Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#5581 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:18

Co z tą Pol... Fabryką

Produkcyjnej ? Tego modelu nie ma chyba dalej w sprzedaży

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 17:49
  •  

#5582 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:14

Co z tą Pol... Fabryką

na zdjeciu mozna dojrzec symbol 15014 wiec nie wiem skad im sie wzielo "H150" chyba ze jest cos o czym jeszcze nie wiemy ale ciagnik juz widzialem w sprzedazy na allegro, nie ktorzy sie wypowiadali ze u jakiegos dealer stoi a sam osobiscie widzialem jak z lublina gnal na kolach z prasa krone chyba ale jeszcze bodajze z tymi srebnymi wstawkami z przodu wokol swiatel a bylo to ok 2 mca temu:) 

po za tym symbol "H150" kojarzy mi sie od razu z zetorem...;/ 

Edytowany przez 1994kuba1994, 22 wrzesień 2014 - 19:30.

#5583 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:14

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie ja wszystko rozumiem, ale to powoli zaczyna się robić karykaturalne. Co to jest kółko różańcowe? Proponuję, żebyście dali sobie na wstrzymanie bo to nikomu nie służy. Pracownik na usługach Ursusa lublinieckiego pierd....ł się w nazwie ciągnika na fejsie, a Wy doszukujecie się nie wiadomo czego :( A może ten niepohamowany zapał wykorzystać inaczej i zainterweniować w Lublinie, że zatrudniają niekompetentnych ludzi (gościu ma do zapamiętania nazwy 6-ciu modeli i nie daje rady), że mają gdzieś jakość swoich wyrobów... Pojawia się artykuł, że firma wychodzi z Bośni i oddaje zakład za friko,a Wy debatujecie na temat literki "H", chociaż wnioski po przeczytaniu tekstu nasuwają się same - już nawet na Bałkanach nikt nie chce się dalej nabierać na ten "plastik fantastik", wykonanie byle jakie, materiały byle jakie. I, żeby było jasne zależy mi na losie URSUSa, ale coraz częściej brakuje mi w tym wszystkim zwykłego (w cywilizowanych krajach to standard) profesjonalizmu. Sorki...

zZz

#5584 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:38

Co z tą Pol... Fabryką

kolego wybacz ale na balkanach w ciagu pol roku kraj zostal bardzo powaznie zniszczony przez wode a w tamtym roku byla susza i nic dziwnego ze nie bedzie sprzedazy a i jak fabryka ucierpiala to i moglo im sie nie oplacac jej doprowadzac do stanu dobrego i tam produkowac, byc moze dlatego cena taka a nie inna;/

Edytowany przez 1994kuba1994, 23 wrzesień 2014 - 13:26.

#5585 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 13:51

Co z tą Pol... Fabryką

No i się zaczęło ....   

http://www.bankier.p...ii-3204809.html

#5586 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 17:30

Co z tą Pol... Fabryką

Nie ma to jak nasz polski ursus.

https://www.youtube....h?v=aQUTAf_wxvk

O ile oczy mnie nie mylą to była tam nie jedna zmiana biegu bez sprzęgła.

Albo ursus ten ma inną skrzynię biegów albo ten koleś jeździ tym ursusem od dziecka.

#5587 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:45

Co z tą Pol... Fabryką

:blink: A ludzie piszą, że biegi w nich zgrzytają. A tu bez sprzęgła wchodzą jak w osobówce, nawet reduktor! :blink:  Facet jest niesamowity!!!

#5588 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 06:01

Co z tą Pol... Fabryką

Na masce tego ciągnika pisze Crystal 260. I tu nasuwa sią pytanie co oni z tą skrzynią zrobili.

Koleś  który to nagrał powiedział że jest to oryginalna skrzynia biegów.

Ursus ten ma orginalną skrzynię biegów a na pytanie jak zmienia biegi bez sprzęgła odpowiedział:

it's very simple, you have to be just right speed on the tractor and motor rpm, and you can use quick change gear to get just right speed on transmission, then just switch the gear ! by the way, you should look at this:

https://www.youtube....h?v=vVx9Yzzq5-0

Edytowany przez Salisbur, 24 wrzesień 2014 - 14:36.

#5589 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:56

Co z tą Pol... Fabryką

Tak jak tu pisze kolega wyżej.Patrzysz na obroty jakie są na silniku i wtedy biegi same wejdą.A wzmacniacza używa jako "synchronizatora" aby zmniejszyć prędkość obrotową wałka sprzęgłowego.

Co do filmu.Właśnie tu jest pokazane jak ciągnik powinien wyglądać i w jakim być stanie.W kabinie czysto(widać że dbają),mechanicznie słychać że też dobrze.I na zachodzie te ciągniki będą chodzić jeszcze kupe lat bo tam jest obsługa,serwis,użytkowanie takie jakie powinno być a, nie tak jak u nas, aby silnik chodził i koła się kręciły...

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5590 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:17

Co z tą Pol... Fabryką

Tak to już u nas jest jak jeździ to dobrze, jak przestanie to będziemy naprawiać. Sąsiad na pytanie mojego ojca czy wymienia olej w ciągniku (c 360) odpowiedział " nie on sobie sam wymienia, ja mu tylko dolewam. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5591 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:40

Co z tą Pol... Fabryką

No i dlatego te ciągniki tak chodzą jak chodzą...360 to jeszcze pół biedy ale te duże ursusy bardzo dostają w dupe za niedbalstwo...bardzo,z zewnątrz nie widać tego po on jeździ i jeździ ale jak jeździ...U wujka w 1214 załatwili mechanizm różnicowy przez to że nie chciało się sprawdzić stanu oleju.Nawet nie przemówiło do nich ze spuścili ze skrzyni tylko 20 litrów.

Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5592 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 16:49

Co z tą Pol... Fabryką

Dziś w gazecie lokalnej "Tygodnik Tucholski" znalazłem reklamę (informację) o zmianie nazewnictwa i nowych modelach. Teraz ciągniki Ursus będą miały nazwy nawiązujące do starych modeli czyli seria "C" i "U". Pierwsze modele to: C 380 o mocy 75 KM, maska podobna do 5054, a kabina czterosłupkowa (jest zdjęcie w gazecie); drugi to C 3110S o mocy 110 KM. Silniki Perkins, skrzynie ZF, mosty Carraro.

Ktoś coś wie o tych modelach? Na oficjalnej stronie Ursusa nie ma nawet wzmianki. 

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0539.jpg
  • Zdjęcie0538.jpg

Edytowany przez bergman31, 25 wrzesień 2014 - 17:04.

#5593 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 17:20

Co z tą Pol... Fabryką Niby fajnie, że nawiązują do historii ale wg mnie seria ''C'' jest tylko jedna i powinni jej nie wskrzeszać na siłe dla lepszej sprzedaży. Marketing marketingiem ale myśle że szafowanie starymi symbolami jest trochę niesmaczne. Poza tym ''C 3110 S'' jakoś kojarzy mi się z farmtrackiem (a to nie dobrze).

#5594 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 18:01

Co z tą Pol... Fabryką

fajnie wyglada ten ciagnik na zdjeciu tylko mam nadzieje ze wszytkie modele beda mialy jednakowego ksztalu obciazniki i bedzie git^^ bardzo fajnie ze cos robia do przodu bo juz myslalem ze beda czekac z tym co maja az do stworzenia polskich ciagnikow;/ co do oznaczenia "C" to bardzo dobrze ze bedzie bo technologia powinni isc do przodu ale cos po starym Ursusie powinno zostac wlasnie np ta literka:) a czy po miedzy ciagnikiem 75 km a 110 km nie ma mowy o innych?;o i ciekawa jest ta literka "S" <mysli> ciekawe kiedy je zaprezentuja:) 

#5595 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:04

Co z tą Pol... Fabryką

łapcie zdjęcia na temat eksportu ciągników do Afryki   https://www.facebook...02203925&type=1

#5596 Share rafi1999

rafi1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 20:13

Co z tą Pol... Fabryką

Dziś w gazecie lokalnej "Tygodnik Tucholski" znalazłem reklamę (informację) o zmianie nazewnictwa i nowych modelach. Teraz ciągniki Ursus będą miały nazwy nawiązujące do starych modeli czyli seria "C" i "U". Pierwsze modele to: C 380 o mocy 75 KM, maska podobna do 5054, a kabina czterosłupkowa (jest zdjęcie w gazecie); drugi to C 3110S o mocy 110 KM. Silniki Perkins, skrzynie ZF, mosty Carraro.

Ktoś coś wie o tych modelach? Na oficjalnej stronie Ursusa nie ma nawet wzmianki. 

Koleś który siedział na c-330 w bednarach to znajomy z okolicy pracuje w ursusie i opowiadał mi o tym modelu ...

#5597 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 20:27

Co z tą Pol... Fabryką

I co o nim mówił?

#5598 Share krzychu12

krzychu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Kombajny Bizon. Literatura rolnicza.

Napisany 25 wrzesień 2014 - 20:46

Co z tą Pol... Fabryką

Wiecie może od czego jest ten zbiornik z wydechem obok kabiny w nowym ursusie 15014?

#5599 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 21:44

Co z tą Pol... Fabryką

To jest tłumik lub katalizator, albo jedno i drugie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5600 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 22:23

Co z tą Pol... Fabryką

Zbiornik na AdBlue.

Dodaj odpowiedź