Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 luty 2008 - 16:34

Co z tą Pol... Fabryką tl100a- 177tys. pln (nie wiem jakie wyposażenie)
7524- 133.tys (klima standart)
7524 +przedni tuz(2800kg) i wom, klima- 152 tys.
a mf nigdzie nie mogę ceny znaleźć
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 12:19
  •  

#522 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2008 - 16:55

Co z tą Pol... Fabryką Chwalicie tego 7524 aler tak naprawdę przestarzały ciągnik i do zachodnich mu daleko. Silnik jest dobry ale to nie zasługa Ursusa tylko Perkinsa, te silniki montują tez inne marki, nawet Pronar. Kupić nowy ciągnik 100 KM i w orce stać cały dzień na pedale blokady :D ??? Skrzynia biegów słaba( tylko 33 km/h), brak rewersu, dolny zaczep jak w 3512( B) ), podnośnik sterowany mechanicznie itd. Jak na obecne czasy to za mało...

#523 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:48

Co z tą Pol... Fabryką ehr jest w opcji, tak dolny zaczep jest jak w 3512, ale dla twojej świadomości maksymalne obciążenie pionowe w 3512 wynosi 14 kn, dla porównania w dużych ursusach jest to 6 kn
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

#524 Share sayo300

sayo300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:48

Co z tą Pol... Fabryką ja gdybym kupował teraz nowy ciągnik to bez wahania bym wybrał tego ursusa przepaść technologiczna między ursusem a zachodnimi markami sie pomniejszyła z komfortem nie ma problemu w kabinie jest cichutko widoczność dobra we wszystkie strony dzięki temu że maska jest z przodu tak zaokrąglona wszystko dobrze widać z przodu ciągnika silnik ładnie się wkręca na obroty w polu nie robiłem ale znajomy mówi że się dobrze nim pracuję w kabinie wszystko (tak mi się zdaję) jest logicznie porozkładane i pod ręką a tak apropo w nim nie trzeba stać na blokadzie 4x4 załącza się hydraulicznie prędkość trochę przymała do transportu ale ursusy nigdy nie były szybkie brak rewersu jak wspomnieliście wcześniej podnośnik sterowany mechanicznie dla mnie te rozwiązanie wystarczy ten ciągnik to dobra alternatywa dla wszystkich pronar-ów mtz-ów (na pewno od nich będzie sie mniej psuł) i niektórych zachodnich ciągników na pewno nie stanie do walki z JD ale z claasem już może ten zaczep może być tak sam jak w 3512 ale to mieli specjalnie dla tego ciągnika opracować nowy

#525 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2008 - 17:55

Co z tą Pol... Fabryką Nie zapędzaj się ursus na pewno na razie nie może konkurować z claasem bo jest skazany na przegraną. Cena ursusa jest z kosmosu a pronar ze strej serii jest dużo tanszy. A seria 5135 jest na pewno lepsza od tego ursusa, Podsumowując ursus wypuścił nawet fajny ciągnik ale do zachodnich brakuje mu bardzo bardzo dużo.

#526 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:00

Co z tą Pol... Fabryką Brakuje mu tylko dobrej skrzyni. To samo w małych ursusowskich ciapkach też skrzyni. Myślicie żeby ludzie nie brali jakby miał lepszą skrzynie?

#527 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:10

Co z tą Pol... Fabryką Faktycznie porównanie z claasem to przesada. Claas dorównuje w jakości i komforcie fendtowi.
Marcinpl masz racje.
Mariusz xCo do stwierdzenia że wszędzie są teraz silniki Perkinsa to się zgodzę, ale pamiętaj silnik silnikowi nierówny, a te w ursusach mają znacznie wyższy moment obrotowy, a jest ważniejsze jest niż liczba koników, mimo to nikt nie zwraca na to uwagi.
Co do porównania ursusa z pronarem to uważam że pronary są robione na ilość nie na jakość, seria 1 to była tragedia, zobaczymy co będzie z p7, p5, p9 i p6.

#528 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:31

Co z tą Pol... Fabryką

Nie mam więcej zamiaru wchodzić na ten temat bo nie mam zamiaru kłocić się z innymi... Na koniec moich wizyt w tym temacie powiem tak: "jeżeli nowe Ursusy sa nowoczesne to ja jestem biskupem" Dziękuje za uwagę... :D

A kto powiedział że są nowoczesne, mają przestazałą skrzynie i czytaj ze zrozumieniem bo chodziło mi że NH i Ursus to inna klasa i nie ma co ich porównywać i nie mów o czymś że to złom skoro tego nawet na żywo nie widziałeś, pozatym na czym opierasz swoje tezy?

#529 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 17:33

Co z tą Pol... Fabryką

a tak apropo w nim nie trzeba stać na blokadzie 4x4 załącza się hydraulicznie

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest sterowana mechanicznie czyli poprzez wciśniecie pedału, nikt nie mówił o przednim napędzie.

@Lukash
Mówisz że w np w 1224 dolny zaczep można obciążyć pionowo tylko 600 Kg :D ? W Mf 255 można obciążyć max 950 kg, niech 7524 ma nawet te 14 KN, co to jest na ciągnik 100 KM? Jednoosiowy rozrzutnik 5 ton mocniej naciska na zaczep.Cały tył tego ciągnika jest jakby o numer za mały...

#530 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:40

Co z tą Pol... Fabryką

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest sterowana mechanicznie czyli poprzez wciśniecie pedału, nikt nie mówił o przednim napędzie.

@Lukash
Mówisz że w np w 1224 dolny zaczep można obciążyć pionowo tylko 600 Kg :D ? W Mf 255 można obciążyć max 950 kg, niech 7524 ma nawet te 14 KN, co to jest na ciągnik 100 KM? Jednoosiowy rozrzutnik 5 ton mocniej naciska na zaczep.Cały tył tego ciągnika jest jakby o numer za mały...

Dolny zaczep można obciążyć do 7kN i nie jest on przeznaczony do ciągania przyczep jednoosiowych, do tego służy hak który można obciążyć do 21kN B)
Jedynie w Ursusie 1734, 1934 blokada tylnego mostu jest hydrauliczna załączana przyciskiem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 luty 2008 - 18:22

Co z tą Pol... Fabryką Nie byłem dobry z fizy, ale 1 KN to chyba tona.
@Mariusz X nie ciągałeś nigdy fergusonem 3,5 tonowego rozrzutnika ? - tam nacisk jest sporo większy niż 950 kg.

#532 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:07

Co z tą Pol... Fabryką No chyba nie byłeś dobru z tej fizyki bo 1kg=9.81N
czyli 1kN=102kg
A co do Ursusów to lepiej że próbują coś robić, chociaż nie oszukujmy sie 7524 nie jest szczytem obecnej techniki. Przede wszystkim te skrzynie, no i jakość wykonania. Ciężko będzie zyskać klientów skoro nowe ciągniki mają usterki i niedoróbki widoczne już u dealera.

#533 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 19:11

Co z tą Pol... Fabryką 1 KN= 1000 N = 100 kg
Rozrzutnika nim nie ciągam bo nie dał by rady, wiem, że ten zaczep wytrzyma trochę więcej, ograniczeniem są też opony, ale czy dla fabryki dużym problemem było by wzmocnienie całego zaczepu? Kupili licencje i poprawić niedoróbek(sprężarka, pompa, nieszczęsny zawór) już nie mogli..

#534 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:48

Co z tą Pol... Fabryką Jak ferguson nie da rady 3,5 tonowemu rozrzutnikowi ??. Ja mam przy ciapku rozrzutnik koło 5,5 T (jedno osiowy przerobiony z 3,5 T) naładowane i bez problemu daje se rade. :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#535 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 19:54

Co z tą Pol... Fabryką C 360 nie zawsze daje radę z 3,5 tony( nawet nie ładuje do pełna), Ferdek nie ma szans, takie warunki, ale to nie temat o rozrzutnikach :D .

#536 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 luty 2008 - 20:40

Co z tą Pol... Fabryką No prawda nie temat ale masz może trudne warunki terenowe ??:D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#537 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 luty 2008 - 07:18

Co z tą Pol... Fabryką Nie napisałem kg tylko kG czyli kilograwy (fizyka się kłania)
1G=1kg
1kG=1000kg
więc proszę mnie tu nie jechać (chociaż moglem to od razu napisać, ale powinniście to wiedzieć bo to na każdym sprzęcie na dyszlu pisze, znaczy się kG)
A dane o pionowym nacisku wziąłem z podręcznika traktorzysty, a nie z kosmosu(rok 85 więc mogli coś zmienić)

#538 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 10 luty 2008 - 09:57

Co z tą Pol... Fabryką

Nie napisałem kg tylko kG czyli kilograwy (fizyka się kłania)
1G=1kg
1kG=100kg
więc proszę mnie tu nie jechać (chociaż moglem to od razu napisać, ale powinniście to wiedzieć bo to na każdym sprzęcie na dyszlu pisze, znaczy się kG)
A dane o pionowym nacisku wziąłem z podręcznika traktorzysty, a nie z kosmosu(rok 85 więc mogli coś zmienić)

dobre ja o kilo"grawach" nie słyszałem ,ale wiem że przedrostek kilo oznacza 3 zera na końcu.Jednostką podstawową jest gram oznaczenie g i 1kilogram to jest 1000 gramów.

#539 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 luty 2008 - 10:23

Co z tą Pol... Fabryką

C 360 nie zawsze daje radę z 3,5 tony( nawet nie ładuje do pełna), Ferdek nie ma szans, takie warunki, ale to nie temat o rozrzutnikach :D .

Większej durnoty nie słyszałem. U mnie jakoś wszystkie 360 dają radę z 3,5 t. A Ciapki czaem chodzą z 4,5 ( np mój ). Jakoś ządne zaczepy się nie łamią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 luty 2008 - 10:25

Co z tą Pol... Fabryką Wszystko ok tylko ze to nie jest tematem watku-dosc tego ot.

Dodaj odpowiedź