adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

swat24    64

"Przy prezentowaniu c-380 niektórzy stojąc przy ciągniku z otwartą maską mówili, że silnik jest wolnossący biggrin.png"

 

Dokładnie tak i to potem pisali w gazetach specjaliści, że silnik wolnossący. Taki sam spec może stanąć przy tej skrzyni i nawet wcisnąć, że to przekładnia JD i ktoś co się nie zna zaraz to łyknie bo przecież a targach mówili a inni się nie znają bo na nich nie byli, a może byli i od innego speca coś innego słyszeli?

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian_Ursus ty dzieciaku jesteś taki zapatrzony w Ursusa i masz takie doświadczenie, że szkoda gadać.

Ooo cześć BestZetor :) Coś długo cię słychać nie było. Co wróciłeś już z piaskownicy z testów swego zetora w skali 1:50??? Jak było po komunii?? 

 

A tak na poważnie nie ośmieszając kolegów z drugiej klasy podstawówki. 

Jedni wolą URSUSA, inni zetora. Ja osobiście wolę TO CO JEST POLSKĄ MARKĄ.

Gadanie, że URSUS to składak i nie Polski produkt a zetorek lepszy to mnie strasznie denerwuje.

zetory wcale nie są takie oh i eh.

 

Pozdro :D

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

po cześci popieram kolege adriana żaden traktor nie ma wszystkich lub wiekszości cześci z kraju w którym jest produkowany a wy czepiacie się tylko ursusa np. massey ferguson komputer sterujący ehr jest bosch, lampy żarówki niemieckie, opony francuskie a ciągnik angielski.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Trochę jest podobna ta skrzynia do tych od ZF a szczególnie podnośnik i jego mocowanie do tylnego mostu jest wręcz identyczne. Może to być jakaś starsza skrzynia ZF którą teraz będzie produkował ursus albo konstruktorzy dość znacznie wzorowali się na produkcie ZF. Silą rzeczy podobieństwa będą widoczne jak w ciągnikach tak i w skrzyniach, bo żeby zrobić coś unikalnego to ci konstruktorzy musieli by siedzieć od małego zamknięć, i na oczy nie widzieć żadnego ze współczesnych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Kolego wyżej, każda skrzynia powershift jest podobna do drugiej ze względu na to że działają na tych samych zasadach. Mocowania TUZ są podobne ponieważ URSUS skorzystał z prostszej drogi przekładając TUZ z U 15014 który miał skrzynie ZF według mnie dlatego to podobnie wygląda. Co można powiedziec że jest w sumie nawet zaletą bo mają wspólne części czyli łatwiejszy dostęp;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Dobra bez zbędnych emocji koledzy. Wszystko się okaże już niebawem jak to im wyjdzie. Sam trzymam za nich mocno kciuki i liczę, że jako że są polską marką stanął się liderem na naszym rynku. Mało firm zostało w naszym kraju z polskim kapitałem, więc cieszmy się, że jest jeszcze NASZ URSUS!!! Zetor jest dobry swoją drogą a ursus swoją z tym, że ten pierwszy jest na rynku od lat i ma uznanie a ten drugi stara się odbudować w oczach rolnika dobry wizerunek. Dajmy im czas. I tak odkąd firmę przejął Lublin jest mega postęp i myslę, że jak wprowadzą skrzynie z eh rewersem i półbiegami prześcignął zetora ;) Będą mieli nowszą konstrukcję i lepszą kabinę, żeby cena tylko nie była wyższa. 

Na pocieszenie mój filmik z targów w Lublinie :P 

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Dobre ciągniki to połowa sukcesu, druga połowa to marketing, sieć dilerska i promocje :) Z marketingiem ruszyli z kopyta, ale dealerów nadal mało. W mojej okolicy jest tylko jeden i to 25 kilometrów ode mnie, a Zetor ma w mojej najbliższej okolicy trzech. No i kredyt fabryczny- do mojego ojca dzwonią co najmniej raz w miesiącu z BGŻ-tu i próbują mu wcisnąć zetora. Ursus też by mógł pójść w ich ślady(tylko mniej nachalnie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

po cześci popieram kolege adriana żaden traktor nie ma wszystkich lub wiekszości cześci z kraju w którym jest produkowany a wy czepiacie się tylko ursusa np. massey ferguson komputer sterujący ehr jest bosch, lampy żarówki niemieckie, opony francuskie a ciągnik angielski.

 Ale kolego dowaliłeś przykład, czyli według Ciebie jak w MF prawie cały ciągnik jest angielski tylko żarówki i inne pierdoły inne to to samo jak w Ursusie prawie cały ciągnik nie jest polski tylko żarówki i inne pierdoły są polskie? :D

 

Co do opon, tu mnie już zaczynają denerwować te stosowane przez Ursusa, z marką Cultor nie miałem styczności więc się nie wypowiadam, ale z Petlasami tak i uważam, że to są chyba najgorsze opony na rynku. Np. ostatnio na 11024 widziałem (czyli ciągnik około 2 lat miał) a wykruszeń miały tyle, jakby ktoś do nich strzelał. 

Na prawdę tak ciężko im założyć np. Dębicę albo jakieś inne normalne opony? Przecież nikt nie wymaga Michelin.

 

Już nie chodzi nawet o same opony tylko o ich podejście, jak są tacy pazerni że szkoda im dołożyć te kilkaset złotych na normalne opony to ile innego dziadostwa musi siedzieć w tych ciągnikach bo też chcieli kilkadziesiąt złotych więcej zarobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dębica - he. W Polsce nie ma polskiego producenta opon rolniczych. Jest tylko Michelin, a oni oferują praktycznie najdroższe opony na rynku.Gdyby chociaż zostawili markę Stomil i dalej produkowali dobre opony w dobrej cenie, ale nie. Petlasy są raczej kiepskie. Cultory są lepsze i oblecą. Jedynie Mitasy Ursus mógłby zakładać, ale są one czeskie, a jak wiadomo z Czechami Ursus ma na pieńku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Racja, ale to mniej reprezentatywna marka i do tego tańsza od Mitasa. A jakość jest w miarę. Do tego na rynku opon w średniej cenie są tylko czeskie, tureckie i azjatyckie. Wybór jest więc ograniczony.

Stomilki były najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dobrze wiedzieć, że to "Made in Poland". Mają kiepską reklamę. Ale i tak cenę mają jak markowe Michelin - czyli o niebo większą od np. Mitasów.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mam Taurusy i Petlasy

Te pierwsze ok ale Petlasy to porażka guma twarda i pęka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Taurus jest ceną podobny do radialnych Mitasów, przy czym ma lepsza gumę od czeskich opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

 

Co do opon, tu mnie już zaczynają denerwować te stosowane przez Ursusa, z marką Cultor nie miałem styczności więc się nie wypowiadam, ale z Petlasami tak i uważam, że to są chyba najgorsze opony na rynku. Np. ostatnio na 11024 widziałem (czyli ciągnik około 2 lat miał) a wykruszeń miały tyle, jakby ktoś do nich strzelał. 

Na prawdę tak ciężko im założyć np. Dębicę albo jakieś inne normalne opony? Przecież nikt nie wymaga Michelin.

 

 

 

A tak z ciekawości dla porównanie: jakie opony zakładają w Majorze, Farmtacu i innych budżetowych seriach ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

U dilera Deutza(a także Ursusa, Same i Lambo) w Nowym Sączu widziałem na 4 ciągnikach BKT :D Także każdy jedzie na oszczędnościach jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ha na ladowarkach teleskopowych weidemann tez widziałem bkt i 2500 h i lyse a ja mam muchelinki ok 7 tys h i dopiero dochodzą do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Byłby szpan z nowym Ursonem na Taurusach ;)

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

C-380 nikt na Taurusach by nie kupił, bo byłaby droższa od Majora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj