Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9312 odpowiedzi na ten temat

#6201 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:31

Co z tą Pol... Fabryką

Dla mnie to interesujące że ta Etiopia tak kupuje ciągniki, głownie chodzi mi o to, KTO je kupuje, wiadomo, że nie rolnik, raczej też nie dystrybutor, to co u nich rolnictwo jest państwowe i ciągniki kupuje rząd? 

Nikogo innego nie byłoby stać. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 22:47
  •  

#6202 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 16:48

Co z tą Pol... Fabryką

O jakich normach piszesz w przypadku ciągników typu 5314 itd. W czasach gdy były one wprowadzane i późniejszych nie było norm z Euro-kołchozu. Przeczytaj ze zrozumieniem a nie atakujesz. Napisałem że teraz wysyłają takie jak kiedyś sprzedawali u nas - czy jest tu coś nie prawdą?

Sam prezes Ursus SA powiedział że nie mają wiele wspólnego z Ursusem - to są jego słowa. 

Ja bym Ursusa kupił i może kiedyś kupię jak będzie oferował to co mnie interesuje. Obecnie to coś tam zrobili a przy tym tyle propagandy sukcesu że już oczy bolą od czytania:) Zmiana nazw ciągników to jeszcze nie rozwój. Tak samo kabina i maska to też nie ciągnik a kilka elementów dla oka i komfortu ( co też jest ważne ). 

Atakując mnie pisz chociaż o faktach - gdzie napisałem że Ursus SA jest Turecki? 

Co do dyskusji to moje posty są tak samo płytkie jak Twoje, jedyna różnica jest taka że ja na to patrzę z przymrużeniem chłodnego oka a ty podniecasz się jak nastolatek na widok Pameli ze zdjęcia.

Reklama czyli wg Ciebie sianie propagandy, to połowa sukcesu.
Nikogo nie atakuje, napisałeś wcześniej że obecny ursus nie ma nic wspólnego z ursusem. Nie chce mi się tego szukać, przeczytaj pare stron wcześniej i znajdziesz.
Ja się niczym nie podniecam. Napisałem, że sam bym ursusa nie kupił więc nie wiem o co ci chodzi. 
przeczytaj jeszcze raz mój post.

Wiem, że nic nie wiem.

#6203 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:51

Co z tą Pol... Fabryką

Tak właściwie to reklama jest połową sukcesu! Czy widzieliście reklamy Lindnera? U nas ta marka jest praktycznie nie znana i nie ma sprzedaży. A reklamy Kuboty? Były wszędzie! I ich sprzedaż rośnie.Ursus nie ma praktycznie żadnej reklamy. Czasami tylko piszą o nowym modelu lub gdzieś jest artykuł o postępach jw. Jak pytają prezesa lub kogoś z zarządu to nikt nie będzie się chwalić tym, że sprzedaż nie jest zbyt wysoka lub że produkty mają wadę fabryczną. To oczywiste! Więc gadanie o propagandzie jest na wyrost.

Gdyby prezesowi Ursusa zależało na dużym zysku, wyciśnięciu marki, a po wszystkim wywaleniu jej do kosza to by nie myśleli o rozbudowie infrastruktury w Afryce. Wyklepaliby trochę ciągników, sprzedali je i do widzenia. To co teraz robią: negocjacje z innymi państwami, plany ekspansji na Afrykę i nie tylko, pełny zakres oferty (sprzedaż, serwis, transfer informacji, itp.), plany stworzenia polskiego ciągnika i ogólny szum wokół marki; sugeruje, że to nie jest na pokaz i mają większe plany co do Ursusa.

W Etiopii to właśnie państwo kupuje ciągniki.

Skąd ten pomysł o tureckim lub chińskim Ursusie?

#6204 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:20

Co z tą Pol... Fabryką

Lindner to inna bajka. To taki Rolls Royce. Każdy egzemplarz jest inny i w całości robiona ręką ludzką. Tzw nie ilość, a jakość i cena

To nie pomysł, Ursus 8014H, 9014H i 10014H to nic innego jak turecki Hattat z naklejką Ursusa

Wiem, że nic nie wiem.

#6205 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 luty 2015 - 19:22

Co z tą Pol... Fabryką

I jak tu ludzie nie mają w uproszczeniu mówić, że ciągniki chińskie, czy tureckie skoro Zarajczyk nazywa JD, Farmtaca czy Zetora Hindusem czy Chińczykiem :D

http://wyborcza.biz/...e_kosztuja.html

TheBociek1996, a dlaczego nie powiesz, że seria H to jest również to samo co Valtra. Lepiej będzie brzmieć ;)

Edytowany przez romek6340, 04 luty 2015 - 19:25.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6206 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:38

Co z tą Pol... Fabryką

Kopalnie strajkują a w Polsce paliwo do grilla robią z Afrykańskiego węgla, bo 5 zł taniej na tonie.... Francuz przesadzi z nawozami i rosną mu ziemniaki wielkości buraka cukrowego w Polsce- on na tym nie straci, wywiezie to do zoo i otrzyma 100% rekompensaty.... Ale jak by kupił nowego Ursusa to chyba ksiądz z ambony by go skarał....

#6207 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:41

Co z tą Pol... Fabryką

A o co chodzi z tymi paszowozami o których on mówi że w zakładzie w Opalenicy są  produkowane paszowozy, czy ursus ma coś takiego w ofercie???

#6208 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:57

Co z tą Pol... Fabryką Reklama i promocje to duza polowa sukcesu o czym swiadVzy sprzedaz zetora i ludzie od sprzadazy ciagnikow co sledza ta braze mowia ze to dzieki reklamie a ursus ma i inne maszyny ktore razem z ciagnikiem moglybyc w promocji co nie tylko zwiekszyloby sprzedaz ciagnikow ale i innych ich maszyn, Ursus ma kapital polski i powoli ale sie rozwija z WIELKIEGO ZAXOFANIA JAKIM BYL wiec przestancie tak nawijac na niego bo na efelty konkretne trzeba chwile poczekac, yyy Ursus mial kontrakt na 3000 tys ciagnikow a chyba dzisiaj widzialem artykuk ze Ursus wyslal juz 2,5 tys ciagnikow a w tym roku wysle 1,5 tys to wkoncu 3 czy 5 tys wysyla?

Edytowany przez 1994kuba1994, 04 luty 2015 - 20:05.

#6209 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:10

Co z tą Pol... Fabryką

@romek6430

Bo Hattat to również ojciec/matka Valtry A i nie wiem co się tak na mnie uwzięliście. Ja wcale nie mówię negatywnie o Ursusie. Moim zdaniem idą dobrą drogą, że produkują ciągniki dla krajów słabo rozwiniętych rolniczo, dla krajow ameryki południowej, afryki i dalekiego wschodu. To zapewni im przetrwanie w "cięższych czasach" a jak by postawili tylko na zaawansowane ciągniki dla europy było by im ciężej.
a o samym Hattacie nie mówię źle. Nie miałem nigdy styczności z tym ciągnikiem, ale z tego ci się orientuje to nie są złe. Od czegoś muszą zacząć. Jak wiadomo Ursus idzie w kierunku jego modernizacji, wkładania krajowych i zachodnich podzespołów oraz na jego bazie tworzenia nowych "polskich modeli" A to że jest na bazie tureckiej techniki to nie znaczy, że są złe. Tak samo nie wszystkie chińskie wyroby to bubel

Edytowany przez TheBociek1996, 04 luty 2015 - 20:12.

Wiem, że nic nie wiem.

#6210 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 04 luty 2015 - 22:47

Co z tą Pol... Fabryką

To wiadomo, że seria H jest turecka, ale Ursus jest firmą nadal polską.

Lindner to żadna inna bajka. Wręcz przeciwnie! To zwykły składak. Silniki Perkinsa, przekładnia ZF, hydraulika Bosch... Jest on bardziej luksusową wersją Ursusa czy Farmtraca i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6211 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:53

Co z tą Pol... Fabryką

A o co chodzi z tymi paszowozami o których on mówi że w zakładzie w Opalenicy są  produkowane paszowozy, czy ursus ma coś takiego w ofercie???

Na stronie Ursusa można  wyczytać informację "Dywizja w Opalenicy świadczy usługi kooperacyjne oraz produkuje zespoły i podzespoły wozów paszowych". Prawdopodobnie produkują dla Trioleta oraz na eksport do Skandynawii.

#6212 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 luty 2015 - 21:53

Co z tą Pol... Fabryką

Do końca 2015 roku 5000 Ursusów do Etiopii plus ewentualne uruchomienie montażu w przyszłości.Kontrakt jest podpisany na 100 mln. dolarów czyli średnio 73 tys. zł z haczykiem za sztukę.

#6213 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 05 luty 2015 - 22:10

Co z tą Pol... Fabryką

Trochę się pogubiłem. Ostatnio było 100 mln za 3000 ciągników teraz jest 100 mln za 5000 ciągników. O co chodzi?

100 000 000 na 5 000 ciągników to Ci wychodzi 73 000 za sztukę?.

Mogę Ci sprzedać jakieś 30 ton pszenicy po 500 zł, razem jakieś 50 000 :)

Edytowany przez kedziorek, 05 luty 2015 - 22:12.

#6214 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 luty 2015 - 22:48

Co z tą Pol... Fabryką

http://ursus.com/Akt...azy-w-2014-roku

zZz

#6215 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 luty 2015 - 23:57

Co z tą Pol... Fabryką

To stąd opóźnienie w rozpoczęciu produkcji i sprzedaży C-380. Pokazali model z silnikiem, którego nie można by sprzedać w 2015 roku, więc teraz zmieniają silnik na nowszy i mają poślizg.

#6216 Share rafi1999

rafi1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 luty 2015 - 07:52

Co z tą Pol... Fabryką Normy chyba dotyczą ciągników powyżej 75 km wiec perkins zostanie w 80-tce.

#6217 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:02

Co z tą Pol... Fabryką

Norma z euro-kołchozu Stage IV obowiązuje silniki o mocy od 57 do 129 kW. Czyli od ok 77 paru koni i dlatego Perkins o pojemności 4,4 l ma tak małą moc. Przecież te silnik są montowane w 100 paru konnych ciągnikach np. 11054 o mocy 110 km. 

Co do postu kolegi wyżej że "Nikogo nie atakuje, napisałeś wcześniej że obecny ursus nie ma nic wspólnego z ursusem. Nie chce mi się tego szukać, przeczytaj pare stron wcześniej i znajdziesz." 

To są słowa samego prezesa Ursus SA. Czy w tym zdaniu jest chociaż jeden wyraz że są to Tureckie ciągniki? To że Ursusy H mają wiele wspólnego z Turcją to co z tego? Niech będą i tureckie aby dobre. Przecież C380 też nie jest w całości polski - silnik Perkins, przekładnia Carraro itd. 

Odniosę się od razu do zarzutów że nie ma już marek które wszystko robią sami - oczywiście że nie robią ale projektują i wiodące marki jak np. JD pomimo że będą części z innych fabryk nie mających nic wspólnego z JD to zaprojektowane lub zlecone przez JD. Min. 30 lat zacofania nie da się nadrobić w rok czy dwa a nie wiem czy w ogóle jest to możliwe.

#6218 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 06 luty 2015 - 09:20

Co z tą Pol... Fabryką

Czyli silniki poniżej 57kw i powyżej 129kw nie obowiązują normy spalin? Czy tylko to stage 4?

#6219 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 luty 2015 - 10:00

Co z tą Pol... Fabryką

kolego kedziorek dolar a złoty trochę się różnią a dane podałem z wywiadu przeczytanego na WP.Dolara przeliczyłem po obecnym kursie 3.67 zł.

.Cytat-  Ursus stawia na Afrykę. W 2015 roku do Etiopii może trafić nawet 5 000 polskich ciągników. Spółka liczy na to, że pomyślna finalizacja umowy przyniesie kolejne zamówienia z tego kontynentu.

Obecnie polski producent realizuje kontrakt na dostawę traktorów za 100 mln dolarów. - Zrealizowaliśmy już większość pierwszej części kontraktu, która opiewała na 50 mln dol. Nasi klienci są zadowoleni. Pierwsze ciągniki trafią wkrótce na pola Etiopii. Realizujemy program zgodnie z założeniami i naszą strategią na rynku etiopskim. Mamy nadzieję, że to zapoczątkuje współpracę z innymi krajami wschodniej i zachodniej Afryki - mówi  Wojciech Zachorowski, członek zarządu Ursusa.   

Ta część umowy ma się wkrótce zakończyć, jednak szefowie Ursusa liczą na to, że uda im się pójść za ciosem. - Myślę, że pierwszą część kontraktu zrealizujemy do końca I kwartału 2015 roku, zobowiązaliśmy się w niej do dostarczenia 3 500 sztuk ciągników, a do końca 2015 roku zakończymy drugą część, czyli przekażemy jeszcze 1 500 sztuk - zapowiada Wojciech Zachorowski.                                                                                                                                                                                               

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6220 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 06 luty 2015 - 10:33

Co z tą Pol... Fabryką

Czyli silniki poniżej 57kw i powyżej 129kw nie obowiązują normy spalin? Czy tylko to stage 4?

Dla pozostałych norma IIIb :) 

Dodaj odpowiedź