Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#5901 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 13:33

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie fajnie sobie tu gadacie. URSUS przegania a finalnie wygryza Zetora z rynku. Mogłoby to być możliwe, ale nie w takim kraju jak Polska, gdzie wszystko co "zahraniczne" z automatu lepsze, włączając w to papier toaletowy. Rząd powinien pomagać, ale nie pomoże bo to nie Polacy, bo taka Polska, żałosne - a propos tak wygląda poprawna pisownia wyrazu żałosny :( Pytanie zasadnicze ilu z Was było lub wybiera się dzisiaj na wybory samorządowe (zwracam się oczywiście do posiadaczy dowodów)? Wszakże tu zaczyna się Polska, cytując jedno z haseł wyborczych!
Fajnie, że Panowie Z. z URSUSa coś robią, ale nie mogę pozbyć się wrażenie, że obliczone jest to tylko na duży i w miarę szybki zyski. Bogatego inwestora na razie jednak nie widać tak więc, żeby nie wtopić trzeba cały czas kusić inwestorów wizją stałego rozwoju. Prototypy powstają i zostają na lata prototypami (U14034/U15014, U10014T). Rozwiązaniem dla polskiego przemysłu maszynowego byłoby powstanie silnej grupy skupiającej w sobie kilka rozwiązań produktowo-technologicznych. Przykładowo URSUS pcha się w autobusy, chwała, że próbują, że nie stoją w miejscu, ale wyobrażacie sobie taki koncern PESA-Solaris-URSUS-SKB Fon? Wiem, wiem sci-fiction na pierwszy rzut oka, ale innej drogi do prawdziwie polskiego przemysłu stawiającego poważny opór przebogatym zachodnim firmom nie widzę! Problem w tym, że takie numery nie u nas. Każdy chce być szefem, prezesem, liczy się szybki zysk, w międzyczasie jakaś łapóweczka, ważne jest to co tu i teraz a przyszłość mamy w doopie. Autosan to kolejna polska marka, która prawdopodobnie odejdzie do krainy wiecznych łowów :( Takim niedoścignionym wzorem dla Polskiej gospodarki byłby koreański Samsung... Kończę bo zaczyna mnie ponosić :)

http://forsal.pl/gal...cz-zdjecia.html

zZz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 23:13
  •  

#5902 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 14:03

Co z tą Pol... Fabryką

STIG0013 A no faktycznie nie na to patrzyłem... :)

Edytowany przez lukasz51195, 16 listopad 2014 - 14:06.

#5903 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 listopad 2014 - 16:17

Co z tą Pol... Fabryką Ja byłem o 8:02 oddać głosy i pognałem "frajerów"

#5904 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 16 listopad 2014 - 16:20

Co z tą Pol... Fabryką

A co tu sie dziwic. Zetor udoskonala wlasne konstrukcje, powstale juz okolo 50lat temu (rolnik spojrzy i od tazu kojarzy ze starszymi sprawdzonymi modelami), a Ursus skacze z jednych konstrukcji na inne. Byly juz  MF, Landini, tureckie Hattaty, teraz Farmtrac. No coz, tak to jest przy ciagle zmieniajacych sie zarządach, a marka traci.

#5905 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 16:37

Co z tą Pol... Fabryką

farmtrac? hahaha a zetor major na tych samych podezspolach(nawet kabina identyczna oprocz dachu) a powstal po farmtarcu wiec wcale tan zetor nie jest lepszy od Ursusa...:)

#5906 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2014 - 16:48

Co z tą Pol... Fabryką

Trzeba było unowocześnić szesćdziesiątkę i trzydziestkę,dodać przedni napęd i nie było by lepszych a nie ciagniki na 1 rok robić.

#5907 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 listopad 2014 - 16:53

Co z tą Pol... Fabryką

60tke? Na miejscu zarządu nawet bym wspomnieniami do niej nie wracał, najgorszy ciągnik w swojej klasie. Tam nie ma co unowocześniać tylko trzeba zbudować całkiem nowy model.

#5908 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 17:38

Co z tą Pol... Fabryką

Cena ma duże znaczenie, ponieważ zawiera się w niej jakość materiałów, sposoby obróbki oraz badania i testy. Porównajcie sobie wytrzymałość pił STIHL i jakiś supermarketowych za 200-300 zł (ja mam Stihl-a 029 i już dobrze 10 lat chodzi bez najmniejszej awarii, a ma co robić). 

O własnym silniku możecie zapomnieć.

Ale pozostałe elementy da się w miarę szybko zaprojektować i przetestować. Produkcja w naszych warunkach to już jest inna kwestia ale sądzę, że też dałoby się zorganizować, ponieważ byłoby to seryjne i powtarzalne. Inną kwestią jest natomiast cena gotowego wyrobu w porównaniu do cen konkurencji.  

Chciałbym zwrócić uwagę, że to jest temat o fabryce, a nie mentalności narodu.

Nie jest to także miejsce do wyrzucania z siebie żalów, jak coś się komuś nie podoba to niech to zmieni (jak np. ostatnio na Węgrzech, w Beligii) a nie biadoli przez całe życie. 

#5909 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 18:24

Co z tą Pol... Fabryką

Mi nie chodzi o Majora tylko Proximy i Forterry bazujace na dawnych seriach.

A nowy C-380 to dobry pomysl i zbyt bedzie pewny.

#5910 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 16 listopad 2014 - 21:53

Co z tą Pol... Fabryką

Lepszym rozwiązaniem co do silników, byłaby współpraca z Andoria MOT, Ursus pracowałby nad ciągnikami, udoskonalając je, a Andoria MOT, dostarczałaby silniki własnej produkcji, co byłoby korzystniejsze dla 2 stron, bo Andoria posiada doświadczenie w silnikach jak  i fabrykę do produkcji , a Ursus kupowałby i montowałby je w swoich ciągnikach, co wydaje mi się byłoby tańsze, i szybsze w produkcji :)

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5911 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 23:44

Co z tą Pol... Fabryką

Faktycznie współpraca Andorii z Ursusem byłaby dobrym pomysłem, tylko nie w najbliższym czasie. Ursus próbuje wrócić na rynek, a nieznana jednostka napędowa nie jest zachętą do kupna wyposażonego w nią ciągnika. Ewentualnie mógłby to być opcjonalny silnik zamiast Perkinsa, ale ten drugi jak na razie jest dużą zaletą Ursusów, więc nie ma co grzebać. Skrzynia biegów to  główny element nad którym można i trzeba się pochylić. Opracowanie i wykonanie przekładni jest możliwe w Polsce. Potem można ją rozwijać, modernizować, stworzyć zunifikowaną serię ciągników, itd.

#5912 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:18

Co z tą Pol... Fabryką

Fajnie że Ursus coś stara się robić, tylko brakuję mi tu takiej stabilności. Chodzi mi o modele ciągników, bo co chwile mamy coś nowego. Ile to już było ciągników robionych przez tylko dwa lata? W ten sposób Polski rolnik nie ma możliwości poznać się na Ursusie. A jak dana maszyna nie będzie dobrze przetestowana w polu, to ciągle będą opory przed kupnem nowego Ursusa.

#5913 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:09

Co z tą Pol... Fabryką

ursus powinien zrobić porządek z swoimi modelami ciągników i powoli je dopracowywać a z tą skrzynią też niech nie szaleją tylko ją najpierw niech dobrze przetestują i dopracują 

#5914 Share kubasik

kubasik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, bieganie, sport

Napisany 17 listopad 2014 - 18:19

Co z tą Pol... Fabryką

co tam dopracowywać , jak silniki kupowane jedyne co to mogą pracować na designem przed warfama były za***iste czarno czerwone, porsche design 

#5915 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką A mnie sie podobały maski serii Mido i Forte. Ten jak to mówił mój ojciec "nos rekina" nadawał im drapieżności i oryginalności. Myśle, że mogliby dorobić do nich jakieś czarne wstawki i ciągniczki np nowy 360 wyglądałyby jak miód malina. Mogły by się tylko niezbyt dobrze kojarzyć co do solidności.

#5916 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:26

Co z tą Pol... Fabryką

Wygląd serii Mido nawiązuje do serii ciężkiej, oba przypadki są miłe dla oka.

Jednak żaden z Was nie ma racji, najlepszy był wygląd Ursusa 8034 w nowej odsłonie, tej z 6 kwadratowymi lampami z przodu. 

#5917 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:34

Co z tą Pol... Fabryką

No 8034 wygladal swietnie, Maska ala DF Agrofarm, duzo ladniejsza niz w obecnych.

#5918 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:11

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus był grubszy, bardziej kanciasty i mniej pociągły :)

#5919 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:32

Co z tą Pol... Fabryką

Czy w ogóle był Ursus z maską Mido z kwadratowymi lampami? Jedynie na plakacie reklamowym było go trochę widać, ale to we mgle i w ciemności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5920 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 21:38

Co z tą Pol... Fabryką

Faktycznie współpraca Andorii z Ursusem byłaby dobrym pomysłem, tylko nie w najbliższym czasie. Ursus próbuje wrócić na rynek, a nieznana jednostka napędowa nie jest zachętą do kupna wyposażonego w nią ciągnika. Ewentualnie mógłby to być opcjonalny silnik zamiast Perkinsa, ale ten drugi jak na razie jest dużą zaletą Ursusów, więc nie ma co grzebać. Skrzynia biegów to  główny element nad którym można i trzeba się pochylić. Opracowanie i wykonanie przekładni jest możliwe w Polsce. Potem można ją rozwijać, modernizować, stworzyć zunifikowaną serię ciągników, itd.

Uwierz mi że w Polsce , jest wszystko wykonalne i da się to zrobić, mamy jednych z najlepszych specjalistów, jednak dla nich brakuje pracy w naszym kraju, przeczytaj skład projektantów w Perkinsie i zobacz jacy tam ludzie są ;)

Współpraca z Andorią byłaby dobrym pomysłem, z tego względu że silniki byłyby dużo tańsze, oraz wał do Andorii kosztowałby 2 tyś, a wał do Perkinsa 10 tyś, więc różnica w cenie jest :)

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Dodaj odpowiedź