adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Ziel    115

Rzeczywiście te z normami to są o wiele zdrowsze bo mają ograniczoną moc i dodawane chemiczne świństwa typu AdBlue .Założę się że zakup takiego afrykańskiej nówki (sprowadzenie jako używki) nawet z transportem drogą morską zamknie się w dużo mniejszych kosztach bo przesyłka samochodu z USA kosztuje 2 tyś $ drogą morską

Nie rozumiesz tego że ursus nie produkuje silników tylko musi kupować drogie spełniające normy emisji spalin które narzuca unia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Ależ doskonale rozumiem .Gdybym miał na zbyciu ze 250 tyś zł to pojechał bym do Etiopii i tam otwarł firmę .Kupował nowe 5014A po czym zlecał np 10 pracownikom by z miesiąc popracowali nimi w transporcie (by zarabiały) a następnie sprowadzał do PL jako używane i po 76 tyś zł sprzedawał .Spółkę zarejestrował gdzieś na Cyprze bo tam podatki są znikome .Schodziły by jak ciepłe bułeczki i wilk byłby syty oraz owca cała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

nie głupi pomysł, tylko musisz wziąć kredyt w jednym z takich banków jak ten co pisałeś wyżej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kredytów to ja unikam jak ognia w PL .Wystarcza mi karta kredytowa w angielskim banku na 1200 funtów jaką posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

żartowałem i doskonale Cię rozumiem odnośnie kredytów...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Dlatego ja nie kupię żadnego nowego ciągnika, puki eurokołchoz się nie rozpadnie :) Nie będę czyjąś dojną krową, chociaż i tak już rolnicy są dojnymi krowami hipermarketów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak dorośniesz i będziesz zajmował się rolnictwem to kupisz nowy - myślę że nawet z radością jeśli dostaniesz dotację z tego eurokołchozu:)

Patriotyzm to wielka rzecz - chwali Ci się i twoim rodzicom tylko to jaka jest sytuacja rolników w Polsce to nie wina UE tylko naszych nieudolnych rządów. Rok po roku, wybory po wyborach a sytuacja na wsi jak była niejasna tak jest dalej. Brak stabilizacji prawnej rynku, umowy, kontraktacje, ceny minimalne itd. to często a nawet bardzo często nierealne marzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Packo1    1

Mattti możesz nie pamiętać jak było przed wejściem do tego "eurokołchozu" ,a było gorzej niż teraz .Naturalnie mogło by być lepiej oczywiście -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Mam juz trochę lat lata lata 1995-2004 pamiętam jako lata bidy na wsi. Nie ma co się oszukiwać, jest lepiej. Wystarczy spojrzeć na to że UE większość kasy wydaje na WPR. Teraz to jest i tak już trochę ucywilizowane. Rolnik kiedyś miał rozklekotany traktor po skr, krzywa przyczepe, kilka krów, neptuna, kopaczke elewatorową i stary opryskiwacz pilmet....

 

 

Nigdy nie będzie zrównania kwot dla każdego z kraju, bo np. taki Duńczyk dostaje po to więcej pieniędzy aby konkurować ceną z sąsiadem który jest murzynem europy ( stare demoludy), wszystkie te wsparcia są kontrolowane, one maja rozruszać gospodarkę krajową ale w gruncie ożywiają i napędzają konsumpcje w krajach starej 15. Może coś się ursusem rozkręci, ale jak bardzo zacznie mieszać to go zaraz jakiś koncern zgasi. Najlepiej w zyciu być kibiciem:P

Edytowano przez Radoslav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, ja aż taki dzieciaczek nie jestem i też pamiętam czasy przed "ue" i wtedy na pewno nie żyliśmy gorzej, lepiej płacili, paliwo było tańsze, sąsiad kupił nowego zetora za 80 tysięcy. a teraz co za to kupisz? Co z tego, że są dotacje, skoro sprzęt kosztuje dwa razy tyle ile powinien? Gwarantuję, że jeśli nie byłoby dopłat w całej unii, sprzęt byłby z automatu tańszy o połowę. Po drugie, Polska zawsze była krajem na dorobku, i nie możesz jednoznacznie stwierdzić, czy nie dorobilibyśmy się lepiej bez unii... Poza tym masz zawsze robić to, co ci karzą... Nie wiem, czy słyszeliście o przepisach które mają wejść, ograniczając pogłowie bydła w ue ze względu na dwutlenek węgla...

 

Wracając do tematu: Ktoś wie, jakiej firmy układy wtryskowe będą w nowych perkinsach 3B? Bosh, czy o zgrozo "delphi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Widzieliście ad blue w belarusach? Trochę śmiesznie to wygląda ale ważne że działa, na moje oko łatwo ten "parnik" zdemontować  :) I tak powinni zrobić ze starymi ursusami - założyć jakieś ustrojstwo, jakiś nowszy układ zasilania i do przodu http://olx.pl/oferta/belarus-1221-5-ad-blue-homologacja-prow-gwarancja-dealer-136-km-CID757-IDchvLJ.html#0659117049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem to ten największy też miał być do końca roku w sprzedaży, może jutro zdążą zrobić premierę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

On już był od dawna na tej stronie a produkcji ani widu ani słychu chociaż obiecywali na ten nowy rok że będzie już w produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Możliwe, że seria U będzie dostępna dopiero za ok. rok już ze skrzynią Vigus. Skoro już pracują nad tą skrzynią, to może im się nie opłacać wprowadzić ciągniki ze skrzynią ZF, a po roku z nich zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jest szansa że WAT zbuduje skrzynię naprawdę dobrą .W latach 80 XX wieku właśnie WAT odpowiadał za polską wersję tego https://pl.wikipedia.org/wiki/T-55AM_Merida Po przeróbkach miał silnik więcej mocy i skrzynia biegów działała lepiej niż w zwykłym T-55 .Wiem bo go nie raz prowadziłem .Ta uczelnia miała kiedyś odpowiednie zaplecze to myślę ze będą dobre i wytrzymałe skrzynie biegów

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj