adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Ten diler co ogłasza tego C-382 jest nie daleko mnie ale wątpię aby miał go na placu. Ostatnio tylko widziałem tam Ursusa C-380 który stoi na placu 2-3 miesiące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Haki są standardowo montowane a nie ma nic mowy o obciążeniach na tył i na przód i klimatyzacji wiec to nie jest cena finalna:/ a ciągnik może stać i cały rok bo ma golasa na placu i ktoś zamówi full opcje to ciągnik jedzie prosto z fabryki do klienta zachaczajac tylko o dealera albo po prostu on jeszcze nie sprzedał tego modelu bo dealerów Ursusa jest sporo a sprzedaż jeśCze nie jest powalająca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś widziałem Ursusa c-380 , na dożynkach w Moragu, 95 tyś netto z obciążnikami z przodu i klimatyzacją, więc cena nie jest wysoka. O ile nic się nie zmieni to na wiosnę przywitam go u siebie, bo ciągnik prezentował się lepiej od kuboty 6060 która stała obok, tylko Ursus miał mniejszą kabinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Na twoim miejscu dałbym sobie spokój z tym ursusem 11054.

Wykonanie i przede wszystkim ergonomia w tym ciągniku pozostawia bardzo ale to bardzo dużo do życzenia.

Za te pieniądze z takim wyposażeniem możesz mieć spokojnie NH TD5 105. Znajomy w podstawie kupił tylko z klima i z rewersem EH i z kilkoma pierdołami i wyszło mu 160 brutto.

Więc nie wiem czy jest sens się pchać w tego Ursusa tylko z nazwy.

Za te pieniądze można mieć również  jakiegoś deutz fahra , claasa czy coś zachodniego w przedziale mocy 80-90 koni. A po roku czasu czasu diler zmieni tobie oprogramowanie komputera i z 80-90 będziesz mieć 110-120 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekajmy że nie ma polskich produktów i ursus robi złe ciągniki a kupujmy nh i jd lub claasa. Raczej w Polsce wtedy nie będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na pewno lepiej pchać się w NH który NH jest tylko z nazwy, do którego główne podzespoły: skrzynia, przedni i tylny most, podnośnik produkowane są w Turcji. Układ napędowy, który Turcy zakupili jako licencję na Fiata serii 66 wywodzi się z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - patrz Fiat 640. A zwolnice tylne jak w sześćdziesiątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej dowiedz się opinii od właścicieli tych ursusów, na agrofoto jest ich co najmniej dwóch. Widziałem na agro show w Ostródzie tego ursusa, ale nie przyglądałem się mu za bardzo bo dla mnie za duży. Z tego co wiem to są duuużo lepsze niż poprzednik czyli 11024, i ludzie jak na razie na nie nie narzekają.

P.S. Można mieć NH za podobną cenę ale kupić ciągnik jest łatwo, często gorzej jest go później utrzymać, serwis w NH na pewno droższy a już nie wspomnę o częściach, a NH wcale bez awaryjne nie są. Sąsiadowi padła pompa w 3 albo 4 letnim ciągniku to kilkanaście tyś poszło...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Narzekajmy że nie ma polskich produktów i ursus robi złe ciągniki a kupujmy nh i jd lub claasa. Raczej w Polsce wtedy nie będzie lepiej.

Ja nie narzekam że nie ma polskich produktów.

Na pewno nie kupie ciągnika za 180,000 pln tylko  ze względów patriotycznych jak w tym ciągniku nie ma za grosz komfortu i ergonomii.

W sąsiedniej wiosce znajomy kupił ursusa 11054 jeszcze z mechanicznym rewersem z lewej strony obok siedzenia.

Ciągnik ma zaledwie 600 mth a już był 3 razy już w serwisie u dilera i w tym raz w lublinie na wymianie skrzyni biegów i sprzęgła.

Najśmieszniejsze jest to że ciągnik jak wrócił z serwisu z Lublina i poszedł do prasy walcowej ( metal fach) bez noży i rotora po zrobieniu około 70 bel padło znów sprzęgło. Jak się później okazało serwis na miejscu (czytaj na polu) jak szukał usterki okazało się że w lublinie nie nie przykręcili jakiejś śruby i założyli coś odwrotnie.

I dalej sądzisz że warto się zadłużyć np na 15-20 lat i kupić ciągnik za 180,000 i mieć w zamian za przeproszeniem kupe gów***

 

 

 

Polski produkt to ja mogę kupić np maszyny

samasz

unia brzeg

alima 

sipma itd

Ale na pewno nie ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

 

Za 170 tys to Pan będziesz miał Deutz-Fahr 5105 G mechaniczną wersję... a są przecież jeszcze SDF 100km w starszych budach jeszcze tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Do mnie dzisiaj dzwoniła pani z ursusa, z tej strony http://c-380.ursus.com.pl/ Pytała o moją miejscowość, powiat, w celu ustalenia mojego najbliższego dilera ursusa, ja na to, że wiem gdzie jest mój najbliższy diler, ona na to, że skontaktujemy się z panem i omówimy szczegóły specyfikacji tego ciągnika, a ja na to, że już wszystko o nim wiem i się zapytałem czy będzie na Bednarach, ale nie wiedziała. Z głosu miła ta pani, ale chyba troszkę niedoinformowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja nie narzekam że nie ma polskich produktów.

Na pewno nie kupie ciągnika za 180,000 pln tylko  ze względów patriotycznych jak w tym ciągniku nie ma za grosz komfortu i ergonomii.

W sąsiedniej wiosce znajomy kupił ursusa 11054 jeszcze z mechanicznym rewersem z lewej strony obok siedzenia.

Ciągnik ma zaledwie 600 mth a już był 3 razy już w serwisie u dilera i w tym raz w lublinie na wymianie skrzyni biegów i sprzęgła.

Najśmieszniejsze jest to że ciągnik jak wrócił z serwisu z Lublina i poszedł do prasy walcowej ( metal fach) bez noży i rotora po zrobieniu około 70 bel padło znów sprzęgło. Jak się później okazało serwis na miejscu (czytaj na polu) jak szukał usterki okazało się że w lublinie nie nie przykręcili jakiejś śruby i założyli coś odwrotnie.

I dalej sądzisz że warto się zadłużyć np na 15-20 lat i kupić ciągnik za 180,000 i mieć w zamian za przeproszeniem kupe gów***

 

 

 

Polski produkt to ja mogę kupić np maszyny

samasz

unia brzeg

alima 

sipma itd

Ale na pewno nie ursusa

W pracy w transporcie pracuje NH i po 3 tyś motogodzin siadły łożyska jakieś w skrzyni i kupę kasy naprawa więc zależy jak trafisz, myślisz, że NH kupisz to się nie zepsuje, lepiej już dopłacić i JD kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W niższym przedziale cenowym i mocach do 110 KM producenci oferują praktycznie to samo. JD, Claas, Farmtrac czy Ursus, wszyscy korzystają z "markowych podzespołów" z tych samych fabryk. Koncern Fiata i SDF mają swoje transmisje, ale w praktyce dużej różnicy w jakości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

URSUS Zachód sp. z O.o. (spółka zależna) z siedzibą w Koszalinie została zawiązana w dniu 16.03.2015 r. Spółka URSUS S.A. objęła 51% udziałów spółki URSUS Zachód sp. z O.o., natomiast pozostałe 49% udziałów objęli łącznie Marzena Nowe i Karol Nowe.

Czas trwania spółki jest nieoznaczony, a głównym przedmiotem działalności spółki będzie sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych. Kapitał zakładowy spółki wynosi 5.000,00 zł.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Witam. Orientujecie się może w cenach 11054? Byłem w Niedrzwicy Dużej u dilera i wyliczyli mi 170970 brutto z klimatyzacją, 3 sekcyjną hydrauliką i obciążnikami na tył. Co sądzicie o tej cenie? Dopiero zacząłem się rozglądać dlatego pytam Was. Pasuje dowiedzieć sie tu i ówdzie, bo pewnie cena może się różnić nawet znacznie. A i mówili mi, że 6 miesięcy trzeba czekać na ciągnik, nawet dzwonił przy mnie do Lublina i pytał czy się nie zmieniło z terminem i nie da się szybciej, ale podobno mają dużo zamówień na C-380 i nie ma kiedy skręcać te większe.

 

Ursus 11054 z szerokimi oponami kosztuje 150 000 brutto. Cena po długich negocjacjach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Dziękuję wszystkim za sugestie i wyrażenie swojej opinii, ale 3400 cm3 i CR w nh jakoś za mną nie przemawia. Bawiłem się co nieco z silnikami na studiach(testy hamowniane, modyfikacje itp.) i w skrócie powiem, że przy małej pojemności ,,konie są dmuchane"- czego każdy się domyśla, a o CR juz nie wspomne, bo zdziwili byście się jak przykładowy SW400 zachowywał się z zaadaptowanym CR II generacji, a jak na pompie roto w porównaniu z orginalnym układem zasilania (roto wypadła najlepiej,  z resztą w S4003 były identyczne zależności). Nie mówię, że te 110 w owym ursusie jest napewno, bo perkins to jednak nie jest silnik, który nadaje się do ciężkich warunków pracy. Ale jak bym potrzebował ciągnika tylko do orki i samych ciężkich prac to celował bym w Forterre, bo Zetor akurat czy ciąga 4 obracalną, czy wozi pióra to praktycznie ma jedną normę, a perkins był by już bardziej kompaktowy. No i jestem człowiekiem pokroju ,,Nikoś Dyzma-to co nie Polskie mi szkodzi" he he
Jeśli chodzi o tą transmisje Ursusa to jest niby Carraro i oni to w Lublinie składają z części a nie zakręcają skrzynię do silnika który został przywieziony niby z Anglii, a później tylko sami montują pozostałe układy, podzespoły oraz elementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Dlatego właśnie te 4.4 litra w nowej osiemdziesiątce, to podstawowy argument, przy wyborze między nią, a trzygarowym majorem, czy nowym farmtrackiem 675 z normą euro 3b :) Czy ten silnik będzie w nich przez cały czas? Bo jak by wstawili w niego tego 3.4 litrowego perkinsa, zanim załapałbym się na młodego rolnika, to się chyba załamię...  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Raczej będą musieli zmienić ten silnik. Wszystko się okaże po nowym roku.

 

Ursus zaprasza na AgroShow: https://www.facebook.com/events/608773089263909/

 

Do tego przymierzają się do wprowadzenia nowych modeli serii C: https://www.facebook.com/URSUS.1893/photos/pcb.1717582861797213/1155873794426453/?type=1&theater , https://www.facebook.com/URSUS.1893/photos/pcb.1682754081944922/1155844547762711/?type=1&theater

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj