Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9277 odpowiedzi na ten temat

#4941 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 08:50

Co z tą Pol... Fabryką

Prawda jest taka że ursus żeby mieć sprzedaż ciągników w trójce najlepszych to musi mieć szeroki wachlarz mocy i wyposażenia, każdy z was pisze jaki by mu się przydał i wszystkie się różnią... Przykładowo żeby wybrać zetora 100 konnego (czyli moc najczęściej kupowana) ma się do wyboru Proxima x3 (zwykła, plus i power) i 2x forterra (zwykła i hsx)

Na początek niech zrobią ze 4 modele w zakresie mocy 70-110KM, potem większe 6 cylindrowe ze 3 modele 120-180KM i było by bardzo dobrze gdyby były w przystępnej cenie.
Ursus musi odbudować zaufanie do marki między innymi przez organizowanie pokazów czy dawanie ciągników na testy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 15:33
  •  

#4942 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 marzec 2014 - 09:07

Co z tą Pol... Fabryką Od 60KM, 70 To dlamnie zadużo, w dzień się obrobię a w resztę dni co robić. Taki deko mocniejszy od u3512, by był do wszystkiego i nie trzeba było zmieniać parku maszynowego i wpędzać się w dodatkowe koszta.

#4943 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 13:14

Co z tą Pol... Fabryką czy 10014H to ich produkt? - kosztuje ok. 150 tys.zł czy to ma być ta przystępna cena?

#4944 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 13:35

Co z tą Pol... Fabryką

czy 10014H to ich produkt? - kosztuje ok. 150 tys.zł czy to ma być ta przystępna cena?

Tak, to ich produkcją ale patrząc na ceny innych marek i tak wygląda względnie dobrze. Ostatnio byłem na targach rolniczych w Łodzi i pytałem dealerów o ceny. Claas 230 tys, zetor 180, nh 180. To są ceny w wyposażeniu który jest w Ursusie 10014h w standardzie.
W tym roku można zauważyć wzrosty cen ciągników ale to widocznie przez nadchodzące wsparcie z Unii. Mam na myśli młodego rolnika. Jestem ciekaw czy wejście nowych ursusow sprawi że 10014h stanieje. Na co liczę.

#4945 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 13:52

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawe filmiki z ursusem:
http://www.youtube.c...ACOSHALL/videos

#4946 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 13:54

Co z tą Pol... Fabryką Seria H to Hattaty a nie Ursusy. wczesniej naklejane były na nich naklejki Pol Mot Później Ursusa a ostatnio zakładane były nowe maski . W kielcach pokazali serie H z nowymi kabinami ale to nie sa Ursusy na równi z np. modelem 11054 który jest u nas od zera składany.

#4947 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 15:38

Co z tą Pol... Fabryką wg mnie to nadal z daleka pachnie komercyjnie podsycaną nostalgią i naciąganiem na sentyment do dawnego ursusa, teraz taka moda z samochodami też mówiło się o nowej warszawie, syrence.
Pytanie co w tych ciągnikach jest naprawdę polskie chodzi mnie o myśl techniczną, pomysł i wykonanie?

#4948 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:40

Co z tą Pol... Fabryką o jeny te hattaty to fakt gotowce. Ale 11054 , 15014 i ten mały 5044 to sa robione u nas wiele razy pisano na tym forum że wszyscy produceci traktorów składają. Jeśli bedą mieli oferte 60-70 km trkator robony w u nas później 80-110 km i powinien byc jeszcze sześcio cylindrowy 120 -150 km traktor i wszystkie robione w lublinie to z hattatów mogą zrezygnować ale do tego trzeba czasu dobrego podejścia do klijenta od fabryki po seriws i dillerów i jest sprawa wygrana i to sie tyczy wszystkich pronara farmera i crystala muszą dbać o klijenta jak sie coś popsuje to powini zadbać o to by klijent był zadowolony z obsługi a nie że coś sie zepsuje a oni części nie mają albo olewają sprawe jesli robią dany ciagnik to powinni na pamięć go znać mieć wszystko na miejscu a nie jak kiedyś na tym forum ktoś napisał że w ursusie 11024 podnośnik sie popsuł to nie mają schematów no jak nie mają schematów jak składają ten traktor to co na pałe go robia ludzie z ulicy ?? powinni migiem go naprawić częśći na półce powinny czekać w każdej chwili co by rolnik sobie zażyczył. A to ze czasem sie psują to normalne wszystko czasem sie psuje.

mam sasiada co co chwila traktory zajeżdza szyby po wybijane błotników nie ma w kabinie tona ziemi i jemu jak bym dał nowy traktor na rok czasu to jak bym go później zobaczył to wyglądał by jak po wojnie. i on mi mów że polski 1014 to góno !! tylko z uprzejmosći to milcze bo ma renówke 110 km i również zajechana. jak sie nie dba o traktor to i fendt bedzie zły. jeden bedzie dbał i cieszył sie z Ursusa 11054 a drugiemu jak by dostał fenda to nie dogodzisz dużo zależy od człowieka i jak dba !! jak sie nie katuje silnika nie zjeżdza z wału na pionowo jak zmienia sie oleje to każdy sprzęt bedzie chodzić takie jest moje zdanie :)

#4949 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:54

Co z tą Pol... Fabryką W tych ciągnikach jest tyle polskiego, na ile jest Ursusa stać. Kabina jest robiona przez Ursusa z wykorzystaniem elektronicznych elementów polskiej produkcji. Układ napędowy na razie nie może być polski, bo takich nie ma.
Z serią H jest trochę jak z MF-ami. Najpierw Ursus miał produkować ciągniki MF-a pod tą marką. Dostawali części i składali MF-y. Później, kiedy już te ciągniki były Ursusami były oparte nadal na MF-ach. Oczywiście były one w pełni robione w Polsce, ale na gotowym projekcie MF-a, z drobnymi zmianami. Następnie Ursus zaczął montować swoje kabiny. Seria H z kolei była tylko składana w Polsce. Później dostała nową, polską maskę, kilka zmian poprawiających działanie i komfort obsługi, a teraz kabinę. Produkować ich u nas nie było sensu i możliwości. A żeby utrzymać się na rynku trzeba było coś oferować.

#4950 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:04

Co z tą Pol... Fabryką

ładnie sie tutaj reklamuja na tych kilku filmikach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4951 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:55

Co z tą Pol... Fabryką Kolego locke przyjrzyj się dobrze, jest tylko biały.
Kolega Dawider mógł sobie napisać, ale sami pomyślcie, problem był zgłoszony na targach, dwa dni później pojawiły się zdjęcia z produkcji, to jest fizycznie niemożliwe żeby tak szybko to zmienili. Pierwszy wypust będzie z takimi błędami. Co zresztą widać na zdjeciach.
W 11054 są opony Cultor.
Ciekawostka: 11034 jest już na znanym portalu aukcyjnym za 150 tyś brutto.
Modele 11034 i 11054 nie są produkowane tylko składane, tzn, ze dostają gotowe silnik, skrzynie, mosty, skręcają to zakładają koła, instalacje kabinę i jazda. Wiem że to wszyscy wiedzą ale chcę rozwiać wątpliwości co do robienia ich u nas.

Edytowany przez kedziorek, 18 marzec 2014 - 20:02.

#4952 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:23

Co z tą Pol... Fabryką tak samo case puma landini np w pumie silnik FPT i skrzynia ZF bezstopniowa czy landini perkins w mniejszych w wiekszych iveco i skrzynia zf i nakładają kabine koła gotowe. Skrzynie ZF sa w claasach case steyer deutz-fahr , lindner same pronaże crystalach :)

#4953 Share maserakk

maserakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:39

Co z tą Pol... Fabryką @kedziorek i tak rozwiewasz, i będziesz rozwiewał co tydzień! A może tak więcej szacunku dla forumowiczów, a może zacznij czytać wypowiedzi innych, a może nie tylko Ty tu jesteś i Twoja "krecia robota" ?:(

#4954 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 marzec 2014 - 20:53

Co z tą Pol... Fabryką Kedzierek zachowuje się jak kierownik produkcji :P Możliwe jest to że poprawili.W końcu to oni produkują ciągniki a nie my tu na forum.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4955 Share tasiorro

tasiorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,auta

Napisany 18 marzec 2014 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką A może tak.Skoro polski rolnik tak lubi zachodni sprzęt,to może polski zwykły konsument powinien pokochać tylko zachodnie wyroby.Skoro wędzonki nie dobre.....Przykładów można mnoźyć,ale czy jest sens.Mamy małą świadomość społeczną,taka prawda.Unia daje dopłaty,ale kasa do nich wraca za sprzęt,części idt.A gdzie myślenie o przyszłości?Co zostanie dla naszych dzieci i wnuków?Zdjęcia i filmy co to było kiedyś polskie.A może Patryk Mikiciuk stworzy nowy program na wzór legend prl?

#4956 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 18 marzec 2014 - 21:06

Co z tą Pol... Fabryką Potencjał dawnego Ursusa został zaprzepaszczony już za czerwonych, bo po co było wprowadzać ulepszenia, które czekały w biurach projektowych jak polski gospodarz tak i tak musiał kupić Ursusa, bo innej marki nie było. Na całym świecie składa się traktory z różnych komponentów, nie ma chyba traktora wyprodukowanego w całości z części zrobionych w jednej fabryce. Mam tylko cichą nadzieję, że Ursus będzie kiedyś dobrą alternatywą wobec konkurencji, ale puki co to wychodzę z założenia, że lepiej dołożyć 30-40 tysięcy i kupić coś innego.

#4957 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 marzec 2014 - 21:18

Co z tą Pol... Fabryką Za jakiś czas i tak będzie wszystko to samo w każdym traktorze, różnice zrobią w wyglądzie i naklejka logo będzie wyróżniać co jakiej marki. Tak jak ze sprzętem AGD producentów od groma a kompresor w każdej taki sam. Różnica w nazwie i uchwycie klapy. Bo nawet już pokrętło i lampki sterownika prawie w każej to samo. Ot takie czasy. Ja tam kibicuję ursusowi choćby tylko logo jego i montaż był.

#4958 Share zic

zic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką Nie jestem wielkim rolnikiem czytam często forum mam spore rozeznanie w ekonomi. Staram się kupować to co polskie do pracy biorę ludzi z regionu bo jak dam obcemu zarobic to on wywiezie kasę daleko, a potem sąsiad nie ma za co do mnie przyjść. Nie dziwię się że jest źle. Kiedyś my kupowaliśmy to co wytworzy miasto a oni to co my wyprodukujemy. A teraz my nie kupujemy i oni nie mają za co kupić. Może napiszę jak dużo daje 100 zł. Jadę na wieś aby wypocząć idę obejrzeć domek od 8 do 16 bo nie wiem czy mi się spodoba i czy będę chciał tam odpoczywać dwa tygodnie gospodarz ok ale jak by powstała szkoda to 100 zł zastawu ok. gospodarz bierze zastaw i do cpn bo winny kierownikowi 100 kierownik jedzie do Agatki i daje jej 100 Agatka idzie do restauracji i płaci za dobry obiad 100 a kierowniczka jedzie do gospodarza bo winna mu 100 za produkty. ja o 16 wychodzę i jednak pojadę gdzie indziej i odbiera 100 bo nic nie zniszczyłem. Widzicie ile może 100 zł a pomyślcie o kwotach dotacji jakie są i idą na zachód. Jak pieniądz krąży u nas i nie ucieka z a granicę to ma wielką moc. Pozdrawiam i myślenia życzę.

#4959 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:28

Co z tą Pol... Fabryką

Widzicie ile może 100 zł a pomyślcie o kwotach dotacji jakie są i idą na zachód. Jak pieniądz krąży u nas i nie ucieka z a granicę to ma wielką moc.

Nic dodac nic ujac...
Sedno tematu dlaczego Ursus i firmy z roznych branz sa w podobnej sytuacji...Kupujmy co polskie a wszystkim bedzie sie zylo lepiej...Popatrzcie na Szwajcarie,maja taka mentalnosc,ze wola kupic wlasny drozszy produkt niz importowany tanszy dzieki temu maja jedna z najlepiej prosperujacych gospodarek swiata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4960 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 08:29

Co z tą Pol... Fabryką Zaczyna być problem z tym aby kupować Polskie produkty. Teraz nawet uchlać sie nie bardzo można Polska wódką. Tak że trzeba dbać o to co jeszcze jest nasze i odbudowywać to co nasze kochane rządy rozpieprzyły .

Dodaj odpowiedź