Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#5881 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 13:20

Co z tą Pol... Fabryką

co ty gadasz? Alternatywa dla Forterry to ponad 200 km Massey ? Nawet jeżeli wziąć pod uwagę mniejsze modele no to niestety ceny za MF są jakie są. Nie chodzi tylko o moc ale co i za ile, jak ktoś taki jak ja, jedyne czego oczekuje to klima ehr i rewers przy kierownicy przy w miarę dobrych gabarytach to nie będę wywalał kasy na ładny znaczek na masce. Dlatego jeżeli Ursus przygotuje konkurenta dla Frotki HSX no to będę miał niezły orzech do zgryzienia co wybrać.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 01:24
  •  

#5882 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 14:41

Co z tą Pol... Fabryką kubasik  własnie jako konkurenta forterry z Ursusa bo do tej pory nie ma w Ursusie takiego ciągnika wagowo a nie że wgl konkurenta dla tej serii...:) ciagniki z zagranicznych marek są min dlatego drozsze bo mają wiele bajerow w kabinie i na zewnatrz maski itp a takie ciagniki jak zetor farmtrac ursus farmer są tansze poniewaz są proste w budowie jak i wygladzie ale np zetor HD po przez nowy srodek kabiny min zwieksza swoja cene produkcji jak i zakupu i tak idzie za kazdym ciagnikiem samochodem itp:) dlatego tez czym samochod lepiej wyglada z zewntarz tym jest drozszy tak samo jest w tej branzy:)

#5883 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 18:55

Co z tą Pol... Fabryką

Dodałbym jeszcze że ciągnik (czy samochód) jest tym droższy im bardziej niezawodny i komfortowy. Np Fendt vs Belarus. Różnica w cenie ogromna ale z Fendt-a można nie wysiadać (człowiek się nie męczy) i można go nie gasić (sprzęt daje radę) a Belarus cóż to Belarus ;p

#5884 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 20:00

Co z tą Pol... Fabryką To też prawda, jednak każdy kupuje ciągnik wedle swoich możliwości i potrzeb. Żaden obszarnik, który ma 300ha nie kupi belarusa (no chyba że tego największego, model 3022 ale to chyba inna bajka). A nikt kto ma dajmy na to 15ha nie kupi fenda 900 vario. A u obu wytrzymają tyle samo czasu. Bo u obszarnika fend będzie kręcił po 1000mth a u małego 100 lub 200mth jednak u jednego i drugiego maszyna przeżyje bezawaryjnie dajmy na to 10 lat. Ursus z założenia jest dla tych mniejszych i chyba będzie się tego trzymał do czasu aż nie ugruntuje sobie silnej pozycii na rynku.

#5885 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 20:48

Co z tą Pol... Fabryką

Zgadzam się. Już to kiedyś mówiłem ale się powtórzę. Uważam, że Ursus powinien się skupić na przedziale mocy 75-120 koni i w tym przedziale mieć około 4 modeli i dodatkowo żeby każdy z tych modeli był dostępny w dwóch wersjach, prosta i tania Classic (16/16 w pełni mechaniczna)  oraz wypasiona i mniej tania Premium (24/24 elektrohydrauliczna, EHR i coś tam jeszcze) , oczywiście obie wersje powinny być tak samo dobrze jakościowo wykonane i tak samo trwałe, przy czym ta droższa powinna się różnić zewnętrznie żeby już na oko było widać że to wersja Premium (wiadomo jak ktoś dopłaca to chce żeby było to widać). 

#5886 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 21:09

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus chce wykopać Zetora z rynku i chwała im za to :D  więc niech wypuszczą po trzy wersje każdego modelu i Zetor idzie na emeryturę ;)

#5887 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 00:38

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie nurtuje mnie jedno pytanie, a mianowicie czy te nowe ursusy mają coś wspólnego z tym starym ursusem..?? Chodzi mi o to że kiedyś ursus był składanych z polskich części  a teraz w tych nowych co jest Polskiego...? Chyba tylko naklejki Ursus... :(

#5888 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 00:39

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus wygryzie Zetora? Nie ma mowy. Chociażby przez brak rozwiniętej sieci dealerskiej i serwisowej, której budowanie trwa i kosztuje. Najbliższy serwis tego wynalazku miałbym 100km od siebie, podczas, gdy Zetora, SDF, JD, NH mam w promieniu 15km. Chyba nie jestem odosobniony z tym przypadkiem. Bądźmy poważni.

#5889 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 listopad 2014 - 05:25

Co z tą Pol... Fabryką To wszystko zależy od nas, czy będziemy kupować swoje i stawać się potęgą, czy wspierać zagraniczne robiąc śmietnik dla europy.

#5890 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 16 listopad 2014 - 07:39

Co z tą Pol... Fabryką

Silnik Perkinsa, skrzynia Carraro, czyli polski Ursus nie wyprodukowany w  Warszawie, tylko złożony w Lublinie. Taka Polska. Żałosne. Upadek...

Edytowany przez tracker, 19 listopad 2014 - 09:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5891 Share RaFaL47

RaFaL47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 08:47

Co z tą Pol... Fabryką kedziorek nie zgodzę sie z Tobo że droższe jest lepsze,komfortowe tak ale nie bezawaryjne im bardziej zaawansowa konstrukcja tym wiecej rzeczy które mogo się zepsuć . ostatnio ogladalem rady bmw m3 po 2 godz jazdy wyczynowej zapalily sie wszyskie kontrolki serwisowe a auto z gornej półki za kilkaset tys

#5892 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 09:46

Co z tą Pol... Fabryką

Nie od razu Kraków zbudowano.

Dużo zachodnich ciągników to tez składaki i jakoś kupując taki ciągnik nikt nie mówi że składaka kupił tylko konkretną markę.

Dzisiejszy Ursus w spadku dostał praktycznie tylko znaczek i niby jak według was miał sie zacząć odbudowywać?

Ursus zdobył afrykański kontrakt i teraz produkcja idzie na dwie zmiany a i często w niedzielę. Sam Zarajczyk mówi ze przez to zaniedbują trochę rynek krajowy ale coś robią.

Ursus ma własny dział konstrukcyjny do tego współpracuje z uczelniami, do tego współpraca z producentem mostów, odlewnią i możliwe ze myśla o silniku.

Aktualnie bez sensu jest utrzymywanie serwisu w każdym większym mieście przy takiej sprzedaży ciągników. 

Mam wrażenie że nawet gdyby Ursus zaczął robić Fendty to też niektórym by nie pasowało.

Jesli ktos ma uczulenie na wszystko co Polskie to co jeszcze robi w tym kraju?

#5893 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 11:28

Co z tą Pol... Fabryką

Panie Members właśnie o to chodzi że każdy ma jakiś sentyment do Ursusa ale do tego naszego POLSKIEGO, chodzi mi o to że by był produkowany z naszych polskich części z naszych polskich fabryk... Wtedy ile ludzi mieli by prace a tak to co... A w odbudowie mogł by tak łaskawie pomóc nasz kochany Rząd... Nie mówię tu tylko o fabryce URSUS ale także o fabryce FSO, BIZON...  :mellow:

#5894 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 11:39

Co z tą Pol... Fabryką

O Bizonie zapomnij, bo FMŻ to teraz fabryka New Hollanda. FSO jest (a przynajmniej jakiś czas temu była) w pełni wyposażoną fabryką zdolną rozpocząć produkcję samochodu osobowego w ciągu pół roku. Niestety nie ma inwestorów szukających wolnej fabryki. Ursus w Lublinie daje sobie jakoś radę. Powoli wracają na rynek.

Wykopanie Zetora z rynku jest możliwe, ale nie od razu. Na to trzeba czasu. Pierwszym wyraźnym krokiem w tym kierunku może być wypchnięcie Majora z rynku Ursusem C-380. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...

#5895 Share RaFaL47

RaFaL47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 11:40

Co z tą Pol... Fabryką Rząd może by i pomodl gdyby rządzili prawdziwi Polacy.

#5896 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 12:14

Co z tą Pol... Fabryką

Ja tam bym nie liczył na rząd i z daleka się od nich trzymał bo jak zobaczą, że jest kasa to zobaczycie zaraz coś upadnie. Lepiej sobie powoli i po swojemu. Naprawdę niektórzy chyba mają zbyt dużą wyobraźnię by po przejęcie ursusa od razu liczyć, że będą produkować właśnie ciągniki a jeśli by tak było to znów widziałbym znienawidzonego c 360. Sprawę z reklamowanie go na naszym runku trochę olewają ale myślę że głównie chodzi o zdobycie jak najszybciej kasy by wszystko ruszyło. Teoretycznie gdybym chciał wybrać sobie co chcę to chciałbym przede wszystkim dobrze odizolowaną kabinę od tego rumoru wszelakiego, rewers, ehr, sterowanie podnośnikiem z błotnika, przedni tuz w takiej kolejności. Co do skrzyni to rzeczywiście niepotrzebne nam coś podobnego do vario a potrzebna jest skrzynia zsynchronizowana nie musi być 30/30 czy 60/60 i pełen automat, wystarczą 3- 5 półbiegów zmienianych pod obciążeniem.

#5897 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 12:15

Co z tą Pol... Fabryką

Panie Members właśnie o to chodzi że każdy ma jakiś sentyment do Ursusa ale do tego naszego POLSKIEGO, chodzi mi o to że by był produkowany z naszych polskich części z naszych polskich fabryk... Wtedy ile ludzi mieli by prace a tak to co... A w odbudowie mogł by tak łaskawie pomóc nasz kochany Rząd... Nie mówię tu tylko o fabryce URSUS ale także o fabryce FSO, BIZON...  :mellow:

Drobna uwaga na przyszłość :) Members to nie jest nick użytkownika to grupa do jakiej user należy

Edytowany przez STIG0013, 16 listopad 2014 - 12:16.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5898 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 12:40

Co z tą Pol... Fabryką

To wszystko zależy od nas, czy będziemy kupować swoje i stawać się potęgą, czy wspierać zagraniczne robiąc śmietnik dla europy.

Od oferty zależy co klient kupi. Oferta Ursusa jest kiepska. 

#5899 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 16 listopad 2014 - 12:47

Co z tą Pol... Fabryką

kedziorek nie zgodzę sie z Tobo że droższe jest lepsze,komfortowe tak ale nie bezawaryjne im bardziej zaawansowa konstrukcja tym wiecej rzeczy które mogo się zepsuć . ostatnio ogladalem rady bmw m3 po 2 godz jazdy wyczynowej zapalily sie wszyskie kontrolki serwisowe a auto z gornej półki za kilkaset tys

Chyba nigdy takiego samochodu na oczy nie widziałeś, skoro piszesz takie bzdury, pewnie  coś gdzieś od kogoś usłyszałeś, nie do końca zrozumiałeś o co chodzi i piszesz brednie, jeździłem m3 i po wyczynach jak to nazywasz , żadne kontrolki nigdy się nie  zaświeciły, jest to zupełnie inna technologia i trzeba tym umieć się obsługiwać, poprzez ustawienie komputera i funkcji w tym samochodzie, a jeśli ktoś próbuje driftować na trybie eco , to nie dziw się że święcą się kontrolki

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5900 Share RaFaL47

RaFaL47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 13:32

Co z tą Pol... Fabryką TheMariko12 tvn turbo test w tv na torze testował Adam Kornacki . Zycze dalej bezawaryjnej jazdy.
Test w tvn turbo. Jak znajde link to Ci zapodam i Adam Kornacki nie testowal mki na torze w trybie eko

Dodaj odpowiedź