adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

adikpl1    257

No to na Ursusie ktoś postawił kreskę. Może to kupimy i sami porobimy Ursusy:
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Teraz już nie ma co się łudzić już po ursusie :angry:. Szkoda że ursus nie ma takiego szczenscia jak FMŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Uwierzę jak tą Niu Technolodży :D zobaczę-bo jak widzę najnowocześniejszego Ursusa w okolicy czyli 5714 sąsiada to wierzyć mi się aż nie chce w to co spece z Ursusa potrafią zrobić w tych latach-ciągnik na dobrą sprawę konstrukcyjnie starszy niż mój 7211 sprzed prawie dwudziestu lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

on niejest najnowocześniejszym ursusem jakbyś jaro niewiedział,każdy kupuje traktor jak mu pasuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Akurat najnowsze Ursusy poza silnikiem (nie swoim) nic wspólnego z jakąś nową technologią nie mają. Jeżeli już coś to z nową wyższą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie wiem jak to wytrzyma- z tego co widziałem na targach to 7524 ma konstrukcyjnie taki sam tylni most jak w mniejszych ciągnikach (3512, 4514 itp.) i jak ciągnik takiej mocy ma być wytrzymały? Wiem, że zastosawane są rzekomo mocniejsze mat. ale jakoś mnie to nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz256    0

Juz przestają pewnie produkować 2812, 3512, 4514, 5314, 5714. Teraz nowe modele wchodzą, nawet w ciężkich mają być silniki Perkinsa, ale oprócz tego to co newgo w nich wymyślą to nie wiem..... Pewnie nic, a moze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

nowe skrzynie biegów z tego co wiem,bo te mają za mało biegów,i zle zestopniowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Jeśli chcą dalej produkować duże ciągniki(nie wiem jak jest z małymi) to muszą wymienić silniki, ponieważ te obecnie montowane ZTSa nie spełniają norm emisji spalin.

 

Moim skromnym zdaniem ta fabryka jest skazana na zamknięcie. Powiedzcie jaki Polski investor jest w stanie zapłacić za tą fabrykę i włożyć ogromne(!) pieniądze w rozwój i badania, tak, żeby dorównać konkurencji? Nie ma takiego samobójcy(w Polsce)

95 % osób jak dostanie dofinansowanie z Unii to kupi inny ciągnik, lepszy, bo odrobina luksusu i wygody się należy.

W biznesie nie ma miejsca na sentymenty, może dojść do tego(bo to jest szeroko stosowana praktyka),że inna firma, która produkuje ciągniki może wykupić Ursusa i celowo doprowadzić do upadłości i wypełnić niszę po Ursusie, bo zachodnie firmy na takie posunięcia stać!

Zapytajcie jakiegoś ekonomisty, powie wam, że mam racje.

 

I proszę nie odbierać mojego postu jako ataku na firmę URSUS

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Niby jest ursus 1654 ale ja go nigdzie jeszcze nie widziałem :D. W mojej okolicy nie ma nowych ursusów. Jest troche Pronarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Tylko weźmy pod uwagę że na lekkie ciągniki też w kraju jest zapotrzebowanie, dlatego dziwi mnie troche że chcą zatracić ciągniki typu 2812 3512 etc. z drugiej strony są to już dosyć stare ale dobre i sprawdzone konstrukcje... Jak by na to nie patrzeć w ursusie potrzebne są zmiany, jednak wątpie aby znalazł się ktoś odważny, żeby zainwestować pieniądze w tą firme:/ tak jak zauważył sirmnemonic musiał by to być jakiś samobójca ponieważ firma wyraźnie chyli się ku upadkowi

Niestety taka jest smutna prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Juz przestają pewnie produkować 2812, 3512, 4514, 5314, 5714. Teraz nowe modele wchodzą, nawet w ciężkich mają być silniki Perkinsa, ale oprócz tego to co newgo w nich wymyślą to nie wiem..... Pewnie nic, a moze.......

Ja o czymś takim nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Nawet jeśli Bumar dał kase na badania, to i tak Ursus długo nie pociągnie, bo Bumar nie ma tyle pieniędzy, a nie wiem czy ktoś z chęcią kupi ursusa..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Niby wprowadzają nowe modele ale ich nigdzie nie ma. Myślałem że na Opolagrze bedzie nowy ursus chociaż ten 5024. Ale jakoś go nie było był 5314, 5714, 1234 i 1634. To co się stało z ursusem to przechodzi ludzkie pojęcie. Tylko samobójca sprubuje uratować ursusa. Reszta się odsunie i powie sami sobie winni upadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Bumar musiałby zainwestować miliardy złotych, żeby ursus dorównał marką zachodnim. Wtedy nabywców by znalazł.. Ale narazie to nie sądze, że ktoś kupi taki ciągnik, jak w podobnej cenie może mieć zachodni.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Bumar musiałby zainwestować miliardy złotych, żeby ursus dorównał marką zachodnim. Wtedy nabywców by znalazł.. Ale narazie to nie sądze, że ktoś kupi taki ciągnik, jak w podobnej cenie może mieć zachodni.

Jeżeli opuściłby ceny chociaż o 5000 zł miałby więcej nabywców. A dlaczego skazujecie go od razu na upadek?? Słyszeliście,żeby ogłoszona była upadłosc??

A co do tych odlewni to jest to po prostu wynikiem mniejszego zapotrzebowania na ciągniki ( upadek PGR-ów ) i po części złego zarządzania ( czasem też zabrakło pieniędzy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj