adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Simmi    167

Ja znowu chętnie przygarnąłbym C-360, bo ma 3 cylindry. W pracach, które dla niej przewiduje mocy wystarczy w zupełności a zaoszczędziłbym na pewno na spalaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Mysle ze Ursus w nowej  c360 moglby wprowadzic jakies male akcenty stylistyczne ze starej  , nie wiem moze siatka na grilu  przyponinajaca ta ze starej  ,albo jakis inny  szczegol nawiazujacy  do dawnej c360

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mi pasuje i ja osobiście nie chcę aby w nowym modelu C-360 wprowadzali cokolwiek ze starego. Tylko ma mieć 4 cylindry (silnik deutz'a lub perkinsa obojętne mi to) ale ma mieć. Stary Ursus C-360 dobry traktor (jak to mówi mój tata zasługuje na nobla), ale to swoją drogą. Ja w nim tylko nie lubię tego, że jest mało komfortowy, mało sekcji hydrauliki, kabina nie zabudowana no i hałas w niej słyszalny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Słyszałem że mają wznowić produkcje URSUSA 3512 a oto udowodnienie http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/technika/ursus-c-360-powraca/

 

Warszawski Ursus zaprezentował w 2011 na Agrotechu model C-3724 RM, więc jest bardzo prawdopodobne, że to będzie ten ciągnik, gdyż Pol-Mot kupując Ursusa przejął dokumentację techniczną wszystkich modeli ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Może nie chcą bo będą go produkować skoro stali się prawowitymi właścicielami całej dokumentacji technicznej.

 

Bardzo ładny ten Ursusik jeśli chcieli by go wprowadzić to tylko w takiej wersji 

 

 

 

post-150170-0-16877400-1427221630.jpg

Edytowano przez Graham
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakieś rozwiązania techniczny ze starych może i wprowadzą jednak na takie maski jak były dawniej nawet bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To skoro ją mają to niech udostępnią nam zarys projektu ciągnika o oznakowaniu 1684 z przekładnią CVT. Chcę wiedzieć co straciliśmy!

 

 

A mnie się wydaje że model 1684 powstał tylko w programie 3d i na tym się skończyło, to była tylko wizualizacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne. Ale mogli by chociaż zaprezentować jak on mógł wyglądać. Szkoda że nie zrobili nawet jednego prototypu :(

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Gdzie właściwie słyszeliście o tym 1684?

Jakieś konkretne informacje czy takie forumowe ploty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ploty, kiedyś było zdjęcie projektu niby tego modelu, ale jak życie pokazało, czego to w Ursusie miało już nie być... ochłońcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-c-380-pierwsza-jazda,56405.html

 

jak myślicie? Ursus osiągnie w tym miesiącu sprzedaż na poziomie chociążby 35 szt? w ubiegłym roku chyba ani razu Ursus nie przekroczył tego poziomu;/ swoją drogą to i tak najwięcej idzie chyba seriia H a sprzedawałaby się jeszcze lepiej gdyby nie kosmiczna cena:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No seria H jest na prawdę za droga, za te pieniądze można już wybierać też w innych markach a większość ludzi wybierze za tą kasę coś innego zamiast ursusa. Powinny zrobić tak jak Kubota gdy wchodziła na Polski rynek, najpierw ceny w porównaniu do innych sporo niższe a dopiero gdy wyrobili już sobie renomę i mieli dobrą stałą sprzedaż podwyższyli cenę. A co do 35 sztuk w tym miesiącu to jest to bardzo możliwe. Sprzedaż sporo im podskoczy gdy wejdzie PROW, wtedy może nawet 40 sztuk miesięcznie bd im schodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Seria H jakiś czas temu była sporo tańsza, Zdrożała jak pojawiały się informacje o "tańszej" serii ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Mi wydaję się że seria H na eksport będzie szła bo wprowadzają jakby zamienniki spójrzcie  jest Ursus c-382 odpowiadający 8014h i tak samo jest w większych. Bo chcą już robić podwaliny na rynek Polski i Europejski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Zauważcie że ten U-4150 nie ma już silnika 6 cyl. tylko 4 cyl. i że przy 11054 są na dole 2 zdjęcia. Jedno na panel po prawej i widać że już jest ten obniżony, a na drugim na lewą część od siedziska operatora i widać tam wajchę od rewersu po staremu i siedzisko dla pasażera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Cooo? :o Pojemność 4100?! To ten 110 kucy ma 4400...  :huh: Szczerze mówiąc, to liczyłem w końcu na tego 6-cio garowca, jakiegoś godnego następcę serii 16.. :/

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

no niestety taka moda :(  wiem, że będzie też wersja z 6 cylindrami również Deutz ;)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

to zdjecie z rewersem obok siedzenia to ze starego 11054 bo w nowym co jest obnizony panel to i rewers jest pod kierownica :) Ursus U wazy bez obciaznikow 6900 a zetor 150 Hd 5500 w najciezszym zestawie ale tez bez obciaznikow no i wgl zetor Hd chowa się przy tym:) mam nadzieje że w nim też poprawili prawy panel:) i widac też ze Ursus po za nowymi ciągnikami wprowadza i inne nowosci szkoda że nie pługi albo agregaty:(

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Zauważcie, że wprowadzili też nową przyczepę do bel i całkowicie nowe przyczepy skrzyniowe.

Nieźle, oby tak dalej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

4.4 litra i 120 km to robiono ponad 10 lat temu więc nie wiem  po co ten krzyk. Sam mam 2 takie silniki w domu i sprawują się ok mimo ze jeden ma ok 7 tys h a drugi ponad 10 tys i oba w nominale, jeden to perkins, drugi Sisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj