Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#4881 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:16

Co z tą Pol... Fabryką Tutaj jest troche informacji o 11054 cena 60244.80 €
http://www.pmkaubama...temid=3&lang=en

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 02:03
  •  

#4882 Share Dawider

Dawider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:27

Co z tą Pol... Fabryką Trzeba czekać na cenę od Ursusa, ta strona nie wydaje się zbyt pewna. ( Chyba że to jakaś znana to przepraszam )

Edytowany przez Dawider, 14 marzec 2014 - 19:28.

#4883 Share tomasz0859

tomasz0859

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 20:09

Co z tą Pol... Fabryką

:D widać ze w ursusie idzie ku wiośnie :) jeśli bedą stawiać na jakoość to wielu rolników przez wzgledy sentymentalne wruci do ursusa i moga zahamować eksport zachodniego sprzetu i zastopić go polskim ursusem :)

Jakie sentymenty? Ekonomika. Jak to ma być jak stary Ursus to ja dziękuję.Mój patriotyzm tak daleko nie sięga.
Muszę wiedzieć, że wsiadam, odpalam, zaczepiam sprzęt i jadę w pole. Mogę wybierać w opcji tańsza-droższa ale to MUSI chodzić. Wersja podstawowa to nie może być całkowity golas. Są już dzisiaj jakieś standardy jak np : co najmniej 3 zestawy szybkozłączy hydraulicznych, światła robocze przód i tył, złącza elektryczne euro, szczelna kabina. Nie mówię o klimie, lodówce czy chłodzonym schowku, power shifcie, sterowaniami joystockiem etc.
Wady starego Ursusa są tak wielkie, że brakło by tego forum na ich wyszczególnienie. Od przedniej osi, poprzez silnik, skrzynię, zwolnice na WOMie skończywszy

#4884 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką Nic o "starym" Ursusie nie było mowy. Teraz nie ma co porównywać Ursusów z Warszawy z tym 11054, czy 5044. 3 sekcje hydrauliki to dużo, 2 wystarczą, ja mam 1 i też nie narzekam, oczywiście zależy jakie kto ma maszyny. Teraz Ursusy to nie "golasy". Światła robocze - są, szczelna kabina - jest, złącze Euro - jest.
Już nie dramatyzujcie, że Ursusy to takie straszne, wadliwe, złomy, itd. Tyle ludzi obrabiało i do tej pory obrabia tysiące hektarów tymi ciągnikami i jakoś dają radę. Szału nie ma, ale robotę robią.
tomasz0859 - masz rację pisząc, że ciągnik MUSI chodzić!
Moim zdaniem 11054 jest odpowiednio wyposażony jak na taki ciągnik, mógłby być lepiej, ale muszą być prostsze i tańsze, jak i bardziej zaawansowane i droższe maszyny.

#4885 Share tasiorro

tasiorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,auta

Napisany 14 marzec 2014 - 20:57

Co z tą Pol... Fabryką Agro Johny i st220 jestem po tej samej stronie.Jak ma być dobrze w kraju gdzie nic sięnie tworzy i nie produkuje?Skad szaraki mają wziąć kase na POLSKIE!!!!!!! mieso,mleko idt?Zeby wydawać trzeba zarobić.Bywam często w niemczech i znam ich podejscie.Wszystko co nasze jest dobre.A u nas?Stary 30 latek jest lepszy jak nasz nowy.Czy to auto czy traktor.Obudzimy się jak bedzie za późno by ratowac to co nasze.Czesi byli w podobnej sytuacji co my a teraz.Polscy rolnicy nabijają im kieszeń.Osobiście nie mam nic do skody i zetora.Ale trochę żal fso i ursusa.Obudzmy się zanim będzie za późno.Jak spiewał pewien kole. NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO?!?!?!???!?!?!?!??!????????

#4886 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 21:21

Co z tą Pol... Fabryką Ja mam nadzieje ze w 5044 zmienia ta maske i doloza przelozenie walka 540E/750 nawet za cene 1000 obrotow. Jesli bedzie jeszcze mozliwosc regulacji szerokosci osi to juz rewelka.

#4887 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 22:21

Co z tą Pol... Fabryką ja czekam na ciągnik ursusa o mocy 60/70 km typowy rolniczy nie sadownik i żeby miał możliwosć założenia klimy no i dobra skrzynia :D oo i oczywiście przedni napęt :D a nie jak mam w 360 ;/ i w tedy był by do dla mnie krok milowy przesiąść sie z 360 tki do nowego ursusa 60 konnego :) gdzie nie boli głowa po całym dniu pracy gdzie można radio włączyć wygodnie usiąść lekko kierownica chodzi i idzie jak przecinak :) bajka :)

#4888 Share siemin

siemin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 23:01

Co z tą Pol... Fabryką http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/ursus-wysle-3-tys-ciagnikow-do-etiopii,49790.html

#4889 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:00

Co z tą Pol... Fabryką FON-SKB była częścią Carraro więc pewnie jakieś podzespoły im produkowali lub nawet nadal produkują więc bardzo szybko mogą powstać te podzespoły na użytek Ursusa :)
http://fon-skb.pl/about/

#4890 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:37

Co z tą Pol... Fabryką Drodzy forumowicze, goście @Zombi330, @akun i @tomasz0859 to przykład klasycznego Trolla internetowego. Z dużą sposobnością można nawet stwierdzić, że to ta sama osoba w trzech odsłonach (taka tandetna "Trójca"). Osoba, której prawdopodobnie nic w życiu nie wychodzi i zatruwa swoim przesyconym frustracjami jadem co tylko popadnie. Zero argumentów i dobrych intencji. Nie warto na takich zwracać uwagi a tym bardziej polemizować.
URSUS wydaje się, że naprawdę podąża w dobrym kierunku. Dla dobra nas wszystkich potrzebujemy w tym kraju więcej tego rodzaju firm :) Odważnych i wizjonerskich.
Zgadzam się również z przedmówcami, że cena finalna URSUSA 11054 będzie miała duży wpływ na popyt, ale tak to bywa z firmami, które swoją pozycję rynkową budują od nowa. I nie piszę tego jako zarzut :)

zZz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4891 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:44

Co z tą Pol... Fabryką Myślę, że przy obecnej koniunkturze już kilkaset ciągników w ciągu roku skłoniłoby kooperantów do produkcji np. dużych odlewów skrzyń biegów czy mostów. A to już dobra droga do stopniowej "polonizacji" ursusa. Pożyjemy, zobaczymy. Trzymam kciuki, żeby się udało. A ciągniki 4x4 o mocy 50-60 koni w dobrej cenie to mógłby być hit na nowy PROW i wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych. W końcu byłaby szansa na wymianę wysłużonych C-4011, C-355 i C-360, które maja już po 40 lat. W tej chwili nie widzę takich ciągników na rynku. Kubota jest trochę za droga, Zetor za duży i za drogi.

#4892 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:54

Co z tą Pol... Fabryką Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

#4893 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 marzec 2014 - 12:11

Co z tą Pol... Fabryką Toż tak wszystko dla dużych 50ha+, a dla 10-20ha nie ma nic w ofercie. Taki 60KM to byłby hit. 4x4 kabina komfort z klimą i dobra cena.

#4894 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:31

Co z tą Pol... Fabryką

Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

Fartrak to nie jest Polska firma tylko Indyjska w Polsce ma tylko montownie podobnie zresztą jak NH w Płocku kombajny składa ale nikt ich Polskimi nie nazywa, dają prace polakom i chwała im za to ale jak im się te montownie u nas opłacać nie będą to bez sentymentów uciekną gdzie będzie tańsza siła robocza. Farmer mnie jakoś nie przekonuje już bym woleł Pronara gdzie np. seria p5 ma dobre opinie posiadaczy.

#4895 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:41

Co z tą Pol... Fabryką Dwie koncepcje tj. 5044 i 11054 (długo wyczekiwany 15014 byłby trzecią) już są, więc kwestią "tygodni" wydaje się wprowadzenie całych typoszeregów ciągników. Kilka wariantów mocy, wyposażenia i przeznaczenia.

zZz

#4896 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:44

Co z tą Pol... Fabryką To może wiesz kiedy ma trafić do sprzedaży 15014?

#4897 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:50

Co z tą Pol... Fabryką Niestety nie wiem, ale skoro w kontrakcie "afrykańskim" była mowa również o ciągniku 180 KM to powinno się coś w końcu ruszyć. To co napisałem jest moim osobistym zdaniem, ale wydaje się jak najbardziej logicznym :)

zZz

#4898 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:12

Co z tą Pol... Fabryką Dobrze gdyby do 11054 dodali jeszcze kilka silników mniejszych mocy. Natomiast 5044 to nie do końca wiadomo do czego on moze być przeznaczony , ni to rolniczy ni sadowniczy moze w komunalce by się sprawdził. Jak widać duze wzięcie maja ciagniki typu Zetor Major i dobrze zeby Ursus wypuścił cos takiego powiedzmy w mocach 60-75kM.

#4899 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:14

Co z tą Pol... Fabryką Model 11054 podobno ma być w sprzedaży pod koniec marca a o 15014 jak na razie cisza a o 180 konnym modelu nic nie słyszałem, może coś na bazie tego 15014 uklepią bo wygląda dość masywnie a skrzynie i mosty zawsze mają jakiś zapas mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4900 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:29

Co z tą Pol... Fabryką http://www.twojeagro...er-f4-7258.html
mi sie ten farmer podoba taki typowo rolniczy a nie sadownik klima 12/12 może mieć skrzynie:)
ursus też powinien zrobić taki traktor 60 70 koni w ładnej kabinie rewersem pod kierownicą mechanicznym jak tu w farmerzę.idealny taktorek do małego gosp. ursusowi łatwiej było by opanować rynek takim traktorem bo farmer nistety nie ma takiej marki i dużo ludzi pisze że z taką obojętnosćią podchodzą do klijenta oby to sie zmieniło. czekam na ursusa takiego z perkinsem i może założyli by własną skrzynie co opracowuja :) było by pieknie :)

Dodaj odpowiedź