adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

rafi1999    57

A mi się podoba, perkins 4.4l to sprawdzony NIEWYSILONY motor nie jakaś nowa szlifierka z DPF, pepiki nie poszaleją już z majorem. Młode rolniki kupią URSUSA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" przesłał prezenty świąteczne od Młodych Rolników Dolnośląskich Podlaskich oraz z całej Polski wszystkich branży dla Pani Premier Ewy Kopacz,Ministrowi Rolnictwa Markowi Sawickiemu i Prezesowi ARIMR Andrzejowi Gos w paczkach Świńskie Ryje oraz dyplomy od Związku za bardzo duży wkład w niszczeniu Polskiego Rolnictwa. Mamy potwierdzenia że paczki dotarły do wszystkich adresatów> Zdjęcia z wysyłania paczek i orędzie będzie umieszczone na internecie  Przewodniczący Związku Marian Zagórny  tel. 880 55 22 52

 

 

 

Młodzi Rolnicy składają życzenia świąteczne!!!!!! Może w końcu nastanie czas refleksji i przemyśleń

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A mi się podoba, perkins 4.4l to sprawdzony NIEWYSILONY motor nie jakaś nowa szlifierka z DPF, pepiki nie poszaleją już z majorem. Młode rolniki kupią URSUSA:)

4.4 to nie jest przypadkiem ten sam motor co w FT 71XX? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ten 4.4 to tak praktycznie siedzi i siedział w: Ursusach 5524 - 8034, 9024, 11024, C-380, 11054, serii H; Farmtrackach 675 - 7110 DT; Lindnerach, Armatracach, MF-ach, i innych.

Co do akumulatora z przodu, to w Ursusie 5314 aku siedzi przed chłodnicą i jedynym problemem jest rdza, która powoli zjada siatkę. Musi jednak być uchwyt.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To trzeba wybierać taki aku który ma szczelne korki a odprowadzenie oparów z boku na wężyk i pod spód wypuścić i nic nie koroduje. Ja tak mam we wszystkich sprzętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Co wy za głupoty wypisujecie ludzie z tym akumulatorem to mnie głowa boli, ja mam W MF 3085 aku przed chłodnicą i akumulator teraz ma 9 sezon i jeszcze kręci ale w Ursusie zapewne zepsuje się według was po 1 sezonie bo jest przed chłodnicą, nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Proponuję się śmiać z własnej głupoty. Kolejny który nawet doczytać nie potrafi tylko wybiera to co mu pasuje. Napisałem że problem jest u mnie i innych modelach tej serii Zetora którą mam i mam obawy czy tu tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A masz uchwyt na aku. taki, że ten nie rusza się względem ciągnika?

Osobiście słyszałem o takich sytuacjach, kiedy aku. z przodu lubił się "wytrząsnąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Tak, fabrycznie są uchwyty, a jedynie sznajder robi aku który do tego pasuje. Po dokręceniu ich aku trzyma się sztywno, ale skacze przód ciągnika a z nim aku, jak są pozakładane obciążniki to może tak nie trzęsie ale u mnie zazwyczaj są ściągnięte żeby mieć zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może udało by Ci się przerobić ten uchwyt? W Ursusie jest taki kątownik ściągnięty śrubami i to trzyma aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Akumulator trzyma się sztywno i nie skacze, za to skacze przód ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Aha. W takim razie może dałoby zrobić przedłużkę zaczepu, żeby on wyszedł przed obciążniki i je wtedy założyć? Lepiej chyba trochę pokombinować niż co jakiś czas wymieniać aku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

No chyba trzeba będzie coś pokombinować nawet znalazłem już na AF fotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Widzę że są osoby na tym forum które na siłę będą promowały byle co aby nasze krajowe:) Ja tam szukam dobrych sprzętów, nie ważne czy polski producent, ważne aby stosunek ceny do jakości był ok. Dużo opinii słyszałem i tylko słyszałem że ten nowe Perkinsy nie są już wcale takie oszczędne ale skoro mam A4.248 i 80KM z pojemności 4060 bez żadnej turbiny a tu jest 4400 pojemność i tylko 75KM i nie ma turbiny. Czy wy w ogóle macie pojęcie o normach emisji spalin. Wiecie dlaczego są praktycznie we wszystkich turbiny? Myślicie że musza być bo ciągnik nie spełni norm emisji spalin? To muszę wam niestety powiedzieć że jesteście w dużym błędzie. Douczcie się trochę a później wypisujcie na forach. Nie mam nic do Ursusa tak samo jak i do Zetora. Ursus jest polską marką ale czy własnością? Każdy ciągnik ma jakiś feler nawet ten który praktycznie się nie psuje - za pewne będzie słono kosztował:) Życzę im jak najlepiej ale po co się już tak podniecać i nakręcać że to będzie hit sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Każdy słyszał ze pala ale nikt nie jezdzil. Dwóch moich znajomych ma te perkinsy w3 MF i ja w ładowarce. Palą w robocie naprawde malo i fajnie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

akmaly teoria a praktyka.... Jeździłem niedawno nowym ciągnikiem z tym perkinsem 4.4 turbo 100koni, jest tak ekologiczny że wystarczy jeden bieg za wysoko i podczas przyspieszania z niższych obrotów dymi jak stara 60-ka a nawet i gorzej, nie wiem jak oni badają te normy? Przy obr mocy max i małym obciążeniu? Mój stary A4.248 w życiu tak nie zadymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Normy emisji spalin nie obowiązują gdy silnik jest zimny i przy zwiększaniu prędkości obrotowej też nie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś na af że po gwarancji można zmienić ustawienia w komputerze od silnika, aby spalanie było ''lepsze'' a nie eko, podobno mniej pali i tak nie dymi.

Ps. Te silniki mają EGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja nie miałem możliwości sprawdzenia tylko znajomi co kupowali nowe ciągniki mówili że nowy Perkins nie kojarzy się z oszczędnościami. Ja nie wiem. Co ma zimny silnik do norm emisji spalin. Ludzie po co na siłę udowadniać że białe jest czarne. Kolego pawel885 - masz rację bo nawet padający A4.248 nie dymi jak C360 z idealnym silnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pewnie chodziło o to, że normy są ustalane i badane w warunkach laboratoryjnych przy odpowiednich warunkach pracy silnika.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A niestety warunki laboratoryjne nijak mają się zazwyczaj do rzeczywistości. Pomijając to że te normy moją w sobie mało troski o ekologie a tylko napędzanie sprzedaży nowych rozwiązań.

@akmaly czy przypadkiem ci znajomi przesiedli się na nowe perkinsy ze starych maszyn typu ursus 3512? Może to dla nich szok że prawie dwa razy większy silnik nie palił tyle co mniejszy brat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Ciekawe czy ktoś z właścicieli farmtracka 675 narzekał na na spalanie bo osobiscie nie slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Perkinsy są oszczędniejsze dzięki rotacyjnej pompie wtryskowej. Teraz, kiedy wprowadza się silniki z CR i różnymi katalizatorami te różnice się zacierają. Jednak Perkinsy są na tyle eko (te z pompami rotacyjnymi), że do tej pory nie wymagały katalizatorów żeby spełnić normę Euro IIIa.

Silnik, o którym mowa, czyli 4,4 l poj. i 75 KM w innej wersji osiąga 110 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj