Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#6221 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 06 luty 2015 - 11:56

Co z tą Pol... Fabryką

http://allegro.pl/ci...5047136841.html

cena ursusa c 380 114 tys brutto w lepszym wyposazeniu bo 4 szybkozlacza ursus ma w standardzie a tu cena majora

http://olx.pl/oferta...html#703edeb695

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:43
  •  

#6222 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2015 - 16:05

Co z tą Pol... Fabryką

Kolego romek6340 - podany przez ciebie artykuł jest dobrym przykładem opisywanej przeze mnie propagandzie. Pan Zarajczyk wypowiada stwierdzenia o których nie do końca ma pojęcie. Pisanie o tym że w Polsce nie wiele zostało przemysłu ciężkiego - może nie polskiego ale nie to że w Polsce go nie ma. Ten pan na siłę chce udowodnić że wszyscy robią tylko składaki - to że podzespoły wykonuje kilka firm nie znaczy że wszystkie te podzespoły są takie same. Są marki które opracowują rozwiązania a wykonują inni. Ursus nie ma szans na takie opracowanie bo nie ma zaplecza badawczego. Ich modernizacje polegają na tym aby był nowy wygląd czy popularniej teraz: design. Co do tego projektowania przez inżynierów w Lublinie to ładnie pojechał - nie ma to wiele wspólnego z tym co pisałem wyżej czy wcześniej a przytaczanie tego że JD ma części rodem z Chin jest wielkim nietaktem. Ten pan też nie wie ile w jego Perkinsie jest części Chińskich a patrząc na Włoski przemysł z którym mam kontakt nie wierzę że Carraro nic tam chińskiego nie zastosowało. Chiny do gigant gospodarczy ale części dla JD będą i tak wysokiej jakości - może nie tak jak kiedyś robione przez Niemców ale i tak wysokiej. Bubel każdej marce się trafi. To samo dotyczy słów tego pana o Zetorze: "Czesi produkują proste ciągniki oparte na konstrukcji z lat 70" - nawet nie wie o konkurencja oferuje. Właśnie o takie artykuły mi chodziło - czysta propaganda. Gdy nmam mało do zaoferowania to będę krzyczał że wszyscy robią to samo. A porównywać się jako konkurencja do NH czy Zetora jest po prostu wielkim nietaktem. I nie chodzi mi tu o kupowanie NH czy Zetora w zamian za Ursusa tylko o to że firma wprowadzająca swoje rozwiązania porównywana jest do typowej montażowni części dostępnych na rynku.

Edytowany przez akmaly, 06 luty 2015 - 16:08.

#6223 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:52

Co z tą Pol... Fabryką

Wielka mi propaganda. To tylko jedna wypowiedź. Co taki prezes miałby powiedzieć? Jak coś produkujesz to to chwalisz bo nie jesteś głupi. W Polsce mało co zostało ciężkiego przemysłu, a resztki w dużej części są w zagranicznych rękach - więc co to za "polski przemysł'? Taki JD dba o jakość większych maszyn i tych na swój rynek, ale te mniejsze i tańsze nie mogą mieć tak wysokiej jakości bo nikt by ich nie kupił. JD w małych ciągnikach montuje silnik i kilka swoich elementów a reszta przychodzi na paletach gotowa do montażu. W ciągnikach Ursusa jest mało "Ursusa", ale jak na taką firmę, to nie jest źle i nie ma co się spodziewać że zaczną od jutra produkcję w pełni polskiego ciągnika bo to nie możliwe!

Dla przykładu: taka Skoda bierze wszystkie części od VW, wstawia swoją karoserię i lepiej się u nas sprzedaje od niemieckiego odpowiednika. A na bank wszystkiego nie robią w Niemczech. To taki Ursus po wstawieniu markowych części i własnego nadwozia jest gorszy? Cenę ma bardziej przystępną od zachodnich maszyn i jest w miarę dobry technicznie. I co wy jeszcze chcecie?

#6224 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką

Dajesz takie przykłady że aż nie chce się czytać. Skoda reaktywowana przez VW to jakich ma niby części używać? 

Dobry prezes powie że: Konkurencja jest mocna ale my się do niej przybliżamy, staramy się jak tylko możemy aby z nimi konkurować. - to co innego.

Z tym JD dałem tylko przykład ale dalej nie załapałeś - nie twierdzę że elementy są z fabryk JD ale na ich konstrukcjach lub w większości po nich. Różnica w Ursusie jest taka że oni zamawiają standardowe rozwiązania jakie dają im producenci podzespołów (półkowe podzespoły). Polskiego ciągnika to oni nigdy nie wyprodukują bo jak dorobią się silnika to euro-kołchoz wymyśli normę XX a oni na V będą:) Przecież po coś te normy są. Ten prezes wypowiada się podobnym tonem jak jego koledzy. Ja tylko to im wytykam. Mi nie przeszkadza że jest tam silnik Perkinsa czy przekładnia Carraro. Szczerze to nawet się ciesze że mogę mieć markowe podzespoły w zamian za jakieś wynalazki testowane na użytkownikach. Co do cen części i ich dostępności to niestety ale nie różni się to niczym od zachodnich marek.

#6225 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 luty 2015 - 21:46

Co z tą Pol... Fabryką

Trochę jednak się różnią. Części do podobnych NH, a Zetorów plasują się na innym pułapie cenowym, do tego serwis gwarancyjny. Czym bardziej znana marka, tym drożej się ceni. Na silniki są normy, dlatego myślą najpierw o skrzyni. Przecież ta Carraro, czy ZF dla 75 KM ciągnika to żaden wymysł. Gdybyśmy mieli infrastrukturę do tego, to produkcja skrzyń biegów nie byłaby żadnym problemem. Zgadzam się, że normy są po to, żeby rozbudować rynki zbytu dla zachodnich producentów i wyeliminować konkurencję, jak choćby Zetor. 6-cylindrowca nie zrobili pewnie przez normy i teraz zmuszeni są kupować silniki zachodnie (w tym przypadku Deutza).

Co do Skody to przecież w Polsce ta marka jest jakimś objawieniem. A dają tylko blachy od siebie. No a Ursus robi podobnie, tylko że kupuje części od producentów, do których nie należy.

#6226 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 luty 2015 - 07:31

Co z tą Pol... Fabryką

No nie zgodzę się z tobą odnośnie Skody. Jest to stara uznana marka i tyle wspólnego w odniesieniu do Ursusa. Skoda należy do grupy VW, nie ważne co tam mają swojego. Zamysł VW był taki aby robić tanie samochody na podzespołach starszych wersji VW. Zysk skody jest zyskiem VW:). Ursus to ursus. Jeśli byłby w jakiejś grupie np. MF i stosował jego podzespoły to nic bym nie pisał. Ceny części do Zetora nie różnią się wiele o ile w ogóle od tych do Ursusa. 

#6227 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 07 luty 2015 - 07:34

Co z tą Pol... Fabryką

i pomyślcie że to mogło być nasze FSO, Skoda jest w grupie VW tak jak wieele innych marek

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#6228 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 07 luty 2015 - 09:36

Co z tą Pol... Fabryką

Daj spokój, Skoda miała w miarę nowoczesną, przednionapędową Favorit, Polonez miał starodawnego tylnonapędowca z silnikiem OHV, totalnie nieprzyszłościowy samochód

#6229 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 07 luty 2015 - 13:30

Co z tą Pol... Fabryką BMW mają napęd na tył, więc to nie jest problem, a silnik można wsadzić od czegokolwiek. Nie było inwestora to i aut nie ma. FSO, kiedy ją zamykali była w pełni sprawna i gotowa do rozpoczęcia produkcji w pół roku. Ja wiem, że różnica jest między Skodą, a Ursusem, ale Ursus też montuje markowe i tańsze części, producentów trudniących się tylko w tym zakresie, a nie od producenta całych ciągników. To taki Crystal jakby należał do DF-a (wtedy byłby jak Skoda, czy ciągniki Lambo) były lepszy niż jest teraz? Przecież oni robią ciągniki na częściach wcześniejszych modeli DF-a (podobnie jak Skoda na częściach VW), tylko są osobną, polską firmą. Ja tu widzę tylko tą różnicę.

#6230 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 07 luty 2015 - 19:10

Co z tą Pol... Fabryką

Inwestor był Vw chciał ich kupić ale nie

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6231 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:49

Co z tą Pol... Fabryką
Kochani forumowicze wiem, że sezon ogórkowy u rolników "uprawowych" w pełni, że nudy na pudy, czas się dłuży, uruchamia się wyobraźnia... Może jednak te pokłady energetyczne spożytkować inaczej, wydajniej dla siebie? Bo co takie mielenie w kółko tych samych tematów i przykładów daje? Co wnosi do rzeczywistości? Każdy kto uważa się za inteligentnego wie, że nic z niczego się nie bierze, że nawet jak mamy "zarodek technologiczny" to i tak dalsze prace i badania wymagają czasu i środków... Niektórzy twierdzą, że marketing w dzisiejszych czasach to zły pomysł bo liczą się czyny, że nie warto chwalić, mówić o... Głupszego podejścia nikt nie pogratuluje, bo to tak jak z dinozaurami, ciężko na taką głupotę i dinozaury trafić! FSO na miejscu Skody, fajnie, ale to temat znany, zgrany i co najważniejsze NIEAKTUALNY. Wstrzymajmy się więc do AGROTECHu, dużo czasu już nie zostało :) Na pewno będzie więcej materiału do dyskusji :) Wiele rzeczy dzięki cierpliwości zostało rozwiązanych...

Edytowany przez arturtl, 07 luty 2015 - 20:53.

zZz

#6232 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 luty 2015 - 20:54

Co z tą Pol... Fabryką

Oj tam... :D Wiadomo już co z tym c 380? Ruszyła sprzedaż w końcu? Może już jest na forum jego posiadać :)

Jak by co to temat o c 380 tylko, że ucichł;)

http://www.agrofoto....us-c-380/page-2

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6233 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 08 luty 2015 - 06:54

Co z tą Pol... Fabryką Jak dzwonilem bezposrednio dobUrsusa to powiedzial ze najpozniej do 15 lutego trafi pierwsza partia ciagnikow do dealrow a kilka postow wyzej podalem link do oferty gdzie go juz sprzedaje dealer i w cenie tanszej od zetora:)

#6234 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 09 luty 2015 - 17:38

Co z tą Pol... Fabryką

Na angielskim forum ciekawie wypowiadają się na temat nowych Ursusów,jak ktoś zna chociaż podstawy z angielskiego to polecam poczytać.

O dziwo nie ma tam aż tyle krytyki i narzekania co na AF.

http://thefarmingfor...ing-good.44870/

#6235 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 luty 2015 - 17:57

Co z tą Pol... Fabryką

A tu jeszcze czyny...

http://maszynydlafarmera.pl/index.php/aktualnoci/2491-w-styczniu-najwiksz-sprzeda-osign-zetor

Statystki sprzedaży nowych ciągników w Polsce pokazują jedno, oprócz trzech pierwszych miejsc nie obowiązuje żadna reguła, bo co nagle w pierwszej dziesiątce robi Steyr? Otóż rynek "kreują" tylko i wyłącznie dilerzy oraz ich szemrane promocje... Coraz większa sprzedaż "używek" pokazuje jednak, że ludzie mają dość "gruszek na wierzbie" i rynek powoli acz sukcesywnie dąży do względnej "normalności".

zZz

#6236 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 09 luty 2015 - 22:03

Co z tą Pol... Fabryką

W tych 28 nowych nabywców jest mój sasiąd z naprzeciwka, który zakupił Zetora majora 80 z turem, oglądałem go i przyznam że wygląda całkiem fajnie , tylko kwestia, że za każdą rzecz trzeba osobno płacić, m,in dolny zaczep ,obciążniki , CBM-y , widły do palet to koszt 2800 zł :blink: :blink:     Majorek jest jeszcze na silniku zetorowskim, ale podobno  już mają być te silniki z deutza i oczywiscie cena w górę

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#6237 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 luty 2015 - 04:44

Co z tą Pol... Fabryką Daj Boże żeb podrożał. Będzie mniej konkurencyjny.

#6238 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 luty 2015 - 06:45

Co z tą Pol... Fabryką szkoda fabryki ale szkoda mi tych ludzi przez ktorych ta fabryka zakonczyla swoja wieloletnia prace

#6239 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 luty 2015 - 08:22

Co z tą Pol... Fabryką

O jaką fabrykę Ci chodzi? Zetor Major jest na silniku Zetora i na razie na takim będzie bo norma Stage IV nie obowiązuje silnika tej mocy. Patrząc na sprzedaż to przed Ursusem długa droga do sukcesu ekonomicznego na polskim rynku. 

Odnośnie sprzedaży ciągników w styczniu - ta statystyka mówi mi dwie rzecz: 1. które marki sprzedają się najlepiej i 2. to kto robi najlepsze promocje w wyprzedaży rocznika 2014. Takie wskaźniki dla miejsc od 4 w dół nie wiele mówią w odniesieniu do całego roku. Prawda niestety jest taka że ciągniki Ursusa nadal bardzo słabo się sprzedają. Statystykę Ursusowi utrzymuje tylko Afryka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6240 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 10 luty 2015 - 10:01

Co z tą Pol... Fabryką

tu jesteś w błędzie bo to jest statystyka krajowa na podstawie rejestracji ciągników w Polsce i nie sa tu brane pod uwagę ciągniki na afrykę:) nie wiem jak będzie w Kielcach ale wiem ze na zielone show w maju będzie NOWOŚĆ I zaraz po tym ma być w sprzedaży:) Ursus nie ma dużej sprzedaży bo własnie brak MU PORZĄDNEJ REKLAMY I PROMOCJI... maja tyle sprzętu w ofercie oprócz ciągników ale do ciągników ze robiąc promocje łączone (większość firm robi ciągnik+ładowacz chociaż ostatnio i pługi) Ursus miałby większa sprzedaż ciągników jak i maszyn innych ze swojej oferty:)

Dodaj odpowiedź