Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#5121 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 11:40

Co z tą Pol... Fabryką ty zombi tylko psioczysz i marudzisz o Ursusie, jeżeli Ci on wisi to czemu co chwilę coś piszesz i narzekasz ,podejrzewam ,że jesteś z konkurencji i uprawiasz czarny pijar (co chyba jest karane ,jeżeli Ci udowodnią).
Co do składaków i montowni powtarzam Ci kolejny raz wszystkie marki ciągników to montownie i nie ma w 100% ciągnika własnej marki .

bzdury piszesz i tak w kółko to samo bredzisz ,to że konkurencja boi się Ursusa od dawna o tym mówią ,a jeżeli Ursus sobie nie poradzi to nie ma czego się bać ,panie konkurencja,

Jeżeli nie masz nowego Ursusa i nie pracujesz Ursusem ,a okaże się że jesteś dealerem NH,JD,Zetora itp lub pracownikiem tego typu firm ,to :
http://www.aptus.pl/...ncje_prawne.php

Rób swoje i Ursus niech robi swoje

Edytowany przez ROLpomorza, 01 kwiecień 2014 - 11:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 02:11
  •  

#5122 Share krzychu12

krzychu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Kombajny Bizon. Literatura rolnicza.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 12:49

Co z tą Pol... Fabryką http://en.ursus.com....014-EN_pdf .pdf
Co powiecie o tych nowych ursusach z serii A?

#5123 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 12:53

Co z tą Pol... Fabryką ROLpomorza niestety żadnym dilerm ciagników nie jestem a szkoda bo może bym sobie jakiekoś przygruchał po okazyjnej cenie a czy psiocze też nie po prostu tłumacze młodym co zacz ten nowy ursus
Dawy ursus to była potęga wiesz ile to było zakładów ilu ludzi tam robiło, przed która drżały największe koncerny zach. i gdyby ten potencjał przetrwał do dzisiejszych czasów to zachodnie nie miałyby żadnych szans ale trzeba było polska fabrykę wykończyć przed daniem dopłat żeby te na zach zaraz wróciły doich firm - tak to przykre ale Polska jest rabana przez polityków naszych a my ich wybieramy te niedojdy np. z PSL takiego Pawlaka czy innych to za jaja pownni już dawno powiesic a on premierem był nawet paranoja. Szkoda że tak łatwo ludziom kit wcisnać i ich otumanić niestety było minęlo. I nie mówcie, że nic nie mogli bo mogli wszystko kto prawo stanowił jak nie oni ale żadnej odpowiedzialności zero - jej brak to ich sztandarowe hasło i jest jak jest. Oni stali na czele dużego państwa europejskiego, które sprzedali za worek gruszek.
A ten ursus choćby sie skichał to do pięt nie dorośnie tamtemu nawet.

Edytowany przez Zombi330, 01 kwiecień 2014 - 13:17.

#5124 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 16:01

Co z tą Pol... Fabryką W necie można znaleść Ursusa 11054 w cenie 176 tyś. Musimy jeszcze poczekać, bo jeszcze mało jaki diler ma w ofercie ten ciągnik.

#5125 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 kwiecień 2014 - 17:16

Co z tą Pol... Fabryką

http://en.ursus.com....014-EN_pdf .pdf
Co powiecie o tych nowych ursusach z serii A?

Pierwszy raz widzę :blink:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2014 - 17:53

Co z tą Pol... Fabryką Jedno jest pewne ursus się rozwija.
Dziś afryka to jest miejsce dla ursusa do szybkiego zarobienia pieniędzy aby móc unowoczesniac swoje podwórko maszyn.
Sam jestem zainteresowany kupnem 11054.
Może podoba mi się valtra czy fendt.
Ale jak bym myślał w tej kategori to kupując zagraniczna markę nie dam zarobić dla ursusa
a w konsekwencji on nie będzie się rozwijał.
Natomiast jesli kupię do ich budżetu wpłyna pieniądze na dalszy rozwój.
Europa nie jest głupia.
Bo daje nam dotacje i inne pierdoły.
Niby fajnie nalezy się nam itd.
Tylko oni mają w tym swój cel.
Oni wiedzą że te pieniądze w całości do nich wrócą bo kupujesz ich sprzet (zachodni) i to ci daja w formie np dofinansowania i tak do nich wraca to z nawiazką po po drodze dajesz zaroić jeszcze dla zachodniego banku w ktorym bierzesz kredyt.

Edytowany przez 82sylwek82, 01 kwiecień 2014 - 17:54.

#5127 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:02

Co z tą Pol... Fabryką Fragment z artykułu, do którego link został zamieszczony na profilu fb URSUSa:

"...W szczytowym okresie zakłady zatrudniały kilkadziesiąt tysięcy pracowników w wielu miejscach Polski. Dyrektor ZPC Ursus wyleciał z posady w 1990 r., po tym jak premier Jan Krzysztof Bielecki zwizytował fabrykę i zobaczył, co się w niej dzieje. Miałem okazję rozmawiać z tym dyrektorem. Powiedział mi, że po prostu realizował plan, tak jak za dawnych czasów. Obchodziło go to, by jak najwięcej traktorów wyprodukować, a sprzedażą się nie interesował, bo od tego była zawsze firma handlowa. Potem Ursus miał jeszcze kilku dyrektorów i prezesów, ale żadnemu nie udawało się ustabilizować sytuacji. W 1998 r. prowadzone były rozmowy o zakupie Ursusa z amerykańską korporacją AGCO, ale Amerykanów skutecznie wystraszyli radykalni związkowcy. Ursusowska "Solidarność" miała duży udział w historycznych wydarzeniach w 1976 i 1980 r. Działacze za bardzo uwierzyli, że historyczne zasługi sprawią, że przedsiębiorstwo będzie wyjęte spod reguł wolnego rynku. W latach 2000-01 upadały kolejne zakłady należące do ZPC Ursus. Na ich bazie powstawały nowe podmioty. Częścią majątku zarządzał Bumar, który stworzył spółkę Ursus sp. z o.o. Ale to był cień dawnego wielkiego Ursusa..."

Read more: http://wyborcza.biz/...l#ixzz2xeuVFSSg

zZz

#5128 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:48

Co z tą Pol... Fabryką No czytałem.W takim razie dzisiaj bylibyśmy drugim Fendtem,Valtrą i kogo oni tam jeszcze mają.A tak nie mamy prawie że nic z którego można coś jeszcze stworzyć.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5129 Share Mlody5311

Mlody5311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką Równie dobrze i co bardziej prawdopodobne Ursus podzielił by losy FMŻ w Płocku. Mówię wam, że dobrze jest tak jak jest teraz, bo przynajmniej tworzą się i są wdrażane różne perspektywy. Zombi330 to jakiś lewak.
Non stop wszystko mu nie pasuje. Pewnie jak by to AGCO przejęło Ursusa i zaczęło produkcję, już nawet gdyby to były przemalowane fendty, to i tak by sapał.

#5130 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 22:18

Co z tą Pol... Fabryką Polski przemysł hamowała komuna a teraz niszczy UE. Po upadku komuny a przed wstąpieniem do UE w Polsce nie było tak źle, na wszystko były cła i taki VW czy Opel zamiast płacić wysokie cła wolał otworzyć fabrykę w Polsce, a ten kto miał kupić VW czy Opla to i tak go kupił a nie Poloneza ale chociaż miejsca pracy były, podatki itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5131 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 06:24

Co z tą Pol... Fabryką kolejna szansa zniszczona przez związkowców jak VW chciał FSO to im nie pasowało to wzięli Skodę a teraz na każdym forum hejty bo polakom żal du*e ściska

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5132 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:16

Co z tą Pol... Fabryką Dostałem cennik ciągników wraz z wszystkimi dodatkami od jednego z dealerow:
Seria H: http://www31.zippysh...15926/file.html

5044: http://www31.zippysh...88990/file.html

11054: http://www31.zippysh...79450/file.html

#5133 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:42

Co z tą Pol... Fabryką W Polsce niszczono i niszczy się zakłady które są konkurencją dla firm zachodnich - np. ostatnio KGHM nakładając extra podatki, co do Ursusa to pracowało tam ok 10 000 proacowników + w firmach kooperujących ok 6 000. Ursus w Warszawie był to zakład PRODUKUJĄCY traktory, a nie montownia, w Ursusie budowano cały ciągnik od podstaw z wyjątkiem opon i pasków klinowych. Niszczono Ursusa z wielu powodów jak wspominałem obce interesy, interesy kolesiów rządzących, przecież tereny zakładu - jak kusiły tych co to pierwszy milion trzeba ukraść, a interesy Pol-Mota. Ursus w Warszawie pod koniec produkcji miał zamówienie na kilkaset traktorów do Nigerii i co ... zniszczono zakład, traktorów nie wyprodukowano, jeszcze karę zapłacono - tak się gospodarzy w Polsce.

#5134 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:19

Co z tą Pol... Fabryką Władze dokładnie wiedziały co robia i jekie są koszty wejścia do Unii. Chociaż Polska została sprzedana juz wcześniej przez Solidarność. Kraj był zadłużony a jak wiadomo część długów została wspaniałomyślnie umorzona i na pewno nie był to gest dobrej woli tylko zachód chciał cos w zamian a co dostał to każdy moze sie domysleć. Wartosć majatku jaki przejęły zachodnie firmy jest o wiele wiekszy niz ten cały dług który nam umorzono a na dodatek zyskali rynek zbytu który da sie doić jak krowę. Tak samo nie było klasy średniej wiec szybko ja stworzono w jaki sposób każdy chyba wie. Tylko dla tego zachodnie firmy przejmują nasz majątek ponieważ mało którą Polską firmę stać przebić na takie łapówki jak daja firmy zachodnie.
Polskie małe prywatne firmy sa przejmowane przez zachodnich gigantów przez tzw "wrogie przejecie " Niektórym firmom udaje sie dogadać i oddaja jakąś część spółki np. Emperia ale to jest chyba tylko odroczenie wyroku.
Zarajczyk madrze robi że trzyma dla siebie pakiet wiekszosciowy ale za to jest narażony na miny podrzucane przez konkurencje.
Dobrze żeby Polskie firmy produkujące sprzęt rolnniczy zaczeły sie konsolidować zanim zaczna być zjadane przez gigantów.

Wracając do ciągników to 11054 nie wypada źle chociaz nie widziałem go z bliska i nie wiem jak wyglada w rzeczywistości ale z pełnym wyposażeniem ,kilima, przedni tuz itp wychodzi chyba nie wiele ponad 190tyś . Znajomy ostatnio kupił NH 95kM i wyszedł ponad 250tys

#5135 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 10:49

Co z tą Pol... Fabryką a niech tam sobie ten ursus działa i się dynamicznie rozwija ja jemu nie bronie a przeciwnie życze jak najlepiej ale utożsamianie go z dawnym urusem jest niczym nie uprawnione - produkcja jest symboliczna, polski wkład to głównie robocizna a zresztą ilu ludziom daje zatrudnienie jakiejś garstce. Podobnie jak dawnego Usrusa wykończono wiele innych dużych polskich firm - praktycznie wszystkie, które mogły w jakikolwiek sposób zaszkodzić zach. konkurencji a te które się jakimś cudem nie dały zaorać to wykupiono za worek gruszek- przykładów nie będe podawł bo każdy po 40 takowe zna a zreszta zabrakłoby internetu.
Teraz dalej zachwycajcie się tymi popłuczynami po popłuczynach a w tym czasie nasz dzieci i wnuki już pakują walizki do wyjazdu za godziwą robota i płacą dla zachodu. Smutne jak cholera to dla mnie jest, szkoda że Polska już przegrała swoją szansę a to była jedyna szansa i już się nie powtórzy na pewno.Komu to zawdzięczamy jak nie panom i paniom politykom od 7 boleści.

Edytowany przez Zombi330, 02 kwiecień 2014 - 10:58.

#5136 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:55

Co z tą Pol... Fabryką No proszę o ile mnie oczy nie mylą to na tym filmiku od minuty 0.44 widać największego przedstawiciela ursusów 15014?
https://www.youtube....h?v=_2BL8DH8iFI
Oraz filmik z testów tego ursusa 15014 trzeba się pytać człowieka jak wypadł ten ursus.
https://www.youtube....h?v=cCLJCQSlX_0
No te ursusy 5314 i 5312 z silnikiem "ursus 4390" z kabiną to w Polsce byłby hit. Ale to wszystko do Afryki.

Edytowany przez Salisbur, 02 kwiecień 2014 - 14:05.

#5137 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:17

Co z tą Pol... Fabryką Salisbur -
Szkoda że nie został pokazany w żadnej pracy :) , może jeszcze się pojawią inne filmy od tego użytkownika.

Edytowany przez Dawider, 02 kwiecień 2014 - 16:35.

#5138 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 18:24

Co z tą Pol... Fabryką Film z 15014 moim zdaniem beznadziejny, Firma zatrudniająca kilkaset osób, aspirująca do miana czołowego polskiego producenta ciągników i innych maszyn nie jest w stanie zrobić profesjonalnego klipu reklamowego, jak ich produkty są na takim samym poziomie jak reklamy to długo na rynku nie pobędą. Kurcze jak to jest Zajarczyk sprawia wrażenie ogarniętego gościa, czemu nie może jakoś tego ogarnąć, wprowadzić więcej profesjonalizmu tylko cały czas amatorka (strona, ogłoszenie na otomoto, klip, wykończenie 11054, zupełnie niedostosowanie 11054 do pracy w polu).
A odpowiadając na wcześniejsze czyjeś pytanie, w 11054 rewers jest mechaniczny.

Edytowany przez kedziorek, 03 kwiecień 2014 - 18:15.

#5139 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:22

Co z tą Pol... Fabryką kedziorek -
Pracownik Ursusa ? Do ich firmy mam 600km więc... :) Po 2 nie reklamowałem tylko zadałem pytanie.

Co do reklamy 15014 to się zgadzam z tobą w 100%.

Edytowany przez Dawider, 02 kwiecień 2014 - 19:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5140 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 07:43

Co z tą Pol... Fabryką Ursus powinien organizować jakieś pokazy polowe. produkuje sporo sprzętu to miał by co podczepić do tych ciagników

Dodaj odpowiedź