Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#5101 Share tasiorro

tasiorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,auta

Napisany 27 marzec 2014 - 12:10

Co z tą Pol... Fabryką 82sylwek82 pięknie napisał.Mamy jeszcze sporo innego sprzetu i tam sytuacja wygląda podobnie.W niemieckich testach pług unii wypadł podobnie do zach.konkurencji(testerów i daty nie pamietam,sorry)a unas sie kit dusi ze pochłania połowe paliwa na ha więcej.Wielu chlopów po przesiadce na nowy sprzet,ma problem by prawidłowo sprzęt ustawić.O rachunku ekonomicznym nie wspomne.Oczywiście nie wszyscy,ale tak wygląda nasza rzeczywistosc.Zasięgnijcie wiedzy pod iloma markami jest sprzedawany każdy sprzet.Traktory,kombajny,prasy,pługi jeden wyrob pod kilkoma markami.A ze zachodnie,to wam nie przeszkadza?Patrioci,a potem kto ma bronic i dać zarobić rolnikowi jak ludzi nie bedzie stac na wasze produkty,bo nie będą mieli gdzie zarobic na chleb.A z czasem i zachodni obszarnicy i wam dokopią.Popatrzmy na rynek wiepszowiny.Po cho....re nam były ogromne fermy które są już własnoscią chinczyków.A potem placz na skupie,bo cena leci na ryj.A ubój rytualny?Przynosił zyski i cena była,a kochany sejm srru.I po cenie.Opamiętajmy się jako naród.Któraś branża powinna dać przykład,może polski rolnik powinien być przykładem patriotyzmu.To wy macie w rękach największe dobro-ziemię.

Edytowany przez tasiorro, 27 marzec 2014 - 13:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 23:38
  •  

#5102 Share JuzefTurbo

JuzefTurbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:10

Co z tą Pol... Fabryką

PKO- Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (w skrócie Bank Pekao S.A.[1], Pekao) – bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie, działający głównie na obszarze Polski. Spółka akcyjna pod kontrolą włoskiej grupy UniCredit, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeden z dwóch największych (obok PKO BP) banków w Polsce.

Getin i Noble to jeden bank ale chyba Polski.

NBP to nie jest bank konsumencki tylko narodowy jak sama nazwa mówi.

A co Ursusa to zobaczymy co zaprezentuje sobą ten ~150km bo ten będzie pracować z ciężkim sprzętem i na nich najbardziej widać jakość budowy.

PKO, a Pekao, to nie jest to samo.
A to trzeba było precyzować o jakie banki chodzi, a nie teraz mi piszesz, że NBP Ci nie pasuje, bo bank narodowy.

82sylwek82 pięknie napisał.Mamy jeszcze sporo innego sprzetu i tam sytuacja wygląda podobnie.W niemieckich testach pług unii wypadł podobnie do zach.konkurencji(testerów i daty nie pamietam,sorry)a unas sie kit dusi ze pochłania połowe paliwa na ha więcej.Wielu chlopów po przesiadce na nowy sprzet,ma problem by prawidłowo sprzęt ustawić.O rachunku ekonomicznym nie wspomne.Oczywiście nie wszyscy,ale tak wygląda nasza rzeczywistosc.Zasięgnijcie wiedzy pod iloma markami jest sprzedawany każdy sprzet.Traktory,kombajny,prasy,pługi jeden wyrob pod kilkoma markami.A ze zachodnie,to wam nie przeszkadza?Patrioci,a potem kto ma bronic i dać zarobić rolnikowi jak ludzi nie bedzie stac na wasze produkty,bo nie będą mieli gdzie zarobic na chleb.A z czasem i zachodni obszarnicy i wam dokopią.Popatrzmy na rynek wiepszowiny.Po cho....re nam były ogromne fermy które są już własnoscią chinczyków.A potem placz na skupie,bo cena leci na ryj.A ubój rytualny?Przynosił zyski i cena była,a kochany sejm srru.I po cenie.Opamiętajmy się jako naród.Któraś branża powinna dać przykład,może polski rolnik powinien być przykładem patriotyzmu.To wy macie w rękach największe dobro-ziemię.

Taka mentalność wielu polskich rolników niestety. Przypominam też, że wielu rodzimych rolników ma iście fatalne pojęcie o ekonomii i rzeczy, które są oczywistością do niektórych nigdy nie trafiają.
Farmy są, bo mamy wolność gospodarczą i każdy sobie robi taką farmę jaką chce. Można napisać, że to samo jest z mlekiem, gospodarstwa rosną i zwiększają sprzedaż mleka, to i cena nieco spada. Teraz już wybitnie mało kto bawi się w gospodarstwa z różnymi wariantami hodowli, które są nieopłacalne i czasochłonne, znacznie lepiej jest się skoncentrować na jednym typie produkcji.
Jacy Chińczycy?

#5103 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:33

Co z tą Pol... Fabryką ciekawe jak z maszynami tej marki

Edytowany przez Dawider, 07 wrzesień 2014 - 10:20.

#5104 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:50

Co z tą Pol... Fabryką "widać już te balotówy na polach"

Co to znaczy, bo zbytnio nie wiem o co chodzi?

#5105 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:08

Co z tą Pol... Fabryką Pewnie chodzi o prasy rolujące

#5106 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 marzec 2014 - 05:51

Co z tą Pol... Fabryką Super, oby jakość była to zachód wymięknie. Fajne dla oka.

#5107 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 07:17

Co z tą Pol... Fabryką stara warfama z nową naklejką bardzo dużo osób na nią narzekało może coś poprawili

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5108 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 07:41

Co z tą Pol... Fabryką

stara warfama z nową naklejką bardzo dużo osób na nią narzekało może coś poprawili

Ja mam prasę warfamy od ok 10 lat i wszystko z nią w jak najlepszym porządku. Bez usterek. Tylko smarować i jechać. Ważne tylko żeby o nią dbać co nie wszyscy potrafią. Na początku pracowałem wszystkie wsie dookoła bo nikt takiej pracy nie miał więc ilość można belek można liczyć w paru ładnych setkach na sezon ale teraz już zmniejszyło się zainteresowanie bo i ilość rolników spadła drastycznie.

Jak ciągniki będą działać tak samo to będę brał w ciemno.

#5109 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 11:10

Co z tą Pol... Fabryką w temacie a ile kosztuje ten najmniejszy i chyba najtańszy nowy ursus o mocy 50KM?

#5110 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 13:15

Co z tą Pol... Fabryką Mi w oczy się kiedyś rzuciło 110tys za 5044

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5111 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 14:02

Co z tą Pol... Fabryką https://www.facebook...?type=1

z feca :

Zamawiałem dziadkowi części do ciapka - między innymi łańcuchy boczne. Miały być dobre.Także wybór padł na oryginalne Ursusa. Ale pokusiłem się i wziąłem także dla porównania - zamiennik.
Koszt: oryginał Ursusa 66zł - zamiennik 18 zł.
Czy różnice widać? Oczywiście, widać, znaczną.
Zobaczcie na zdjęciu sami. Położyłem koło siebie oba łańcuchy - wizualnie w porównaniu do oryginału zamiennik jest ... odpychający
Cienki, brzydki, jakieś takie mało godne zaufania spawy...
Oryginał - wygląda solidnie, widać gołym okiem jakość.
Grubszy, lepiej wykonany, główki lepiej wykończone - o nakrętce napinającej już nie wspomnę. Różnica w wadze jest wyczuwalna.
Jeżeli miałbym opierając się na wizualnej ocenie wyrazić swoje zdanie - w 100% polecam fakt, że kilka razy droższy w tym wypadku, ale oryginalny produkt.

Skąd kupowałem?
zamiennik:
http://www.farmexper...rodukt1498.aspx
oryginał Ursus:
http://www.farmexper...odukt12119.aspx
Jeżeli macie jakiś pomysł - co warto porównać - opisać proszę o sugestie.

#5112 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 14:12

Co z tą Pol... Fabryką że co 110 tys.zł to chyba jakieś grube nieporozumienie - jeśli to ma być najtańszy to ja im sukcesu nie wróżę

#5113 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 14:22

Co z tą Pol... Fabryką To kolega Zombi noe ma internetu? 82800 pierwsza z brzegu oferta na allegro.

Edytowany przez MARAKAM, 28 marzec 2014 - 14:24.

#5114 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 15:05

Co z tą Pol... Fabryką 82 patole mówisz a to dobra cena ale za 2 takie - ale skoro tak to ten nowy pseudo ursus jedną cechę posiada niewątpliwie tylko nie jest to raczej zaleta - jest pazerny. Może na tle konkurencji z zachodu nie wypada cenowo i tech. najgorzej ale przecież zach. wyroby są 2 razy przecenione więc nie powinni na to patrzeć. Jeszcze bezczelnie na swojej stronie wypisują jak to rozumieją potrzeby i możliwości polskiego rolnicwta i jak to je wspieraja co za tępa propaganda.

Edytowany przez Zombi330, 28 marzec 2014 - 15:12.

#5115 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 16:09

Co z tą Pol... Fabryką Z tego co widać to już Ursus 11024 nie jest produkowany.

Edytowany przez Dawider, 01 wrzesień 2014 - 19:24.

#5116 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:17

Co z tą Pol... Fabryką Jedni mówią, że ciagniki 11024 już nie są produkowane ale w tym filmie na youtubie jeszcze go reklamuja więc jak to naprawde jest?

#5117 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:22

Co z tą Pol... Fabryką 11024 są produkowane w Bośni i Hercegowinie. W Lublinie chyba już nie. Na stronie producenta modelu 11024 już nie ma.
Filmik nie jest najnowszy.

#5118 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 30 marzec 2014 - 20:07

Co z tą Pol... Fabryką Tam składają je na tamtejszy rynek.A części są wysyłane z Polski.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5119 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:05

Co z tą Pol... Fabryką a dajta se pokój z tym ursusem to zwykła montowania jest tyle że swoje składaki ma prawo nazywać ursus. Zresztą sam ursus nie nastawia się na Europę ani nawet na Polskę a głownie na kraje afrykańskie i pod to idzie masowa produkcja. U nas rynek już pozamiatały firmy zachodnie a to że parę osób kupi ursusa zamiast pronara, farmtraca, białoruśki czy zetora niczego już nie zmieni. Jak powiedziałem wcześniej pewnie z 70 albo i 80% rolników Polsce może sobie tylko pomarzyć o nowym nawet niewielkim ciągniku dopóki a nic a to nie wskazuje nie będzie bardzo dużego i powszechnego wsparcia finansowego do ich zakupu. W tym układzie jak sprzedaż osiągnie 200-300 szt. rocznie o będzie wielki wyczyn dla tego ursusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5120 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:47

Co z tą Pol... Fabryką W Ursusie starają się zrobić coś polskiego. Nie bądź takim pesymistą. Od czegoś trzeba zacząć. Jeśli zrobią w większości polski ciągnik, to będzie on bardziej Ursusem, niż taki MF 255, Ursus 4514, itd.
Pronar i Farmer też zaczynali na składaniu ciągników i to z części MTZ-a. Tylko że te firmy na składaniu się zatrzymały. Mają kilka swoich elementów w ciągnikach (Pronar kabiny), ale to szczegóły.
Tak dobrze sprzedający się Major też jest składakiem, ale czy kogoś to obchodzi?
Rynek afrykański jest źródłem dochodów. Tam nie można "zaszaleć". Na naszym rynku Ursus może się rozwijać i stąd może wystartować na zachód.

Dodaj odpowiedź