Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#5221 Share maserakk

maserakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:55

Co z tą Pol... Fabryką

zmieniając wątek drodzy koledzy i koleżanki dzisiaj Ursus na Fasebooku artykuły o oknach wrzucił. Zastanawiałem się po co ale sprawa jest jasna

http://wyborcza.biz/...szawa&piano_d=1

Łykamy jak pelikany czeskie traktory a oni nasze produkty za wszelką cenę wstrzymują.

Przykro mi to pisać, ale rolnicy to najsłabiej wyedukowana część społeczeństwa i do tego źle przyjmująca reformy oraz krytykę :( Podatni są natomiast na "piękne słowa" "szpeców" od sprzedaży zachodniej myśli technicznej i w d*pie mają polski przemysł. Nie przeszkadza im to jednak w bezczelnym i regularnym protestowaniu przeciwko zachodnim "szpecom" chcącym wykupić ich ziemie (tak im się wydaje) oraz generalnym proteście jak to im źle. Ręce opadają. Ja w proteście przestaję kupować produkty "made in polski rolnik".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:34
  •  

#5222 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:05

Co z tą Pol... Fabryką To ja chyba jestem tym nie wyedukowanym chłopem bo ni hu hu nie zrozumiałem tego co napisałeś :wacko:

#5223 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:07

Co z tą Pol... Fabryką Wychodzi na to że sam podcinasz gałąź na której siedzisz.Jest taka zasada Im bliżej siebie wydasz pieniądze tym szybciej wrócą do ciebie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5224 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:11

Co z tą Pol... Fabryką No chyba żartujesz!
Znaczy, że taki rolnik musi być głupszy od takiego "operatora wózka", czy sklepowej???
Z tą podatnością to też lecisz daleko, bo niby przypadkiem nie ma ani jednej polskiej marki samochodów? Tacy "miastowi" nie dadzą się "pięknym słowom"??? Polski przemysł większość Polaków ma głęboko gdzieś!!! Osoby, które w tym temacie zabierają głos na szczęście myślą inaczej (no większość). Już nawet nie chce mi się pisać o tym, jak każdy Polak narzekać lubi i to robi.
Czy lekarze nie narzekają? Czy górnicy mają dobrze? Oczywiście, tylko rolnicy protestują, choć mają kasy jak lodu i nic nie robią <_< <_< <_< <_< Jakie myślenie teraz panuje!?
I to ostatnie to w ogóle rozbija bank. Kup czeskie to Ci Czesi podziękują kopiąc cię prosto w d...

#5225 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:29

Co z tą Pol... Fabryką

Przykro mi to pisać, ale rolnicy to najsłabiej wyedukowana część społeczeństwa i do tego źle przyjmująca reformy oraz krytykę :( Podatni są natomiast na "piękne słowa" "szpeców" od sprzedaży zachodniej myśli technicznej i w d*pie mają polski przemysł. Nie przeszkadza im to jednak w bezczelnym i regularnym protestowaniu przeciwko zachodnim "szpecom" chcącym wykupić ich ziemie (tak im się wydaje) oraz generalnym proteście jak to im źle. Ręce opadają. Ja w proteście przestaję kupować produkty "made in polski rolnik".

na jakim świecie zyjesz kolego , co my teraz mamy polskiego pozbywamy sie wszystkiego nawet zelmera juz bosch przejął robimy na kogoś a te resztki co mamy to zaraz sprzedadza zeby magicznej granicy długu nie przekroczyć a co wyedukowania teraz większość młodych rolników ma średnie lub wyższe wykształcenie

#5226 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:19

Co z tą Pol... Fabryką @maserekk kupił byś ciągnik który jako nowy by się non stop psuł, a części nie wiadomo gdzie szukać? Co robił ursus przy zachodnich markach, nie strwożył nawet ośrodka badawczo rozwojowego tylko klepał to co było, a technika szła do przodu. Liczył się tylko zysk, ale rolnicy zaczęli mieć wybór zachodni lub ursus zacofany technicznie. Wybrał byś zachodnią przetestowaną i komfortową maszynę czy głośnego, zacofanego i niekomfortowego ursusa? Oczywiście kupuje polskie maszyny np. Samasz zainwestował w kontrolery jakości produkowanych podzespołów i taką kosiarkę kupiłem bo wiem że ryzyko awarii zostało zmniejszone do minimum bo firma stawia nie na sam zysk ale też na jakość.

#5227 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 05:57

Co z tą Pol... Fabryką z tym Samaszem to na serio trafiłeś :D haha

#5228 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:07

Co z tą Pol... Fabryką a zobaczcie pronar najwiecej przyczep sprzedaję nie siedze w rynku przyczep ale na logiczne myślenie coś musi to powodować albo jakość wysoka albo atrakcyjna cena z zachowaniem dobrej jakośći bo przecież jeśli pronar sprzedaje przeszło 2 razy wiecej przyczep niż drugi w rankingu matal-fach to coś musi być w tym.Poza tym pronar ma ładną fabryke i pracuje tam 2 tys ludzi i trzymam też za nich kciuki jak za każda polską firmę zwiazaną z rolnictwem :)
Zwróćcie uwage na to ile ludzi i firm żyje z rolnika i polski rząd tego nie rozumie i nie dba o interes rolnika bo co z tego że mamy dopłaty jak świnie po kosztach bo pchają sie na ukraine a ukraina ma nas gdzieś bo jest embargo na wiepszowie i wołowine. zachód dba o swoich rolników maja wyższe dopłaty i chyba dopłaty do eksportu tak słyszałem ale nie jestem pewien zresztą im rządy nie robia pod górkę nie mają bzdurnych zakazów uboju rytualnego bo wiedzą że araby i żydy to rynek zbytu. patrzcie :
-ci co nawozy sprzedają i robia
- ci co mieso skupują i sprzedają
-ci co maszyny robia i sprzedają
-ci co opryskami sie zajmują
- co częśći do maszyn
i wiele innych co wokół rolnictwa sie kręcą
WSZYSCY SĄ ZALEŻNI OD ROLNIKA !!!!
bo jak by rolnika nie było to i ich też i jeśli rolnik bym miał godnie płacone za swoje produkty to i by ludziom żyło by sie lepiej to są tysiące miejsc pracy :) łącznie :)

#5229 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 11:22

Co z tą Pol... Fabryką

...bo co z tego że mamy dopłaty jak świnie po kosztach bo pchają sie na ukraine a ukraina ma nas gdzieś bo jest embargo na wiepszowie i wołowine...

Nie do końca tak jest bo eksport to poniżej 10% krajowej produkcji wieprzowiny z czego do Rosji szło zaledwie kilka procent, zaś Ukraina od iluś tam lat nic od nas nie brała. Prawdziwym problemem z ceną w skupie jest import taniego (i niestety marnego) mięsa do Polski jak np. w lutym/marcu ściągano z Niemiec półtusze po 3zł bo tam czyszczono magazyny więc kto kupi świnie po 5zł? Cena zjechała do absurdalnego poziomu, my dostaliśmy po kieszeni, kto zarobił to zarobił, ktoś inny stare mięso zjada. No a najłatwiej na embargo rosyjskie zwalić.

Wracając do Ursusa to co trzeba zrobić by kupić traktor w takiej cenie w jakiej idą na Etiopię?
C328, U-912 i R 103-54

#5230 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 959 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 12:05

Co z tą Pol... Fabryką trzeba zostać murzynem :D
a tak na poważnie to wydaje mi się że nie ma możliwości sprzedaży ciągnika produkowanego dla Afryki w Europie, a jeśli nawet to nie pozwolą ci go zarejestrować, bo norm spalin nie spełnia
a tak w ogóle to jaka ta cena dla Afryki???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5231 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 14:03

Co z tą Pol... Fabryką No wedle tego co pisano w mediach to wychodzi że 30000 za sztukę.
C328, U-912 i R 103-54

#5232 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 16:24

Co z tą Pol... Fabryką tak, 30 tys, ale dolców, nie złotych.

#5233 Share qunie

qunie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 16:57

Co z tą Pol... Fabryką zależy jaki model ale po kursie 3,02 jak dzisiaj to i tak jest taniej niż w pl

#5234 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 18:20

Co z tą Pol... Fabryką

a zobaczcie pronar najwiecej przyczep sprzedaję nie siedze w rynku przyczep ale na logiczne myślenie coś musi to powodować albo jakość wysoka albo atrakcyjna cena z zachowaniem dobrej jakośći bo przecież jeśli pronar sprzedaje przeszło 2 razy wiecej przyczep niż drugi w rankingu matal-fach to coś musi być w tym.Poza tym pronar ma ładną fabryke i pracuje tam 2 tys ludzi i trzymam też za nich kciuki jak za każda polską firmę zwiazaną z rolnictwem :)

Chyba najlepsza cena a jakość co najwyżej mierna z tego co słyszę.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5235 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:36

Co z tą Pol... Fabryką Nie jestem pewien ale podejrzewam że 30 000$ za ciągnik na afrykańskie warunki to tak jakby u nas 3 000 000 zł.

#5236 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 05:27

Co z tą Pol... Fabryką No i tak być powinno, mniej więcej.

#5237 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:37

Co z tą Pol... Fabryką i to jest reklama :) ale na stronie ursusa jest 15014 a nie 14014 :P

#5238 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 10:35

Co z tą Pol... Fabryką Ale czy oni zaczną je produkować seryjnie kiedykolwiek? Od ponad 2 lat wprowadzają go do produkcji i nic <_<. Można go kupić? Czy tylko wziąć na testy?
http://ursus.com.pl/...ama#prettyPhoto
I ten "harmonogram produkcji"?
http://ursus.com.pl/...e-nowego-Ursusa
Jedynym plusem tej sytuacji jest widoczna modernizacja tego ciągnika: skrzynia biegów, silnik i inne szczegóły. No ale ile można czekać??? <_< Przecież taki ciągnik to mobilna reklama.

#5239 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:38

Co z tą Pol... Fabryką Ciągnik ma już wiele zmian, pozostaje tylko czekać.

Edytowany przez Dawider, 01 wrzesień 2014 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5240 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 29 kwiecień 2014 - 09:06

Co z tą Pol... Fabryką "Paweł Szczepaniak Wszystko ładnie ale kiedy on będzie w sprzedaży?? Od premiery tego modelu minęły 3 lata, wprowadzili kilka zmian ale w sprzedaży go nadal nie ma... Może tutaj dostanę odpowiedź
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 18 godz. temu
Dodany obrazek
URSUS To co Pan pisze to prawda. W odpowiedzi na Pańskie pytanie chciałbym podkreślić fakt, iż każda profesjonalna firma ceniąca sobie przede wszystkim jakość, a nie produktywność ma na celu dokonanie wszelkich starań i testów, zgodnych z normami danego rejonu oraz wymaganiami klienta. Te 3 lata, o których wspomniał Pan w komentarzu to tak naprawdę krótki okres badań maszyn...wbrew pozorom. Ciągnik 14014 przedstawiony na filmie posiada jednostkę o klasie "3A", jest już po homologacji aczkolwiek celem spółki Ursus jest zainstalowanie lepszego modelu silnika w klasie "EURO 3B", który jest wydajniejszy oraz wytwarza znacznie mniejszą emisję spalin i dwutlenku węgla, co wiąże się z mniejszym spalaniem i mniej szkodliwymi czynnikami dla środowiska naturalnego. Do końcowego etapu - produkcji masowej i sprzedaży w kraju pozostało jeszcze kilka testów i zainstalowanie nowej jednostki. Ciągnik będzie gotowy w drugim półroczu. Jest to większa jednostka niż nasze dotychczasowe ciągniki, więc wymaga też więcej pracy i testów. Jak każda szanująca się firma nie potrzebujemy niechcianych błędów, pomyłek. Zależy nam by ten ciągnik o mocy 140 KM jak i większej stanął na wysokości zadania i reprezentował najwyższą jakość. Jeśli chodzi o to, dlaczego wystawiamy ten ciągnik po targach, kręcimy filmy i wstawiamy zdjęcia, a i tak nie można go kupić...? Odpowiedź jest prosta... To również badania, rodzaj ankiety, w której tak na prawdę uczestniczycie Wy, fani Ursusa. Dzięki waszym opiniom, poglądom taki model zyskuje na wartości, ponieważ wiemy, np. co wam się podoba, a co nie... co moglibyśmy zmienić lub dodatkowo wprowadzić. Nawet nie wiedzie ile wkładu własnego dajecie od siebie zwykłym oglądaniem ciągnika na zdjęciach lub na targach, czy u dealera. Wiele pomysłów i propozycji z waszej strony jest wykorzystywanych do kolejnych projektów, a wszystko po to by znaleźć konsensus między spółką, a klientem. Jeśli macie więcej pytań proszę dzwonić na infolinię, lub kontaktować się bezpośrednio z działem handlu.
Pozdrawiam! I Dziękuję w imieniu firmy, za ważne pytania!"

Takie pytanie zadałem na facebooku pod filmikiem i taką dostałem odpowiedź, co wy na to??

Dodaj odpowiedź