moc starej 60tki to wygrywałby z nią ergonomią, więc nie wiem, gdzie chcesz szukać tych honorów po starych klamotach

#6559 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 22:32

Co z tą Pol... Fabryką

Dzisiejsza seria Major nie ma nic wspólnego z dawną serią Major. To Proxima jest jej spadkobierczynią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6560 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 22:32

Co z tą Pol... Fabryką

nie no może na klamoty to one nie zasługują aby je tak nazywać bo są wytrzymałe trochę popracować nad nimi stylistycznie unowocześnić to i owo i już nie jest wcale taki klamot tylko porządna maszyna

Dodaj odpowiedź