Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#6241 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 luty 2015 - 13:23

Co z tą Pol... Fabryką

Bo speców od sprzedaży, promocji mają jakiś kiepskich :D Ofertę maszyn mają naprawdę szeroką. Większość firm sprzedających ciągniki nie ma takich możliwości jak Ursus. Do tego jak by to ciekawie wyglądało jak by od razu z ciągnikiem kupić maszyny do niego tej samej marki. Tak pomarańczowo na polu :wub:  tylko, że inna kwestia to jakość tych maszyn... :unsure:

Dobrze by było takim zestawem ursusowym jechać do pracy jak na filmie. Miejmy nadzieję, że się z czasem rozwiną w dobrym kierunku.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:23
  •  

#6242 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 10 luty 2015 - 13:40

Co z tą Pol... Fabryką Ursusa 11054 stargowałem na 170 brutto. a za zetora Proxima Power 120 full wypas 195Koła to wolę jednak zetora
:-)

#6243 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 luty 2015 - 14:42

Co z tą Pol... Fabryką

up. Wszystko ładnie, ale stałeś się też biedniejszy o te 25 patyków ; )

#6244 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 luty 2015 - 14:46

Co z tą Pol... Fabryką

To sobie kup i nie udzielaj się w tym temacie trollu , chcesz to załatwię Ci 7245 za 100tys zł z małym przebiegiem  ;) Na zagranicznych forach robią beki że zetor już droższy od case 

Edytowany przez pawel885, 10 luty 2015 - 14:47.

#6245 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 10 luty 2015 - 15:06

Co z tą Pol... Fabryką

Jeden czy 2 posty z we wcześniejszym linku, jest kilka punktów w których zetor jest lepszy a jest kilka na stronę ursusa, każdy kupuje to co mu pasuje

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#6246 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:15

Co z tą Pol... Fabryką

Lepszy? Lanos czy Siena swego czasu też kładły konkurencję na łopatki pod względem sprzedaży, a dziś problem bo na szrotach 100zł nie chcą za to dać mimo że nie wypracowane, młode auta ale siada wszystko co możliwe

#6247 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 10 luty 2015 - 16:30

Co z tą Pol... Fabryką

Równie dobrze taką niechcianą kupą złomu może być ten ursus, równie dobrze może być za kilka lat obiektem drwin i żartów

Co nie zmienia faktu że w kilku punktach zetor to lepszy traktor, a w kilku ursus ma fajniejsze rzeczy. W polsce zetor był i będzie popularny

Edytowany przez STIG0013, 10 luty 2015 - 16:31.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#6248 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 luty 2015 - 17:55

Co z tą Pol... Fabryką

Mam taką małą, nieodpartą dygresję bo trudno dziś przejść niewzruszenie obok bieżącej sytuacji. Mam nadzieję, że wielu zrozumie i wybaczy... Otóż sprawa dotyczy aktualnych protestów rolniczych. Strajkujący na każdym kroku podkreślają, że chodzi im o odszkodowania za straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta, OK, o wyższe ceny skupu ,OK, idąc dalej o obronę polskich pól i lasów, generalnie o obronę polskości. Na każdym programie informacyjnym SETKI, przeważnie nowych traktorów jadących na Warszawę, ale jakiegoś wyprodukowanego w Polsce ciężko dojrzeć.

To ja się pytam jak to jest z obroną tej POLSKOŚCI Panowie Rolnicy? Znaczy dla nas to wszystko a od nas to już nie bardzo?

zZz

#6249 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:40

Co z tą Pol... Fabryką

Ursusa kilkanaście lat nie było na liście nowoczesnych traktorów (z resztą dzisiaj też go nie ma). Akurat w czasie najwyższych dotacji i rozdawnictwa pieniędzy brylowały marki zachodnie. Jeśli Ursus pójdzie drogą rozsądku i będzie robił dobre składaki z wygodną i co najważniejsze PRZEMYŚLANĄ I ERGONOMICZNĄ kabiną ma szanse na powrót na polskie pola.

#6250 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:47

Co z tą Pol... Fabryką

Był i jest cały czas Crystal, Farmer, Pronar... Zdecydowana większość polskich gospodarstw jest mała lub bardzo mała więc oferta rodzimych firm powinna wystarczyć z nawiązką... Obłuda i jeszcze większa obłuda Panie... Ot cała prawda o polskości :(

zZz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6251 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 11 luty 2015 - 19:16

Co z tą Pol... Fabryką

No racja. W tym sznurze na Warszawę ani jednego Ursusa nie widziałem, a nowych NH i JD kilka. Nawet innych polskich nie było (jedynie Farmtrack 1 był pokazany). Ministerstwo tak zaczęło szastać kasą, że rolnicy od razu rzucili się na te droższe ciągniki, a teraz jest kryzys. Strajk popieram, bo tak być nie może, jak jest teraz. Dobrze, że chociaż cena paliwa spadła.

#6252 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 luty 2015 - 19:29

Co z tą Pol... Fabryką

Problemem większym niż szastanie pieniędzmi przez ministerstwo jest brak zdrowego rozsądku i postawa generowana tylko na potrzeby protestu... :(

Edytowany przez arturtl, 11 luty 2015 - 19:30.

zZz

#6253 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:43

Co z tą Pol... Fabryką

To sobie kup i nie udzielaj się w tym temacie trollu , chcesz to załatwię Ci 7245 za 100tys zł z małym przebiegiem ;) Na zagranicznych forach robią beki że zetor już droższy od case

Co się tak ciskasz. Przeszkadza Ci coś. Czy ja gdzieś napisałem że kupiłem. Oglądałem oba to wnętrze kabiny Ursusa do Zetora to tak jakby porównać malucha do poloneza. Poza tym mogli w Ursusie pokusić się o elektrohydrauliczne włączanie wałka. Jeden elektrozawor nie podniósł by strasznie ceny a zawsze to coś. A panel ehr.... Wow aż strach dotknąć:) gdyby cena oscylowała koło 150tys to ok a tak to wolał bym jednak dołożyć. W ogólnym rozrachunku 25 czy 30 więcej to jest nic bo sprzęt kupuje się na lata
:-)

#6254 Share maserakk

maserakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 luty 2015 - 20:47

Co z tą Pol... Fabryką

A potem się protestuje.

#6255 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:05

Co z tą Pol... Fabryką

Jeszcze parę lat i te zachodnie ciągniki siłą rzeczy zaczną się psuć, nie są niezniszczalne. A wtedy dopiero się zacznie bo część są naprawdę drogie.Kto kupił sobie taki ciągnik większości za własne pieniądze to i da radę go utrzymać, ale większość jest za unijne pieniądze, skończą się dopłaty, maszyny zaczną się psuć i będzie problem bo będzie trzeba wydać grube pieniądze nie tylko na naprawy ale też na serwis bo samemu nic się nie zdziała.Może coś się zmieni w tym kraju i rolnikom będzie lżej ale czy to się stanie, szczerze wątpię w to.

#6256 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:44

Co z tą Pol... Fabryką

Spójrz na rynek aut, kto myślał że nowy polonez lepszy niż 10-letni vw ten dziś rowerem jeździ, lanosy, nexie, sieny - to wszystko na szrotach już gnije, a stare audi 80 czy golfy II nadal jeżdżą, zmieniasz olej, rozrząd i zawieszenie i tłuczesz następne kilometry, to samo ciągniki, z biegiem lat części będą coraz tańsze i wszędzie dostępne

#6257 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 luty 2015 - 17:32

Co z tą Pol... Fabryką

Może i części będą tańsze ale zawsze jest jakaś wartość graniczna poniżej której ceny nie spadną. Chyba że będą je Chińczyki robić za miskę ryżu i będzie je trzeba bez przerwy 

wymieniać.A co do trwałości to zauważ że te auta są jeszcze z tamtego okresu, gdzie wytrzymałość równała się z prestiżem dla marki.Teraz nikomu na tym nie zależy i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwość.A jak wiadomo większość ciągników to same nówki po 2000 roku.

http://wolna-polska....eniu-ue-2015-02

#6258 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 luty 2015 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką

Części do starszych zachodnich ciągników nadal są drogie, chociaż są na naszym rynku 20-30 lat. Jedynie części robione w Polsce mogą mieć w miarę niską cenę i przyzwoitą jakość.

#6259 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 12 luty 2015 - 19:46

Co z tą Pol... Fabryką

Zmienię trochę temat, jakieś 3 godziny temu widziałem jak jechała przez Warszawę laweta z 2 nowymi Ursusami C-380 z kosiarkami bijakowymi :)  na żywo robią jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach w internecie :D

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6260 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 13 luty 2015 - 07:47

Co z tą Pol... Fabryką A ja a propos protestów powiem że na jednej blokadzie pokazywanej w telewizii widziałem jakiegoś ursusa serii mido chyba 8024:) Aż mi się tak cieplej na sercu zrobiło jak zobaczyłem go między jd i nh.

Dodaj odpowiedź