Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#5921 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:48

Co z tą Pol... Fabryką

Nie jest problemem jakość, ale mentalność Polaków. Przetłumacz teraz wszystkim, że taki silnik "Made in Poland" będzie oszczędny, wytrzymały, że faktycznie generuje tyle koni, ile napisali w broszurze, itp. Za granicą ludzie byliby ciekawi, a w Polsce taki silnik okrzyknięto by ścierwem roku. Nawet jeśli byłby naprawdę dobry, to zawsze coś by znaleziono: że za lekki, że ma za mało momentu, że za wysoko się kręci, że pali za dużo, że coś tam, coś tam... Czy tak by nie było?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 23:53
  •  

#5922 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 23:40

Co z tą Pol... Fabryką

Jestem wykształcony w tym kierunku, i ze znalezieniem pracy, w naszym kraju było mi ciężko, gdyby nie wygrany konkurs na przyzwoity projekt, dalej byłbym na bezrobociu, i niestety musiałbym opuścić nasz kraj wyjeźdzając za granicę

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#5923 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 23:19

Co z tą Pol... Fabryką

TheMariko12 a to dzięki komu byś opuścił nasz kraj...?? Dzięki naszemu kochanemu rządowi, bo zamiast rząd wspierać polskie zakłady to woli dawać wzbogacać się innej Fabryce np NewHolland a polskie zakłady,fabryki zniszczyć...

#5924 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 00:59

Co z tą Pol... Fabryką

Ale my też nie wspieramy naszych zakładów i jesteśmy podobni do rządu bo Polskie to złe.  Dywanik w Ursusie zły a to lampy nie te nawet na AF czytałem, że ten nowy 380 ma za daleko uchwyt pod obciążniki wysunięty i to nie ładnie wygląda, a ja mówię, że to nie zabawka i dzięki temu jest stabilniejszy ale co tu gadać jak w Zetorze majorze nikomu np udzwig nie przeszkadzał a Ursus taki sam tyko silnik inny to wszystko zle tego się czytać nie da, jak czeskie takie za***iste to kupujmy czeskie płody rolne bo ich są lepsze i niech wszyscy idą tą drogą to żyta nie sprzedacie za 200 zł za/t bo marka jaką nam czesi wyrabiają pójdzie w świat a niedługo wszyscy parobami u niemca  czy anglika zresztą będziemy, nikomu to widzę nie przeszkadza. Nie chodzi mi tu że ktoś nie chce kupić Ursusa bo np. potrzebuje lepiej wyposażony ciągnik albo lepszej marki żeby sąsiadowi pokazać, ale o pierdoły których się czepiacie: a to opony nie te, odcień koloru nie taki. Jak bym dziecko słyszał, że zabawka brzydka i płacz.

#5925 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 19 listopad 2014 - 09:57

Co z tą Pol... Fabryką

Witam sąsiadów:) Ja też jestem użytkownikiem 2 Ursusów, i wcale nie twierdzę że to złomy, co prawda maja już te prawie 40 lat, ale uszczelni się i się dalej jedzie. Zakładowi w Lublinie dobrze życzę, ale nie podoba mi się to że to są tylko składaki, po drugie źle się stało że zniszczono z premedytacją ZPC Ursus w Warszawie, maszyny wywiezono do skośnookich i dzisiaj możemy kupic nową c-330 made in china, części oryginalnych też jak kot napłakał do starszych Ursusów, jak nie chińskie to klepane po stodołach, czasami rozpadają się po kilkuset godzinach -  u mnie rozsypała się jedno koło zebate w koszu satelitów po prawie 800 mh od remontu w c-360. Inna kwestia ... obecne kierownictwo zakładu w Lublinie jest powiązane z obecnie rządzącymi i dlatego ... za symboliczną kwotę przejęli nazwę - Ursus, ciekawe czy też nie brali udziału w wykończeniu zakładu w Warszawie??? A podniecac się tym ze Pol-mot ściąga z zagranicy taktory i nakleja naklejkę Ursus ... śmiech na sali. Zastanoawiałem się nad kupnem używanego Ursusa, ale jak widzę tą jakść części zamiennych to ręce odpadają, bo traktor ma robić w polu, a nie stać w garażu, więc ... nie kupię więcej Ursusa, chyba że zaczną produkować w Polsce i dobre ciągniki.

A co do Zetora to spółka w Zetor Polska w Kaliszu w 1989 roku - będąca w rękach polskich, nie czeskich posiadała ponad 50% udziałów w zakładach Zetora. Rząd Mazowieckiego sprzedał udziały w spółce Zetor Polska - czechom ... cóż tu napisac ... wszyscy jesteśmy frajerami ... na takich głosujemy którzy tylko niszczą, pozwalamy też na fałszerstwa wyborcze, w okolicach Malborka na 22 000 oddanych głosów ok 5 000 nieważne, wybory w sejmikach wygrywa ... PSL ... no koment.

#5926 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 10:59

Co z tą Pol... Fabryką

to prawda Ursus został celowo zniszczony;/ nie wiem jak jest z pol motem i jego powiazaniami ale wiem ze za bogata to to firma nie była a ze Ursus był na podupadku to i cena byla niska i zmierzam do tego ze tej firmy nie bylo stac od razu zaczac robic to co robia teraz czyli tworzyc polskie ciagniki(oprocz polskiego silnika) i pododno w kielcach maja byc juz one z polska skrzynia itp i wlasnie dlatego tez wprowadzaja pojedyncze modele bo inaczej nie byloby ich stac na POLSKIE CIAGNIKI... co prawda to wstyd zeby URSUS sprzedawal czyjes ciagniki pod swoja marka ale nie oszukujmy sie ze bez tych ciagnikow to sprzedaz by liczyla kilka sztuk gora na miesiac tylko...na Agro Park w Lublinie gosc mowil ze na razie serii H z polska kabina nie bedzie przynajmniej w I polowie roku 2015 bo realizuja kontrakt i te nasze polskie ciagniki:)  swiadczy to o tym ze nie stac ich we wszystko na raz inwestowac:)   własnie brakuje nam tu wypowiedzi konkretnych uzytkownikow tych maszyn;/

#5927 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 12:57

Co z tą Pol... Fabryką

Witam sąsiadów:) Ja też jestem użytkownikiem 2 Ursusów, i wcale nie twierdzę że to złomy, co prawda maja już te prawie 40 lat, ale uszczelni się i się dalej jedzie. Zakładowi w Lublinie dobrze życzę, ale nie podoba mi się to że to są tylko składaki, po drugie źle się stało że zniszczono z premedytacją ZPC Ursus w Warszawie, maszyny wywiezono do skośnookich i dzisiaj możemy kupic nową c-330 made in china, części oryginalnych też jak kot napłakał do starszych Ursusów, jak nie chińskie to klepane po stodołach, czasami rozpadają się po kilkuset godzinach -  u mnie rozsypała się jedno koło zebate w koszu satelitów po prawie 800 mh od remontu w c-360. Inna kwestia ... obecne kierownictwo zakładu w Lublinie jest powiązane z obecnie rządzącymi i dlatego ... za symboliczną kwotę przejęli nazwę - Ursus, ciekawe czy też nie brali udziału w wykończeniu zakładu w Warszawie??? A podniecac się tym ze Pol-mot ściąga z zagranicy taktory i nakleja naklejkę Ursus ... śmiech na sali. Zastanoawiałem się nad kupnem używanego Ursusa, ale jak widzę tą jakść części zamiennych to ręce odpadają, bo traktor ma robić w polu, a nie stać w garażu, więc ... nie kupię więcej Ursusa, chyba że zaczną produkować w Polsce i dobre ciągniki.

A co do Zetora to spółka w Zetor Polska w Kaliszu w 1989 roku - będąca w rękach polskich, nie czeskich posiadała ponad 50% udziałów w zakładach Zetora. Rząd Mazowieckiego sprzedał udziały w spółce Zetor Polska - czechom ... cóż tu napisac ... wszyscy jesteśmy frajerami ... na takich głosujemy którzy tylko niszczą, pozwalamy też na fałszerstwa wyborcze, w okolicach Malborka na 22 000 oddanych głosów ok 5 000 nieważne, wybory w sejmikach wygrywa ... PSL ... no koment.

Co do tych uniewaznionych glosow to bylem w komisji u nas na wyborach i na 500 glosow ponad 100 bylo niewazne bo ludzie nie potrafia zrozumiec ze jak jest "ksiazeczka" z listami wyborczymi to mozna jedenn krzyzyk w calej ksiazeczce. Polowa z tych 100 to na kazdej stronie byl ktos zaznaczony. 

#5928 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 14:36

Co z tą Pol... Fabryką

BO to ten sam "tępy" naród co krytykuje wszystko co polskie. Trzeba zacząć od szkoły i wiedzy fachowej a nie chlać pod blokiem i rzucać kamieniami w szkołę

Edytowany przez Ziel, 19 listopad 2014 - 22:32.

#5929 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 14:44

Co z tą Pol... Fabryką

BO to ten sam "tępy" naród co krytykuje wszystko co polskie. Trzeba zacząć od szkoły i wiedzy fachowej a nie chlać pod blokiem i rzócać kamieniami w szkołe

rzucać i szkołę

nie ma co, popisałeś się

#5930 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką

Ą Ę niema znaczenia na forach więc sie nie czepiaj a literówke można zawsze zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5931 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 07:47

Co z tą Pol... Fabryką

jestem Polakiem i piszę po polsku

i to nie literówka a błąd ortograficzny

i nie czepiam się a poprawiam

#5932 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 listopad 2014 - 12:19

Co z tą Pol... Fabryką

Zgadzam się w stu procentach, że byłoby super, gdyby zaczęli współpracować z Andorią, ale z tego co czytałem, to fabryka Andorii jest w stanie upadłości... :(

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#5933 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 12:28

Co z tą Pol... Fabryką

Gdzie to czytałeś?

To już po przejęciu przez Grupę Gwarant czy przed? z tego co wiem Andoria była w stanie upadłości przed przejęciem jej przez Gwaranta.

Gwarant ma również odlewnie tak że gdyby mieli dobry projekt silnika to możne by i co z tego wyszło.

Edytowany przez OKEY, 21 listopad 2014 - 12:30.

#5934 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 listopad 2014 - 23:29

Co z tą Pol... Fabryką Na dzień dzisiejszy,to chyba z Andorią nie jest tak źle.Skoro dali radę wdrożyć ten nowy silnik ADCR z common railem i przeszli procedury homologacyjne itd,to nie jest źle.Te silniki idą m.in. do Gazeli i chyba czegoś jeszcze.Niedawno zdaje się weszli we współpracę z kieleckim Białogonem i robią bardzo wydajne pompy do wody na bazie swojego silnika 4CTi90,przydatne np. dla straży pożarnych.A poza ty,to oni chyba nie zajmują się tylko produkcją silników,bo produkują np. wały korbowe dla renomowanych firm,jak mercedes.Tak,że jakoś tam chyba pomału prosperują.Współpraca obu firm wyszła by na dobre każdej ze stron.ursus miałby tańszy,krajowy silnik,a Andoria pewny zbyt na swój produkt.
Edit:Znalazłem ten artykuł,ale to jest z maja ubiegłego roku.
http://nowiny.andryc...pa-z-andrychowa

Edytowany przez Marioboss, 22 listopad 2014 - 10:37.

#5935 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 19:22

Co z tą Pol... Fabryką

Ale czy na pewno tańszy silnik? ;) Jesteście tego pewni?

#5936 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 22 listopad 2014 - 19:50

Co z tą Pol... Fabryką

Może i tańszy by był przy współpracy i produkcji na większą skalę. Tylko, że to plany na przyszłość bo obecnie to jednak, moim zdaniem, lepiej że wstawili Perkinsa bo to jednak jest jakaś znana i uznana marka. Jak by nie było, to kupiec inaczej będzie patrzył na niesprawdzony ciągnik ale złożony z markowych podzespołów.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#5937 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 listopad 2014 - 20:23

Co z tą Pol... Fabryką No tak,tylko że chodzi też o to,żeby wspierać nasz przemysł,zamiast zachodniego,czy innego.Gdyby te silniki były produkowane u nas,przez jakąś polską firmę,jak dawny Ursus produkował Perkinsa 3 i 4-ro tłokowego,to by było fajnie,bo ludzie by prace mieli i coś by się tam powoli rozwijało.Ale to chyba nie w tym kraju.A Andoria miała znane i doskonałe silniki serii SW400 i 266.Chyba nikt na nie nie narzekał za bardzo,choć to w gruncie rzeczy angielska konstrukcja, to jednak nasi to troszkę modernizowali.Kupienie licencji na jakiś nowszy silnik np. Perkinsa z obecnych serii kosztowało by pewnie kupę kasy i nikt tyle nie wyłoży,nie mając gwarancji zbytu na wielką skalę.Nie podoba mi się,że wszystko pakują z zachodu,a nic u nas nie robią (chyba tylko kabiny) ale chyba nie da rady inaczej.Dawniej silniki,czy skrzynie też nie były stricte polskie,bo to licencja Zetora,czy później MF-a,ale robili to od podstaw u nas i o to mi głównie chodzi.Może choć częściowo uniezależnią się od gotowców z zagranicznych firm,ale to wszystko kosztuje.Zależy też,czy szefostwo nastawione jest na odbudowę marki (firmy) czy tylko na łatwe trzepanie kasy na gotowcach ze znaną naklejką.

Edytowany przez Marioboss, 22 listopad 2014 - 20:24.

#5938 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 11:53

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe czy te sprzedawane u nas nowe 3512 pochodzą z Pakistanu.

http://www.maszynydlafarmera.pl/index.php/aktualnoci/2397-ursusy-z-pakistanu-ponownie-na-polskiej-licencji

#5939 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 25 listopad 2014 - 07:28

Co z tą Pol... Fabryką

Większość tych ursusów czyli 2812,3512 i 4512 jest produkowana w Pakistanie, ale podobno też w Brazylii i jeszcze w 1 miejscu ale juz nie pamietam gdzie. Na Polskietraktory.pl piszę że ursus 2812 50km 3512 60km i 4512 75km :blink:  a wiadomo że ursusy miały odpowiednio 38km 47km i 66km [a także 60 i 68,7]. Zapytałem sie gościa z tej strony o ursus 3512 i odpisał-

Witam,

producent potwierdza 60 KM nawet specyfikacją ale Polskie realia sa 
takie że nikt nie chce zarejestrować go z wartością 60KM a właśnie 48 bo 
tylko takimi danymi dysponują w stacjach diagnostycznych.
Taka Polska paranoja.

Trzeba by go dać na hamownie. Jeśli chodzi o WOM to mają tylko niezależny od skrzyni przekładniowej, czy jak kto woli zależny od obrotów silnika  B)

Ps. Jak coś to pytać, mogę napisać jeszcze do tego sprzedawcy.

Edytowany przez dawidursus323, 25 listopad 2014 - 07:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5940 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 09:31

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe te mf-y nawet, http://www.alibaba.c..._123176451.html tak nas załatwiła unia, trzeba było otworzyć swoją fabrykę w chinach czy pakistanie i tłuc takie 4514 i sprzedawać po 50tyszł na dogodnych fabrycznych kredytach - wszystkie 60-tki by wypchnęły a tak to do wyboru albo w niczym nie lepszy major czy FT za ponad 2 razy taką kasę albo zachodnie za 4 razy taką.... 

Dodaj odpowiedź