Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#6181 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:55

Co z tą Pol... Fabryką

tu nikt nie obraża zetora poprostu coś zaczyna isć w dobrym kierunku rozwoju Ursusa i model c 380 który w lutym wejdzie do sprzedaży jest tego przykładem,

i w moim przekonaniu 380 bd stanowił silną konkurencje dla majora , ma bardzo dobre podzespoły , kabine własnej produkcji 4 słupkową ,ale przyszłość pokaże co bd , wazne ,że marka Ursus istnieje i jest na dobrej drodze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 06:47
  •  

#6182 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:07

Co z tą Pol... Fabryką

Kabina to jescze nie ciągnik, ciekawe ile kosztuje szyba boczna czy drzwi jak zwał tak zwał może się okazać że koszty utrzymania tej kabiny przewyższą budrzet gospodarstwa. Ciągnik to dobry oszczędny silnik i trwała skrzynia i podnośnik.

#6183 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 luty 2015 - 23:21

Co z tą Pol... Fabryką

zetor już też dał ciała z silnikami,walczyli tyle lat i nie wymyślili 6-garowca a teraz pokonały ich normy i powoli kończy się czeski ciągnik.Przody carraro felgi pronar silniki deutz i niedługo tylko nazwa zostanie

#6184 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 03 luty 2015 - 00:18

Co z tą Pol... Fabryką

Co do wychwalania C-380, którego jeszcze nie ma w produkcji to nie jest to bezpodstawne gadanie. Ciągniki na tych samych podzespołach, co 80-tka sprzedają się już od długiego czasu i są w czołówce sprzedaży w tym przedziale mocy (Ft 675 DT i Major). Tak więc jak najbardziej nowa 80-tka może być konkurencja dla Majora.

Nie ma czegoś takiego: "tani i dobry". Musi ileś kosztować, żeby każdy zarobił i części były w miarę dobre. Tanie są "chińczyki", ale jakość idzie za ceną.

Takie elementy jak szyby teraz dużo kosztują, czy do Ursusa, czy do Zetora, itd.

#6185 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 03 luty 2015 - 10:31

Co z tą Pol... Fabryką

Jeżeli ktoś kupuje ciągnik to musi stać go na naprawy, a kolega który podał argument o szybach to najgłupszy argument jaki może być, po pierwsze jeżeli będziesz dbał o ciągnik i uważał to nigdy tej szyby nie będziesz musiał kupować, po drugie są ubezpieczenia, po trzecie jak już by była taka sytuacja że jednak musisz kupić tą szybę to nie masz wyboru, zamawiasz i płacisz (może że dla ciebie byłoby rozwiązaniem jeżdżenie bez jednych drzwi) a założę się że ta szyba drzwiowa do ursusa będzie kosztowała mniej niż jakakolwiek inna dla NH

#6186 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 03 luty 2015 - 15:48

Co z tą Pol... Fabryką Jak tak czytam nie ktore wypowiedzi to po prostu widze ze sa ludzie ktorzy po prostu vhca ursusa mieszac z blotem, jakby konstrukcja ursusa 75 km 110 km lub 50 km wyszla pod logo jd to by gadalu ze super i wgl ale ze ro Ursus to juz zle

#6187 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 03 luty 2015 - 16:59

Co z tą Pol... Fabryką 1994kuba1944-lepiej bym tego nie ujął

#6188 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 luty 2015 - 17:27

Co z tą Pol... Fabryką

Jak tak czytam nie ktore wypowiedzi to po prostu widze ze sa ludzie ktorzy po prostu vhca ursusa mieszac z blotem, jakby konstrukcja ursusa 75 km 110 km lub 50 km wyszla pod logo jd to by gadalu ze super i wgl ale ze ro Ursus to juz zle

Gdzie Ty się czegoś takiego doczytałeś? Nikt tu nie miesza Ursusa z błotem. Jedynie masa ludzi się podnieca ciągnikami które nie weszły jeszcze do sprzedaży, a nawet i produkcji i pisze jakie są cudowne... Za to każde obiektywne spojrzenie na sytuacje jaka panuje w Ursusie jest traktowane jako zamach na polskie produkty i oczernianie wszystkiego co polskie.

Jak by nie patrzeć to ten temat powinien dawno być zamknięty, a powstać nowy odnośnie nowego Ursusa, ponieważ to czego dotyczył tj. ZPC URSUS SA już nie istnieje... Można by powiedzieć że powstała całkiem nowa firma zaczynająca wszystko od początku tak jak chociażby Farmtrac. Z czasem się rozwinie i nie ma co tak przeżywać.

Edytowany przez romek6340, 03 luty 2015 - 17:27.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6189 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 luty 2015 - 18:06

Co z tą Pol... Fabryką

To chyba nie czytaliście zachwytów nad zetorem majorem gdy ten jeszcze nie był w sprzedaży tylko go na targach pokazano ale to zetor to wszystko ok ale jak ktoś pochwali Ursusa to zbrodnia bo to Polskie, to trzeba się czepiać, to ja powiem z tymi naganami też poczekajcie jak wejdzie do sprzedaży to wtedy oceniajcie zle czy dobrze.

#6190 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 03 luty 2015 - 18:34

Co z tą Pol... Fabryką

No i co? Po wejściu do sprzedaży Majora większość tych zachwytów ustała i zaczęło się narzekanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6191 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 03 luty 2015 - 18:49

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.money.pl/...;a;,328200.html   czyli co?

#6192 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:11

Co z tą Pol... Fabryką

Mnie ciekawi to ciągłe zmienianie nazw praktycznie tego samego ciągnika. Może dostają dofinansowania na nowe projekty, wprowadzają coś o nowym oznaczeniu, co jest już czymś starym a kaska leci. Mam tu na myśli 11054, całe mnóstwo 150XXX... 

Edytowany przez kedziorek, 03 luty 2015 - 19:13.

#6193 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:28

Co z tą Pol... Fabryką

To jest zwykły kredyt obrotowy jaki biorą np. cukrownie na zakup surowca. Ursus aby zrobić ciągniki na Afrykę musi za coś kupić części do tych ciągników a spłaca go wpływami ze sprzedaży.

@pawel885 Tak jest jeśli wymaga sie aby maszyna byla tania i nie zawodna a tak sie nie da .

Jeśli Ursus robił by tanie ciagniki to zaraz płacz i lament co oni za gówno produkują a jeśli poszedł by w jakość to druga połowa rolników zaraz by narzekała że chyba oni zgłupieli że chcą tyle kasy za Polski ciągnik , tak źle i tak nie dobrze. Wydaje mi sie ze większym problemem jesteśmy my niż ciągniki.  :wacko: 

#6194 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 03 luty 2015 - 19:43

Co z tą Pol... Fabryką

Wiem, ale każdy sikał że nawy zetor z napędem za 100tys...  :o Tak samo posiadacz chevroleta sparka (matiza) będzie dumny że to brat corvetty czy camaro.... Co za model 180 koni ślą na Afrykę??? 

#6195 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:20

Co z tą Pol... Fabryką

No i co? Po wejściu do sprzedaży Majora większość tych zachwytów ustała i zaczęło się narzekanie

A no to, że ten model i tak najlepiej się sprzedaje Zetorowi i na tym zarabiają my kupujemy i płaczemy jak to w kraju u nas jest bieda, a nasze fabryki upadają.

#6196 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 03 luty 2015 - 22:20

Co z tą Pol... Fabryką

Nie ma co się kłucić, Ursus,zetor tak jak i inne ciągniki mają swoje wady i zalety, A jakośc w obecnych modelach większości firm pozostawia wiele do życzenia,nawet jelonki się wadliwe trafiają. A Ursus zawsze kopiował swoje ciągniki na podstawie innych marek. Nie ma co się oszukiwać.

Edytowany przez Luk1988, 03 luty 2015 - 22:20.

#6197 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 luty 2015 - 22:27

Co z tą Pol... Fabryką

Bzdury piszesz. W tych ciągnikach do afryki nic się nie zmieniło w porównaniu z ursusami z przed ery Hatatów. Wtedy też takich norm jak teraz nie było. Dobre bo polskie? Dla mnie dobre bo dobre a jak polskie to tylko lepiej. Marudzić sobie mogę ile mi się podoba. Ty możesz popadać w hura optymizm a tak naprawdę ani jedno ani drugie nie wpłynie na jakość i rozwój fabryki "Ursus S.A."

bzdury ty piszesz od samego początku, nawet nie wiesz co.
na Afryke nie trzeba spełniać tych norm emisji spalin, a wymagane są na Europe

nie wiem skąd jesteś i skąd się urwałeś, ale ciągle w kółko piszesz jedno i to samo, że ursusa już nie ma, że wykupiony, że wszystko tureckie. Zgadza sie, ale zasadniczo to nazwa Ursus jest :P Po drugie kto bedzie chciał to kupi, kto nie, to nie kupi proste. Sam bym Ursusa nie kupił, ale jak jest zainteresowanie to są i chyba chętni. Nie sądzisz? Zastopuj troche, albo pomyśl co piszesz, bo od początku nie wnosisz nic nowego a powtarzasz jedno i to samo tylko w innej formie...

Wiem, że nic nie wiem.

#6198 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 luty 2015 - 08:32

Co z tą Pol... Fabryką

O jakich normach piszesz w przypadku ciągników typu 5314 itd. W czasach gdy były one wprowadzane i późniejszych nie było norm z Euro-kołchozu. Przeczytaj ze zrozumieniem a nie atakujesz. Napisałem że teraz wysyłają takie jak kiedyś sprzedawali u nas - czy jest tu coś nie prawdą?

Sam prezes Ursus SA powiedział że nie mają wiele wspólnego z Ursusem - to są jego słowa. 

Ja bym Ursusa kupił i może kiedyś kupię jak będzie oferował to co mnie interesuje. Obecnie to coś tam zrobili a przy tym tyle propagandy sukcesu że już oczy bolą od czytania:) Zmiana nazw ciągników to jeszcze nie rozwój. Tak samo kabina i maska to też nie ciągnik a kilka elementów dla oka i komfortu ( co też jest ważne ). 

Atakując mnie pisz chociaż o faktach - gdzie napisałem że Ursus SA jest Turecki? 

Co do dyskusji to moje posty są tak samo płytkie jak Twoje, jedyna różnica jest taka że ja na to patrzę z przymrużeniem chłodnego oka a ty podniecasz się jak nastolatek na widok Pameli ze zdjęcia.

#6199 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 04 luty 2015 - 10:54

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.maszynydlafarmera.pl/index.php/aktualnoci/2484--ursus-finalizuje-kontrakt-i-liczy-na-kolejne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6200 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 04 luty 2015 - 15:42

Co z tą Pol... Fabryką

Dobrze,że w Afryce idzie im bardzo dobrze. Nie ma co się kłócić Panowie. Każdy ma swoje zdanie, swoje gusta, to jest normalne,więc proszę o spokój.

Dodaj odpowiedź